forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 152 - Zvjezdani dvorac
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/03/2020 : 20:58:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Čudni su se oblaci nadvili nad Kraljevinu Bavarsku. Zagonetni kralj Ludvig potajno se bavi izgradnjom revolucionarnih letećih strojeva. Našavši dnevnik Claire Dulac, pionirke u istraživanju nebeskog etera, pozvao je supruga nestale letačice i njezina sina Séraphina da mu pomognu ostvariti njegov san. Ali i drugi se zanimaju za ta istraživanja i u njima vide uznemirujuću praktičnu primjenu. Čemu kolonijalne trzavice oko neke tamo afričke zemlje, kad nam se zahvaljujući eteru nude čitavi kontinenti?

U 19. stoljeću neustrašivi istraživači neprestano pomiču granice poznatoga. Gladni novih otkrića, poglede podižu prema zvijezdama...

1869.: KREĆE OSVAJANJE SVEMIRA!

Kolorka 152 • Zvjezdani dvorac • 152 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Alex Alice • Crtež Alex Alice • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.3.2020. • Cijena 150 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-152-zvjezdani-dvorac/611/

Trouble will find me

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/03/2020 : 08:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Broj 152 na 152 stranice. Slučajno ili namjerno?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/03/2020 : 08:30:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Slučajno:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/03/2020 : 08:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I ovo je odlicno...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2020 : 23:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Načeo prvu ovogodišnju Fibrinu turu ovim simpatičnim i lijepo nacrtanim stripom. Avanturistička priča za sve uzraste koja djeluje kao adaptacija nekog nepoznatog romana Julesa Verna. Za moj ukus ipak malo prejednostavno i nedovoljno originalno, ali svakako mi nije žao što sam ga pročitao. Čitat ću i nastavke kad izađu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 24/03/2020 : 16:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva radnja, lijep crtež, jedva čekam vitezove Marsa.
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 26/03/2020 : 19:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Evo još samo da se opširnije pozabavim zadnjim stripom iz ove Fibrine ture. Patim na avanturističke stripove i steampunk i samo pogledom na prekrasnu naslovnicu znao sam da ću pošto poto kupiti taj strip. Strip nema "dubinu", radnja je vrlo jednostavna ali moja očekivanja je posve ispunio i to na zadovoljavajući i zapravo u posve neočekivanom pravcu. Strip u pozadini prati neke povijesne događaje i likove, ali sviđa mi se što daljnjim tijekom radnje skroz mijenja europsku i svjetsku povijest.

Kako Shaner veli, prepoznaje se Verneov utjecaj, dakle jasno kome bi se strip mogao svidjeti. Za razliku od klasičnog steampunka, ovdje postoji "znanstveno" objašnjenje, dakle nije samo da eto iznebuha postoji letjelica koja može raditi svakakva čudesa u 19.stoljeću, tu se likovi bore sa fizikalnim poteškoćama kako sagraditi letjelicu, pa poletjeti i u konačnici sletjeti na... pa da ne odajem previše. Također tu postoji i enigma zbog prisutnosti nepoznatog artefakta (i opet ne želim previše odavati).

Crtež je pak predivan. Drago mi je da Fibra u svome katalogu izdaje i ovakve stripove, a s obzirom da je kraj otvoren, jedva čekam novi ciklus, nadam se ga nećemo dugo čekati.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 26/03/2020 : 20:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Broj 152 na 152 stranice. Slučajno ili namjerno?

Bilo bi fora da je 152 kune.

Nisam čitao, ali mi je u planu nabavke, pogotovo jer vuče na Julesa Vernea kojeg obožavam i sa svoj 5 banki.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 01/05/2020 : 19:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Upravo procitao. Prrdivno. Odusevljen sam. Kakva lepota od etranica. Prica jednostavna ali jako pitka. Steampunk i poznati dvora, avantura u stilu Verna. Bas mi je leglo.

Ovo ima neki nastavak vec zavrsen ili tek treba da bude?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/05/2020 : 19:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ide nastavak (relativno) uskoro...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2020 : 17:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zabavno i lijepo nacrtano. Iako nisam bas neki fan steam punka (ajde, Grandville mi je bas super), ovaj zacin mi je dobro prosao. Vidi se da je Alice crtao i pod uzorom mangi, ali dobro, to je i sam priznao u objavljenom intervjuju na kraju stripa.

Zapravo, mislim da mogu reci da sam sve u svemu u ovom stripu vise uzivao nego u serijalu Plast i ocnjaci (pogotovo sto se potonji mozda vec predugo vukao, a ovaj je kratak - ako cemo reci da je ova knjiga prva polovina i tako primjerljiva sa 1. integralom "plasta", a i sve "fore" u rimama mi nisu uvijek toliko sjele)... a sada bjezim pred besnom forumskom ruljom zbog ove blasfemije!


Procitat ce se i nastavak, kada ga bude...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2020 : 19:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
odavno ne čuh veću glupost

u pravu,beži sa foruma na sedam dana

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 09/05/2020 : 20:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

odavno ne čuh veću glupost


+1
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 09/05/2020 : 22:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi ovde kolor nije dobro legao.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/05/2020 : 22:30:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by night

Nekako mi ovde kolor nije dobro legao.


-1

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 10/05/2020 : 09:20:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

odavno ne čuh veću glupost

u pravu,beži sa foruma na sedam dana



+1


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/07/2020 : 21:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Pravi all age sf strip.
Od prve stranice mi po glavi zvoni:Hajdi,Hajdi..
Lijepo,pitko,zabavno.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Insp. Jacques Clouseau
New Member



Norway
156 Posts

Member since 21/04/2009

Posted - 16/08/2020 : 17:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Insp. Jacques Clouseau a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by Markos

Ide nastavak (relativno) uskoro...
Vidim da 4. broj na Amazon-u ima najavu sada za rujan...
Hoce li uskoro i kod nas da se pojavi drugi tom sa ostatkom price?
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/08/2020 : 20:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kakvo ugodno iznenađenje! Posudio sam ga preko kurca u knjižnici očekujući još jednu Šumu djevica ili Staklene mačeve, a kad ono - skoro pa izgubljeni Miyazaki!! Možda ne baš onaj najbolji eko-filozofski Miyazaki, više akcijski ali, opet, zar je to malo? Zar je to lako?

Crtež je prekrasan, spoj manga stilizacije, europskog layouta stranice i nježnih, gotovo vodenih boja. Ful mi se svidio. Ima neki opušteni šarm, a opet je sve savršeno nacrtano - perspektive, dinamika, maštoviti krajolici. Priča je baš onako all ages, s dobrim, entuzijastičnim, hrabrim junacima, ljigavim negativcima, akcijom i tajnama.

Svijet u kojem se odvija radnja je super zamišljen. Kad sam gledao naslovnicu sa kičastim dvorcem, kičastim avionom i kičastim planinama u pozadini mislio sam kakvo ovo mora bit smeće, ali u priči je sve tako dobro uklopljeno i tako je kul! I dvorac i romantični kralj, pa čak i austrijska carica Sissy (da, ona iz filmova!) su ful kul i imaju smisao i svrhu. U stripu se pojavljuje i kancelar Bismarck i prilično je vjerno prikazana Europa onog doba, osim tih iznenadnih otkrića koja su povod za avanturu. Nije to sad uobičajeni fantasy gdje sve može biti, kao npr u Dragoneru gdje postoje i zmajevi i puške i sve šta god treba, nego ima svoju unutarnju logiku.

Po meni top strip. Ne neko teško remek djelo nego lijepi lagani strip koji će zabaviti i začuditi i odvući u svijet mašte i koji se čita istovremeno brzo i polako, da se vidi šta je dalje bilo, ali i da što duže traje. A takvih je malo u zadnje vrijeme.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/08/2020 : 01:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hmmm;mislio sam zaobići ovo,kao i melvila 2,ali nakon poslednjih upisa za oba stripa,idu na listu za kupovinu.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/09/2020 : 15:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Priča u stilu Jules Verna, lijepo nacrtana i lijepo obojana avantura. Priča je vrlo jednostavna zbog želje autora da je mogu čitati svi uzrasti (barem tako kaže autor u pogovoru).
Ja sam uživao u čitanju i jedva čekam nastavak.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/03/2021 : 12:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Mora se priznati da je autor stvarno posvetio puno pažnje detaljima (mehanici i fizici) i priča jest pitka, ali nemogu se oteti dojmu da bi bilo bolje da je scenarijo pisao netko drugi. Radnja ne teče uvijek dobro, prekida se odnosno najbitniji dio se dogodi na najmanjem kadru table, pa je ponekad teško ispratiti sve.

Usporedba sa Plašt i očnjaci stoji, ali samo po radnji, dakle putuje se ne mjesec. Jer usporediti Alicea sa Ayorelosm je grijeh.

Crtež je dopadljiv, ali boje kao da su nekako isprane, blijede. Svakako bi ovo trebalo izdati na većem formatu , pa eto ideje za Marka kad bude jednom radio reprint ;-)

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/04/2021 : 19:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Krosover Žil Verna i stimpanka bi iz mog ugla bio neki grubi opis Aleks Alisovog Zvezdanog dvorca,ongoing serijala koji za sada broji 17 poglavlja,od kojih svaka tri čine jedan album; u dve izdate Fibrine knjige,skupljena su njih 12,a i treća će biti izdana verovatno u nekoj bližoj budućnosti,jer se ove godine očekuje izlazak osamnaestog dela;u zadnjoj trećini,Alis dobija pomagače i na scenario (veliki Alan Erol), i na crtežu (stanoviti Jung Etjen).Istovremeno,pomenuti dvojac rade na spinofu Zvezdanog dvorca,koji nosi isti naziv kao neobjavljena triologija,Les chimères de Vénus.

Sama priča je,kako rekoh,žilvernovska avantura smeštena u Bavarskoj u drugoj polovini XIX veka,u kojoj kralj te pokrajine angažuje inženjera Dulaka,da na osnovu dnevnika njegove supruge (inače nestale pre godinu dana ) konstruiše letelicu kojom će otkriti tajnu nebeskog etera,tvari koja ispunjava kosmos,i koja omogućava da se pređu ogromne daljine u kratkom vremenu.Kako se radi o pronalasku koji bi doneo ogromnu moć,naši junaci imaju za vratom špijune moćnog Pruskog carstva.

Zvezdani dvorac je nepretenciozno delo,pitko,ali ne i plitko,odličnog crteža.Boje su za moj ukus nešto "ispranije",ali verovatno će se takav stil baš nekom dopasti i više.
Autor je vodio računa o naučno tehničkim aspektima,i fizičko-mehanički problemi sa kojima će se boriti profesor Dulak i njegovi saputnici,su detaljno razrađeni.
U svakom slučaju,sa obzirom da sam bio vrlo blizu,nakon pročitanog zavira da zaobiđem ovaj strip,sasvim sam zadovoljan pročitanim i radujem se čitanju nastavaka,a ljubiteljima ovakve tematike,topla preporuka.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 31/08/2022 : 14:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Novi serijal iz ovog univerzuma: Die Chimären der Venus / Les chimères de Vénus
Prvi od planirana 3 albuma. Autori su Alain Ayroles (Plašt i očnjaci) i Etienne Jung a pod Aliceovim nadzorom.



Znamo koliko je Ayroles maštovit. Vrlo dobar početak.


Have mercy
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39113 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 31/08/2022 : 15:16:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Prelepo izgleda!!!!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/02/2023 : 22:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Markos i Zvjezdani dvorac:

https://www.stripovi.com/recenzije/zvjezdani-dvorac-kolorka-152-zvjezdani-dvorac/2973/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000