forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 151 - Svi do zadnjeg
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/03/2020 : 20:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Era kauboja bliži se kraju. Krave će na klanje u Chicago uskoro voziti vlakovi. Russell, kojeg prati prostodušni momčić Bennett, odlučio je objesiti mamuze o klin i postati farmer u Montani. Putem se zaustave u Sundanceu, a istog dana predvečer Bennett je pronađen mrtav. Gradonačelniku je draže razmišljati o nesretnom slučaju nego o mogućnosti da je ubojica netko od njegovih sugrađana te otjera Russella iz svog mjesta. No stari kauboj vrati se na čelu razbojničke bande i zahtijeva istinu o Bennettovoj smrti...

Kolorka 151 • Svi do zadnjeg • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jérôme Félix • Crtež Paul Gastine • Prijevod Andrea Bagović • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.3.2020. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-151-svi-do-zadnjeg/610/

Trouble will find me

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 10/03/2020 : 21:07:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
Moja treca Kolorka.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2020 : 21:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nećeš zažaliti,veruj mi.
koje su prve dve?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 10/03/2020 : 21:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nećeš zažaliti,veruj mi.
koje su prve dve?

Love i Stare prdonje. Genijalan. Prekjuce nabavio nasljednici na njemackom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/03/2020 : 22:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šta su to naslednici?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2020 : 05:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ovo ču i ja..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2020 : 08:35:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Evo ga i u nas. Odlicno!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2020 : 08:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ZoranC

Moja treca Kolorka.


Moja 151! (Ne mogu se suzdrzati da ovo ne napisem...)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1893 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 11/03/2020 : 10:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šta su to naslednici?

Kcerka.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 11/03/2020 : 13:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by ZoranC

Moja treca Kolorka.


Moja 151! (Ne mogu se suzdrzati da ovo ne napisem...)


Pics or it didn't happen
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 11/03/2020 : 16:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Jedini naslov iz ove ture kojem se baš veselim.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2020 : 16:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by ZoranC

Moja treca Kolorka.


Moja 151! (Ne mogu se suzdrzati da ovo ne napisem...)


Pics or it didn't happen


Vilbiondaj. Vilbisur.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/03/2020 : 17:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim sve one oduševljene komentare na temi Golcondinog izdanja, pitam se je li stvarno u pitanju isti strip?

Šalu na stranu, meni je ovo bezveze. Točnije, sama ideja je zanimljiva, ali konačan rezultat je toliko zbrzan da djeluje kao skup skica (u narativnom smislu) za izradu konkretne priče, a ne potpuno djelo. Crtež i kolor su dosta dobri, ali nije to ništa neviđeno, a nije ni tip crteža u potpunosti po mom guštu. Sve skupa, s obzirom na ideju i poruke koje Félix (čini mi se) želi prenijeti, propuštena prilika.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2020 : 23:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kad vidim sve one oduševljene komentare na temi Golcondinog izdanja, pitam se je li stvarno u pitanju isti strip?

Šalu na stranu, meni je ovo bezveze. Točnije, sama ideja je zanimljiva, ali konačan rezultat je toliko zbrzan da djeluje kao skup skica (u narativnom smislu) za izradu konkretne priče, a ne potpuno djelo. Crtež i kolor su dosta dobri, ali nije to ništa neviđeno, a nije ni tip crteža u potpunosti po mom guštu. Sve skupa, s obzirom na ideju i poruke koje Félix (čini mi se) želi prenijeti, propuštena prilika.





Kaubojci su kod franaka opet u modi - Pogrebnik,Maršal Bas,Stern,Čovek koji nije voleo vatreno oružje ... su sve friški naslovi koji su dobro prošli i u matičnoj zemlji,ali i na ovim prostorima.A evo sad ista priča i sa ovim stripom.Pobrojao je razne pohvale i nagrade u Francuskoj,a evo ga posle par meseci i kod nas,i to kod dva izdavača.
Sa punim pravom.

Priča o zalasku klasičnog divljeg zapada,o zadnjim trzajima kaubojskog posla,sa čim će isčeznuti i jedna od najslavnijih i najzanimljivijih epoha u novijoj istoriji,ne samo same Amerike,već čitavog sveta.
Rasel se povlači iz posla,sa lovom kojom će kupiti sopstvenu farmu,a za ortaka uzima mladog kolegu Kirbija,dobrog prijatelja u kome vidi čoveka koji će se brinuti o Benetu (kad jednog dana ode u večna lovišta),zaostalom dečaku koga smatra posinkom.
Na putu za Montanu,kranjem odredištu,svraćaju u Sandens,gradić u kome se trenutno dešavaju neke bitne stvari koje će odlučiti o budućnosti grada,i dok se Rasel i Kirbi zabavljaju sa kurvama,Benet gine.Nesrećni slučaj ili ubistvo??

Do poslednjeg je sjajan strip.Ozbiljan,dramatičan,napet;dobri dijalozi,neočekivana završnica.
Crtež mladog Gastina za svaku pohvalu.
Izdanje korektno,sa posebnim osvrtem na lepo urađen dizajn.
Šteta što je album kratak,ali na ovih 60 i kusur stranica se izvukao maksimum.

5/5

*taman sam negde pri kraju bio čak malo i razočaran načinom na koji će se (barem sam tako mislio) završiti strip,ali onda neočekivan obrat,a i samo finale sam mislio da će biti drugačije;bravo za Feliksa.

*ako volite kaubojce,ovo se ne sme zaobići;a bogami i ako niste neki fan ovog žanra

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 16:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Kad vidim sve one oduševljene komentare na temi Golcondinog izdanja, pitam se je li stvarno u pitanju isti strip?






Jako dobra observacija. A Fibrino izdanje duplo bolje izgleda.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 21/03/2020 : 16:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Shaner

Kad vidim sve one oduševljene komentare na temi Golcondinog izdanja, pitam se je li stvarno u pitanju isti strip?






Jako dobra observacija. A Fibrino izdanje duplo bolje izgleda.


Po čemu je Fibrino izdanje "duplo bolje"?

Što se samog stripa tiče, šta znam, meni je ostavio prilično pozitivan utisak. Možda prekopiram i ovde komentar kasnije. Svakako nije remek delo, ali mi je baš dobro leglo.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 17:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ma odlican strip, bas dobar western. Shaner jos jednom "promasio sustinu" sto vise i nije neka vest
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 18:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma nisam mislio na sadrzaj stripa. To je western, volis ili ne volis. To nije upitno. Mislio sam na opremu. Vanjstinu. A tu je Fibra besprijekorna. I odatle tocna observacija shanera. Na Golcondi topicu, hvalospjevi, ovde nas par se javlja...to je razlika.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/03/2020 : 18:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Što da kažem, konzistentan sam.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/03/2020 : 18:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pogresna analaziza, treba posmatrati citaoce
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/03/2020 : 18:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Što da kažem, konzistentan sam.



Ne daj se živcirati.

Nastavi sa preporukama za nas .
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/03/2020 : 18:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Što da kažem, konzistentan sam.



Ne daj se živcirati.

Nastavi sa preporukama za nas .


Koje nas...pa da je po njegovim preporukama nista se ne bi citalo. Peyo zajebantu
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 21/03/2020 : 19:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma nisam mislio na sadrzaj stripa. To je western, volis ili ne volis. To nije upitno. Mislio sam na opremu. Vanjstinu. A tu je Fibra besprijekorna. I odatle tocna observacija shanera. Na Golcondi topicu, hvalospjevi, ovde nas par se javlja...to je razlika.


Da, da shvatio sam, zato me je i začudilo. Naravno da je kolorka urađena sjajno (k'o svaka kolorka da se razumemo), ali je i Golkondino izdanje veoma dobro opremljeno. Jedinu manu koju sam našao kod Golkonde (a što meni lično nije ništa strašno) su neke malo valovite stranice. S druge strane, Golkondino izdanje je ipak superiornije kada je u pitanju format, i to ne možemo demantovati. Pa i hrbat je lepši meni lično. Zato me i čudi tvoja poruka. Ništa loše nisam mislio, naravno.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 21/03/2020 : 19:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Što da kažem, konzistentan sam.



Ne daj se živcirati.

Nastavi sa preporukama za nas .


Koje nas...pa da je po njegovim preporukama nista se ne bi citalo. Peyo zajebantu


Pravda za Shanera.
Da se slušaju ostali, čovek bi imao utisak da svi stripovi ovog sveta valjaju.

Edited by - Red Marquis on 21/03/2020 19:21:26
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/03/2020 : 19:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Koje nas...pa da je po njegovim preporukama nista se ne bi citalo. Peyo zajebantu



Pa znaš da Shaner daje najbolje "preporuke".

Ono: Fuj odvratno, to je zabavni, klasični strip za mase, pun akcije i humora. Fuj, fuj !

quote:
Originally posted by Red Marquis
Pravda za Shanera.





Oproštamo mu, ako nastavi sa preporukama.

"Shane" ol' boy ne ljuti se zbog malo šale. To nam treba ovih dana.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 20:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

quote:
Originally posted by ivanl

Ma nisam mislio na sadrzaj stripa. To je western, volis ili ne volis. To nije upitno. Mislio sam na opremu. Vanjstinu. A tu je Fibra besprijekorna. I odatle tocna observacija shanera. Na Golcondi topicu, hvalospjevi, ovde nas par se javlja...to je razlika.


Da, da shvatio sam, zato me je i začudilo. Naravno da je kolorka urađena sjajno (k'o svaka kolorka da se razumemo), ali je i Golkondino izdanje veoma dobro opremljeno. Jedinu manu koju sam našao kod Golkonde (a što meni lično nije ništa strašno) su neke malo valovite stranice. S druge strane, Golkondino izdanje je ipak superiornije kada je u pitanju format, i to ne možemo demantovati. Pa i hrbat je lepši meni lično. Zato me i čudi tvoja poruka. Ništa loše nisam mislio, naravno.


Ma naravno. Pa pricamo o stripovima i to sasvim lijepo. Nema zla. Ja volim bas onaj format Kolorki, a i nerviraju me valovite stranice. Mada nista strasno, dajem im ja podrsku. A evo vidim i probudila se rasprava, sto je dobro. A kazem cudilo me samo par postova. Kao i u cijeloj ovoj turi Fibre.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000