forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



Kapitalizam bez pristojne kupovne moći velikog broja ljudi nema nikakvog smisla.

A i što će tim navodnim skupinama toliki novac? Što rade s njim? Što im je sad plan? Da unište kapitalizam i uvedu neko novo društveno uređenje?

Kad pogledam kako svijet u globalu funkcionira, moram zaključiti da ako postoje elite koje vuku konce iz sjene, onda su žestoko potkapacitirane u svojim mogućnostima planiranja. Ili to, ili se zajebavaju s nama.


Je, te elite su desetljećima stvarale potrošačko društvo, i sad kad su ga konačno stvorile su odlučile uklonit potrošače.
Logično.




Niko neće biti uklonjen, broj ljudi na svetu se uprkos svim bolestima, nepogodama i ratovima non-stop drastično uvećava, možda ne svuda na podjednak način, ali to je ipak činjenica.Trebas samo pogledati liniju rasta od Drugog svetskog rata pa do sada.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Uopće nije sumnjivo što se pojavila baš pred kraj 1. svjetskog rata, daj pokušaj s nečim drugim.
Ne znači da su tadašnji i današnji virusi namjerno pušteni i ciljano upotrijebljeni protiv određene skupine ljudi, ali kada se previše igraš s vatrom i istražuješ ono što ne bi trebao onda stvari znaju izmaknuti kontroli.



Prije će izmaknuti kontroli ako prestanemo s istraživanjima. Dok je u srednjem vijeku stanovništvo Europe ubijala kuga, nitko nije mogao istražiti zašto i kako pa se kuga u Europi (na mahove) zadržala skoro pola tisućljeća. Samo neka znanstvenici istražuju. Da je 2003. bilo isplativo nastaviti istraživati cjepivo protiv SARS-a, možda bi danas bili u manjem problemu. Istraživanja nisu nastavljena jer nije bilo isplativo pošto su SARS uspjeli iskorijeniti karantenom i izolacijama.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Opet ponavljam, ekonomije pojedinih država ma kako one bile velike i moćne nemaju nikakav uticaj na najbogatije ljude na svetu (ne one cirkusante koji se provlače po medijima), te ekonomije su posledice delovanja tih ljudi i njihovih konglomerata.

Ne pričam ni o kakvim masonima i ostalim glupostima jer novac, odnosno veoma krupan kapital je jedino merilo u toj priči.A činjenica je da je glavnina ekonomskog kapitala ovoga sveta u rukama velike manjine, odnosno određenih manjih grupa.



Kapitalizam bez pristojne kupovne moći velikog broja ljudi nema nikakvog smisla.

A i što će tim navodnim skupinama toliki novac? Što rade s njim? Što im je sad plan? Da unište kapitalizam i uvedu neko novo društveno uređenje?

Kad pogledam kako svijet u globalu funkcionira, moram zaključiti da ako postoje elite koje vuku konce iz sjene, onda su žestoko potkapacitirane u svojim mogućnostima planiranja. Ili to, ili se zajebavaju s nama.


Je, te elite su desetljećima stvarale potrošačko društvo, i sad kad su ga konačno stvorile su odlučile uklonit potrošače.
Logično.




NESVRSTANI, upravo to je i moj pogled. Jedno je verovati u teoriju zavere i onda pokušati tu zaveru potkrepiti dokazima/činjenicama.

Ovo što maelstrom piše već u startu nema logike.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Ja opet ponavljam, samo recite naglas brojku koja predstavlja koliko ukupno ima ljudi na svetu.

Edited by - maelstrom on 22/03/2020 15:31:01
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Beva
Istraživanja nisu nastavljena jer nije bilo isplativo pošto su SARS uspjeli iskorijeniti karantenom i izolacijama.



A i tada Zapad nije bio toliko ugrožen. Sada, kad je bolest došla i kod nas, vidimo da se povlače radikalni potezi. Sve se može kad se hoće/mora.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Ja opet ponavljam, samo recite naglas brojku koja predstavlja koliko ukupno ima ljudi na svetu.



Nema to toliko veze, potrošač mora imati novca za trošenje. Ako ova kriza potraje, recimo, pola godine, dugo će vremena trebati ekonomijama da se oporave.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Ja opet ponavljam, samo recite naglas brojku koja predstavlja koliko ukupno ima ljudi na svetu.



I ova bolest bi trebalo da smanji taj broj? Sa relativno malom smrtnošću i time što vodeće države sveta primoravaju svoje ljude da ostanu u kućama da bi preživeli?

Veruj da u svetskim laboratorijama ima mnogo smrtonosnijih virusa, koji bi smanjili broj Zemljana za 30% u deset dana. Pa mogli su da puste bubonsku kugu u Afriku ili Kinu,i eto ti stotinak miliončića manje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by maelstrom

Ja opet ponavljam, samo recite naglas brojku koja predstavlja koliko ukupno ima ljudi na svetu.



I ova bolest bi trebalo da smanji taj broj? Sa relativno malom smrtnošću i time što vodeće države sveta primoravaju svoje ljude da ostanu u kućama da bi preživeli?

Veruj da u svetskim laboratorijama ima mnogo smrtonosnijih virusa, koji bi smanjili broj Zemljana za 30% u deset dana. Pa mogli su da puste bubonsku kugu u Afriku ili Kinu,i eto ti stotinak miliončića manje.



Ne, upravo sam u prethodnom postu i napisao da sve pošasti ovog sveta ne mogu da spreče nagli porast broja stanovnika na svetu, kamoli da smanje broj istih.Dakle, potrošača će uvek biti, ali čak i nije toliko bitno da li neko troši, bitnija je KONTROLA, a ljudi će u budućnosti sve češće biti stavljani pod istu.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Ja opet ponavljam, samo recite naglas brojku koja predstavlja koliko ukupno ima ljudi na svetu.



Nema to toliko veze, potrošač mora imati novca za trošenje. Ako ova kriza potraje, recimo, pola godine, dugo će vremena trebati ekonomijama da se oporave.



Hoćeš da kažeš da se neće trošiti, e pa varaš se.Već na leto čim ovo koliko-toliko prođe svi će pojuriti na mora da letuju, videćeš.Evo u Srbiji i vodeći epidemiolog tvrdi da će isto to uraditi, barem se nada.
Ali ponavljam, nije ni poenta u trošenju, već kontroli ljudi.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Ne, upravo sam u prethodnom postu i napisao da sve pošasti ovog sveta ne mogu da spreče nagli porast broja stanovnika na svetu, kamoli da smanje broj istih.Dakle, potrošača će uvek biti, ali čak i nije toliko bitno da li neko troši, bitnija je KONTROLA, a ljudi će u budućnosti sve češće biti stavljani pod istu.



Pa ne treba ti više kontrole nego što imaš danas. Daj prosječnom čovjeku smartphone i wi-fi i sam će ti otkriti sve što te zanima. Autoritarni vladari iz prošlosti bi sanjali o ovakvim stvarima. A tko se buni zbog toga? Praktično nitko, cijeli svijet dočekao svojih pet minuta slave, svi su zvijezde za svoje pratitelje. Eno u Italiji mobilni operateri objavili da se 40% ljudi nije pridržavalo karantene.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Zar misliš da se u budućnosti neće pojaviti neki novi virus ili da se neće desiti neka velika nesreća drugog tipa isto pod veoma sumnjivim okolnostima?



Koje su to do sada bile "sumnjive okolnosti"? Španski grip, kolera, sars...? Mislim, KAKO se inače virusi pojavljuju, kako su se pojavljivali u prošlosti, a da nije bilo sumnjivo.

A u budućnosti će se sigurno pojaviti novi virus, naravno. Ali ne razumem kakve to ima veze sa trenutnim stanjem? Da se ne borimo protiv virusa, pošto će ionako doći novi? Najozbiljnije ne shvatam.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 15:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
@manhunter
Možete li uvest ban zbog samosramoćenja?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 15:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Hoćeš da kažeš da se neće trošiti, e pa varaš se.


Najiskrenije se nadam da si u pravu.

quote:
Originally posted by maelstrom

Već na leto čim ovo koliko-toliko prođe svi će pojuriti na mora da letuju, videćeš.Evo u Srbiji i vodeći epidemiolog tvrdi da će isto to uraditi, barem se nada.



I ja se nadam, to bi značilo da smo se relativno jeftino i brzo izvukli. Nek bude tako i ja sretan.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 15:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@manhunter
Možete li uvest ban zbog samosramoćenja?




Ko bi trebalo da leti, po tvom mišljenju? Svašta smo svi mi ovde natrućali, teško mi je da se odlučim.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 15:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@manhunter
Možete li uvest ban zbog samosramoćenja?




Ko bi trebalo da leti, po tvom mišljenju? Svašta smo svi mi ovde natrućali, teško mi je da se odlučim.


Ma ironičan san, ali ovaj maelstorm je čudo neviđeno.
Razina baljezganja u koju se ne triba uključivat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by maelstrom

Zar misliš da se u budućnosti neće pojaviti neki novi virus ili da se neće desiti neka velika nesreća drugog tipa isto pod veoma sumnjivim okolnostima?



Koje su to do sada bile "sumnjive okolnosti"? Španski grip, kolera, sars...? Mislim, KAKO se inače virusi pojavljuju, kako su se pojavljivali u prošlosti, a da nije bilo sumnjivo.

A u budućnosti će se sigurno pojaviti novi virus, naravno. Ali ne razumem kakve to ima veze sa trenutnim stanjem? Da se ne borimo protiv virusa, pošto će ionako doći novi? Najozbiljnije ne shvatam.



Naravno da se treba boriti protiv virusa, ne vidim gde sam napisao suprotno?Ja pišem o nečemu drugom, o uzroku, ali i o posledicama.A sam virus je trenutno stanje koje je loše, no srećom proći će kako svi pokazatelji govore tokom leta.

No, sami virusi nisu jedine nesreće koje su zadesile čovečanstvo, tu su naravno razne prirodne nepogode od kojih su neke naprasno postale učestalije, zatim ratovi i na kraju duboke psihičke promene kod mnogih ljudi od kojih mnoge imaju dosta pogubne posledice.

No, brzo će nam vreme pokazati šta je sledeće na tapetu i koliko u stvari u nekom našem odnosu prema svemu se ništa u stvari nije promenilo jer smo jednostavno zatucani i slepi da uočimo neke stvari.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Ne, upravo sam u prethodnom postu i napisao da sve pošasti ovog sveta ne mogu da spreče nagli porast broja stanovnika na svetu, kamoli da smanje broj istih.Dakle, potrošača će uvek biti, ali čak i nije toliko bitno da li neko troši, bitnija je KONTROLA, a ljudi će u budućnosti sve češće biti stavljani pod istu.



Pa ne treba ti više kontrole nego što imaš danas. Daj prosječnom čovjeku smartphone i wi-fi i sam će ti otkriti sve što te zanima. Autoritarni vladari iz prošlosti bi sanjali o ovakvim stvarima. A tko se buni zbog toga? Praktično nitko, cijeli svijet dočekao svojih pet minuta slave, svi su zvijezde za svoje pratitelje. Eno u Italiji mobilni operateri objavili da se 40% ljudi nije pridržavalo karantene.



Veći stepen kontrole je uvek poželjan, ali opet nije ni to dovoljno, zar nije lepše ako sami ljudi počnu da rade neke stvari koje pojedinci očekuju?Onda je put ka kultu obožavanja pojedinaca lepo raščišćen.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by maelstrom

Hoćeš da kažeš da se neće trošiti, e pa varaš se.


Najiskrenije se nadam da si u pravu.

quote:
Originally posted by maelstrom

Već na leto čim ovo koliko-toliko prođe svi će pojuriti na mora da letuju, videćeš.Evo u Srbiji i vodeći epidemiolog tvrdi da će isto to uraditi, barem se nada.



I ja se nadam, to bi značilo da smo se relativno jeftino i brzo izvukli. Nek bude tako i ja sretan.



Ali malopre si tvrdio da će ljudi prestati da troše, a ja ti opet kažem da se to nikada neće desiti, sve da mnogi itekako osiromaše.Dizaće i kredite samo da odu recimo na more.

Naravno, svako neka troši koliko voli, njegova stvar.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 22/03/2020 : 15:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
bogte, kako me danas pere neki čudan osječaj i neko čudno stanje. cijelo dopodne vručina u licu, glavobolja, svako malo presiječe ti mene nešto u prsima i sve neka struja periodično pogodi ravno niz prepone.

a onda sam sjeo na wc i dobro se iskenjao, i sad mi je bolje...

nadam se dobrom
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 22/03/2020 : 15:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@manhunter
Možete li uvest ban zbog samosramoćenja?




Ko bi trebalo da leti, po tvom mišljenju? Svašta smo svi mi ovde natrućali, teško mi je da se odlučim.


Ma ironičan san, ali ovaj maelstorm je čudo neviđeno.
Razina baljezganja u koju se ne triba uključivat.



A misli ti i piši šta voliš, eto za sada barem imaš tu priliku i to je pozitivna stvar.
To što bi meni zabranio da radim isto samo govori o tome na kom si nivou postojanja, toliko.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2020 : 16:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Evo malo šta bi nas moglo čekat u budućnosti:

[url=https://postimg.cc/tnJKPDvr][/url]

A Glimpse into Our Future

After the COVID-19 pandemic is over, countries would want their economy to bounce back in a record time. This will be facilitated by unleashing factories at their full capacity; leading to more greenhouse gas emissions, which contribute to climate change.

The rise of global temperature following this event will force the ice caps to melt even faster, thus releasing deadly viruses that have been trapped in the permafrost for thousands of years! Some of these viruses are as old as 15,000 years.

These viruses are called giant viruses because their genome is incredibly massive, which means they’re complex viruses that our existing genetic database might not fully recognize. In a recent study, researchers identified 33 viruses ranging between 520 and 15,000 years old, 28 of them are unknown to science. Who knows how many of them are out there and the potential damage they could do to the human body.

With the ongoing coronavirus (SARS-CoV-2) pandemic, we were lucky that we had an existing idea of the genetic sequence of the virus. SARS-CoV-2 is simply a new version of another virus that humanity dealt with before, known as Severe Acute Respiratory Syndrome (SARS). SARS caused an epidemic that affected 26 countries and led to over 8000 cases in 2003. As researchers noted “that 2019-nCoV (now known as SARS-CoV-2) is 96% identical at the whole-genome level to a bat coronavirus”, which has been studied before.

In order to develop an effective vaccine against any virus, we need to understand the virus and the way our immune system reacts to it. And in order to do it faster, you need to gather this knowledge faster. In the future, if a pandemic is unleashed by one of the deadly viruses that are trapped in the permafrost, the scale of damage it could cause would be beyond our comprehension because we hardly have any knowledge about these ancient viruses.

In summary, humanity is up for big surprises in the future if we don’t watch out for our behavior and the way we treat our planet.

References:
1. Wu, Aiping, et al. "Genome composition and divergence of the novel coronavirus (2019-nCoV) originating in China." Cell Host & Microbe (2020).
2. Zhong, Zhi-Ping, et al. "Glacier ice archives fifteen-thousand-year-old viruses." bioRxiv (2020).
3. Zhou, Peng, et al. "A pneumonia outbreak associated with a new coronavirus of probable bat origin." Nature (2020): 1-4.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 22/03/2020 : 16:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

@manhunter
Možete li uvest ban zbog samosramoćenja?




Ko bi trebalo da leti, po tvom mišljenju? Svašta smo svi mi ovde natrućali, teško mi je da se odlučim.


Ma ironičan san, ali ovaj maelstorm je čudo neviđeno.
Razina baljezganja u koju se ne triba uključivat.



A misli ti i piši šta voliš, eto za sada barem imaš tu priliku i to je pozitivna stvar.
To što bi meni zabranio da radim isto samo govori o tome na kom si nivou postojanja, toliko.


Isto tako, to šta ti neznaš šta znači "ironičan sam" isto nešto govori.
Da ne ulazin u ostale tvoje budalaštine zadržat ću se na onome o čemu nešto znan jer od toga živin.
Kažeš ti:
"Već na leto čim ovo koliko-toliko prođe svi će pojuriti na mora da letuju, videćeš."
E pa neće.
Da ne pričan globalno zadržat ću se lokalno.
Vlasnik tvornice ribe koja inače u sezoni u Italiju izveze 600 tona lubina(brancina) i 600 tona komarči(orade) vjerovatno neće pojuriti na more, 100 ljudi koji rade kod njega neće sigurno.
Vlasnik rent a car agencije koji je prije misec dana kupija 800 novih vozila vjerovatno neće pojuriti na more, 100 ljudi koji rade kod njega neće sigurno.
Vlasnik tvornice namještaja koja živi od opremanja hotela vjerovatno neće pojuriti na more, 100 ljudi koji rade kod njega neće sigurno.
Vlasnik jedine velike splitske proizvodnje, jedinog preživljelog ostatka nekad velike Jugoplastike koji radi djelove za Renault vjerovatno neće pojuriti na more, 300 ljudi koji rade kod njega neće sigurno.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 22/03/2020 : 16:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Ali ponavljam, nije ni poenta u trošenju, već kontroli ljudi.



Ok, ja tebe ni najmanje ne razumem. Možda je u meni problem, ne isključujem ni tu mogućnost.
Kažeš da se ovde radi o kontroli ljudi, par postova ranije pišeš da se ovde radi o ogromnim parama i da su "oni" koji vuku konce mnogo veći igrači od političara.

Šta sad, da li se radi o kontroli ili o parama? Ili o oba?
Koji su to "veći" igrači i po čemu su oni veći? U današnjem svetu je onaj koji ima pare i resurse veliki igrač. Tako da su najveći igrači na svetu Nestle, Monsanto i IT firme.

Kako će oni kontrolisati ljude više nego trenutno?
Svi smo robovi kapitalizma, bez izuzetka. Svi imamo smartfone, informišemo se putem interneta, kupujemo kreditnim karticama i APOSLUTNO NIKO se ne buni zbog toga. Revolucije kakve su bile do pre dvadesetak godina više nisu moguće zato što ne postoji kritična masa koja bi ih pokrenula. To valjda odgovara tim velikim igračima (kako si napisao, kontrolisanje MMF, Svetske banke i mir u državama)? Ako neko želi apsolutnu kontrolu nad ljudima, samo treba da održava trenutno stanje, možda malo da ga pojača i to je to.

Današnji svet je čoveka stvorio da bude što je moguće manje autonoman i da zavisi u svakom segmentu života od "nekog" velikog igrača. Koliko ja vidim, ova izolacija može samo da izazove suprotan efekat, da se ljudi "osveste" i okrenu regionalizaciji, a ne globalizaciji. Što tim "velikim" igračima nikko ne bi odgovaralo, zar ne?

Opet te pitam, kako konkretno misliš da će se te tvoje zamisli sprovesti u delo? Ne možeš da izvališ neku teoriju zavere samo tako, a da onda kažeš, "e pa ja nemam odgovore na vaša pitanja". Meni bi bilo lakše da mi neko spomene masone, ljude guštere ili Bilderbergovu grupu i da onda konstuiše priču oko njih. Ovo što ti pišeš nema ni glavu, ni rep, a otvaraš mnogo više pitanja nego što uopšte imaš odgovora.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 22/03/2020 16:27:01
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 22/03/2020 : 16:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message
Stanje u Austriji. Savršena i istovremeno jeziva eksp. funkcija, skoro da se može sa savršenom preciznošću procijeniti broj inficiranih i umrlih danima unaprijed. Zadnja crtica pokazuje da mjere pokazuju efekta.


I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.

Edited by - Dranki on 22/03/2020 16:25:26
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 22/03/2020 : 16:25:02  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.telegraph.co.uk/global-health/science-and-disease/have-many-coronavirus-patients-died-italy/

https://www.zerohedge.com/health/covid-19-evidence-over-hysteria

https://www.zerohedge.com/health/one-third-all-coronavirus-cases-show-no-symptoms-classified-china-data-reveals

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 22/03/2020 16:31:56
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.73 seconds. Snitz Forums 2000