forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Iskreno rečeno, ako gledamo na statistike umrlih kod nas i ja mislim da su to sve gluposti.
Umiru ljudi koji bi ionako umrli dan prije ili dan kasnije od starosti ili od bolesti, a u biti kod cijele ove situacije će umrijeti više ljudi zbog corone nego od corone.
Koliko hitnih operacija neće biti jer se odgađaju...koliko će ljudi kojima nema spasa umrijeti zbog toga, a neće biti dio statistika.
Koliko ljudi će umrijeti jer hitna nije intervenirala zbog situacije oko corone?...to sam baš danas čuo za jednog kolegu s posla-išao na hitnu jer mu nije bilo dobro, a na hitnoj ga odjebali (nešto tipa, nemaš coronu, nisi hitan slučaj).
Ruknuo ga infarkt, pa je na kraju završio u Zagrebu na ugradnji stentova i srećom je preživio.
A kada mi na pamet padnu moždani udari, prijelomi kostiju i raznorazne ozljede koje će od ljudi napraviti invalide ako na vrijeme ne budu zdravstveno obrađeni?
Ma sve je ovo jedna velika pizdarija...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
...a zaboravio sam na ono, čovjeka strefi infarkt i umre.
Obdukcija pokaže da je imao coronu...e onda je i on dio statistike.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 14:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:33:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

Iskreno rečeno, ako gledamo na statistike umrlih kod nas i ja mislim da su to sve gluposti.
Umiru ljudi koji bi ionako umrli dan prije ili dan kasnije od starosti ili od bolesti



Hau jes nou
https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-60-novozarazenih-u-hrvatskoj-u-zagrebu-umro-46godisnji-muskarac/2172904.aspx

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Oki

Iskreno rečeno, ako gledamo na statistike umrlih kod nas i ja mislim da su to sve gluposti.
Umiru ljudi koji bi ionako umrli dan prije ili dan kasnije od starosti ili od bolesti



Hau jes nou
https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-60-novozarazenih-u-hrvatskoj-u-zagrebu-umro-46godisnji-muskarac/2172904.aspx


Sada je u ovom direktnom obraćanju Alemka Markotić izjavila da su dvojica muškaraca dobi od 40 do 50 godina umrlih jučer bili duže vrijeme teže bolesni...dakle sve su to novinarske bljezgarije koje ne prikazuju pravu situaciju?

Edited by - Oki on 07/04/2020 14:40:56
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
...nije izjavila ovo “od početka zaraze”...rekla je samo duže vrijeme su bili teže bolesni!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by Oki

Iskreno rečeno, ako gledamo na statistike umrlih kod nas i ja mislim da su to sve gluposti.
Umiru ljudi koji bi ionako umrli dan prije ili dan kasnije od starosti ili od bolesti



Hau jes nou
https://www.index.hr/vijesti/clanak/uzivo-60-novozarazenih-u-hrvatskoj-u-zagrebu-umro-46godisnji-muskarac/2172904.aspx


Sada je u ovom direktnom obraćanju Alemka Markotić izjavila da su dvojica muškaraca dobi od 40 do 50 godina umrlih jučer bili duže vrijeme teže bolesni...dakle sve su to novinarske bljezgarije koje ne prikazuju pravu situaciju?


"Umrla je mlađa osoba koja nije imala neke značajnije kronične probleme. Upozoravali smo na to. Idemo u sljedeću fazu. Želim upozoriti da nije pravilo da mlađi teže obolijevaju, ali da ima izuzetaka. I zato govorimo da i mlađi trebaju ostati doma i da mogu teško obolijevati. Kod nas u bolnici je četvero mlađih na respiratoru", rekla je Markotić o preminulom 46-godišnjaku.

????

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2020 : 14:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.

Optimisto...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/04/2020 : 14:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Gledaj tinton, ja sam upalio tv uživo baš kada su ju pitali za umrle od jučer i kažem ti da je za ovu dvojicu izjavila da su bili duže vremena teže bolesni...ovo da nisu imali kronične probleme nije izjavila ona.
Pronađi negdje video njene današnje izjave pa slušaj što govori.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/04/2020 : 14:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Više članaka gdje se ispostavlja korelacija izmedju zagadjenja zraka i prenošenja virusa COVID-19 i drugih virusa sa prašnim česticama u zraku.

Kao što se zna severna Italija je vjerovatno najzagađenije područje u Europi a COVID-19 se najviše razširio baš tamo.

Iz toga se poteže neki zaključak, da možda za zaustavljanje virusa nije najvažnije socijalno distanciranje, važnije je sprečivanje zagadjivanja.

Stručnjaci ističu, da što više otvarate okna i zračite, ako ste puno u zatvorenim prostorijama.

https://www.repubblica.it/salute/medicina-e-ricerca/2020/03/17/news/coronavirus_l_inquinamento_autostrade_per_la_diffusione_dell_infezione-251516436/
https://www.fabioorecchini.it/coronavirus-e-inquinamento-le-tre-verita/
https://www.greenpeace.org/italy/storia/7135/inquinamento-dellaria-e-pandemia-da-covid-19-che-relazione-ce/
https://www.ligury.com/covid-19-e-inquinamento/

Ako ste slabi na talijanskom imate u Chromu opciju desni klik i Translate to ...


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik

Edited by - corto33 on 07/04/2020 15:05:54
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/04/2020 : 14:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.

Optimisto...


I rock će se ka Feniks dignit iz pepela.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/04/2020 : 14:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.



Meni se ovo čini naivnim (bez želje da te potcjenjujem, cijenim tvoja razmišljanja).

Kada vidim "mudrijaše" koji uopće ne prate politiku i događanja oko sebe i u svijetu, nego žive u nekom svom svijetu i svakodnevnici (bilo preživljavanja ili nekog oblika bezbrižne dokolice,zabave i sl.) pa onda kada je izborna debata odvoje neko vrijeme za mudar izbor (u ionako skučenom izboru), uz doprinos "neovisnih" medija, da ne pričam o onima za čije mišljenje brinu njihovi pastiri, ne mislim da će doći do bitnih promjena.

Npr. ako Trump koji se potrudio uštedjeti građanima nepotrebne troškove zdravstva slavodobitno ustvrdi da je zahvaljujući njemu opasnost od corona virusa prošla sa manje od 100.000 mrtvih, uz dobru dozu propagande, i "common sense" širokih masa mogao bi doći do drugog mandata. Taman i da ga on i ne osvoji, nego njegov protukandidat "Bijedni" opet se nešto bitno neće promijeniti. Izborni sustav u kojem glas idiota i vodećeg znanstvenika vrijedi isto ne može iznjedriti ništa revolucionarno, jer ne samo da je idiota puno više, nego se uspješno množe (bilo uslijed alkohola i neuporabe kondoma ili nečeg drugoga).

Edited by - Peyo on 07/04/2020 15:01:28
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2020 : 15:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
O virisu se ni približno ne bi toliko govorilo u svjetskim medijima da nije došao u Europu i Ameriku, da je ostao unutar Kine, ili barem azijskog kontinenta, nitko ne bi previše obraćao pozornost. Dok se širio po Kini sviju je bolio kurac za tamo nekakav virus jer ubija Kineze kojih ionako ima više nego mrava. Isto kao što sviju zaboli kurac koliko će djece umrijeti od gladi u Africi. Kao što sam jednom rekao, svaki prosječni stanovnik Europe i Amerike bi žrtvovao svih 1,3 milijarde ljudi u Africi samo da korona nestane s njegovog kontinenta. Čim je došla do naših guzica odmah se postavljamo drugačije, dovoljno je vidjeti datum kada je pokrenuta ova tema (nagore, ovo nije kritika prema tebi već prema svima nama koji živimo u takozvanom razvijenom svijetu).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/04/2020 : 15:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
quote:
Originally posted by anto

nisu retardirane usporedbe,nego si ti tonto malo skučen u shvatanjima - svake godine milioni ludi umiru od gladi,kancera,srčanih bolesti...pri čemu ta brojka ide na više,a koliko barem ja vidim,po pitanju svih tih pošasti,slabo se šta preduzima.Ej, milioni ljudskih života svake godine.
Kad bi se na to obratila pažnja koliko na koronu,sigurno bi se stvari sa rakom,i svemu nabrojanom i nenabrojanom bolje dovele u red.

Sa druge strane,panika koja trenutno hara u svetu oko korone je sigurno prenapunpana;zbog čega - nemam pojma.Ali sigurno da,između ostalog, odgovara i političarima.

Da se razumemo - nisam ja neozbiljno shvatio trenutnu situaciju,poštujem sva pravila,jedino masku ne mogu da nosim (to je jače od mene),i slažem se sa merama koje sprovode vlade (manje-više),ali ljudi moji,ovakva panika mi je neshvatljiva.
Da je neko rekao - ej ljudi,planeta nam je bolesna,ljudi na njoj su bolesni (zbog svih tih bolesti),daj da reagujemo..razumeo bih.Ovako...



Nošenje maske bi bilo u ovom trenu dio bontona.
Ta maska služi ne da zaštiti tebe, nego da zaštiti druge u slučaju da si ti prenosioc (koji ne mora imati nikakve simptome).

Nego nevezano uz Antov post, gledam tu ljude u Ri, za razliku od prošlog tjedna, promet i ljudi u dućanu su puno gušći i osjetno je više ljudi bez maskice, svako toliko je u redu neko ko ti se nabija i dahce za vratom jer misli da će prije ući/proći kasu, a ne može jer sam ja ili netko drugi ispred njih.
Nit sam paničar, nit sam za teorije urote i zavjere, samo se držim onoga šta kažu ljudi kojima je to posao, ja radim nešto sasvim drugo i ne moram pametovat tamo gdje nemam pojma o ničemu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2020 : 15:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ovo je baš optimistično, ako se ostvari hoćemo li biti u karanteni 5, 10 ili koliko već treba godina.

Cjepivo za novi virus obično se razvija deset do petnaest godina, a njegov razvoj košta više od 800 milijuna dolara. COVID-19 nije star niti stotinu dana. Prošla su tek dva mjeseca otkad smo se upoznali s njegovom RNK. Kao što je direktor Nacionalnog instituta za alergije i zarazne bolesti SAD-a Anthony Fauci rekao, ako sve bude išlo dobro, ako prve tri faze kliničkih ispitivanja cjepiva na odraslima prođu dobro, njegov razvoj trajat će 18 mjeseci. Ako sve bude išlo dobro i bez zastoja. Čak i ako SAD ili Kina uspiju razviti cjepivo, hoće li ga podijeliti s drugim zemljama? Populacija SAD-a je oko 320 milijuna ljudi. To je puno ljudi i SAD-u će biti nemoguće cijepiti toliki broj ljudi u jako kratkom vremenu. Postavit će se pitanje prioriteta.

https://www.lupiga.com/hiperlink/vodeci-korejski-strucnjak-za-covid-19-ovo-nece-brzo-zavrsiti-imamo-manje-od-deset-posto-sanse-za-sretan-kraj

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/04/2020 : 15:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.



Meni se ovo čini naivnim (bez želje da te potcjenjujem, cijenim tvoja razmišljanja).




+1

Nastojin bit optimist, ali mislin da je realnost drugačija. Bliže san mišljenju da će ovakva situacija izvuć ono najgore iz ljudi, nego šta će se dogodit nekakva društvena evolucija.
Produženje ovo krize može samo dovest do jačanja ekstremnih/glupljih političkih opcija.
Isto tako, poučen iskustvon iz prošle krize, koja će za ovu bit kamilica, znan da će krizu poslodavci iskoristit da skrešu i ono šta ne triba kresat.
Taman smo počeli izlazit iz situacije "Nećeš radit za 3000 Kn? Ima ko oće.", ovo bi nas moglo vratit na "Nećeš radit za 2000 Kn? Ima ko oće."

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 07/04/2020 : 15:22:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.



Meni se ovo čini naivnim (bez želje da te potcjenjujem, cijenim tvoja razmišljanja).




+1

Nastojin bit optimist, ali mislin da je realnost drugačija. Bliže san mišljenju da će ovakva situacija izvuć ono najgore iz ljudi, nego šta će se dogodit nekakva društvena evolucija.
Produženje ovo krize može samo dovest do jačanja ekstremnih/glupljih političkih opcija.
Isto tako, poučen iskustvon iz prošle krize, koja će za ovu bit kamilica, znan da će krizu poslodavci iskoristit da skrešu i ono šta ne triba kresat.
Taman smo počeli izlazit iz situacije "Nećeš radit za 3000 Kn? Ima ko oće.", ovo bi nas moglo vratit na "Nećeš radit za 2000 Kn? Ima ko oće."




Znaš da sam neki dan ovo curi pričao, i rekao joj, ebate jedva smo uspijeli doći na taj nivo i sada slijedi hard reset. Sve ispočetka...kao skupljanje bonusa za registraciju za auto.

Inače sam čuo više priča da su ljudi počeli odbijat te smiješne ponude poslodavaca (napokon!). I sada ovo sranje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 07/04/2020 15:24:01
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 15:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Baš ste pesimisti, vidi se gdje živite :)

No baš zato ne bi trebali biti toliki pesimisti. Živimo na prostoru gdje nikad nije prošlo više od 20 godina bez rata, velike ekonomske krize, raspada države i slično. Kriza je nama normalno stanje, pa smo ipak i dalje tu, žilave beštije.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 15:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Dexters

Slušam malo ove Trumpove brifinge i pazite sad ovu izjavu: "Im not a doctor, but I have common sense...". Za ne povjerovati.




Jedna od pozitivnih stvari što će se sad vrlo plastično vidjeti što znači biti mućak, a što znači biti ozbiljan i odgovoran političar na liderskoj poziciji. Jako skupi danak populizmu i modernoj trivijalizaciji politike će se platiti, ali dugoročno ta cijena možda donese pozitivan pomak civilizaciji.

Optimisto...


I rock će se ka Feniks dignit iz pepela.



Hihi, znaš da je meni samo bitno bitno ;)

Ali kad smo već tu, zajebanciju na stranu, definitivno očekujem novi artistički polet na svim područjima, kao nakon 1. i 2. svj. rata npr. Dugogodišnja sigurna, mirna egzistencija je najjalovije okruženje za umjetnost, zato i je marginalizirana i trivijalizirana. Kad je turbulentno onda je zanimljivo ;)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2020 : 15:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo
Izborni sustav u kojem glas idiota i vodećeg znanstvenika vrijedi isto ne može iznjedriti ništa revolucionarno, jer ne samo da je idiota puno više, nego se uspješno množe

Ovo ja govorim od kad znam za sebe.
Lijepo prije izbora na obavezni IQ test, s rezlutatom pristupaš izborima i prema nekom koeficijentu ti se vrednuje glas...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 15:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo


Meni se ovo čini naivnim...



Pa stavio sam "možda" ;)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/04/2020 : 15:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

Baš ste pesimisti, vidi se gdje živite :)

No baš zato ne bi trebali biti toliki pesimisti. Živimo na prostoru gdje nikad nije prošlo više od 20 godina bez rata, velike ekonomske krize, raspada države i slično. Kriza je nama normalno stanje, pa smo ipak i dalje tu, žilave beštije.


Neću nikad zaboravit kad san ženi prije 20 godina reka da se sad sve minja i da će sve krenit naprid. Kakva budala
Neću nikad zaboravit kad san ženi prije 15 godina reka da nan je 1600Kn kredita za auto pičkin dim, a ako nan je sad pičkin dim, za 5 godina dok ga isplatimo bit će još veći pičkin dim, jer bože moj, idemo naprid. Kredit u Švicarcu skoči sa 1600 na 3000, a primanja 40% manja. Kakva budala.
Neću nikad zaboravit kad san se prije 5 godina sa starcima odlučija dignit kredit za isplatit familiju za kuću na Pelješcu, jer sa onin šta možemo uprihodit od turizma možemo platit kredit i pokrit sve troškove. Bože moj, izašli smo iz krize, idemo naprid! Kakva budala.

Tako da, iskreno, optimizam mi lagano ide nakurac.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/04/2020 : 15:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Peyo
Izborni sustav u kojem glas idiota i vodećeg znanstvenika vrijedi isto ne može iznjedriti ništa revolucionarno, jer ne samo da je idiota puno više, nego se uspješno množe

Ovo ja govorim od kad znam za sebe.
Lijepo prije izbora na obavezni IQ test, s rezlutatom pristupaš izborima i prema nekom koeficijentu ti se vrednuje glas...



Ovo što se danas naziva demokracija je samo privid. To je jasno svim mislećim ljudima bez obzira na IQ.

To je jedan kontrolirani proces (kojim se čuvaju stečene privilegije) od strane onih koji posjeduju moć, bilo da je ona otjelotvorena u novcu ili nekom drugom obliku koji omogućuje širu kontrolu.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 07/04/2020 : 15:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by anto

nisu retardirane usporedbe,nego si ti tonto malo skučen u shvatanjima - svake godine milioni ludi umiru od gladi,kancera,srčanih bolesti...pri čemu ta brojka ide na više,a koliko barem ja vidim,po pitanju svih tih pošasti,slabo se šta preduzima.Ej, milioni ljudskih života svake godine.
Kad bi se na to obratila pažnja koliko na koronu,sigurno bi se stvari sa rakom,i svemu nabrojanom i nenabrojanom bolje dovele u red.

Sa druge strane,panika koja trenutno hara u svetu oko korone je sigurno prenapunpana;zbog čega - nemam pojma.Ali sigurno da,između ostalog, odgovara i političarima.

Da se razumemo - nisam ja neozbiljno shvatio trenutnu situaciju,poštujem sva pravila,jedino masku ne mogu da nosim (to je jače od mene),i slažem se sa merama koje sprovode vlade (manje-više),ali ljudi moji,ovakva panika mi je neshvatljiva.
Da je neko rekao - ej ljudi,planeta nam je bolesna,ljudi na njoj su bolesni (zbog svih tih bolesti),daj da reagujemo..razumeo bih.Ovako...



Nošenje maske bi bilo u ovom trenu dio bontona.




Ne slažem se. Održavanje pristojnog razmaka i osobna higijena (dezinficijens za ruke dostupan u svakoj prodavaonici, ili onaj koji nosiš sa sobom) su stvar bontona. Maska je za zdravu populaciju čisti placebo efekt, a kao kliconoša nećeš sigurno nikome prenijeti virus držiš li se gorespomenute distance i higijene. Uz to, kliconoštvo Sars Cov-2 je zasad neistraženo područje.

U konačnici, efekt nošenja kirurške ili homemade maske, pogotovo na ovoj vrućini može imati ozbiljne posljedice poput povišenog ugljikovog dioksida i brze nesvjestice.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 15:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Opet ću biti kriv što će vas sve poslat u magareću klupu :D

Edited by - vukozec on 07/04/2020 15:58:47
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000