forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 23:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Uz dužno poštovanje, pričate pizdarije.
I to na nekoliko nivoa.
Kakvi jadni znanstvenici? Pričate ka da rade u SSSRu u Novosibirsku za tanjur juhe. Znan par ljudi koji su radili ili rade u Plivi. Niko se ne buni. Poznanica završila mikrobiologiju. Eno je u Parizu već 15 godina. Grozno joj je.
Ajmo uzet neki klub, recimo Benfica. Benfica godišnje uprihodi 100 milijuna nečega. Benfica bi trebala igračima koji generiraju taj prihod dat po tisuću nečega, a ostalih 99 milijuna dat jadnin siromašnin znanstvenicima?
Organizator Severininog koncerta uprihodi 100 tisuća nečega, Severina bi tribala pivat za tisuću nečega, a ostalih 99 tisuća će organizator dat liječnicima?
Za znanstvenike u Hr nema para zbog Mije Caktaša i Bruna Petkovića, a ne zato jer se daju stotine milijuna apsolutno bespotrebnin agencijama, udrugama i crkvi, i tisućama uhljeba koji elitu drže na vrhu?
Sramota je da Lebron James zarađuje 50 milijuna nečega a nije sramota da Amerika prži trilijune na oružje?

Drugovi, sportaši su zadnji koji bi tribali nekome polagat račune.



Pa sve u skladu sa ovim ludim vremenima.
Što bi ti sad nešto pametno od nas nakon dva tjedna izolacije.

Ne znam na što je točno kolega Anto mislio, ali kako sam ja shvatio mogu ti reći da ti nisi shvatio.
Nitko ne govori o profesionalcima, ili da bi netko trebao oduzimati od njihove zarade i dijeliti okolo. Njihove sulude plaće smo odredili mi, a ne oni sami. To što smo se mi spremni pomlatiti radi okrugle lopte koju naganjaju plaćeni profesionalci je do nas, a ne do njih.

Potražnja regulira ponudu, to je tako. Jednako kao što se ista kava u Gospiću plati 4kn, a u Dubrovniku 25kn i o tome je uopće apsurdno raspravljati jer svi u kapitalizmu teže tome, a onaj tko se žali je uglavnom ljubomoran što on nije u prilici naplatiti 25kn kavu.

Ameri su već imali lockout, ali unatoč tome vrlo brzo bi i oni mogli zažaliti što su usmjerili novce u biti bolje reći što su raspodijelili novce na krivi način.

I naravno nisu tu u pitanju samo sportaši i sam si naveo puno drugih djelatnosti koje smo mi sami pretplatili. Oni su samo uzeli što smo im ponudili. I nama je to uglavnom ok, dok na tapet ne dođu bitnije stvari, poput našeg zdravlja.

Pliva nije nekakav primjer jer je u pitanju privatna komercijalna kompanija, bolji primjer bi bio vatrogasci, profesori, učitelji, doktori u javnom sektoru.

Kad se pogledaju statistike mi po broju ljudi u javnom sektoru imamo gotovo višak, ali taj višak čine razni administrativci (uglavnom uhljebi).

Kompleksna je to tema, u biti se svodi da bi jedna moderna država koja ima svoje menadžere (političare) trebala brinuti da su bitni ljudi i njihovi projekti dobro plaćeni. To što oni usmjeravaju novce gdje ne bi trebali gledajući isključivo vlastiti profit i korist je druga tema. Mi opet šutimo na to jer nam povremeno bace koju mrvicu kako bi nas držali "tiho".
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 27/03/2020 : 23:33:02  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by corto33
Nije baš besmisleno. U študiji su npr. podaci, da je u zimskoj sezoni 2016/2017 od gripe u Italiji umrlo oko 25 tisuča ljudi. Moglo bi se reći, da je i tada bila epidemija gripe. Možda je razlika što tada nisu liječnike masovno slali u karantenu i što zaraženi nisu svi hrlili u bolnice.



E sad gle, sezona gripe je oko 5 mjeseci. Tih 25.000 je maksimum, prosjek je oko 17.000. U tu statistiku su ubrojani i oni koji su samo imali simptome gripe, nešto slično kao što sad rade sa koronom.

17.000 / 5 mjeseci = 3.400

Trenutno od korone umire oko 800-900 ljudi dnevno, znači u 4-5 dana su pokrili cijeli mjesec. Prosjek uz karantenu i puste zabrane je 600 ljudi dnevno. To je mjesečno oko 18.000 ljudi, pa pomnoži sa 5 mjeseci, to je 90.000 ljudi, pa ako uzmemo i da će to biti upola manje, jer nije uvijek ista dinamika opet je to 45.000 ljudi.

E sad makni karantenu i sve mjere zabrane pa da vidimo na kojoj brojci ćemo se zaustaviti.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/03/2020 : 23:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Gripa ne trazi respirqtor
I ima vakcina

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 27/03/2020 : 23:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Uz dužno poštovanje, pričate pizdarije.
I to na nekoliko nivoa.
Kakvi jadni znanstvenici? Pričate ka da rade u SSSRu u Novosibirsku za tanjur juhe. Znan par ljudi koji su radili ili rade u Plivi. Niko se ne buni. Poznanica završila mikrobiologiju. Eno je u Parizu već 15 godina. Grozno joj je.
Ajmo uzet neki klub, recimo Benfica. Benfica godišnje uprihodi 100 milijuna nečega. Benfica bi trebala igračima koji generiraju taj prihod dat po tisuću nečega, a ostalih 99 milijuna dat jadnin siromašnin znanstvenicima?
Organizator Severininog koncerta uprihodi 100 tisuća nečega, Severina bi tribala pivat za tisuću nečega, a ostalih 99 tisuća će organizator dat liječnicima?
Za znanstvenike u Hr nema para zbog Mije Caktaša i Bruna Petkovića, a ne zato jer se daju stotine milijuna apsolutno bespotrebnin agencijama, udrugama i crkvi, i tisućama uhljeba koji elitu drže na vrhu?
Sramota je da Lebron James zarađuje 50 milijuna nečega a nije sramota da Amerika prži trilijune na oružje?

Drugovi, sportaši su zadnji koji bi tribali nekome polagat račune.



Pa sve u skladu sa ovim ludim vremenima.
Što bi ti sad nešto pametno od nas nakon dva tjedna izolacije.

Ne znam na što je točno kolega Anto mislio, ali kako sam ja shvatio mogu ti reći da ti nisi shvatio.
Nitko ne govori o profesionalcima, ili da bi netko trebao oduzimati od njihove zarade i dijeliti okolo. Njihove sulude plaće smo odredili mi, a ne oni sami. To što smo se mi spremni pomlatiti radi okrugle lopte koju naganjaju plaćeni profesionalci je do nas, a ne do njih.

Potražnja regulira ponudu, to je tako. Jednako kao što se ista kava u Gospiću plati 4kn, a u Dubrovniku 25kn i o tome je uopće apsurdno raspravljati jer svi u kapitalizmu teže tome, a onaj tko se žali je uglavnom ljubomoran što on nije u prilici naplatiti 25kn kavu.

Ameri su već imali lockout, ali unatoč tome vrlo brzo bi i oni mogli zažaliti što su usmjerili novce u biti bolje reći što su raspodijelili novce na krivi način.

I naravno nisu tu u pitanju samo sportaši i sam si naveo puno drugih djelatnosti koje smo mi sami pretplatili. Oni su samo uzeli što smo im ponudili. I nama je to uglavnom ok, dok na tapet ne dođu bitnije stvari, poput našeg zdravlja.

Pliva nije nekakav primjer jer je u pitanju privatna komercijalna kompanija, bolji primjer bi bio vatrogasci, profesori, učitelji, doktori u javnom sektoru.

Kad se pogledaju statistike mi po broju ljudi u javnom sektoru imamo gotovo višak, ali taj višak čine razni administrativci (uglavnom uhljebi).

Kompleksna je to tema, u biti se svodi da bi jedna moderna država koja ima svoje menadžere (političare) trebala brinuti da su bitni ljudi i njihovi projekti dobro plaćeni. To što oni usmjeravaju novce gdje ne bi trebali gledajući isključivo vlastiti profit i korist je druga tema. Mi opet šutimo na to jer nam povremeno bace koju mrvicu kako bi nas držali "tiho".


Ma generalno, meni je blesavo da plaće nogometaša(ili bilo koje druge branše), koji su zaposlenici privatnih firmi dovodin u vezu sa ulaganjen u znanost, obrazovanje, kulturu ili zdravstvo. To su stvari koje triba rješavat država i zbog kojih imamo PDV, davanja na plaće,spomeničke rente,poreze na prihod, i ko zna šta sve ne. A u krajnju ruku ako Messi zaradi 20M Eura, na ime poreza će isto toliko leć državi pa će država imat za ulaganje u gore navedeno. Da san država molija bi boga da Messija poslodavac može platit 100M Eura. Par godina ugovora i svaki Španjolac bi ima svoj respirator.
Pliva je dobra za usporedbu baš zato šta je privatna komercijalna firma. Njezin proizvod su lijekovi, Benficin proizvod nogomet.
Isto ka šta je nogomet danas uglavnon u privatnin rukama i znanost je isto uglavnon u privatnin rukama. Prije će lijek za ovo nać jedan Bayer nego nekakav džavni zavod.
Isto tako, nekakav voditelj labosa ili top shit znanstvenik u Bayeru sigurno ne radi za kikiriki. Likovi su vjerovatno milijunaši ali ih niko nezna.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 28/03/2020 00:02:40
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/03/2020 : 00:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message





za one sa viskom vremena...
https://youtu.be/guRILHIeNkQ


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 28/03/2020 00:31:47
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2020 : 00:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Jos vam nije jasno da je virus ovdje kako bi ubio kapitalizam... ja jos nisam siguran za koga bi navijao u toj utakmici.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/03/2020 : 01:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by Poli






Zato u Indiji tako dobro žive jer se ljudi obogatiše na specijalitetu od jaja bengalskog tigra.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 28/03/2020 01:05:59
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 28/03/2020 : 06:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.iceagenow.info/dr-fauci-concedes-the-coronavirus-mortality-rate-may-be-much-closer-to-a-very-bad-flu/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/03/2020 : 08:03:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zupnik-tvrdio-da-pandemijom-mediji-ruse-trumpa-sada-je-preminuo-od-koronavirusa/2169825.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/03/2020 : 08:05:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.index.hr/vijesti/clanak/brazilski-predsjednik-o-pandemiji-neki-ljudi-ce-umrijeti-to-je-zivot/2169820.aspx


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/03/2020 : 08:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

Jos vam nije jasno da je virus ovdje kako bi ubio kapitalizam... ja jos nisam siguran za koga bi navijao u toj utakmici.


Tonto...mislim da si u zabludi 100%
Virus je ovdje upravo zbog suprotnog...kapitalizam će biti jači nego ikada, a najebati će običan narod.
Otkazi će se djeliti kao nikada, radnička prava više neće postojati, cijene će rasti, zdravstveno i mirovinsko će postati bezvrijedno, cijene će rasti...i sve to na račun korone.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/03/2020 : 08:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
Evo nešto zanimljivo, sada što i kako, ne znam što da mislim, ali eto:



Draga potražila i originalni talijanski video i kaže da je prijevod dobar.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/03/2020 08:46:02
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 28/03/2020 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by Tonto

Jos vam nije jasno da je virus ovdje kako bi ubio kapitalizam... ja jos nisam siguran za koga bi navijao u toj utakmici.


Tonto...mislim da si u zabludi 100%
Virus je ovdje upravo zbog suprotnog...kapitalizam će biti jači nego ikada, a najebati će običan narod.
Otkazi će se djeliti kao nikada, radnička prava više neće postojati, cijene će rasti, zdravstveno i mirovinsko će postati bezvrijedno, cijene će rasti...i sve to na račun korone.

...i to je moguce. Htio sam biti optimist.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 28/03/2020 : 10:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message
To je samo generalna proba.
Ko zna što spremaju za Afriku i Indiju.
Tamo ionako ne pucaju na smanjenje radničkih prava.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/03/2020 : 11:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Mogu cijene rasti
Al proizvode nece niko kupovati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 28/03/2020 : 12:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.zerohedge.com/geopolitical/13-reasons-fear-coming-covid-world-order

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 28/03/2020 : 12:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message
Franjin model o 100 bogatih obitelji i besplatna radna snaga na djelu. Tko kaže da nije bio vizionar.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2020 : 12:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/03/2020 : 12:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by kifi

Franjin model o 100 bogatih obitelji i besplatna radna snaga na djelu. Tko kaže da nije bio vizionar.



Ne triba Franji pakirati.Ima je on dosta svojih nedjela ali to nije jedno od njih.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 28/03/2020 : 12:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message
ok, dosta politike za danas, nego u USA su se pojavili prije korone putnici kroz vrijeme. Da li se netko sjetio njih pitati za ishod ovog cirkusa?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/03/2020 : 12:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Inače, koliko god nesavršeni bili, možemo zahvaliti sudbini i Ivanu Vrdoljaku što nas je ova kriza zahvatila u vrijeme HDZ-ove vlade.
Mogu misliti koliko bi kaotičan odgovor na ovu krizu bio da imamo neku koaliciju SDP-a, Mosta i Živog zida koja se onomad nazirala.

Isto tako, treba se zahvaliti Bogu što je na Pantovčaku odgovorna i kooperativna osoba, a ne netko tko bi na ovome politički poentirao i opstruirao, kao što je njegova prethodnica radila u vrijeme migrantske krize.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/03/2020 : 12:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Btw. jesu još nekome ruke krvave od ovog silnog pranja, kao nakon noći lomljenja čaša u BBS-u?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7617 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 28/03/2020 : 12:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Btw. jesu još nekome ruke krvave od ovog silnog pranja, kao nakon noći lomljenja čaša u BBS-u?


Živi užas, u mene su ruke ionako suhe, a sad u kući centralno grijanje isušuje zrak i još non-stop perem, ogulio sam ih do kostiju. Mislio sam da sa mnom nešto nije u redu.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/03/2020 : 13:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Kakva je ovo pizdarija, zar nije rečeno da se virus ne može prenositi između čovjeka i životinje.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/vlasnica-prenijela-koronavirus-svojoj-macki-u-belgiji-zabiljezen-drugi-slucaj-zivotinjske-zaraze-covidom-19/10143739/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/03/2020 : 14:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil
Trenutno od korone umire oko 800-900 ljudi dnevno, znači u 4-5 dana su pokrili cijeli mjesec. Prosjek uz karantenu i puste zabrane je 600 ljudi dnevno. To je mjesečno oko 18.000 ljudi, pa pomnoži sa 5 mjeseci, to je 90.000 ljudi, pa ako uzmemo i da će to biti upola manje, jer nije uvijek ista dinamika opet je to 45.000 ljudi.



Ovih 800-900 ne umire isključivo od korone već imaju i pridružene bolesti (npr. rak, gripa, šečerna, ...). Možda je jedan procenat takvih koji su imali samo koronu. Jedini ključni kazatelj je ukupni broj mrtvih u Italiji dnevno koji je za sada dosta sličan kao u prethodnim zimama - stavio sam graf.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.57 seconds. Snitz Forums 2000