forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Coronavirus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 256

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2020 : 23:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Naša borba s COVID19!
PRIJE 9 DANA (četvrtak 23.07.) su me malo pekle oči. Kontam od maske, vruće je vani, a ja je stalno nosim.

PRIJE 8 DANA (petak 24.07.) sam počeo kašljucati. Ništa ozbiljno, ni napadno. Više kao kad se prehladim, pa sam pomislio da me je napuhalo na motoru. Kako je dan odmicao kašalj nije prolazio pa sam odlučio da se Nerma i ja izolujemo na donjem spratu kuće, a djeca na gornjem spratu. Svi su negodavali i govorili da sam ters ali ja nisam popuštao. Prema uputama Dalije Konaković (njena i Dinina terapija), pojačano savjetima naše Amele Mrzić, odmah smo počeli piti:
- C vitamin 3 gr (3 tabelete dnevno)
- Selen 2x100mgr (2 tablete dnevno)
- Cink 2x20 mgr (2 tablete dnevno)
- D Vitamin 10.000 jedinica (2 tablete dnevno)
- Aspirin (1 tableta dnevno)
- Paracetamol – po potrebi za bol i protiv temperature
- Tečnost – jako mnogo čajeva s C vitaminom, sokova, vode, supa jer virus treba saprati iz grla u stomak gdje ga uništava želučana kiselina.

PRIJE 7 DANA (subota 25.07.) sam dobio blagu temperaturu (37.5 do 38.0), mišići nogu, kosti u nogama i krsta su me počela probadati. Nerma me ružila da prizivam „koronu“ ali je i ona počela osjećati slične simptome, pa se sve manje zafrkavala. Pio sam istu terapiju, nekoliko puta sam popio Paracetamol za temperaturu koja je odmah spadala ispod 37. Čajeve, sokove i vodu sam pio non stop, mislim da sam za vikend mokrio 200x.

PRIJE 6 DANA (nedjelja 26.07.) mi je bilo bolje. Malaksalost je ostala, ali su temperatura i bol otišli. Nerma je bila super, samo su je noge strašno bolile što je rješavala paracetamolom. Karantin u kući je nastavljen.

PRIJE 5 DANA (ponedjeljak 27.07.) smo se svi testirali na koronu u Al Tawil klinici iako nikakvih simptoma nismo imali, iako smo i ja i Nerma bili super. Nerma i ja smo bili pozitivni, djeca negativna hvala Bogu. Terapiju od prvog dana smo nastavili, karantin smo nastavili.

PRIJE 4 DANA (utorak 28.07.) smo, odmah ujutro, nazvali ambulantu porodične medicine, javili da smo pozitivni, da smo izolovani i da bi voljeli raditi PCR. Nakon par sati odbijanja da nas testiraju jer smo testirani privatno, tražili smo da nam otvore bolovanje nakon čega su rekli da ne mogu bez zvaničnog PCR testa i tek nam onda izdali uputnicu za Vrazovu. Već je bilo 11.50, testira se samo do 12.00 pa su nam u Vrazovoj rekli da dođemo u srijedu. Dođemo kući, znamo da ulazim u krizni period (peti do sedmog dana) još uvijek nemamo zvaničnu terapiju, liječimo se vitaminima. Isključivo na nagovor Jasmina i Amele Mrzić (naših kućnih prijatelja) u utorak počinjemo uzimati Sumamed.

PRIJE 3 DANA (srijeda 29.07.) smo otišli u Vrazovu na testiranje. Bio je to prvi dan rada COVID19 ambulante pa nas je doktorica s trijaže slala na bočni ulaz, sestre s bočnog ulaza nas vraćale na trijažu, trijaža opet na bočni ulaz. Na kraju smo jedva saznali da se bris vadi s druge strane trijažnog kontejnera. Pa smo čekali pola sata na suncu da se neko pojavi i na kraju izvadili bris. I dalje smo se osječali OK, mnogi se ne bi testirali. Tek poslijepodne Nerminu počinje sve boliti (čak i koža i kosa). Nastavljamo s terapijama, drugi dan uzimamo Sumamed. Ja sam odlično.

PRIJE 2 DANA (četvrtak 30.07.) Nermu i dalje boli sve, ja sam četvrti dan dobro i nemam nikakve simptome. I opet, iz paranoje i predostrožnosti, zovemo u Al Tawil Polikliniku da izvadimo nalaze i slikamo pluća. Rentgen mi ništa ne pokazuje, za Nerminu sumnjaju na upalu pluća pa radi CT i vadi krv. Otkriju blagu upalu pluća, smireno nas vode od doktora do doktora. Nerma ide na pregled kod doktorice Bucalo, mene zove Dr. Tawil u ordinaciju, smireno mi pojasni situaciju i prepiše nam dodatne lijekove za Nermu:
- Arechin (antibiotik iz reda chloroquina) 2x1 tableta dnevno (10 dana)
- Clexane inekcije (1 dnevno) protiv krvnih ugrušaka
- Ostaje terapija svim vitaminima
- Ostaje terapija Sumamedom dok ne popijemo po 6
Poslijepodne mi se vraća kašalj, bole me krsta i noge, otpadaju.

PRIJE 1 DAN (petak, 31.07.2020.) – opet kašljem, Nerma je stabilna, glavobolja je jaka pored svih tableta koje koristi.

DANAS (subota 01.08.2020.) – Nerma i ja smo stabilni, ona i dalje ima malu temperaturu, ja kašljucam, umara me kada pričam, bole me krsta i noge. Od 9 dana, koliko smo već u izolaciji, 6 dana smo se liječili sami, posljednja 3 dana po terapiji iz klinike Al Tawil. Iako smo se prijavili porodičnom doktoru u utorak (danas je peti dan), tek maloprije su javili da je gotov PCR, da smo pozitivni i da se javimo u ponedjeljak. NISMO DOBILI nikakvu TERAPIJU, ponašaju se kao da je sve normalno iako Nerma kaže da ima upalu pluća. Velika je šansa da će nam krenuti oporavak prije nego dobijemo terapiju od države, prije nego izvadimo dodatne nalaze o trošku države i dobijemo rješenje o izolaciji.

Naša djeca su hvala Bogu negativna jer smo se na vrijeme izolovali. Naši uposlenici su negativni (nismo s njima ni imali kontakta dugo vremena ali su se testirali za svaki slučaj). Nikog nismo zarazili jer nismo čekali na simptome nego smo reagovali paranoično i prihvatili da imamo koronu bez ikakvih simptoma.

Mjesecima nosim masku, ne rukujem se i ne grlim ni sa kim, u džamiji obavezno koristim serdžadu, gdje god se okrenem imam dezinficijens. Nisam bio u kontaktu sa zaraženim osobama, ne izlazimo vani, izbjegavamo bilo kakva okupljanja. Nerma isto kao i ja, a opet smo pokupili virus i samo zbog paranoje i što nismo negirali nego prihvatili situaciju, nismo prenijeli virus dalje, nismo završili u bolnici.

Dragi prijatelji,
- virus je stvaran, nije laž
- 30% zvanično testiranih je pozitivno.
- Više od 6.000 zvaničnih aktivnih slučajeva u BiH ima, a ja iskreno mislim da ima par desetina hiljada zaraženih
- Garantujem da se 2/3 zaraženih ne testira
- Garantujem da više 50% zaraženih hoda ulicom iako znaju da su zaraženi. Ne zaboravite da ih niko ne kontroliše kao što ni nas ne kontroliše.
- Znam jako mnogo osoba koje su obolile u posljednje vrijeme.
- Nažalost, imam i kuma koji je danas preselio na bolji svijet zbog COVID19.

Šta vas može spasiti:
- Ne poričite virus
- Sumnjajte prvo na sebe i svoje ukućane pa na sve ostale
- Ako samo malo kašljete ili imate blagu temperaturu bolje da se ponašate kao da imate COVID19 nego da nemate. Ne zaboravite, ja sam 2 dana imao blage simptome, pa sam 5 dana bio odlično, a onda mi se vratio kašalj i bol u kostima. Od toga vas samo malo dijeli da dobijete upalu pluća koja u danu može prerasti u komatozno stanje.
- Ako vam je iko u okolini sumnjiv, nemojte se viđati ni pozdravljati jer nije vam sumnjiv(a) bez razloga.
- Ne družite se s osobama koje se ne pridržavaju i ne poštuju mjere zaštite
- Nosite maske, perite ih i otkuhavajte svaki dan, jednokratne bacajte
- Čim dođete kući, presvucite se i sterilizujte mobitel + sve što koristite i u kući kao i vani
- Kupite lijekove sa fotografije, ne čekajte da vas država izliječi jer može biti kasno.

Da sam znao sve ovo i da sam imao terapiju, danas bi možda moj kum bio živ. Za njega je kasno, ali možda neko drugi preživi zbog napisanog pa evo još jednom terapije:

KAD POSUMNJATE U KORONU (bez obzira imate li simptome):
C vitamin 3 gr (3 tabelete po 1000mg dnevno)
Selen 2x100mgr (2 tablete dnevno)
Cink 2x20mgr (2 tablete dnevno)
D Vitamin 10.000 jedinica (2 tablete dnevno)
Aspirin (1 tableta dnevno)
Paracetamol – po potrebi za bol i protiv temperature
Tečnost – jako mnogo čajeva s C vitaminom, sokova, vode, supa jer virus treba saprati iz grla u stomak gdje ga uništava želučana kiselina.
Nalaze vadite 2 do 3 dana kasnije jer treba vremena da se razviju antitijela

AKO OBOLITE OD COVID19:
Sumamed – jedna tableta dnevno, 6 dana
Arechin – 2x1 tableta dnevno, deset dana
Clexan – jedna injekcija dnevno, deset dana.
C vitamin 3 gr (3 tabelete po 1000mg dnevno)
Selen 2x100mgr (2 tablete dnevno)
Cink 2x20mgr (2 tablete dnevno)
D Vitamin 10.000 jedinica (2 tablete dnevno)
Paracetamol – po potrebi za bol i protiv temperature
Tečnost – jako mnogo čajeva s C vitaminom, sokova, vode, supa jer virus treba saprati iz grla u stomak gdje ga uništava želučana kiselina

Napomene:
- nekom za glavobolje ne pomaže Paracetamol pa su koristili Caffetin (sadrži Paracetamol)
- ni u kom slučaju ne uzimajte lijekove koje zadrže ibuprofen
- ako ne morate, narednih 15 dana se nigdje ne krećite

Izdržimo li ovako do ponedjeljka, nadam se da ćemo Nerma i ja krenuti prema oporavku jer će to biti dvanaesti dan.

Hvala svim prijateljima na porukama podrške. Hvala Jasko i Amela što niste htjeli čuti "neću" kad je Sumamed u pitanju.. Hvala Đejla, Azra, Jasmina i Igore na supama i ručkovima koje nam spremate i ostavljate na terasi. Hvala i na čajevima i sokovima s C vitaminima Azra. Hvala Nermi Fočak na hurmašicama koje instantno oporavljaju.

Posebno hvala Hati Ducic, dr. Bucalo, Dr. Tawil i ostalim Al Tawil uposlenicima. Sigurno ste ste nam spasili život i učinili da se osjećamo sigurno tokom ovog teškog perioda.

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 00:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Sad smo imali 2 dana bajrama

Ocekujem 1000 za 15 dana
I oko 25 mrtvih dnevno

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
908 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 02/08/2020 : 00:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message
Brz oporavak želim,svako dobro,vozdra iz Čehe!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 00:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Haha ja sam samo glasnik

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/08/2020 : 01:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko
Mjesecima nosim masku, ne rukujem se i ne grlim ni sa kim, u džamiji obavezno koristim serdžadu, gdje god se okrenem imam dezinficijens. Nisam bio u kontaktu sa zaraženim osobama, ne izlazimo vani, izbjegavamo bilo kakva okupljanja. Nerma isto kao i ja, a opet smo pokupili virus i samo zbog paranoje i što nismo negirali nego prihvatili situaciju, nismo prenijeli virus dalje, nismo završili u bolnici.


Evo dokaza da su sve mjere uzalud ako ti je suđeno da pokupiš virus, a vjerojatno su mjesta kao džamije/crkve puno kritičnija nego trgovine/javni prijevoz.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 09:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Mislim da tu malo laze
On je predsjednik udruge malih poslodavaca
Ide u dzamiju
Vozi motor
Kum mu umro
Dakle on je iznadprosjecno druzeljubiv

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/08/2020 : 11:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Hm,al se i kod vas ne kaže mali poslodavci- velika govna ?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 12:00:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
https://avaz.ba/vijesti/bih/585349/skoro-600-mladih-autobusima-otputovalo-na-studentski-pohod-u-istanbul

Studenti daju svoj obol u sirenju koronavirusa

Sto neko rece na komentarima

Budale jedne nece nam dati 3 godine u zapadnu europu samo sto se ne mozete strpiti i kontrolirati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 12:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
A vidim i film festival se organizira

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/08/2020 : 15:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Željko, tebi i Nermi svako dobro i brzo ozdravljenje.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 16:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Ne pisem na bosnaskom niti idem u dzamiju :D i ne znam ko je nerma

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/08/2020 : 16:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

https://avaz.ba/vijesti/bih/585349/skoro-600-mladih-autobusima-otputovalo-na-studentski-pohod-u-istanbul

Studenti daju svoj obol u sirenju koronavirusa

Sto neko rece na komentarima

Budale jedne nece nam dati 3 godine u zapadnu europu samo sto se ne mozete strpiti i kontrolirati


Ovima koji putuju u Tursku nije ni potrebna nikakva Europa jer će u Turskoj pronaći sve za čime čeznu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/08/2020 : 16:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

Ne pisem na bosnaskom niti idem u dzamiju :D i ne znam ko je nerma


Nobody is perfect
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28976 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/08/2020 : 20:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Brzo ozdravljenje!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/08/2020 : 20:52:03  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Sve najbolje Zeljko!

Have mercy
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 21:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Hvala

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16193 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 02/08/2020 : 21:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Brzo ozdravljenje.


Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2020 : 22:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Nerma ima dobre sise

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 03/08/2020 : 00:09:44  Show Profile Show Extended Profile
Meni samo jedna stvar nije jasna kod ove Željkove ispovesti:

"Mjesecima nosim masku, ne rukujem se i ne grlim ni sa kim, u džamiji obavezno koristim serdžadu, gdje god se okrenem imam dezinficijens. Nisam bio u kontaktu sa zaraženim osobama, ne izlazimo vani, izbjegavamo bilo kakva okupljanja. Nerma isto kao i ja, a opet smo pokupili virus".

Pa kako si onda pokupio virus, i čemu onda uopšte maske?

Ja zaista u koronu ne verujem i u celu ovu belosvetsku zaveru, masku ne nosim, živim normalno kao i pre a tebi Željko i tvojoj ženi želim da se što pre oporaviš od tog gripa.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/08/2020 : 00:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

Nerma ima dobre sise


Ne vjerujemo dok ne vidimo. Daj baci kakvu sliku, ali da ne bude obučena kao ove što s krpama na glavi ulaze u autobus. https://www.youtube.com/watch?v=Yn-_z6-hexw&t

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/08/2020 : 00:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
U današnje vrijeme je ugodno živjeti u Rusiji, imaju cjepivo koje nije obavezno i kolektivni imunitet.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=08&dd=02&nav_category=78&nav_id=1713805

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/08/2020 : 00:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 3

Meni samo jedna stvar nije jasna kod ove Željkove ispovesti:

"Mjesecima nosim masku, ne rukujem se i ne grlim ni sa kim, u džamiji obavezno koristim serdžadu, gdje god se okrenem imam dezinficijens. Nisam bio u kontaktu sa zaraženim osobama, ne izlazimo vani, izbjegavamo bilo kakva okupljanja. Nerma isto kao i ja, a opet smo pokupili virus".

Pa kako si onda pokupio virus, i čemu onda uopšte maske?


Zato da dileri mogu zarađivati na njima, ali su se malo preračunali jer većina ljudi nosi istu po nekoliko mjeseci (prljavu i punu bakterija).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/08/2020 : 06:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Ma laze zeljko ili se ne sjeca
Ili mu je neko zarazen vozio motor il se rukovao s nekim

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 03/08/2020 : 08:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message
Željku sunce mu ebem, pa trebao si odmah prije teksta napisat da je to kopi pejst. ;)
Svi misle da si ti u pitanju. :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 03/08/2020 : 09:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
veliki prosvjed u berlinu protiv mjera korone. mediji su nazočnih 20 000 + prosvjednika opisali kao totalne #kovididiote, teoretičare zavjera, antivaxere, ekstremne desničare i ljevičare.
Go to Top of Page
Page: of 256 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.97 seconds. Snitz Forums 2000