forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / PRIČE knjiga 2 (epizode 32-34)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 02/03/2020 : 20:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
🎩 Dragi prijatelji,

evo nam nove knjige 📜 Priča! Sa tri odlične epizode unutra, ne sumnjamo da ćete uživati...



Kašnjenje uzrokovano prazničnom atmosferom, u svim segmentima, nadamo se da već sa sledećim brojevima ispravljamo...

👉 Bacite pogled na žive slike "iz ruke", od danas dostupno u Knjižari Alan Ford i Darkwoodu, ubrzo i drugde...









📜 Priča 32: Ex Tenebris (lat. "Iz Tame")



Velika opatija, jedan fratar, lovac na demone i niz stravičnih zločina... Nešto se krije među stranicama drevnih rukopisa, nešto što želi da izađe napolje, kako bi zarazilo svet... Može li se zaustaviti? Šta je u stvari ta mračna sila koja okupira svest? Čiji je taj glas koji nešto šapuće... iz tame?

📜 Priča 33: Velika majka



Dok se grizli slobodno šeta po šumi, jedna osoba je nestala, a jedan čovek je poludeo i izmasakrirao svoju porodicu... Za šerifa Trudela, mirno snežno seoce Stokvel pretvorilo se u pravi pakao! A tek je na početku istrage koja će ga odvesti duboko u srce tajne skrivene u prošlosti... a "bele oči" samo gledaju...

📜 Priča 34: Nevina



Pod kišama večite jeseni, vila Kilgornovih je vekovima nadgledala Koltonbridž. Slavna prošlost je sada već izbledela, a nad sadašnjost su se nadvile senke žalosti... Ali ono što će se uzdići sa samog dna tame, je nešto još mračnije, još zlobnije... nešto što je rođeno u samom predvorju pakla

Srdačan pozdrav od 🎩 Golconde

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Edited by - Golconda on 02/03/2020 20:23:12

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2020 : 20:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicno, bravo!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/03/2020 : 21:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
E ovo je bombon!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/03/2020 : 21:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Daj postavi naslovnu za sajt u rezoluciji koja nije manja od 450x600.
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 02/03/2020 : 22:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16298 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/03/2020 : 22:16:28  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Evo https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/price-jdjp-golc-2-ex-tenebris-velika-majka-nevina/36917/0/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/03/2020 : 22:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
uzima se...svaka cast... ceka se i prva knjiga creepy pasta...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 02/03/2020 : 22:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

uzima se...svaka cast... ceka se i prva knjiga creepy pasta...


Što duže radimo na Creepyju, sve smo zadovoljniji što smo odabrali baš ovaj serijal...biće to jedna prava mala bombica...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/03/2020 : 23:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Golkonda postaje pouzdan izdavač. Svaka čast!

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 03/03/2020 : 06:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Super , drago mi je da ovo ide dalje.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2020 : 13:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naročito me zanima ex tenebris. Drago mi je što se nastavila ova serija na Darkwood, a jednom će trebati tiskati i brojeve/epizode koji nedostaju, tu imamo obečanje kojeg se držimo za u budučnost.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 03/03/2020 : 15:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Najave i naslovnice (osobno, najbolja prva) obećavaju, nadajmo se da će takav biti i dojam.

loading...
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 07/03/2020 : 18:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
zbog cega se julija i price ne stampaju ofset stampom vec digitalnom ?
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 08/03/2020 : 11:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

zbog cega se julija i price ne stampaju ofset stampom vec digitalnom ?


Šta to pričaš?
Samo prva Julija je bila digitalna. Ovo ostalo je sve ofset.
Ali ok, navikli smo da će tebi malo šta da odgovara...pretpostavljam da ti je u novim Pričama crna previše crna, pa zato misliš da je digitalna štampa...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/03/2020 : 11:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije samo meni mnogima je..postoje ljudi i van foruma...ucinilo mi se da je digitalno i dalje jer je rezolucija i dalje na nezadovoljavajucem nivou za izdanja za koja bi se mogla reci da su tip top po kvalitetu...dovoljno je da uporedite ove nove prica sa vuk koji lovi od carobne ili bilo kojom darvudovom pricom...uporedite unutrasnjost i sami ce da se uverite..vi to i znate....posle vec par meseci izdavanja mogu reci da je kvalitet poboljsan samo u odnosu na prvu juliju....a da je to sada osrednji kvalitet koji vidim nemate nameru da popravite i dostignete nivo kvaliteta rezolucije i otiska kao sto je recimo ( bez zelje da ih reklamiram) kod carobne ili darkvuda...ludens ima bolji otisak i rezoluciju takodje...nemate vidim nameru da to poboljsate.takodje tipfelera ima jako mnogo,gresaka,pisanja prideva velikim slovom tamo gde treba malim....takodje na prozivke dobronamerne ove vrste javljate se privatnim porukama takvim forumasima i molite ih da ne pisu kritike...to sve govori o vama i vasoj neozbiljnosti...vreme ce biti sudija vasoj takvoj politici i izdavastvu...tako da ovim stavljam tacku na tu tematiku...mnogi pa i ja kupuju jer na nasem jeziku mozda vise ni necemo imati priliku da citamo te stripove...ali ako kupujem ne znaci da sam zadovoljan...kupujem i hleb iako nije kvalitetan kao nekad..ali ga kupujem....
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 08/03/2020 : 12:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
Da. Vidim da i za ostale izdavače (neke od njih i navedene) postoje poneke primedbe, a nešto ne vidim baš da se oni ubiše od komunikacije sa čitaocima po forumuma niti kojekuda (zapravo je tako, očigledno, i bolje)...
Stalno ćemo raditi na poboljšanju kvaliteta, to smo shvatili kao svojevrsnu misiju, pa će to valjda jednog dana zadovoljiti i one najzagriženije...
Znam na koji pridev misliš, to se neće menjati, ne dozvoljava urednik, on to ne doživljava kao grešku...:)
A što se tiče hleba, to je bar lako, ako ti se ne sviđa, uzmeš pa umesiš i ispečeš sam, danas svako ima rernu u kuhinji...
Drago mi je da stavljaš tačku, stavljam i ja.
Pozdrav!

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

jasar123
Starting Member

73 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 08/03/2020 : 13:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
Iako sam picajzla, ja zaista nemam zamerki na kvalitet izdanja posle prve knjige julije, koja je bila loša. Ne sporim nikome pravo da iznese svoje zamerke, ipak što se mene tiče, ako sva izdanja budu kao julija 2, ja sam zadovoljan.

Moja jedina zamerka, a već sam to jedanput pomenuo, je odluka da se magični radi na papiru koji je slabijeg kvaliteta u odnosu na juliju i priče. Smatram da magični, kao najbolji boneli serijal, zaslužuje da bude uradjen isto kao i ta 2 serijala.

Neka većina tiraža bude onako kako je izdavač zamislio, ali bilo bi lepo da bar jedan mali deo tiraža bude na kvalitetnijem belom papiru, tako bi crteži Frizende, Ortiza i Parlova tek došli do izražaja. Da ne zaboravim ni Roijev "Bedlem", i njega bi želeo da vidim na belom papiru, na žućkastom ga već imam.

Golconda se pokazala kao izdavač koji ima sjajnu komunikaciju sa čitaocima i spremna je da uvaži dobronamerne kritike i sugestije, tako da se nadam da će barem razmisliti o ovom mom predlogu.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/03/2020 : 14:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Nabavio sam prve dvije Julije i prvu knjigu Priča i jako sam zadovoljan izdanjima, svaka čast Golcondi koja je nastavila sa ovim izdanjima. Eto, jedina mala primjedba/prijedlog je da se u Julijine knjige vrate oni predgovori ako je tako u originalnim izdanjima, meni je to uvijek zanimljivo pročitati.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 08/03/2020 : 16:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jasar123

Iako sam picajzla, ja zaista nemam zamerki na kvalitet izdanja posle prve knjige julije, koja je bila loša. Ne sporim nikome pravo da iznese svoje zamerke, ipak što se mene tiče, ako sva izdanja budu kao julija 2, ja sam zadovoljan.

Moja jedina zamerka, a već sam to jedanput pomenuo, je odluka da se magični radi na papiru koji je slabijeg kvaliteta u odnosu na juliju i priče. Smatram da magični, kao najbolji boneli serijal, zaslužuje da bude uradjen isto kao i ta 2 serijala.

Neka većina tiraža bude onako kako je izdavač zamislio, ali bilo bi lepo da bar jedan mali deo tiraža bude na kvalitetnijem belom papiru, tako bi crteži Frizende, Ortiza i Parlova tek došli do izražaja. Da ne zaboravim ni Roijev "Bedlem", i njega bi želeo da vidim na belom papiru, na žućkastom ga već imam.

Golconda se pokazala kao izdavač koji ima sjajnu komunikaciju sa čitaocima i spremna je da uvaži dobronamerne kritike i sugestije, tako da se nadam da će barem razmisliti o ovom mom predlogu.

Najbliži saradnici mi stalno zameraju kako žurim sa objavama u obraćanjima, jer kažem nešto što su naše preliminarne namere i želje, ali se u procesu proizvodnje često ispostavi da to baš i neće moći da se realizuje tako, ili da će moći, ali će onda neki drugi parametri morati da se menjaju i slično...nisam nigde pominjao, hteo sam da to sačuvam za zvanično obraćanje povodom izlaska, ali odavno smo odustali od "žutog" papira, tako da nema brige, Magični ide na istom papiru kao Julija i Priče! Samo u Bonelli formatu.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 08/03/2020 : 16:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

Nabavio sam prve dvije Julije i prvu knjigu Priča i jako sam zadovoljan izdanjima, svaka čast Golcondi koja je nastavila sa ovim izdanjima. Eto, jedina mala primjedba/prijedlog je da se u Julijine knjige vrate oni predgovori ako je tako u originalnim izdanjima, meni je to uvijek zanimljivo pročitati.



Već sam to negde napomenuo, ali evo ponovo ću. U originalima Julije nema predgovora, nego su tamo pisma čitalaca, apsolutno je bezveze da se to prevodi...mi imamo po jedan predgovor pre prve epizode, koji nam za tu knjigu uradi naš prijatelj Kristijan. U međuvremenu razmišljamo da uradimo još ponešto po tom pitanju, ali o tom, po tom...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 08/03/2020 : 17:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by PAJDO

Nabavio sam prve dvije Julije i prvu knjigu Priča i jako sam zadovoljan izdanjima, svaka čast Golcondi koja je nastavila sa ovim izdanjima. Eto, jedina mala primjedba/prijedlog je da se u Julijine knjige vrate oni predgovori ako je tako u originalnim izdanjima, meni je to uvijek zanimljivo pročitati.



Već sam to negde napomenuo, ali evo ponovo ću. U originalima Julije nema predgovora, nego su tamo pisma čitalaca, apsolutno je bezveze da se to prevodi...mi imamo po jedan predgovor pre prve epizode, koji nam za tu knjigu uradi naš prijatelj Kristijan. U međuvremenu razmišljamo da uradimo još ponešto po tom pitanju, ali o tom, po tom...



Zato sam i napisao “ako”, a s obzirom da nije nema veze;) Samo vi objavljujte

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

jasar123
Starting Member

73 Posts

Member since 22/02/2008

Posted - 08/03/2020 : 17:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jasar123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by jasar123

Iako sam picajzla, ja zaista nemam zamerki na kvalitet izdanja posle prve knjige julije, koja je bila loša. Ne sporim nikome pravo da iznese svoje zamerke, ipak što se mene tiče, ako sva izdanja budu kao julija 2, ja sam zadovoljan.

Moja jedina zamerka, a već sam to jedanput pomenuo, je odluka da se magični radi na papiru koji je slabijeg kvaliteta u odnosu na juliju i priče. Smatram da magični, kao najbolji boneli serijal, zaslužuje da bude uradjen isto kao i ta 2 serijala.

Neka većina tiraža bude onako kako je izdavač zamislio, ali bilo bi lepo da bar jedan mali deo tiraža bude na kvalitetnijem belom papiru, tako bi crteži Frizende, Ortiza i Parlova tek došli do izražaja. Da ne zaboravim ni Roijev "Bedlem", i njega bi želeo da vidim na belom papiru, na žućkastom ga već imam.

Golconda se pokazala kao izdavač koji ima sjajnu komunikaciju sa čitaocima i spremna je da uvaži dobronamerne kritike i sugestije, tako da se nadam da će barem razmisliti o ovom mom predlogu.

Najbliži saradnici mi stalno zameraju kako žurim sa objavama u obraćanjima, jer kažem nešto što su naše preliminarne namere i želje, ali se u procesu proizvodnje često ispostavi da to baš i neće moći da se realizuje tako, ili da će moći, ali će onda neki drugi parametri morati da se menjaju i slično...nisam nigde pominjao, hteo sam da to sačuvam za zvanično obraćanje povodom izlaska, ali odavno smo odustali od "žutog" papira, tako da nema brige, Magični ide na istom papiru kao Julija i Priče! Samo u Bonelli formatu.



Sjajna vest, baš me je obradovala. Magični zaslužuje najbolje moguće izdanje.

I boneli format je plus svakako.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 08/03/2020 : 18:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Velika podrška za Golcondu sa moje strane, ja lično nemam ama baš nijednu zamerku.
Samo vam želim puno uspeha u radu i moram da naglasim da vam posao bude itekako profitabilan pa da jednog makar i daljeg dana dočekamo od vas još neki duži Bonelli serijal tipa kod nas unesrećenih Dampyra i Dragonera, nažalost teško ćemo to kako valja u normalnoj varijanti dočekati od bilo koga drugog.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/03/2020 : 19:49:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Velika podrška za Golcondu sa moje strane, ja lično nemam ama baš nijednu zamerku.
Samo vam želim puno uspeha u radu i moram da naglasim da vam posao bude itekako profitabilan pa da jednog makar i daljeg dana dočekamo od vas još neki duži Bonelli serijal tipa kod nas unesrećenih Dampyra i Dragonera, nažalost teško ćemo to kako valja u normalnoj varijanti dočekati od bilo koga drugog.


ako bi jednoga dana pucali sebi u glavu sa pokretanjem Dampira i Dragonera,mogli bi se "dovršiti" sa Ralfom Azamom u dva integrala.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 08/03/2020 19:49:38
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/03/2020 : 22:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Podrzavam odluku da Magicni ide na belom papiru a ne na zuckastom i to jos, izgleda, u pravom Bonelli formatu, sto je veci i siri od dosadasnjih Prica i Julije.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 08/03/2020 : 23:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by maelstrom

Velika podrška za Golcondu sa moje strane, ja lično nemam ama baš nijednu zamerku.
Samo vam želim puno uspeha u radu i moram da naglasim da vam posao bude itekako profitabilan pa da jednog makar i daljeg dana dočekamo od vas još neki duži Bonelli serijal tipa kod nas unesrećenih Dampyra i Dragonera, nažalost teško ćemo to kako valja u normalnoj varijanti dočekati od bilo koga drugog.


ako bi jednoga dana pucali sebi u glavu sa pokretanjem Dampira i Dragonera,mogli bi se "dovršiti" sa Ralfom Azamom u dva integrala.



Što bi rekli u Veselom četvrtku, kad je bal nek je trandebal.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000