forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - APOKALIPSA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 17/03/2020 : 11:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
PRVO IZDANJE NOVE EDICIJE RIZNICE BONELLI GIGANTE!


Na Letećem startu po ceni od 800 dinara


Alfredo Kasteli piše, prvi put u istoriji stripa, vernu verziju poslednje i najvizionarskije knjige Novog zaveta, Otkrivenja Jovanovog – Apokalipse. Ovo delo, zahvaljujući crtežima Korada Roija, ide preko granica stripskog jezika, preobražavajući se u vizuelno putovanje koje na čudesan način uvodi čitaoca u jedan od najintrigantnijih tekstova Novog zaveta.


Format: 21 x 29,7cm
Br. str.: 112

Nakon edicije Grande, koja ima veći format nego klasični Bonelli, odlučili smo da pokrenemo novu ediciju – Gigante, u A4 formatu. Bonelli Gigante sadržaće mahom jednotomne priče koje su po svojoj formi namenjene ediciji velikog formata.

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://issuu.com/carobnaknjiga2/docs/apokalipsa_zaisuu1

„APOKALIPSA“ je na Letećem startu u striparnici „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu, u striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 800 dinara, od srede, 18. marta, do subote, 21. marta. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 900 dinara, a u ostalim knjižarama 1.199 dinara.


jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 17/03/2020 : 11:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Dobra cena :clap:
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2020 : 11:52:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bas dobar tajming za ovaj naslov. Pravo vrijeme za ovakvo sto...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/03/2020 : 12:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
jel' došla ova zadnja tura u knjižare školske knjige?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/03/2020 : 14:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
A šta su njihova izdanja dostupna u ŠK?
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 17/03/2020 : 14:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Nisam najveći fan Kastelija, ali ovo se uzima zbog Roija, kao i UT.


Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/03/2020 : 15:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

A šta su njihova izdanja dostupna u ŠK?


da, vidio sam i asterixe i one bonelijane, marvele, dc... pretpostavljam da i ovo novo.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 17/03/2020 : 15:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bome, ovo izgleda vrhunski
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/03/2020 : 15:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

quote:
Originally posted by velka031

A šta su njihova izdanja dostupna u ŠK?


da, vidio sam i asterixe i one bonelijane, marvele, dc... pretpostavljam da i ovo novo.



Možda sam ja to previdio u Osijeku, vjerojatno zato što me ne zanima
Nisam vidio Riznice Bonelli, Mercurio Loi i sl...
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2321 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/03/2020 : 16:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
A gle , znam da sam u zagrebu kupio one pionire nečega i još p neki, ubi me ne znam koji, 😁
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/03/2020 : 16:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
ispratice ce se i ovo...ipak je boneli u pitanju...zeljno iscekujem iduci broj da vidim sta bi jos moglo ici u ovu gigant ediciju...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2020 : 18:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Odlicna cena, bravo za format A4, jedva cekam da nabavim ovo, ali pitanje je kad pod ovim okolnostima.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 20/03/2020 : 08:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Sto je ovo dobrooo! Upravo procitao. Roi razbija! Pravi crtac za ovu temu
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 20/03/2020 : 14:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
kakav je strip? nevezano od crteza, tema, scenario, kakvi su?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 18:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

kakav je strip? nevezano od crteza, tema, scenario, kakvi su?


I mene to zanima, ali jedno je sigurno, ovde ne ocekujem zbunjozu kao kod UT-a, pa ima da je i prica dobra, a ne samo crtez.


Roi je sa godinama totalno poblesavio. U dobrom smislu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2020 : 19:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šteta što ČK nije uzeo da radi Dedvud Dika - verujem da ne bi koštali više od soma dinara.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 19:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šteta što ČK nije uzeo da radi Dedvud Dika - verujem da ne bi koštali više od soma dinara.



Verujem da bi to super odradili, ali bice u izdanju Veselog Cetrtka za 350 odnosno 280 dinara sa popustom. Kiosk, veliki tiraz, dostupno svima. Mislim da je to najbolje.
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 23/03/2020 : 08:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

kakav je strip? nevezano od crteza, tema, scenario, kakvi su?

Scenario odlican (pa nije Kasteli Barbatova). A prica... Ako si citao Bibliju i skontao Jovanovo Otkrovenje, shvatices i pricu Svako pricu moze da tumaci na svoj nacin. To je i car Apokalipse (razotkrivanja)
Go to Top of Page

DuskeArrow
Starting Member



Serbia
67 Posts

Member since 27/03/2018

Posted - 27/03/2020 : 17:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DuskeArrow a Private Message  Reply with Quote
Juce procitah, odusevljen sam, fenomnalno odradjeno, bas sam uzivao u citanju :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/05/2020 : 15:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kao neko ko pročita Novi zavet (u stvari deo sa jevanđelima i delima apostolskim) nekoliko puta svake godine,sam upućen manje-više u materiju.Sa druge strane,poslanice i otkrovenje su mi preteški za razumevanje,počinjao sam ih više puta i brzo odustajao.

Ovaj strip je skraćena verzija Jovanovog otkrovenja,pri čemu je Kasteli ubacio u priču tri momenta kojima razbija naraciju iz Novog zaveta;to su izmišljeni događaji sa Isakom Njutnom,Alisterom Kroulijem i Borhesom,a u vezi sa Otkrovenjem.

Meni se sve ovo svidelo,ali svakako planiram da pročitam celo Otkrivenje Svetog Jovana,pa opet ovaj strip.
Ono što mi se nije baš dopalo je što se prevodilac Alekdandar Marković nije držao terminologije iz Novog zaveta - pa je velika bludnica nazvana kao velika kurva, i još svašta nešto.

Mada,ako vas ne interesuje ova tematika,mislim da će vam strip biti wtf!

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 31/05/2020 : 11:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
nije da se nije drzao terminologije vec nije znao...a treba malo bolje da se udubi u materiju...nije los prevodilac ali ima neke nedostatke...i cini mi se trebao bi koristiti veci broj reci (u nasim jezicima-jeziku ih bar ima) a ne stalno iste reci koriste razliciti likovi (nesto slicno ko mucko djubre kod doka) tako i ovde markovic ima neke reci na primer mani me se, mani me ,koje se non stop ponavljaju...svi redom pricaju mani me....moze to malo raznovrsnije...zato mi je ovaj prevodilac samo onako neka sredina...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/06/2020 : 12:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

nije da se nije drzao terminologije vec nije znao...a treba malo bolje da se udubi u materiju...nije los prevodilac ali ima neke nedostatke...i cini mi se trebao bi koristiti veci broj reci (u nasim jezicima-jeziku ih bar ima) a ne stalno iste reci koriste razliciti likovi (nesto slicno ko mucko djubre kod doka) tako i ovde markovic ima neke reci na primer mani me se, mani me ,koje se non stop ponavljaju...svi redom pricaju mani me....moze to malo raznovrsnije...zato mi je ovaj prevodilac samo onako neka sredina...


nije se držao jer nije znao - uzmi Novi zavet i Apokalipsu,uporedi ih i videćeš o čemu govorim.Nije da je nešto pogrešio,jednostavno bi bilo bolje da se držao termina iz Otkrovenja.
Što implicira to što ti kažeš,da se ne radi o vrhunskom prevodiocu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dylan_dog12
Starting Member

86 Posts

Member since 19/11/2013

Posted - 04/06/2020 : 23:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dylan_dog12 a Private Message  Reply with Quote
Castelli predstavlja Crowleya na pozitivan ili negativan način?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/06/2020 : 18:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Kao neko ko pročita Novi zavet (u stvari deo sa jevanđelima i delima apostolskim) nekoliko puta svake godine,sam upućen manje-više u materiju.Sa druge strane,poslanice i otkrovenje su mi preteški za razumevanje,počinjao sam ih više puta i brzo odustajao.

Ovaj strip je skraćena verzija Jovanovog otkrovenja,pri čemu je Kasteli ubacio u priču tri momenta kojima razbija naraciju iz Novog zaveta;to su izmišljeni događaji sa Isakom Njutnom,Alisterom Kroulijem i Borhesom,a u vezi sa Otkrovenjem.

Meni se sve ovo svidelo,ali svakako planiram da pročitam celo Otkrivenje Svetog Jovana,pa opet ovaj strip.
Ono što mi se nije baš dopalo je što se prevodilac Alekdandar Marković nije držao terminologije iz Novog zaveta - pa je velika bludnica nazvana kao velika kurva, i još svašta nešto.

Mada,ako vas ne interesuje ova tematika,mislim da će vam strip biti wtf!

4/5



Jesu li citati iz NZ (ako ih uopće ima) iz Vukova-Đurina prijevoda, sa svim onim neodređenim oblicima pridjeva, koji su napušteni u srpskom (ali su ostali u hrvatskom) i koji tako prokleto dobro pašu ovoj tematici?
Darkvud je to koristio u Gei, izvorno na ijekavici, pun pogodak.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/06/2020 : 13:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 06/06/2020 : 15:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Šteta.
Ali svejedno sam jučer naručio.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000