forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / PRIČE knjiga 2 (epizode 32-34)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2020 : 18:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nije to bilo isto vreme ni isti uslovi,a i Golkonda je pokazala da pravi promišljene poteze,tako da verujem da će cela ta priča biti na mestu.

sigurno bi to isto bilo i da su se prihvatili Dragonera ili Dampira,ali pošto urednik Golkonde ima dobar ukus,uzeli su najbolji od ova tri serijala

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/03/2020 18:16:01
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/03/2020 : 18:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nema veze sto je magicni navodno najkvalitetniji, kad u odnosu na price, juliju, dampira, vec ima solidan broj kolekcionara koji ga imaju i nece ga uzimati...tiraz magicnog je bio 500 komada, neka 300 ljudi ima komplet, to je vec cijeli tiraz golconde.... magicnog su u srbiji vec tri izdavaca probali....i kao iosk i kao manji tiraz... treba izdati 45+ knjiga...mozda bi serijali od 30-50 brojeva, odnosno u 10-15 knjiga, nikad izdatih kod nas epizoda poput sirocadi, saguara ili napoleona bili sretnije rjesenje...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2020 : 21:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom


No, sve ovo na stranu, čak i da je popularnost ovih serijala tu negde, upravo si ti nastupio sa arogantnim i sebičnim stavom da bi Dampyr i Dragonero bili izdavačko samoubistvo (verovatno jer te ne interesuju,a mene vidiš interesuje i Magični i napisao sam da mi je želja I JEDNO I DRUGO), a Magični eto ne bi i tu si izbegao da prokomentarišeš činjenicu da su već 2 izdavača u Srbiji neslavo pokušala da izdaju istog.
I ti nekome spočitavaš lične afinitete, e pa zemljo otvori se onda.





E pa ovde si se zeznuo sto umesto mene govoris da ne zelim da vidim nastavak Dampyra i dragonera. Dampira imam sve brojeve u izdanju Veselog cetvrtka i posle #2 i #3 knjigu od VCa, sem famozne #1 koja je rasprodata pre nego sto sam poceo da skupljam serijal. Takodje imam i sve SA specijale i jedan maxi, ali nabavicu i ostale. I jako bih zeleo da vidim nastavak Dampyra. Cesto komentarisem to na Dampyrovom topiku i pratim aktuelnosti vezane za ovaj serijal. Tako da to sto pricas je glupost.

Sto se tice Dragonera imam samo nulti broj odnosno Romanzi, nisam ga jos uvek citao tako da ne mogu da tvrdim da li bih citao dugorocno ovaj serijal ili ne. Vidim da ima jako kvalitetne recenzije na sajtu od forumasa cije misljenje i ukus cenim (Sarghan, solar, King Warrior i kandraks). Tako da ne bih imao nista protiv da ga imam u jeftinijem izdanju od Libellusovog, Libellus ne pratim zbog cene koja je meni nepristupacna. Pre bih te pare dao za neki dobar Darkvudov ili Fibrin album ili americki serijal nego na Dragonera ili Nik Rajdera (kog inace bih isto voleo da vidim u jeftinijem izdanju ali ne verujem da je isplativ sudeci po tempu Libellusovaca)

Rekao sam da je izdavacko samoubistvo izdavanje Dampyra i Dragonera trenutno za Golkondu, jer vec imaju pune ruke posla. I Dampyr i Dragonero su ongoing serijali i oba imaju vise propratnih edicija. Magicni Vetar je zaokruzena celina od 140ak brojeva (sto uopste nije malo!) i ni jedan propratni serijal. Ako mislis da je to zbog slabe prodaje, moguce je, ali ne bi dogurao 140 brojeva sa slabom prodajom. Pre bih rekao zato sto je autor svih epizoda Manfredi. Da je on zeleo da pise nekakve specijale ili da dozvoli drugima da pise neke almanahe sigurno bi ih bilo. Jer se MV dobro prodavao barem prvih par godina, ako vec pred gasenje nije.
A Golconda vec izdaje dva ongoing serijala Price i Juliju koji ne planiraju da se zavrse u skorije vreme, plus BD albumi, plus CreepyPast.


Drugo, tvoja prica o tirazima u Italiji i uporedjivanje popularnosti i profitabilnosti serijala na nasim teritorijama y odnosu na popularnost u Italiji uopste ne stoji jer evo dva primera Teks, najtirazniji italijanski strip, kod nas ide na crkavicu, a evo i novijeg primera Nathan Never ima tiraz od 34 000 (dakle veci i od Dampyra i LeStoriea, isti kao Zagorov, a za hiljadu manji od Julije) plus jos brdo edicija i podetiketa. Dakle po tvoj logici taj serijal je pun pogodak. Popularan je u Italiji (po tvom misljenju) jer ima solidan tiraz i mnogo propratnih edicija. U Srbiji je bio jedan pokusaj izdavastva u vidu Akrone. Imamo samo SD izdanje i preskupo Libellusovo. A ne vidim da trazis njegovo izdavanje. Niti trazis Nika Rajdera.
Vec pricas na osnovu iskljucivo svojih afiniteta.
Pored toga jako si arogantan i iritantan, sto nisam do sad primecivao u tvojim postovima. Slazem se sa dosta tvojih stavova koje si izneo o izdavastvu Veselog Cetvrtka na njihovom topiku u Bonelliju i u vezi Darkvuda sto si pisao u topiku za glasanje za omiljenog izdavaca. Nisam se slozio s tobom oko izdavanja Dampira i Dragonera i odmah si postao nadmen, arogantan i snishodljiv. Bez da sam ja bio takav prema tebi, cime pokazujes nesrazmeran nivo nezrelosti u odnosu na svoje godine jer mene smatras zelenim, sto automatski znaci da ti nisi zelen. A ja koliko znam odrasli ljudi se ne ponasaju nezrelo i nesigurno kao sesnaestogodisnjakinje.

Edited by - going going on 10/03/2020 21:58:34
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 11/03/2020 : 02:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ponovo nalaziš da drugima spočitavaš kako treba da razmišljaju i reaguju, a po ko zna koji put samo sebe spominješ u stilu "ja sam ovo čitao, ja ono nisam čitao, ja bih voleo ovo ili ja ne bih voleo ono...".

Dakle, isključivo namećeš tezu da sve treba da se vrti oko tvog nekog stava, kao da si neki general na forumu, a u stvari jesi itekako zelen i moram to da ti spomenem jer vidim da si poprilično nesiguran u sebe i imaš neku potrebu da se dokazuješ na forumu i dodvoravaš onima koji rade u svetu stripa da bi se prikazao kao neki poznavalac tobož kvaliteta i umetničkog dojma istog tog stripa.U suštini, radim to za tvoje dobro dečko, a ne zato što sam ja nezreo kako ti kažeš jer upravo zreli ljudi hoće da pomognu nezrelim i zelenim poput tebe da ne skrenu sa stranputice već da se vrate na pravi put.Dakle, zreli ljudi misle na još nekog sem sebe, a nezreli i zeleni poput tebe samo na sebe i otuda to tvoje samo "Ja pa ja, samo ja i opet ja".

Kao što sam napisao, izuzetno si nesiguran u sebe i povodljiv, nisi ni prvi ni poslednji mlađi član foruma koji se pojavio i brzo bio zaluđen obimnim teoretisanjem o kvalitetu stripa i umetničkom dojmu istog.Tu veoma brzo padate u mrežu onih članova foruma koji se na neki način bave stripom ili nekom sferom sa njegove margine i koji večito hvale samo određenu vrstu stripova jer im donosi veću ličnu korist kada o njima teoretišu na raznoraznim tribinama, salonima stripa ili pišu o njima određene kritike i članke.Takođe, neke od tih stripova naravno treba i uspešno prodati.Isti ti ljudi naravno koriste svaku moguću priliku da pljuju po onim stripovima koji su na ovim prostorima (a i u Italiji) najpopularniji da bi naravno to išlo na ruku ovim njihovim spomenutim aktivnostima.
Eto, pre tebe su na forumu bili još neki mlađi članovi i njih je hvatala slična euforija ali su u međuvremenu nestali, odnosno nisu više aktivni (ni na drugim forumima takođe), valjda su vremenom postali malo zreliji i shvatili neke stvari, mada ima i onih koji su se pridružili onoj grupaciji ljudi kojeu sam spomenuo i tu se uhlebili.
Ako i ti imaš takvu nameru, onda te razumem što se tiče tvog pisanja, ali ako nemaš, moj ti je prijateljski savet da se maneš gutanja svega toga šta ti ljudi kažu i pišu i da to što si u tvojoj glavi smislio da valja zato što to MORA da valja i zato što to kažu drugi, posmatraš na jedan drugi, malo relaksiraniji način. U suštini, narodski rečeno, mućni malo glavom i opusti se, stripovi nisu domaći zadatak.Možda da i višak slobodnog vremena utrošiš na neke druge stvari, možda ti i to fali u životu i tim nekim ipak još uvek mlađim godinama, takođe je dobro za opuštanje, mnogo si napet.

Da se malo dotaknem opet spomenutih serijala, ja jesam lepo i napisao da su na ovim prostorima stvari malo drugačije u odnosu na Italiju (a inače ti si mi kontrirao upravo za Italiju,a odjednom se sada hvataš ovih prostora), ali tu se sve praktično svodi na to da je Zagor najpopularniji, a Teks nije do te mere, što se ostalog tiče uz možda još neke sitne razlike otprilike je slično kao i u Italiji.Sve i da nije, niko nema dokaze za tako nešto, odnosno za to koji je od ovih novijih dužih serijala najpopularniji ili popularniji u odnosu na neki drugi, jedino možemo da spomenemo činjenicu da je neki serijal neslavno bio pokrenut u prošlosti poput upravo Magičnog Vetra.A ja sam spomenuo popularnost u Italiji, nigde nisam spomenuo Srbiju, Hrvatsku ili ove prostore.Slobodno se vrati unazad i malo bolje pročitaj.

No, važno je da si ti nešto tvrdio kao postulat, a sada verovatno i sam shvataš koliko si se zaleteo na glup način.
Ti nikakve dokaze nemaš da možeš da tvrdiš da je Dampyr izdavačko samoubistvo, isto tako kao što nemaš dokaze da Magični nije, ali si svejedno to ipak uradio.Svakome ko čita ovaj topik je jasno da si nezreo i da ti je jezik brži od pameti što se kaže, no srećom to se da ispraviti kako sam te već posavetovao.

To što ti čitaš Dampyra meni ništa ne znači u vezi ove diskusije jer niti sam te to pitao niti je to relevantno za ono što si ti tvrdio.Ako si nešto tako tvrdio, obrazloži to činjenicama (kao što nisi uradio), nema da se sada izvlačiš zamenom teza u fazonu "Jao volim ja Dampyra časna Titova pionirska reč".

Ne bih dalje da se nastavljam na ovom topiku jednostavno na potpuno različitim nivoima razmišljanja smo, dao sam ti prijateljski savet, na tebi je da li ćeš ga poslušati ili ne.

Edited by - maelstrom on 11/03/2020 02:33:29
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/05/2020 : 18:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
sad su priče na redu..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/05/2020 : 00:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Priče ove knjige me nisu pogodile kao one u prvoj,ali opet sam zadovoljan pročitanim.

Ex tenebris
- srednjovekovni krimić ala Ime ruže je epizoda sa netipičnim za SBE kuću crtežom,mada mislim da bi bio još bolji da se Posenti u brojnim kadrovima malo potrudio i oko pozadinskih detalja.Priča mi nije loša,čakštaviše i dapače dobra,ali mi je kraj malo banalniji,pa stoga ocena 3/5
Lorenco Kalca,Berardijev asistent na Juliji je Veliku majku odlično otvorio i podelio karte,i napravio bazu za jedan sjajan krimić u čijem su središtu današnji američki indijanci;ali završnica je uprskala stvar i tako nas uskratila za jednu od boljih priča 3.5/5
Nevinami je možda i najbolja od svih priča ove knjige - krimi-horor smešten u Engleskoj,19.veka,sjajno nacrtan 4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/05/2020 : 06:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
zašto se kasni sa izdanjem ??

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 19/05/2020 : 06:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Vjerojatno zato što se krenulo s Magičnim vjetrom. Nekako sam to očekivao, ritam od 2 mjeseca je teško ostvariti za novog izdavača koji radi tri izdanja 3 u 1. No, i da bude svako 3 mjeseca, tj. 4 knjige odnosno 12 brojeva godišnje, je meni i više nego dobro.

loading...
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 19/05/2020 : 09:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

zašto se kasni sa izdanjem ??


Pa, znaš kako, desile su se neke nepredviđene pojave u proteklih par meseci, ne znam jesi li upoznat...
Šalim se, Priče 3 najverovatnije do petka, kako nam javiše iz štamaprije...
Naši štampari nisu radili sigurno mesec i jače za vreme vanrednog stanja.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 19/05/2020 : 10:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Jesu sada samo dvije priče u knjizi?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 19/05/2020 : 13:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tosha

Jesu sada samo dvije priče u knjizi?


Jesu.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 19/05/2020 : 13:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Da li će zbog jedne priče manje, tj. broja stranica manje, i cena biti manja? ;)
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/05/2020 : 14:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Nisam znao da se promijenilo sa trobroja na dvobroj..kak to ?

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 19/05/2020 : 15:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Nisam znao da se promijenilo sa trobroja na dvobroj..kak to ?


zato sto je vjerovatno ck kupila prava za neke pojedinacne brojeve da ih izdaje u nekoj od riznica, ili neki drugi izdavac...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2020 : 17:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

Nisam znao da se promijenilo sa trobroja na dvobroj..kak to ?



Od pocetka su rekli da ce neke knjige biti trobroji a neke dvobroji.

I mene interesuje da li ce cena biti niza posto je sada dvobroj umesto trobroja?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 19/05/2020 : 20:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by risbozg

Nisam znao da se promijenilo sa trobroja na dvobroj..kak to ?


zato sto je vjerovatno ck kupila prava za neke pojedinacne brojeve da ih izdaje u nekoj od riznica, ili neki drugi izdavac...



a,jasno..
ok,hvala na infu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000