forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 27/03/2020 : 19:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by corto33

Ne, taj graf gore je samo za populaciju od 65 ili više godina. U toj starostnoj grupi je inaće najviše smrti navodno od COVID-a.



Da, pa tako nešto sam i mislio. Graf prikazuje za ožujak oko 220 smrtnih slučajeva, a prema statistikama Italija u ožujku u prosjeku ima oko 600 mrtvih. Znači 220 mrtvih je iznad 65 godina, a 380 ispod.




To su dnevni podaci, znači tih 220 je u jednom danu. Sad sam dobro pročitao i u tu statistiku se broji samo 34 većih talijanskih gradova to je oko 20 % populacije Italije.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 27/03/2020 19:25:11
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 19:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

https://www.open.online/2020/03/27/coronavirus-bollettino-protezione-civile-27-marzo/ strašno



Baš

Imamo dosta klijenata i partnera iz te regije (Lombardija) i oni su tek ovaj tjedan počeli raditi od doma. Normalno su se okupljali na večerama, druženjima.

Nažalost to je bilo za očekivati za ovaj dio Europe, što južnije to je opuštenije, manje discipline, svi su najpametniji, svi su doktori, svi su treneri...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 19:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by corto33
To su dnevni podaci, znači tih 220 je u jednom danu. Sad sam dobro pročitao i u tu statistiku se broji samo 34 većih talijanskih gradova to je oko 20 % populacije Italije.



Kužim da su dnevni podaci, ali vidio sam da nešto ne štima. Sad je jasnije ako je to samo 20% populacije.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 27/03/2020 : 19:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
U zimskoj sezoni 2019/2020 većinu tih smrti prebacuju u ladicu Coronavirus.

quote:
Investigating the impact of influenza on excess mortality in all ages in Italy during recent seasons (2013/14–2016/17 seasons)

In the winter seasons from 2013/14 to 2016/17, an estimated average of 5,290,000 influenza cases occurred in Italy, corresponding to an incidence of 9%.

More than 68,000 deaths attributable to flu epidemics were estimated in the study period.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/03/2020 : 20:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by Dranki

Priča mi danas jedan ukućanin kako sinoć vikao na kćerku što izlazi sa prijateljicom, kćerka mu kaže: "Pa nismo mi nigdje ulazile, bile smo na otvorenom". I onda joj otac kaže da nosi masku kad ide među ljude, a ona će: "Pa ako stavim masku, ne vidi mi se šminka".


Tako je to sa izlascima u doba korone Mi se navikavamo na policijski čas, ovih dana već naređuju da se ne smije na ulicu bez maske, kafane su zatvorene već 12 dana...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 20:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

U zimskoj sezoni 2019/2020 većinu tih smrti prebacuju u ladicu Coronavirus.

quote:
Investigating the impact of influenza on excess mortality in all ages in Italy during recent seasons (2013/14–2016/17 seasons)

In the winter seasons from 2013/14 to 2016/17, an estimated average of 5,290,000 influenza cases occurred in Italy, corresponding to an incidence of 9%.

More than 68,000 deaths attributable to flu epidemics were estimated in the study period.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285




Te usporedbe sa gripom su potpuno besmislene. Čak i da Korona ima smrtnost u rangu gripe uopće u tome nije problem.

Problem je što se zarazi odjednom veliki broj ljudi od kojih osjetan broj treba hospitalizaciju. Vjerojatno bi u normalnim uvjetima s njima sve bilo ok, ali kad u bolnicu nahrupi 10x više pacijenata nego što ih mogu obraditi dolazi do urušavanja sistema i onda umiru oni koji inače ne bi umrli. Ne samo od korona virusa, nego i ljudi koji su imali moždani, prometnu, srčani... jer ih jednostavno nema tko zbrinuti.

Evo kod nas je korona teoretski u povojima pa već ne primaju pacijente za razne operacije, kemoterapije i slično, a što bi bilo da imamo tisuće oboljelih od korone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/03/2020 : 20:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Ja sam bio 1995 i 1996 pod policijskim satom i sad mi je ok
Samo da spasimo nase stare i da pobiejdimo virus

Ovako se isto moze pobijediti zagadjenje lozenje cumura i golfovi kec sa eko normom 1
Gdje ima volje ima i nacina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/03/2020 : 20:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by corto33

U zimskoj sezoni 2019/2020 većinu tih smrti prebacuju u ladicu Coronavirus.

quote:
Investigating the impact of influenza on excess mortality in all ages in Italy during recent seasons (2013/14–2016/17 seasons)

In the winter seasons from 2013/14 to 2016/17, an estimated average of 5,290,000 influenza cases occurred in Italy, corresponding to an incidence of 9%.

More than 68,000 deaths attributable to flu epidemics were estimated in the study period.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285




Te usporedbe sa gripom su potpuno besmislene. Čak i da Korona ima smrtnost u rangu gripe uopće u tome nije problem.

Problem je što se zarazi odjednom veliki broj ljudi od kojih osjetan broj treba hospitalizaciju. Vjerojatno bi u normalnim uvjetima s njima sve bilo ok, ali kad u bolnicu nahrupi 10x više pacijenata nego što ih mogu obraditi dolazi do urušavanja sistema i onda umiru oni koji inače ne bi umrli. Ne samo od korona virusa, nego i ljudi koji su imali moždani, prometnu, srčani... jer ih jednostavno nema tko zbrinuti.

Evo kod nas je korona teoretski u povojima pa već ne primaju pacijente za razne operacije, kemoterapije i slično, a što bi bilo da imamo tisuće oboljelih od korone.



plus triba uzet u obzir da i ovako fali medicinskog osoblja. pogotovo po ovim balkanskim zemljama,a kad virus probije po njima,ko će ih zaminit i nadopunit?
i onda imaš kolaps zdravstva ,gomilu ljudi sa svim i svačim koje neće imat ko ni pogledat a kamoli ličit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 20:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
plus triba uzet u obzir da i ovako fali medicinskog osoblja. pogotovo po ovim balkanskim zemljama,a kad virus probije po njima,ko će ih zaminit i nadopunit?
i onda imaš kolaps zdravstva ,gomilu ljudi sa svim i svačim koje neće imat ko ni pogledat a kamoli ličit.



Upravo to. Evo kod nas je već pola bolničkog osoblja u karanteni ili zaraženo.
Pa tko je posjetio hitnu zadnjih godinu-dvije mogao je vidjeti da je tamo totalno rasulo zbog manjka osoblja. Dođeš na hitnu s nožem u nozi i čekaš 4h da te netko primi, jer jedan doktor ima 50 pacijenata za obraditi.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/03/2020 : 20:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Dranki

Priča mi danas jedan ukućanin kako sinoć vikao na kćerku što izlazi sa prijateljicom, kćerka mu kaže: "Pa nismo mi nigdje ulazile, bile smo na otvorenom". I onda joj otac kaže da nosi masku kad ide među ljude, a ona će: "Pa ako stavim masku, ne vidi mi se šminka".


Tako je to sa izlascima u doba korone Mi se navikavamo na policijski čas, ovih dana već naređuju da se ne smije na ulicu bez maske


Kako ćeš nositi masku kada je nema nigdje za kupit', jedino da improviziraš kao što je napravio ovaj lik. https://www.youtube.com/watch?v=tdc1PGkemzM

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/03/2020 : 20:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by lwood
plus triba uzet u obzir da i ovako fali medicinskog osoblja. pogotovo po ovim balkanskim zemljama,a kad virus probije po njima,ko će ih zaminit i nadopunit?
i onda imaš kolaps zdravstva ,gomilu ljudi sa svim i svačim koje neće imat ko ni pogledat a kamoli ličit.



Upravo to. Evo kod nas je već pola bolničkog osoblja u karanteni ili zaraženo.
Pa tko je posjetio hitnu zadnjih godinu-dvije mogao je vidjeti da je tamo totalno rasulo zbog manjka osoblja. Dođeš na hitnu s nožem u nozi i čekaš 4h da te netko primi, jer jedan doktor ima 50 pacijenata za obraditi.


lečiće se nas fudbaleri i stali sportisti koji zarađuju milione.

šalu na stranu,mislim da će nakon ove zajebancije sa koronom doći do neke normalizacije razlike između suludih plata za zabavljače svih fela i minornih primanja učenih ljudi,pre svega iz sfere zdravstva,ali i nauke.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 27/03/2020 20:45:12
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 21:09:04  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by anto
lečiće se nas fudbaleri i stali sportisti koji zarađuju milione.

šalu na stranu,mislim da će nakon ove zajebancije sa koronom doći do neke normalizacije razlike između suludih plata za zabavljače svih fela i minornih primanja učenih ljudi,pre svega iz sfere zdravstva,ali i nauke.



dobro si to konstatirao. lijepo smo posložili vrijednosti i onda kukamo, a sami smo si to zakuhali.

mislim da sve ovisi koliko će ovo stanje potrajati, ako se završi kroz par tjedana brzo će se čovječanstvo vratiti na staru stazu, ali ako potraje tko zna što će ispasti. svi scenariji su onda mogući od reseta i reboota do anarhije.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/03/2020 : 21:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by anto
lečiće se nas fudbaleri i stali sportisti koji zarađuju milione.

šalu na stranu,mislim da će nakon ove zajebancije sa koronom doći do neke normalizacije razlike između suludih plata za zabavljače svih fela i minornih primanja učenih ljudi,pre svega iz sfere zdravstva,ali i nauke.



dobro si to konstatirao. lijepo smo posložili vrijednosti i onda kukamo, a sami smo si to zakuhali.

mislim da sve ovisi koliko će ovo stanje potrajati, ako se završi kroz par tjedana brzo će se čovječanstvo vratiti na staru stazu, ali ako potraje tko zna što će ispasti. svi scenariji su onda mogući od reseta i reboota do anarhije.


Uz dužno poštovanje, pričate pizdarije.
I to na nekoliko nivoa.
Kakvi jadni znanstvenici? Pričate ka da rade u SSSRu u Novosibirsku za tanjur juhe. Znan par ljudi koji su radili ili rade u Plivi. Niko se ne buni. Poznanica završila mikrobiologiju. Eno je u Parizu već 15 godina. Grozno joj je.
Ajmo uzet neki klub, recimo Benfica. Benfica godišnje uprihodi 100 milijuna nečega. Benfica bi trebala igračima koji generiraju taj prihod dat po tisuću nečega, a ostalih 99 milijuna dat jadnin siromašnin znanstvenicima?
Organizator Severininog koncerta uprihodi 100 tisuća nečega, Severina bi tribala pivat za tisuću nečega, a ostalih 99 tisuća će organizator dat liječnicima?
Za znanstvenike u Hr nema para zbog Mije Caktaša i Bruna Petkovića, a ne zato jer se daju stotine milijuna apsolutno bespotrebnin agencijama, udrugama i crkvi, i tisućama uhljeba koji elitu drže na vrhu?
Sramota je da Lebron James zarađuje 50 milijuna nečega a nije sramota da Amerika prži trilijune na oružje?

Drugovi, sportaši su zadnji koji bi tribali nekome polagat račune.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 27/03/2020 21:47:10
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 27/03/2020 : 21:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by corto33

U zimskoj sezoni 2019/2020 većinu tih smrti prebacuju u ladicu Coronavirus.

quote:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1201971219303285




Te usporedbe sa gripom su potpuno besmislene. Čak i da Korona ima smrtnost u rangu gripe uopće u tome nije problem.

Problem je što se zarazi odjednom veliki broj ljudi od kojih osjetan broj treba hospitalizaciju. Vjerojatno bi u normalnim uvjetima s njima sve bilo ok, ali kad u bolnicu nahrupi 10x više pacijenata nego što ih mogu obraditi dolazi do urušavanja sistema i onda umiru oni koji inače ne bi umrli. Ne samo od korona virusa, nego i ljudi koji su imali moždani, prometnu, srčani... jer ih jednostavno nema tko zbrinuti.

Evo kod nas je korona teoretski u povojima pa već ne primaju pacijente za razne operacije, kemoterapije i slično, a što bi bilo da imamo tisuće oboljelih od korone.



Nije baš besmisleno. U študiji su npr. podaci, da je u zimskoj sezoni 2016/2017 od gripe u Italiji umrlo oko 25 tisuča ljudi. Moglo bi se reći, da je i tada bila epidemija gripe. Možda je razlika što tada nisu liječnike masovno slali u karantenu i što zaraženi nisu svi hrlili u bolnice.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 27/03/2020 : 21:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Danas su mi na poslu uvalili ove pilule, jer se veliki poljski šef i češki kapital tobože brinu za zdravlje nas zaposlenika, a ustvari ih je prpa da im ne zatvore podružnicu u Sloveniji zbog eventualne pojave virusa u poduzeću. Mislio sam prvo da je riječ o bombonima protiv kašlja, a kad ono kapsule s prahom. Sorry, šefe, ali nema šanse da pijem bilokakve tablete koje mi nije pripisao doktor, pa makar bile i food supplement.




Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/03/2020 : 21:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ne popiješ aspirin kada te boli glava?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/03/2020 : 21:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Dobijes mukte droge i onda neces... kakav si ti drogsy to pobogu... ?

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 27/03/2020 : 21:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Ne popiješ aspirin kada te boli glava?

Ništa. Zadnji put sam pio tablete (antibiotik) 2010. i to me stari morao tjerati fizičkom represijom.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 27/03/2020 : 22:00:12  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

Dobijes mukte droge i onda neces... kakav si ti drogsy to pobogu... ?

Eh, iza tog nickname-a krije se jedna sasvim druga povijest koja, nažalost, nema ni najmanje veze s drogama

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/03/2020 : 22:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by tinton

Ne popiješ aspirin kada te boli glava?

Ništa. Zadnji put sam pio tablete (antibiotik) 2010. i to me stari morao tjerati fizičkom represijom.


Pernar approves this.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 27/03/2020 : 22:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by tinton

Ne popiješ aspirin kada te boli glava?

Ništa. Zadnji put sam pio tablete (antibiotik) 2010. i to me stari morao tjerati fizičkom represijom.


Pernar approves this.


Nije to. Nemrem ti ja to gutat, nisam k***a. Radije intravenozno.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 27/03/2020 : 22:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Au, pa aspirin možeš topiti u vodi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/03/2020 : 22:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.dalmacijadanas.hr/nije-scena-iz-star-warsa-splicanin-u-nevjerojatnom-izdanju-dosao-kupiti-kruh-i-mlijeko/?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Midas%2bFeed%2bcampaign

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 27/03/2020 : 22:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/03/2020 : 22:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by tinton

Ne popiješ aspirin kada te boli glava?

Ništa. Zadnji put sam pio tablete (antibiotik) 2010. i to me stari morao tjerati fizičkom represijom.


Pernar approves this.


Nije to. Nemrem ti ja to gutat, nisam k***a. Radije intravenozno.


Smrviš i ušmrčeš jebote
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.75 seconds. Snitz Forums 2000