forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 16/04/2020 : 20:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

naš vrli ministar beroš danas je pojasnio razliku između ljudi koji su umrli SA korona virusom i onih koji su umrli OD korona virusa. i način na koji je to objasnio a s obzirom stanje i dijagnoze preminulih u nas, stiće se dojam da je u hrvatskoj OD korona virusa umrlo točno NULA osoba.



Nisam siguran da si dobro shvatio tu izjavu.

Ovo je rekao, ako se ne varam:
"U slučaju da osoba ima više kroničnih bolesti koje su, udružene s koronavirusom, dovele do smrtnog ishoda tada govorimo da je osoba umrla s koronavirusom. Za osobe bez prethodnih kroničnih bolesti koje su se zarazile koronavirusom i preminule, kažemo da je uzrok smrti - koronavirus, pojasnio je ministar.".

Znači ako recimo imaš astmu kao preminuli kojeg sam spomenuo par postova prije smatra se da si kronični bolesnik i tada se bilježi da je osoba umrla s koronavirusom, jer se smatra da je koronavirus u kombinaciji sa kroničnom bolesti uzrokovao smrt. Da nije bilo koronavirusa bio bi živ, isto kao što bi vjerojatno preživio da nisi imao astmu.

Ukoliko si zdrav onda uzrok smrti može biti koronavirus.

Previše se sad buke diže oko toga, ljudi su uplašeni pa traže nekakvu zaštitu i tješe se da umiru samo starci i teško bolesni.

Ti možeš imati alergiju na prašinu i ako dobiješ koronu ne piše ti se dobro, englezi bi ti rekli da imaš 50% šanse. Ovo zadnje je karikirana izjava njihovih doktora, da se netko ne hvata sad tih 50%.

Edit: kod nas je do sada preminula samo jedna ili dvije osobe koje su bile zdrave, nemam volje sad tražiti kroz podatke.

Edited by - stripofil on 16/04/2020 20:37:36
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 16/04/2020 : 20:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ne moraš ti meni ništa pojašnjavati. i ja sam malo karikirao svoju izjavu, samo da bi tvojim objašnjenjem došli do, takoreći, istog zaključka.
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 16/04/2020 : 20:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ne moraš ti meni ništa pojašnjavati. i ja sam malo karikirao svoju izjavu, samo da bi tvojim objašnjenjem došli do, takoreći, istog zaključka.



eto još bolje, ali neka stoji objašnjenje ako nekom drugom ne bude jasno.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/04/2020 : 22:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Raznosači pica posebno opasni jer nisu ni svjesni da ima onih osjetljivih.

https://objektiv.rs/vest/119277/raznosio-pice-a-imao-virus-zbog-njega-je-70-osoba-u-karantinu-u-indiji/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/04/2020 : 07:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.zerohedge.com/health/every-resident-super-wealthy-florida-island-has-been-given-access-covid-antibody-testing

https://www.zerohedge.com/technology/scarier-contracting-virus-pandemic-tracking-tech-raises-fears-global-surveillance-state

https://www.lewrockwell.com/2020/04/jon-rappoport/immunity-certificates-a-load-of-nonsense-and-a-covert-op/

https://www.lewrockwell.com/2020/04/no_author/the-lockdown-is-killing-people-too/

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 17/04/2020 07:59:58
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/04/2020 : 08:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://www.nytimes.com/2020/04/15/nyregion/coronavirus-nj-andover-nursing-home-deaths.html

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/04/2020 : 09:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://mobile.abc.net.au/news/2020-04-17/paul-kelly-coronavirus-tracing-app/12158854

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 17/04/2020 : 09:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Realniji pogled na efekt COVID-19 - ali i tu je treba imati u vidu, da je metodologija proglašavanja uzroka smrti različita od države do države
https://twitter.com/Nehemia_GA/status/1250008569296162819

U međuvremenu....

...iranski detektor korona virusa (a detektira i šverc goriva!)
https://www.thedrive.com/the-war-zone/33042/irans-military-makes-batshit-claim-that-this-stupid-contraption-detects-coronavirus

...Rusija
https://twitter.com/RALee85/status/1250453907337248768 (bolje otrov nego virus!)
https://twitter.com/WildWildMoscow/status/1250688376317059073

A odgođena je i parada...
https://www.bbc.com/news/world-europe-52311934

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/04/2020 : 10:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
https://net.hr/danas/svijet/filmska-potjera-u-sarajevu-zarazen-koronavirusom-prvo-pobjegao-iz-bolnice-pa-iz-vozila-hitne-lovila-ga-policija-po-gradu/

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2020 : 11:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message

kako "državljanstvo nije poznato"? pa očito se radi o bosancu

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/04/2020 : 12:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by stripofil

Ti možeš imati alergiju na prašinu i ako dobiješ koronu ne piše ti se dobro, englezi bi ti rekli da imaš 50% šanse. Ovo zadnje je karikirana izjava njihovih doktora, da se netko ne hvata sad tih 50%.



Koliko je ovo istinito, mozes li staviti neki link infektologa koji je to rekao ili nesto?

Jer ja sam nasao ovo npr.: "Osobe s alergijama nisu više izložene novoj infekciji coronavirusom od one bez alergije. Astmatičari su, međutim, u opasnosti ako se razbole od covida-induciranog covid-19. Ovim se pacijentima preporučuje primanje propisanih lijekova prema uputama pulmologa, kao i bolesnika s sijenom groznicom. Ovi lijekovi ne povećavaju rizik od pojave kovid-19."

"""Starije osobe i bolesnici s kroničnim respiratornim bolestima, uključujući tešku astmu, posebno su rizični za teški tijek oboljelih-19. Stoga, pacijenti s alergijom, posebno oni s astmom, trebali bi primati propisane lijekove, poput inhaliranih kortikosteroida, u skladu s uputama pulmologa." savjetuju liječnici. Po njihovom mišljenju, vrlo je važno da se astma, posebno sada, dobro upravlja."


https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/what-you-need-to-know-about-spring-allergies-and-covid-19/



Zanima me jer imam alergiju na trave/pelod i nisam smatrao da bi imao "samo 50% sansi" da me zahvati usrani virus.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/04/2020 : 12:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message

quote:
Originally posted by stripofil

Ti možeš imati alergiju na prašinu i ako dobiješ koronu ne piše ti se dobro, englezi bi ti rekli da imaš 50% šanse. Ovo zadnje je karikirana izjava njihovih doktora, da se netko ne hvata sad tih 50%.




Ovo je čisti bulšit. Morali bi ljudi malo više paziti da ne prenose ovakve dezinformacije.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/04/2020 : 13:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by corto33


quote:
Originally posted by stripofil

Ti možeš imati alergiju na prašinu i ako dobiješ koronu ne piše ti se dobro, englezi bi ti rekli da imaš 50% šanse. Ovo zadnje je karikirana izjava njihovih doktora, da se netko ne hvata sad tih 50%.




Ovo je čisti bulšit. Morali bi ljudi malo više paziti da ne prenose ovakve dezinformacije.


Pa ovo je fantastično!!!!!
Lik koji bjesomučno lipi kretenske linkove i teorije se brine oko dezinformiranja.

Inače, nastavite u revijalnom tonu. Neznan ni sam zašto san uša na topic. Ovo se odavno pretvorilo u totalni treš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 17/04/2020 13:48:18
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 17/04/2020 : 14:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Pa ovo je fantastično!!!!!
Lik koji bjesomučno lipi kretenske linkove i teorije se brine oko dezinformiranja.

Inače, nastavite u revijalnom tonu. Neznan ni sam zašto san uša na topic. Ovo se odavno pretvorilo u totalni treš.



Ne znam na koju moju dezinformaciju misliš? Stavi koju da se mogu braniti,


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 17/04/2020 : 15:24:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by NESVRSTANI
Pa ovo je fantastično!!!!!
Lik koji bjesomučno lipi kretenske linkove i teorije se brine oko dezinformiranja.

Inače, nastavite u revijalnom tonu. Neznan ni sam zašto san uša na topic. Ovo se odavno pretvorilo u totalni treš.



Ne znam na koju moju dezinformaciju misliš? Stavi koju da se mogu braniti,


Ne pada mi na pamet.
Ja san tu slučajno, ne obaziri se.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2020 : 16:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Ovi Kinezi nešto muljaju, dugo su imali samo 5-6 umrlih dnevno, a sada odjednom 1290. Uglavnom, sada im se broj aktivnih slučajeva smanjio na 116, barem dok ne počnu dodavati one ''zaboravljene''.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 17/04/2020 : 17:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovi Kinezi nešto muljaju, dugo su imali samo 5-6 umrlih dnevno, a sada odjednom 1290. Uglavnom, sada im se broj aktivnih slučajeva smanjio na 116, barem dok ne počnu dodavati one ''zaboravljene''.




I mi neke popise proširujemo i nakon 20 godina, pa će možda i oni tako da se ponekog "prisjete" .
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 17/04/2020 : 18:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Poli
Koliko je ovo istinito, mozes li staviti neki link infektologa koji je to rekao ili nesto?

Jer ja sam nasao ovo npr.: "Osobe s alergijama nisu više izložene novoj infekciji coronavirusom od one bez alergije. Astmatičari su, međutim, u opasnosti ako se razbole od covida-induciranog covid-19. Ovim se pacijentima preporučuje primanje propisanih lijekova prema uputama pulmologa, kao i bolesnika s sijenom groznicom. Ovi lijekovi ne povećavaju rizik od pojave kovid-19."

"""Starije osobe i bolesnici s kroničnim respiratornim bolestima, uključujući tešku astmu, posebno su rizični za teški tijek oboljelih-19. Stoga, pacijenti s alergijom, posebno oni s astmom, trebali bi primati propisane lijekove, poput inhaliranih kortikosteroida, u skladu s uputama pulmologa." savjetuju liječnici. Po njihovom mišljenju, vrlo je važno da se astma, posebno sada, dobro upravlja."


https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/what-you-need-to-know-about-spring-allergies-and-covid-19/

Zanima me jer imam alergiju na trave/pelod i nisam smatrao da bi imao "samo 50% sansi" da me zahvati usrani virus.



Don't Panic. :)
Napisao sam da je ta rečenica karikirana i da se ne hvatate toga. Gledaj je u kontekstu cijelog mog posta, koji je bio vezan uz definiciju kronični bolesnici, jer jedni sad smatraju da su sigurni jer su to samo ljudi na samrti dok drugi misle da će umrijeti ako imaju dermatitis.

50% je osvrt na medicinare koji su toliko šanse za preživljavanje dali Borisu Johnsonu, pa sam to zamotao u nekakav pokušaj sarkazma.

Ovo je novi virus (u ovakvom obliku) i vidiš i sam da se informacije koje nam daju stalno mijenjaju, puno ih je i često su kontradiktorne. Nitko ti u ovom trenu ne može reći sa sto postotnom sigurnošću da su alergičari potpuno sigurni, ali ne može ni da imaš samo 50% šanse preživjeti. Premalo je informacija, to će se znati tek kroz godinu dvije. Zato ne treba paničariti (ne mislim na tebe, nego općenito), ali treba biti oprezan.

Činjenica je da ljudi koji imaju jednu ili više kroničnih bolesti su izloženiji i u većoj opasnosti, ali na to utječe i puno drugih faktora. Nije svaka kronična bolest ista, ovo je virus koji napada respiratorni sustav pa bi bilo logično da su najugroženiji oni sa bolestima respiratornog sustava, ali prema trenutnim podacima to nije potpuno točno jer su osobe sa hipertenzijom i dijabetičari isto jako izloženi.

Evo zadnje preminula, žena od 47 god. imala je dijabetes, hipertenziju i pretilost. Bez obzira na to vjerojatno bi sada bila živa da je korona nije dokrajčila.

Baš danas je ministar dao slično objašnjenje i rekao da u kronične bolesnike spadaju dijabetičari kojih ima 400.000 u RH, a da svaki 6 Hrvat boluje od hipertenzije, ali ih vjerojatno ima puno više samo mnogi još toga nisu ni svjesni.

Znači poanta je da svi oni trebaju biti oprezni, a ne misliti da su u opasnosti samo 80+ starci koji imaju barem 3 kronične bolesti i rak nečega.



quote:
Originally posted by corto33


quote:
Originally posted by stripofil

Ti možeš imati alergiju na prašinu i ako dobiješ koronu ne piše ti se dobro, englezi bi ti rekli da imaš 50% šanse. Ovo zadnje je karikirana izjava njihovih doktora, da se netko ne hvata sad tih 50%.




Ovo je čisti bulšit. Morali bi ljudi malo više paziti da ne prenose ovakve dezinformacije.



Što bi bilo da nisam napisao da je to KARIKIRANA izjava i da se ne hvatate toga.



quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovi Kinezi nešto muljaju, dugo su imali samo 5-6 umrlih dnevno, a sada odjednom 1290. Uglavnom, sada im se broj aktivnih slučajeva smanjio na 116, barem dok ne počnu dodavati one ''zaboravljene''.



To je sigurno, dovoljno je pogledati brojke. Kineza skoro 2 milijarde, a preminulo ih malo preko 3000, nema šanse. Priče za malu djecu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/04/2020 : 19:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovi Kinezi nešto muljaju, dugo su imali samo 5-6 umrlih dnevno, a sada odjednom 1290. Uglavnom, sada im se broj aktivnih slučajeva smanjio na 116, barem dok ne počnu dodavati one ''zaboravljene''.




I mi neke popise proširujemo i nakon 20 godina, pa će možda i oni tako da se ponekog "prisjete" .


ha,ha....

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 17/04/2020 : 20:30:07  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message
Ova Corona je dopizdila, kad ćemo više normalno šetat vanka? Čoviće, kad se noču dignen za se popišat padne mi na pamet ˝treban li stavit masku i rukavice˝, par sekundi tako sidin na krevetu. Kad će ugasit ova ograničenja i auswajs?
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 17/04/2020 : 20:57:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Ova Corona je dopizdila, kad ćemo više normalno šetat vanka? Čoviće, kad se noču dignen za se popišat padne mi na pamet ˝treban li stavit masku i rukavice˝, par sekundi tako sidin na krevetu. Kad će ugasit ova ograničenja i auswajs?



Ja sam svaki dan vani, trčim. Nisam lud da sjedim doma.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 17/04/2020 : 21:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://www.themoscowtimes.com/2020/04/16/how-the-1984-scenario-failed-in-moscow-a70010

https://www.zerohedge.com/health/covid-19-man-made-virus-hiv-discoverer-says-could-only-have-been-created-lab

https://www.zerohedge.com/political/secret-national-guard-unit-ready-enforce-martial-law-washington-dc

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 17/04/2020 21:27:06
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/04/2020 : 21:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Ova Corona je dopizdila, kad ćemo više normalno šetat vanka? Čoviće, kad se noču dignen za se popišat padne mi na pamet ˝treban li stavit masku i rukavice˝, par sekundi tako sidin na krevetu. Kad će ugasit ova ograničenja i auswajs?


A zasto se ne bi setao vani?? Pa svi to rade. Ajde, cujem za Srbiju da imaju policijsko vrijeme, i Sirija, i mozda jos netko, ali nema toga u Slo, a i za Hr sumnjam.
Kod nas nema samo setanja između opstina (mada sada razmisljaju da je opstina Ljubljana odjednom prevelika i da je preveliko ljudi vani i mogu uzivati oinih par sati), a i to mozes ako si dio paravojske nove fasisticne vlade, odjednom nema vise kazni. A i same mudonje iz vlade mogu ono sto drugima zabranjuju, a onda se vade na propuste i greske.

Eto, u ponedjeljak se vec otvara sve vise trgovina, vulkanizera i ovoga i onoga, a vrtici i skole i dalje zatvoreni. Pa kako si to samo predstavljaju ovi maloumnici da ce funkcionirati? Da ce djecu odnijeti starim roditeljima koji su rizicna skupina da ih oni cuvaju? Izgleda da im je stvarno plan smanjiti broj penzica (isto se vidi i u starackim domovima koje su pretvorili u "bolnice" iako nemaju ni kadra ni aparature za to, a u bolnice ih skoro pa i ne voze.
Koja hrpa paleokretena!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 17/04/2020 22:19:41
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 17/04/2020 : 21:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
U Belgiji jako dobro rade na smanjenju penzionera, skoro polovica od ukupnog broja umrlih je iz staračkih domova. Zato trenutno imaju najveći postotak smrtnosti u svijetu, još veći nego u Italiji.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/04/2020 : 22:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by MSBlueberry

Ova Corona je dopizdila, kad ćemo više normalno šetat vanka? Čoviće, kad se noču dignen za se popišat padne mi na pamet ˝treban li stavit masku i rukavice˝, par sekundi tako sidin na krevetu. Kad će ugasit ova ograničenja i auswajs?


Ne znam kakva je vaša lokalna situacija, ali neki dan kad sam se išao prošetati nakon dugo vremena je bilo komično.
Lik sam koji je pješke obišao cijelu okolicu oko grada, volim prirodu i lutati po istoj, znam svaki putić i jelte sve u tom nekom điru, ali ja nisam godinama vidio toliko ljudi da trče i rekreairaju se na sve moguće načine u prirodi.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.88 seconds. Snitz Forums 2000