forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 03/04/2020 : 00:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 03/04/2020 : 01:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
I meni su grozne ove slike deranih pasa, ali budimo realni po cemu su oni razlicni od recimo jagnjetinu koju mi jedemo?
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 03/04/2020 : 08:17:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message
Stojimo vani sedmero, osmero nas raštrkani pred ulazom u dućan.
Čeka se oko 15-20 minuta pa nosim knjigu da prekratim vrijeme.
Nasuprot mene jedan moj poznanik. Mislim da se osjeća malo nelagodno.
Pa iz torbe svako malo vadi on dvolitarku vina. Domaćeg.
I lijepo potegne svakih nekolko minuta pa se zagleda u krajolik. Profesionalno.
"Ti *** *** ***, otkak su bertije zaprli sam se skerem obogatil. Sanduk mineralne, jeger, kruh i gore kleti. Nema me dolj tjeden den..."
Nasmijan od uha do uha sa svojom dvolitrenkom.
Barem jedna baba gleda ga kao da bi ga pošpotala, ali vjerojatno ga neće izazivati da ju ne bi zarazio.
Ne j*** to njega nit 5 posto. Vidi on nju, ali ju uopće ne doživljava.
Neki ljudi su pjesma bez da se trude.
Poslije na izlasku iz dućana tovari on svoju krntiju od golfa i smiješka se dok ubacuje sanduk mineralne.
Mahne rukom za pozdrav i ode u klet.
Boli njega k***.
Ja uzeo Tomislave pa na balkon. Knjiga pri ruci i glazba u pozadini. Filmovi kad zahladi.
Boli mene k***.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 03/04/2020 08:26:08
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 03/04/2020 : 08:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
Za one, koji nemate šta raditi u karanteni, Marvel besplatno nudi neke od svojih stripova:
https://www.marvel.com/articles/comics/marvel-unlimited-now-offering-free-access-to-iconic-comic-book-stories

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 03/04/2020 : 09:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Svi pričaju o izolacijama i karantenama, a meni se čini da većina ljudi radi. Voda, struja, hrana, smeće, pošta, vozači, zdravstvo, policija, gradilišta, neki obrti koliko znam itd. U principu jedino su zatvorene trgovine neprehrambenim proizvodima.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4307 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/04/2020 : 10:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
s Tomislavom nema greške
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Stojimo vani sedmero, osmero nas raštrkani pred ulazom u dućan.
Čeka se oko 15-20 minuta pa nosim knjigu da prekratim vrijeme.
Nasuprot mene jedan moj poznanik. Mislim da se osjeća malo nelagodno.
Pa iz torbe svako malo vadi on dvolitarku vina. Domaćeg.
I lijepo potegne svakih nekolko minuta pa se zagleda u krajolik. Profesionalno.
"Ti *** *** ***, otkak su bertije zaprli sam se skerem obogatil. Sanduk mineralne, jeger, kruh i gore kleti. Nema me dolj tjeden den..."
Nasmijan od uha do uha sa svojom dvolitrenkom.
Barem jedna baba gleda ga kao da bi ga pošpotala, ali vjerojatno ga neće izazivati da ju ne bi zarazio.
Ne j*** to njega nit 5 posto. Vidi on nju, ali ju uopće ne doživljava.
Neki ljudi su pjesma bez da se trude.
Poslije na izlasku iz dućana tovari on svoju krntiju od golfa i smiješka se dok ubacuje sanduk mineralne.
Mahne rukom za pozdrav i ode u klet.
Boli njega k***.
Ja uzeo Tomislave pa na balkon. Knjiga pri ruci i glazba u pozadini. Filmovi kad zahladi.
Boli mene k***.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/04/2020 : 10:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

U principu jedino su zatvorene trgovine neprehrambenim proizvodima.



I restorani, kafići, škole, vrtići... Ima toga.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/04/2020 : 10:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
Jučer pukla vodovodna cijev kod mog nebodera.

Ubrzo je došla cisterna s vodom i potrebni strojevi s ekipom (njih 7) za popravak.

U kratkom roku iskopali poveću rupu ispred nebodera, uklonili kvar i zatrpali zemljom.

Svaka im čast, ne bi brže ni bez corone.

Jedino što nisu imali nikakvu zaštitu dok su radili jedan pored drugog.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2020 : 10:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

Jučer pukla vodovodna cijev kod mog nebodera.

Ubrzo je došla cisterna s vodom i potrebni strojevi s ekipom (njih 7) za popravak.

U kratkom roku iskopali poveću rupu ispred nebodera, uklonili kvar i zatrpali zemljom.

Svaka im čast, ne bi brže ni bez corone.

Jedino što nisu imali nikakvu zaštitu dok su radili jedan pored drugog.

Rade radnici zgradu do moje svaki dan. Nema tu nikakve zaštite. Ni maske, ni distance, ničega. Piju iz iste boce...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/04/2020 : 10:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
Radim i ja, moja ekipa se mjenja.
2 tjedna smo na poslu po 2, a nekoliko doma (radimo od doma). Trenutno sam baš na poslu.
Jbg, mora informatika štimat u firmi. Ajmo reći da kod nas sigurno 70-80% ekipe radi od doma, a mi drugi se ovako izmjenjujemo.
I ne da mi nije bed, nego sam stvarno sretan što radim i što nema rezanja. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 03/04/2020 : 10:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Peyo

Jučer pukla vodovodna cijev kod mog nebodera.

Ubrzo je došla cisterna s vodom i potrebni strojevi s ekipom (njih 7) za popravak.

U kratkom roku iskopali poveću rupu ispred nebodera, uklonili kvar i zatrpali zemljom.

Svaka im čast, ne bi brže ni bez corone.

Jedino što nisu imali nikakvu zaštitu dok su radili jedan pored drugog.

Rade radnici zgradu do moje svaki dan. Nema tu nikakve zaštite. Ni maske, ni distance, ničega. Piju iz iste boce...


To još nije ništa, ujutro ih gledam, po petorica u jedan auto. Eto što se dobije jednom represivnom mjerom- ukidanje javnog prijevoza. Umjesto toga, edukacija i kvalitetno iskomunicirana preporuka bi dala jednak, ako ne i bolji rezultat u epidemiološkom smislu.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 03/04/2020 : 10:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

Umjesto toga, edukacija i kvalitetno iskomunicirana preporuka bi dala jednak, ako ne i bolji rezultat u epidemiološkom smislu.



To pod pretpostavkom da bi se pridržavali uputa. Ti radnici koje spominješ i inače sumnjam da koriste gradski prijevoz. Kod nas uglavnom građevinski radnici koriste kombije.

Sad su ti na snazi preporuke da ne bude više od dvije osobe u autu (barem kod nas) pa vidiš da ih ima koji se ne pridržavaju. Misliš da bi takvi svjesno propustili par autobusa da uđu u neki koji je prazniji?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/04/2020 : 11:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by Dexters

Umjesto toga, edukacija i kvalitetno iskomunicirana preporuka bi dala jednak, ako ne i bolji rezultat u epidemiološkom smislu.



To pod pretpostavkom da bi se pridržavali uputa. Ti radnici koje spominješ i inače sumnjam da koriste gradski prijevoz. Kod nas uglavnom građevinski radnici koriste kombije.

Sad su ti na snazi preporuke da ne bude više od dvije osobe u autu (barem kod nas) pa vidiš da ih ima koji se ne pridržavaju. Misliš da bi takvi svjesno propustili par autobusa da uđu u neki koji je prazniji?

ujutro kad idem na posal promet je nekih 2/3 manji. Kad se vraćam s posla manji je i 90 posto jerbo nema buseva,škola i sličnih masovnih đireva.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 03/04/2020 : 11:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

quote:
Originally posted by Solid Snake

Pa oni to jedu vec 5000 god. nije to od juce pocelo...



Istina. Vijetnam mi je još luđi, tamo imaju restorane u kojima su žive životinje, nema što nema, štakori, zmije, psi, mačke, žohari... i onda izabereš što želiš oni to ispred tebe zakolju i spreme za jesti.

To je dio njihove kulture, nama je čudno i odbojno, njima normalno.



Da ali je jako nehigijenski.
Kolinje se radi u zimskom periodu i jako se puno troši vode jer se puno toga pere i ispire, nekad nije bilo vodovodnih mreža pa kako bi se radilo u ljeto kad se troši puno vode. Kod nas se meso izlaže u hladnjacima ne vani na otvorenom bez zaštite.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/04/2020 : 11:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

Svi pričaju o izolacijama i karantenama, a meni se čini da većina ljudi radi. Voda, struja, hrana, smeće, pošta, vozači, zdravstvo, policija, gradilišta, neki obrti koliko znam itd. U principu jedino su zatvorene trgovine neprehrambenim proizvodima.



Očekuje se pad BDP-a od 5.5%.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/04/2020 : 11:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Peyo

Jučer pukla vodovodna cijev kod mog nebodera.

Ubrzo je došla cisterna s vodom i potrebni strojevi s ekipom (njih 7) za popravak.

U kratkom roku iskopali poveću rupu ispred nebodera, uklonili kvar i zatrpali zemljom.

Svaka im čast, ne bi brže ni bez corone.

Jedino što nisu imali nikakvu zaštitu dok su radili jedan pored drugog.

Rade radnici zgradu do moje svaki dan. Nema tu nikakve zaštite. Ni maske, ni distance, ničega. Piju iz iste boce...


To još nije ništa, ujutro ih gledam, po petorica u jedan auto. Eto što se dobije jednom represivnom mjerom- ukidanje javnog prijevoza. Umjesto toga, edukacija i kvalitetno iskomunicirana preporuka bi dala jednak, ako ne i bolji rezultat u epidemiološkom smislu.



Ne budite smiješni, petero ili desetoro radnika koji rade skupa takvu vrstu posla nema se što štititi jedni od drugih. Oni su skupa, ako se zarazi jedan zarazit će se svi, nosili maske ili ne nosili. Ako se kreću samo na relaciji doma-posao, a posao koji rade je na otvorenom i nema drugih ljudi koji dolaze, šanse da će se zaraziti su male, a ako se i zaraze neće to pretjerano širiti.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/04/2020 : 12:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Ne bojim se ja za ove. Pobjeći će virus od njih glavom bez obzira.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 03/04/2020 : 12:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Svi pričaju o izolacijama i karantenama, a meni se čini da većina ljudi radi. Voda, struja, hrana, smeće, pošta, vozači, zdravstvo, policija, gradilišta, neki obrti koliko znam itd. U principu jedino su zatvorene trgovine neprehrambenim proizvodima.



Očekuje se pad BDP-a od 5.5%.


Ne znam za bdp. Govorim o jednoj vrsti koncepta koji se provlači, tipa "koje filmove gledati dok ste u izolaciji", "kako potrošiti vrijeme u karanteni" i slič, a realno se većini ljudi suština života nije značajno promijenila: spavaš, radiš, kupuješ namirnice, fiziološke potrebe, odmor itd. Posljedice će biti zdravstvene i ekonomske, dok svijest ljudi i zajednice vjerojatno neće doživjeti značajnije promjene budući da izostaje udar na tu glavnu osovinu.

Opet naglašavam da govorim o većini, jedan dio (nezaposleni) osjeća ekonomske posljedice, nadalje sa svakom bolesti slijedi i logična briga za zdravlje sebe i obitelji, dok su ovi koji "troše vrijeme gledajuči filmove" zapravo privilegirana manjina koja sama po sebi neće pokrenuti ništa novo na misaono evolucijskom planu.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 03/04/2020 : 12:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
gadno je to kad prolaziš gradom a ljudi, s maskama na licu, ti izdaleka mašu i pozdravljaju te, ili kad autima prolazite jedni pored drugih i mašu ti, opet s maskom na licu, a ti ne znaš tko to je.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/04/2020 : 13:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Svi pričaju o izolacijama i karantenama, a meni se čini da većina ljudi radi. Voda, struja, hrana, smeće, pošta, vozači, zdravstvo, policija, gradilišta, neki obrti koliko znam itd. U principu jedino su zatvorene trgovine neprehrambenim proizvodima.



Očekuje se pad BDP-a od 5.5%.


Ne znam za bdp. Govorim o jednoj vrsti koncepta koji se provlači, tipa "koje filmove gledati dok ste u izolaciji", "kako potrošiti vrijeme u karanteni" i slič, a realno se većini ljudi suština života nije značajno promijenila: spavaš, radiš, kupuješ namirnice, fiziološke potrebe, odmor itd. Posljedice će biti zdravstvene i ekonomske, dok svijest ljudi i zajednice vjerojatno neće doživjeti značajnije promjene budući da izostaje udar na tu glavnu osovinu.

Opet naglašavam da govorim o većini, jedan dio (nezaposleni) osjeća ekonomske posljedice, nadalje sa svakom bolesti slijedi i logična briga za zdravlje sebe i obitelji, dok su ovi koji "troše vrijeme gledajuči filmove" zapravo privilegirana manjina koja sama po sebi neće pokrenuti ništa novo na misaono evolucijskom planu.



Možda se tebi nije promijenilo, ali postoje i ljudi koji inače imaju društveni život :p

Evo, ja sam inače rastrgan između poslovnih i obiteljskih obaveza koje mi oduzimaju većinu vremena i energije, pa ipak na tjednoj bazi stignem prakticirati sljedeće stvari koje sad ne mogu:
- grupni sport (košarka)
- odlazak u kino ili na koncert
- boardgaming/kartaška večer
- pub kviz
- čoporativni vikend izlet u prirodu sa frendovima sa djecom (ili kućna druženja kad je vrijeme loše).

A većini ljudi nedostaju redovne kave/pive sa prijateljima ili vikend izlasci. Nema ni druženja na poslu koje nije vezano na posao, a koje je isto dio svakodnevne socijalizacije.

No, vrijeme u karanteni kvalitetno provodim, nastojim ga iskoristiti i iskorištavam ga za neke stvari za koje inače nisam imao vremena. Više stvari radimo zajednički kao obitelj, a umjesto hobija koje sad ne mogu prakticirati više vremena imam za neke druge, poput čitanja. Jedino bih se trebao prisiliti malo više baviti tjelovježbom. Primjećujem da karantena zasad čak pozitivno djeluje na odnose u kući, no neće biti zdravo da predugo ostanemo osuđeni jedni na druge (a znam i primjere gdje je obrnuto).

Edited by - vukozec on 03/04/2020 13:22:52
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/04/2020 : 13:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Meni pak fale pune čekaonice pacijenata i normalni klinički pregledi. Ovo većinski telefonsko liječenje je zakurac.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 03/04/2020 : 13:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
boardgaming/kartaška večer Bože sačuvaj

Kad sam rekao odmor mislio sam i na to, društveni život jel. Ja baš i nemam vremena za mnogo toga, tako da kad odem s prijateljima na piće onda ne stignem čitati knjigu/strip itd. Momentalno biram ono što mi se nudi, a interesa mi ne manjka. Uvijek volim napomenuti da se iza bogatog društvenog života ili kako neki kažu "života punim plućima" zna kriti strah pojedinca od samog sebe. Dobro je i korisno za čovjeka povremeno se suočiti sa samim sobom.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/04/2020 : 13:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

Svi pričaju o izolacijama i karantenama, a meni se čini da većina ljudi radi. Voda, struja, hrana, smeće, pošta, vozači, zdravstvo, policija, gradilišta, neki obrti koliko znam itd. U principu jedino su zatvorene trgovine neprehrambenim proizvodima.


Dosta tih koji rade rade pola radnog vrimena odnosno pola dana u misecu, podijeljeni u dvi odvojene ekipe. Tako da ako in se pojavi neki zaraženi zaposlenik ne moraju svih slat u izolaciju i kompletno zatvorit firmu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/04/2020 : 14:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

boardgaming/kartaška večer Bože sačuvaj

Kad sam rekao odmor mislio sam i na to, društveni život jel. Ja baš i nemam vremena za mnogo toga, tako da kad odem s prijateljima na piće onda ne stignem čitati knjigu/strip itd. Momentalno biram ono što mi se nudi, a interesa mi ne manjka. Uvijek volim napomenuti da se iza bogatog društvenog života ili kako neki kažu "života punim plućima" zna kriti strah pojedinca od samog sebe. Dobro je i korisno za čovjeka povremeno se suočiti sa samim sobom.



Ne vidim zašto se čovjek može suočiti sa samim sobom kroz čitanje knjige, a ne može kroz interakciju sa drugim osobama. Čak bi rekao da interakcija sa drugim osobama potiče više součavanja sa sobom od prakticiranja aktivnosti u vlastitom safe-spaceu.

PS: društvene igre su idealan način za interakciju sa drugim osobama u kojoj se simuliraju razni društveni odnosi i načini komunikacije, kao što su npr. pregovaranje, razmjena usluga, diplomacija, blefiranje, laganje, napadanje, suradnja, itd. koje dovode do treniranja i razvijanja socijalnih vještina (i mentalnih, ali to za ovu raspravu nije bitno). Neke neugodne osobine tu mogu isplivati (loši gubitnici, egoisti i sl.), no društvene igre mogu pomoći upravo tome da se pojedinac sa njima suoči.

Edited by - vukozec on 03/04/2020 14:10:37
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 03/04/2020 : 14:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Boardgoaming uvik volin usporedit s realityjem Survivor (čiji sam veliki fan, trenutno 40. sezona u tijeku, rat pobjednika - US verzija). Mikrosvemir u kojem do izražaja dolaze i najtanje niti karaktera, pogotovo one primitivnije naravi. Na početku nastojiš glumit određenu personu, manipulirat koliko možeš, ali što vrijeme dalje ide, to si ogoljeniji.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.72 seconds. Snitz Forums 2000