forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2020 : 19:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Za prosjek srbije računaju i kosovo?
da li broj zaraženih s kosova pridružuju Srbiji?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/04/2020 : 19:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Najgore je što svaki kvazinovinar a takvih je 99% ima neku svoju fiks ideju.Npr. u zadnje vrime neki razapinju ameriku/trampa a oni su deseti(od normalnih država,ne ove mikro) po broju mrtvih na milijun stanovnika,dok ove isprid baš i ne spominju.U top five će teško upasti.


Ameriku moraš gledati kao EU jer svaka država ima svoju politiku.
Kalifornija je na vrijeme reagirala, ali je, na primjer, DeSantis u Floridi dugo čekao.
Trumpa razapinju jer je banalizirao virus jako dugo, zajedno sa svojim medijskim lutkama.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/04/2020 : 19:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Pa što su slušali Trumpa?
Mogli su reagirati kao u Kaliforniji ili de Blasio u New Yorku.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/04/2020 : 19:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Najgore je što svaki kvazinovinar a takvih je 99% ima neku svoju fiks ideju.Npr. u zadnje vrime neki razapinju ameriku/trampa a oni su deseti(od normalnih država,ne ove mikro) po broju mrtvih na milijun stanovnika,dok ove isprid baš i ne spominju.U top five će teško upasti.



E, a zamisli tek da nije Trumpa :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2020 : 19:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Zar je itko očekivao da amerikanci stave zarazu ispred ekonomije?
Oni otvore granice i uzmu ljudi koliko im treba a ekonomiju je teže opet podizati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/04/2020 : 19:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Pa što su slušali Trumpa?
Mogli su reagirati kao u Kaliforniji ili de Blasio u New Yorku.


DeBlasio je isto banalizirao virus dok nije bilo kasno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 07/04/2020 : 19:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Zar je itko očekivao da amerikanci stave zarazu ispred ekonomije?
Oni otvore granice i uzmu ljudi koliko im treba a ekonomiju je teže opet podizati.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2020 : 19:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Pa ti budi vozač autobusa u Americi. https://twitter.com/escapedmatrix/status/1246170153483677696

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 07/04/2020 : 19:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

Za prosjek srbije računaju i kosovo?
da li broj zaraženih s kosova pridružuju Srbiji?


Vjerojatno računaju sve skupa jer se i broj stanovnika tako vodi. https://www.worldometers.info/world-population/serbia-population/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2020 : 19:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by jaki

Za prosjek srbije računaju i kosovo?
da li broj zaraženih s kosova pridružuju Srbiji?


Vjerojatno računaju sve skupa jer se i broj stanovnika tako vodi. https://www.worldometers.info/world-population/serbia-population/



Koliko ja vidim, ovo je bez Kosova.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/04/2020 : 19:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
to s trumpom je ogledna slika bijede svog tog blebetanja (vukozec, žalim, tu si još neiskusan i nasjedaš na narative koji su utemeljeni direkt na ničemu)

u demokraciji BILO TKO može voditi BILO ŠTO - tražiti nekakve "kvalifikacije" je puka igrarija i s tim se zabavljaju dokoni, naivni i interesne grupe
kerum može biti gradonačelnik, tito može biti doktor znanosti, staljin može biti bog na zemlji, što god ti padne na pamet i čoni ti se pretjerano - varaš se. najobičniji nitko, činovničić, može voditi sveučilišnu bolnicu ili najvišu kulturnu ustanovu u državi i sve, ama baš sve je moguće i ne samo moguće, nego jest BAŠ TAKO

mogli bismo se komotno poštedjeti izbora, glasanja i cijelog tog igrokaza; izvući kockom obnašatelje dužnosti i stalno tako izmjenjivati - ništa se BITNO ne bi promijenilo sve dok je temelj ono bezlično, ustav, zakoni itd.

trump? vjerojatno duplo bolji od polovice svojih kritičara i bukača, a nedovoljno dobar kao platonov kralj-filozof haha. ali takvi su svi. jedini ozbiljan čovjek kojega sam ja u hrvatskoj vidio u njegovim nastupima je hasanbegović. a on se kotira jako slabo, upravo zbog tog njegovog visokoparnog pristupa, a osim toga, možda je i previsoko za te razine opstanka kojima se bave niže prirode tipa milanović, plenković (ovaj je još podnošljiv u nekom balansiranju visokog i niskog), bandić i željko kerum, te niti ne bi ništa polučio sve i da vodi.

možda se iz ovoga upisa to ne vidi, ali hoću reći: ne treba se uzbuđivati oko političarenja, jer će to biti bezveze i na koncu, nevažno (dok god se odvija u tim nekim tobože normlanim okvirima) kako god ispadne i tko god je gore. evo ovoga trena na tv-u plenković, a da je isto tako čobanković ili notorni beljak, sve bi bilo isto: pojeo bih tri jaja na oko i jogurt i otišao čitati Kita Tellera.
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 07/04/2020 : 19:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.npr.org/sections/health-shots/2020/04/07/828091467/why-some-covid-19-patients-crash-the-bodys-immune-system-might-be-to-blame

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/04/2020 : 19:41:12  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by jaki

Za prosjek srbije računaju i kosovo?
da li broj zaraženih s kosova pridružuju Srbiji?


Vjerojatno računaju sve skupa jer se i broj stanovnika tako vodi. https://www.worldometers.info/world-population/serbia-population/



Koliko ja vidim, ovo je bez Kosova.


Stanovništvo računaju s kosovom a broj slučaja i mrtvih samo iz Srbije.
Znači,da je broj umrlih još veći po milijun stanovnika.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 07/04/2020 : 19:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
dosta zemalja razmišlja o vrlo skorom popuštanju mjera i karantena. i naši bi se mogli time povoditi...
ma ne može to više ovako. sve trpi a trpimo i mi. samo neka. što prije. u život.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/04/2020 : 19:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by corto33

Zašto ne rade autopsije, do sada su samo kinezi uradili 9 autopsija:



Bilo je riječi o tome kad je prvi covid pozitivni pacijent u Hrvatskoj preminuo. Tijelo je i nakon smrti visoko zarazno i autopsije se mogu raditi samo u određenim ustanovama, što u Hrvatskoj konkretno znači na jednom jedinom mjestu. Uz mogućnost da se onaj koji vrši autopsiju zarazi.



Pa tijelo je bilo zarazno i prije smrti. Ovo da nema ustanova je slab izgovor, imaju mnoge druge zemlje mogučnost ali ne rade autopsije nigdje osim tih 9 u Kini.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 07/04/2020 : 19:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

dosta zemalja razmišlja o vrlo skorom popuštanju mjera i karantena. i naši bi se mogli time povoditi...
ma ne može to više ovako. sve trpi a trpimo i mi. samo neka. što prije. u život.



Slažem se ali ko će sad odgovarati za štetu što je nastala?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/04/2020 : 19:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ne treba se uzbuđivati oko političarenja, jer će to biti bezveze i na koncu, nevažno (dok god se odvija u tim nekim tobože normlanim okvirima) kako god ispadne i tko god je gore. evo ovoga trena na tv-u plenković, a da je isto tako čobanković ili notorni beljak, sve bi bilo isto


Otkrija si toplu vodu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/04/2020 : 20:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Dodijalo ovo, brate mili. Ne mere se više durat.
Valjda će olabavit malo ove mjere.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/04/2020 : 20:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Trebat ce sada Meksikancima zid da ih cuva od zarazenih bijelaca sa druge strane.








https://www.logicno.com/politika/zatvoreni-smo-zbog-psihopatologije-bill-gatesa-ne-treba-nam-puno-oporavljenih-od-covida.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 07/04/2020 : 20:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by jaki

Za prosjek srbije računaju i kosovo?
da li broj zaraženih s kosova pridružuju Srbiji?


Vjerojatno računaju sve skupa jer se i broj stanovnika tako vodi. https://www.worldometers.info/world-population/serbia-population/



Koliko ja vidim, ovo je bez Kosova.


Stanovništvo računaju s kosovom a broj slučaja i mrtvih samo iz Srbije.
Znači,da je broj umrlih još veći po milijun stanovnika.



Ne,stanovništvo je sa, a popis gradova je bez Kosova.
Zbunjujuće.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 07/04/2020 20:26:15
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 07/04/2020 : 20:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by vice
Jbg, ovakav idiotizam neće nitko zaustaviti.

Inače, pitanje je želiš li maskama zaštiti sebe ili druge. Ukoliko želiš sebe, većina maski koje ljudi nose, pogotovo ako ih k tome diraju ili više puta skidaju pa stavljaju su od male ili nikakve koristi.

Ukoliko želiš spriječiti vlastito potencijalno širenje virusnih čestica, opet je tu sigurniji raspon od 2 metra. Virulencija je bitan faktor.

Inače, 30 do 45 minuta nositi masku u komadu. Nakon toga je promijeniti, zbog efekta na disanje/izmjenu plinova i posljedičnu omaglicu.



Koliko sam shvatio poanta je da masku nosi onaj tko je zaražen i kod gripe to i nije nekakav problem jer manje više odmah imaš simptome. Kod Korone ti često ne znaš da si zaražen i to može trajati i do 10-15 dana. I onda naši na TV-u kažu ne nosite maske ako ste zdravi, pa kako da znamo jesmo li zdravi u tom trenu?


quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Naravno da situacija nije crno-bila, i da još uvik ima svega, ali sve više i ovih naših balkanskih poduzetnika je počelo shvaćat da dobrog radnika triba zadržat, jer mu je isplativije dobroga platit više nego lošeg platit manje pa onda još na tu manju plaću pribrojit štetu koju je taj loši napravija.
Činjenica je da su ljudi koji znaju svoj posal bili u punoj boljoj pregovaračkoj poziciji nego prije.



Je šišku. To možda vrijedi u IT sektoru, ali drugi i dalje gledaju na radnika kao na potrošnu robu. Nema ti tu previše veze je li netko sposoban ili nije. Isto kao što nema opisa radnog mjesta pa se radi od košenja trave ispred gazdine vikendice do pakiranja proizvoda u ambalažu. Previše je tu Kerum style biznismena, a oni drže veliku većinu "gospodarstva".

Ali lipo je da si optimističan.



quote:
Originally posted by jaki

Najgore je što svaki kvazinovinar a takvih je 99% ima neku svoju fiks ideju.Npr. u zadnje vrime neki razapinju ameriku/trampa a oni su deseti(od normalnih država,ne ove mikro) po broju mrtvih na milijun stanovnika,dok ove isprid baš i ne spominju.U top five će teško upasti.



Jaki Amerikanci se tek zagrijavaju, ne zaboravi da je taj broj preminulih kod njih tek zadnjih desetak dana, znači imaju debelu prednost nad Europom. Danas bi mogli dohvatiti i brojku od 2000 mrtvih u jednom danu.



quote:
Originally posted by jaki

Zar je itko očekivao da amerikanci stave zarazu ispred ekonomije?
Oni otvore granice i uzmu ljudi koliko im treba a ekonomiju je teže opet podizati.



E to je i mene najviše zabrinulo, kad se njih natjeralo na karantenu onda situacija nije dobra.


quote:
Originally posted by kiky

dosta zemalja razmišlja o vrlo skorom popuštanju mjera i karantena. i naši bi se mogli time povoditi...
ma ne može to više ovako. sve trpi a trpimo i mi. samo neka. što prije. u život.



Meni nije jasno kako su ljudi uopće preživjeli ovih 15 dana karantene. Sve heroj do heroja.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 07/04/2020 : 20:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil


quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Naravno da situacija nije crno-bila, i da još uvik ima svega, ali sve više i ovih naših balkanskih poduzetnika je počelo shvaćat da dobrog radnika triba zadržat, jer mu je isplativije dobroga platit više nego lošeg platit manje pa onda još na tu manju plaću pribrojit štetu koju je taj loši napravija.
Činjenica je da su ljudi koji znaju svoj posal bili u punoj boljoj pregovaračkoj poziciji nego prije.



Je šišku. To možda vrijedi u IT sektoru, ali drugi i dalje gledaju na radnika kao na potrošnu robu. Nema ti tu previše veze je li netko sposoban ili nije. Isto kao što nema opisa radnog mjesta pa se radi od košenja trave ispred gazdine vikendice do pakiranja proizvoda u ambalažu. Previše je tu Kerum style biznismena, a oni drže veliku većinu "gospodarstva".

Ali lipo je da si optimističan.




Nije to optimizam. Mislin da san prije stranicu-dvi napisa šta mislin o optimizmu.
Isto tako, ne pričan o IT sektoru, jer on je uvik bija i bit će svit za sebe. Pričan o vulgaris poslovima. Iako se ne čini tako, kvalitetnih ljudi fali. Dobar konobar, a pogotovo kuvar se neće dat zajebavat jer ima 1000 drugih kafića i 500 drugih restorana. Virujen da zvuči apsurdno, ali nać dobru čistačicu je postala premija. Ja ih iman 3 pod svojoj kontrolon, i lani san in kad san god moga, u dogovoru sa gazdon dava bonuse jer ih budući da su dobre i ja i gazda želimo zadržat. Ako ne platin malo više, viruj mi da će za 15 minuta nać drugoga poslodavca.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/04/2020 : 20:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Otkrija si toplu vodu.



ali baš se ti uzbuđuješ nestvarno
te se brineš za bdp te će plaća biti ovakva onakva te ti smeta ovaj pa onaj, pa je idiot ovaj pa onda onaj
tu još moraš progledati i onda ćeš napraviti veliki korak za sebe a mali za čovječanstvo... ali zar je bitno;)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 07/04/2020 : 20:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
nemam pojma, ja bih svima vama koji toliko volite pričati o državi i društvu dao prvo da čitate stvari na koje niste navikli. šok-terapija. recimo, fašističke teoretičare države, pa platonove opasne misli o vođenju stoke, one bez rogova pa one s rogovima i tako to.
toliko toga ima što se mora sagledati pa da se onda dobije cjelovitija slika onog poznatog, tj. onoga što vam izgleda poznato kao što su to današnja slika svijeta i uređenje društva.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2020 : 21:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message
Meni je baš dobro da si ovdje. Dao si mi ideju za večeru, sad sam ubio tri jaja na oko. Lako za ostalo. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.1 seconds. Snitz Forums 2000