forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 13/05/2020 : 07:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
https://doctormurray.com/does-the-flu-shot-increase-covid-19-risk/

https://townhall.com/columnists/douglasmackinnon/2020/04/28/the-most-tragic-case-of-governmental-medical-and-media-malpractice-in-the-history-of-the-world-n2567752

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/#latest

https://www.zerohedge.com/political/eat-waffle-go-jail-authoritarians-using-covid-19-fear-destroy-america

https://youtu.be/wfGAktuU93s

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 13/05/2020 07:36:43
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 13:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
a) U Njemačkoj je u 2018 bilo 17 mil. pacijenata u bolnici zbog operacije. Prosječno 1,4 mil mjesečno.

U ožujku i travnju ove godine otkazano je 90% nužnih operacija, odnosno pomjereno je - nije izvršeno.
Dakle 2,5 mil. pacijenata - ko vas jebe. Procjena štete 5 do 125.000 tisuća individua.

b) pomjereno ili otkazano liječenje pacijenata koji imaju tumor, srčani ili moždani udar.
I ovdje su brojke milijunske. Koliko će ih vrisnuti ili je već usmrdilo ledinu teško je reći. Prognoze su nekoliko tisuća jedinki u ova 2 mjeseca.

c) u Njemačkoj je oko 3,5 mil. osoba kojima je potrebna svakodnevna skrb, njega
Koliko će ih ovdje zbog nedostatka valjane skrbi prije vremena prdnuti u šišu, teško je reći, brat bratu nekoliko tisuća persona

A to je samo mali dio...

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/05/2020 : 13:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by izivko


U ožujku i travnju ove godine otkazano je 90% nužnih operacija..



Meni ovo zvuči kao da lupetaš gluposti.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 13:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko


U ožujku i travnju ove godine otkazano je 90% nužnih operacija..



Meni ovo zvuči kao da lupetaš gluposti.


Nažalost ne lupetam.
E, sad šta je po tebi nužno?

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/05/2020 : 14:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko


U ožujku i travnju ove godine otkazano je 90% nužnih operacija..



Meni ovo zvuči kao da lupetaš gluposti.


Nažalost ne lupetam.
E, sad šta je po tebi nužno?




Pa nužne su valjda vitalne, hitne. Ali čak i da nisu samo hitne, hitne bi svakako upadale u nužne, pa ako je 90% otkazano, to bi značilo i da je dio hitnih otkazan.

Ja tvrdim da pod 1) nijedna hitna operacija nije niti otkazana niti odgođena i pod b) nijedna operacija općenito nije otkazana (osim eventualno kozmetičkih, koje su ionako skupina za sebe), samo odgođena i to samo one za koje se procijenilo da nisu hitne.

Daj izvore, odakle ti ove informacije?

U RH su se za vrijeme karantene provodile sve hitne i onkološke opreacije, a od kraja travnja se nastavilo i sa ostalim. U SAD-u su na odgodi bile "elektivne" operacije, dakle operacije gdje pacijent sam bira želi li se operirati ili ne. Tu ne spadaju hitne i žurne operacije kod kojih je pacijent već vitalno ugrožen.

Edited by - vukozec on 13/05/2020 14:38:43
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 15:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Izvješće suradnika Ministarstva unutarnji poslova (Bundesinnenministerium) - šef Horst Seehofer (CSU)

Izvješće je napisao Viši savjetnik Ministarstva (naravno ne sam, dolje niže je popis onih koji su radili na njemu) i poslao ga na više adresa. Vlada se osvrnula na njega na presici a suradnik je dobio otkaz odmah nakon što se pojavilo u medijima.

O njemu nije bilo puno riječi u MSM-medijima što naravno ne čudi. (Pogodi zašto!)
Doduše pisao je o njemu i Spiegel, ali samo onako uzgred spomenuo, da postoji.

https://www.spiegel.de/politik/deutschland/corona-krise-mitarbeiter-im-bundesinnenministerium-kritisiert-massnahmen-a-50364cb8-ea26-4e39-8509-e8ea282b98ca#

Da je to stari Spiegel, novinari bi se suočili sa sadržajem, s njegovim autorom, raspitali se imali tu istine, analizirali, rasvijetlili, možda na koncu napravili i TV reportažu. Ovako bez komentara, brzo pod tepih. Možda zbog nedostatka argumenata?

Pojavilo se ono i na nekim drugim medijima (jbg.), naravno desnim, koji kuju zavjere, sumnjaju u mjere Vlade, niječu Coronu...

Može se pročitati ovdje u više dijelova: Zdravstvene štete zbog provedenih mjera

https://www.tichyseinblick.de/meinungen/studie-aus-dem-bmi-teil-3-gesundheitliche-schaeden-der-verfuegten-massnahmen/

Pogledaj brojke pod 1. Todesfälle (smrtni slučajevi) i dalje, može se i prevesti na engleski.

Popis onih koji su radili na njemu (izvješću). Naravno ne mogu ljudi doći do riječi, niko ih ne zove na tv da im postavi par pitanja...
_________________________________________________________________________________

Prof. Dr. Sucharit Bhakdi, Universitätsprofessor für Medizinische Mikrobiologie (im Ruhestand) Universität Mainz

Dr. med. Gunter Frank, Arzt für Allgemeinmedizin, Mitglied der ständigen Leitlinienkommission der Deutschen Gesellschaft für Familienmedizin und Allgemeinmedizin (DEGAM), Heidelberg

Prof. Dr. phil. Dr. rer. pol. Dipl.-Soz. Dr. Gunnar Heinsohn, Emeritus der Sozialwissenschaften der Universität Bremen

Prof. Dr. Stefan W. Hockertz, tpi consult GmbH, ehem. Direktor des Instituts für Experimentelle Pharmakologie und Toxikologie am Universitätskrankenhaus Eppendorf

Prof. Dr. Karina Reiß, Department of Dermatology and Allergology University Hospital Schleswig-Holstein

Prof. Dr. Peter Schirmacher, Professor der Pathologie, Heidelberg, Mitglied der Nationalen Akademie der Wissenschaften Leopoldina

Prof. Dr. Andreas Sönnichsen, Stellv. Curriculumsdirektor der Medizinischen Universität Wien, Abteilung für Allgemeinmedizin und Familienmedizin.

Dr. med. Til Uebel, Niedergelassener Hausarzt, Facharzt für Allgemeinmedizin, Diabetologie, Notfallmedizin, Lehrarzt des Institutes für Allgemeinmedizin der Universität Würzburg, akademische Lehrpraxis der Universität Heidelberg

Prof. Dr. Dr. phil. Harald Walach,
Prof. Med. Universität Poznan, Abt. Pädiatrische Gastroenterologie, Gastprof. Universität Witten-Herdecke, Abt. Psychologie

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 15:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Inače nužne operacije su sve one koje se tiču zdravlja pacijenta.
Eventualno bi izuzeo operacije povećanje grudi, penisa, ispravak nosa, klempavih ušiju, skidanja sala - estetska kirurgija.
Ali nisu ni one bezazlene. Dovode do psihičkih smetnji pa i samoubojstava.

Have mercy
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 15:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Otkud tebi informacija da su izvršene sve hitne operacije, da nijedna nije odgođena. Daj izvore!
Ja znam barem jednu onkološku koja je odgođena.

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/05/2020 : 16:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by izivko

Otkud tebi informacija da su izvršene sve hitne operacije, da nijedna nije odgođena. Daj izvore!
Ja znam barem jednu onkološku koja je odgođena.



Više hrvatskih medija je navodilo da se u hrvatskoj i u doba karantene normalno vrše navedene operacije. Naravno, moguće je da zločesti mainstream mediji plasiraju laži, zato su tu uvijek vjerodostojni alternativni izvori informacija.

Evo i uputa za onkološke bolesnike od KBC Zagreb: https://www.kbc-zagreb.hr/wp-content/uploads/2020/03/OBAVIJESTI-ZA-ONKOLO%C5%A0KE-PACIJENTE-O-RADU-KLINIKE-TIJEKOM-IZVANREDNE-SITUACIJE-INFEKCIJE-COVID-2019.pdf
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/05/2020 : 16:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by izivko

Otkud tebi informacija da su izvršene sve hitne operacije, da nijedna nije odgođena. Daj izvore!
Ja znam barem jednu onkološku koja je odgođena.



Više hrvatskih medija je navodilo da se u hrvatskoj i u doba karantene normalno vrše navedene operacije. Naravno, moguće je da zločesti mainstream mediji plasiraju laži, zato su tu uvijek vjerodostojni alternativni izvori informacija.

Evo i uputa za onkološke bolesnike od KBC Zagreb: https://www.kbc-zagreb.hr/wp-content/uploads/2020/03/OBAVIJESTI-ZA-ONKOLO%C5%A0KE-PACIJENTE-O-RADU-KLINIKE-TIJEKOM-IZVANREDNE-SITUACIJE-INFEKCIJE-COVID-2019.pdf


Ajoj...vukozec,gdje ti živiš?
U Hrvatskoj se hitne operacije nisu izvršavali na vrijeme niti prije corone, a kamoli sada!
Više je ljudi umrlo od NE dobivanja hitne pomoći, nego od corone u posljednjih par mjeseci, vjeruj mi.

Edited by - Oki on 13/05/2020 16:27:35
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/05/2020 : 16:49:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Nego nisam dugo pisao na ovom topicu...
Onaj moj prijatelj što je imao coronu je utvrdio da se corona ne prenosi seksom...naime, nakon što je dva mjeseca proveo na radu u inozemstvu, proveo je četiri dana sa svojima kod kuće, nadoknadio ženi sve 'dugove' i onda ga žena četvrti dan potjerala na testiranje, te su mu dijagnosticirali coronu. Deset dana bolnice, pa drugi test koji je bio negativan na coronu i još jedan 48 sati nakon prvotnog negativnog da bi nakon bolnice otišao kući na dvotjednu grupnu samoizolaciju u kojoj je morala biti cijela obitelj. Dok je obitelj bila u izolaciji, svakodnevno ih je provjeravala policija što je još ok kada te dođu provjeravati normalni ljudi, ali kada ti svakih par dana u dvorište parkira 'marica' pa na razglas poziva svakog člana obitelji po imenu i godini rođenja da se pokažu na balkon, zahtjevajući pri tome pokazivanje i najmlađih članova obitelji...e to baš i nije ugodno.
Najgore od svega što sada dvadesetak dana nakon što je sve to završilo ljudi na cesti bježe od njih kao da imaju kugu...
Ja spadam među one koji misle da je ova corona kriza uradila više štete čovječanstvu zbog svih nametnutih ograničenja nego da smo recimo primjenili švedski model borbe protiv ove gripe.
Većini šteta, nekome očito i korist...

Edited by - Oki on 13/05/2020 16:58:51
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/05/2020 : 16:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Oki


Ajoj...vukozec,gdje ti živiš?
U Hrvatskoj se hitne operacije nisu izvršavali na vrijeme niti prije corone, a kamoli sada!
Više je ljudi umrlo od NE dobivanja hitne pomoći, nego od corone u posljednjih par mjeseci, vjeruj mi.



Ne zanima ti mene ovakav diskurs razgovora na zidiću ispred samoposluge, sorry.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/05/2020 : 17:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Oki


Ajoj...vukozec,gdje ti živiš?
U Hrvatskoj se hitne operacije nisu izvršavali na vrijeme niti prije corone, a kamoli sada!
Više je ljudi umrlo od NE dobivanja hitne pomoći, nego od corone u posljednjih par mjeseci, vjeruj mi.



Ne zanima ti mene ovakav diskurs razgovora na zidiću ispred samoposluge, sorry.


Na ovako bezobraznu repliku ti samo mogu poručiti, živ bio pa se jednog dana sam uvjeri kada budeš trebao hitnu pomoć ili bilo kakvu operaciju....
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 17:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
kako me je zubarka danas brzo odjebala. više vremena sam proveo na ulazu gdje su mi mjerili temperaturu i gdje sam na podužem komadu papira morao ostaviti sve svoje osobne podatke. i još onako mi zakamuflirana, kao da radi u nuklearnoj elektrani, jedva zavirila na sekundu u usta, rekla "okej i do viđenja" za tri mjeseca.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/05/2020 : 17:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

kako me je zubarka danas brzo odjebala. više vremena sam proveo na ulazu gdje su mi mjerili temperaturu i gdje sam na podužem komadu papira morao ostaviti sve svoje osobne podatke. i još onako mi zakamuflirana, kao da radi u nuklearnoj elektrani, jedva zavirila na sekundu u usta, rekla "okej i do viđenja" za tri mjeseca.


Moje obje kćerke su u posljednja dva mjeseca imale otekline i zubobolje...propisala im zubarica antibiotike bez gledanja!
...a koliko antibiotici mogu naštetiti zubima i organizmu općenito!
Što ćeš, popile su antibiotike i sada drži fige da ne zaboli opet tako skoro...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/05/2020 : 17:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Oki


Ajoj...vukozec,gdje ti živiš?
U Hrvatskoj se hitne operacije nisu izvršavali na vrijeme niti prije corone, a kamoli sada!
Više je ljudi umrlo od NE dobivanja hitne pomoći, nego od corone u posljednjih par mjeseci, vjeruj mi.



Ne zanima ti mene ovakav diskurs razgovora na zidiću ispred samoposluge, sorry.


Na ovako bezobraznu repliku ti samo mogu poručiti, živ bio pa se jednog dana sam uvjeri kada budeš trebao hitnu pomoć ili bilo kakvu operaciju....



O, imam ja ponešto iskustva sa hrvatskim zdravstvenim sustavom i situacijama gdje se radilo o hitnim intervencijama kod pitanja života ili smrti. A i sa onkologijom, dječjom.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/05/2020 : 17:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Oki


Ajoj...vukozec,gdje ti živiš?
U Hrvatskoj se hitne operacije nisu izvršavali na vrijeme niti prije corone, a kamoli sada!
Više je ljudi umrlo od NE dobivanja hitne pomoći, nego od corone u posljednjih par mjeseci, vjeruj mi.



Ne zanima ti mene ovakav diskurs razgovora na zidiću ispred samoposluge, sorry.


Haha, bravo, tako se to rješava. Ne kao nagor ili stripofil koji krenu objašnjavati, argumentirati i educirati. Vrijeme je suviše dragocjeno za trošenje na one koji se odluče živjeti bez učenja.

Edited by - Dexters on 13/05/2020 18:44:51
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/05/2020 : 18:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message
Ok, ok, ne zanima me previše ni tu na forumu ikome poručivati da je budala. Samo me stvarno ne zanima ta razina diskursa, ni inače, a pogotovo na ovakvoj temi, pa da odmah to sasječemo.

Evo, pa sami donosite kakve god hoćete zaključke:
https://www.who.int/healthinfo/paper30.pdf
https://ceoworld.biz/2019/08/05/revealed-countries-with-the-best-health-care-systems-2019/
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/05/2020 : 18:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
Ok, ok, evo editirao sam post, premda sam govorio generalno.

Problem s našim zdravstvenim sustavom je u tome što je previše kvalitetan. Kod nas se dobivaju najskuplji lijekovi, najbolji mogući terapijski postupci, bolje nego u najrazvijenijim zemljama, a istodobno se zaboravlja da prosječan hrvat proračunu doprinese valjda pet puta manje od švicarca.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/05/2020 : 19:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters



Problem s našim zdravstvenim sustavom je u tome što je previše kvalitetan. Kod nas se dobivaju najskuplji lijekovi, najbolji mogući terapijski postupci, bolje nego u najrazvijenijim zemljama, a istodobno se zaboravlja da prosječan hrvat proračunu doprinese valjda pet puta manje od švicarca.

Bože Dragi, i ti nekome pišeš "budale ostaju budale"

Da, naš zdravstveni sustav je toliko kvalitetan da ga je Legatum institute svrstao na ultra-visoko 57-o mjesto, iza veoma napredne Sjeverne Makedonije.

https://www.prosperity.com/rankings

Prosječan hrvat plaća 15% od svoje bruto plaće na zdravstveni sustav, švicarac od 2 do 8%, ovisno o paketu koji uzme. To što je prosječna švicarska plaća daleko viša od hrvatske je drugi par postola.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 13/05/2020 : 19:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Ovo je neka lažna lista.
Čim Kuba nije na prvom mjestu.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/05/2020 : 19:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Dexters



Problem s našim zdravstvenim sustavom je u tome što je previše kvalitetan. Kod nas se dobivaju najskuplji lijekovi, najbolji mogući terapijski postupci, bolje nego u najrazvijenijim zemljama, a istodobno se zaboravlja da prosječan hrvat proračunu doprinese valjda pet puta manje od švicarca.

Bože Dragi, i ti nekome pišeš "budale ostaju budale"

Da, naš zdravstveni sustav je toliko kvalitetan da ga je Legatum institute svrstao na ultra-visoko 57-o mjesto, iza veoma napredne Sjeverne Makedonije.

https://www.prosperity.com/rankings

Prosječan hrvat plaća 15% od svoje bruto plaće na zdravstveni sustav, švicarac od 2 do 8%, ovisno o paketu koji uzme. To što je prosječna švicarska plaća daleko viša od hrvatske je drugi par postola.


Ti uopće nisi shvatio cinizam mojih riječi "previše kvalitetan". Mi nemamo organiziranosti, mi nemamo strategije, mi gubimo najbolje kadrove, ustanove van većih gradova se raspadaju, priglupi političari infiltrirani u svaku upravu itd.

Ali da, dobiješ neku boljku dobit će najbolje moguće liječenje besplatno. Samo što to "previše kvalitetno" nije recept za uspjeh, već za neuspjeh, to liječenje je samo jedan aspekt sustava (zato i kojekakve rang liste ne znače mnogo) ...jedna lokomotiva vuče sto vagona velikom brzinom i srlja u propast. Pametan si dečko, ne trebam valjda ići u dodatno detaljiziranje kako bi shvatio da je kubanski model najprihvatljiviji za nas.

Edited by - Dexters on 13/05/2020 19:49:33
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4696 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 13/05/2020 : 20:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
quote:
Originally posted by Dexters



Ti uopće nisi shvatio cinizam mojih riječi "previše kvalitetan". Mi nemamo organiziranosti, mi nemamo strategije, mi gubimo najbolje kadrove, ustanove van većih gradova se raspadaju, priglupi političari infiltrirani u svaku upravu itd.

Ali da, dobiješ neku boljku dobit će najbolje moguće liječenje besplatno. Samo što to "previše kvalitetno" nije recept za uspjeh, već za neuspjeh, to liječenje je samo jedan aspekt sustava (zato i kojekakve rang liste ne znače mnogo) ...jedna lokomotiva vuče sto vagona velikom brzinom i srlja u propast. Pametan si dečko, ne trebam valjda ići u dodatno detaljiziranje kako bi shvatio da je kubanski model najprihvatljiviji za nas.


Pa kako da shvatim kad si to napisao u kontekstu Okijevog posta gdje se ovaj žali na hrvatski zdravstevni sustav? A osim toga, Što je bilo s "institucionalnoim domoljubljem" i "možemo biti primjer cijeloj Europi"?

"da dobiješ neku boljku dobit će najbolje moguće liječenje besplatno". Socijalistička demagogija. Ništa nije besplatno, sve to netko plaća, MMF, mirovinski fondovi ili porezni obveznici, nije bitno. A s obzirom na našu infrastrukturu, nitko ti ne garantira da ćeš na vrijeme biti liječen, pa i ona curica od prošle godine s leukemijom je išla u Ameriku na imunološku terapiju iako se poslije ispostavilo da je trebala samo jedna kemoterapija da se leukemija povuče. Za nas bi puno bolje rješenje bilo kad bi država maksimalno olakšala u poreznom i birokracijskom smislu otvaranje privatnih klinika, ali da istovremeno ostavi mogućnost poreznim obveznicima da sami biraju gdje će uplaćivati zdravstevno osiguranje, pa ako netko baš vjeruje državi neka plaća i liječi se u javnom zdravstvu, ostalima neka bude na raspolaganju "užasni američki model", koji je ionako već zastupljen u Hrvatskoj kad su u pitanju stomatolozi. Ja, npr. zadnjih 10 godina idem kod privatnog stomatologa i plaćam 300 kuna plombe jer je usluga koju sam dobivao u javnoj službi bila katastrofa.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2020 : 20:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message


https://www.logicno.com/zivotni-stil/koronavirus-seksualne-scene-u-novim-filmovima-ce-biti-zanimljive.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/05/2020 : 20:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Ma da,hr ima baš krasno zdravstvo. Bolnice u raspadu koje se pituraju novcima iz eu fondova,kadar koji valja je uglavnom uteka vanka,večinu pregleda moraš platit privatno osin ako ne misliš čekat godinu dvi,ako završiš u bolnici a nemaš dopunsko platićeš i to.
Zubari su odavno privatizirani,osim hitnih slučajeva.
Al bitno da ti uzimaju od plače svaki misec.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000