forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 10:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo ako se nekome da pričat o još nečemu osim virusa može se igrati...

Zanima me vaših Top 10 albuma u glazbi. Možda obratimo pažnju na nešto što nam je promaklo ispod radara ili čemu nismo posvetili dovoljno pažnje. Dozvoljen je samo jedan album po izvođaču i nije nužno, ali probajte sa ne više od dva livea. Redosljed nije bitan. Dozovljeno je i 5 komada memorable mentionsa.


The less I have the more I am a happy man

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 10:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo mojih:

Nick Cave & The Bad Seeds - No More Shall We Part
Jethro Tull - Aqualung
Tom Waits - Blue Valentine
Van Der Graaf Generator – Pawn Hearts
Jesus Christ Superstar – Movie Soundtrack (1973)
Azra – Filgranski Pločnici
Đorđe Balašević - Bezdan
The Devil Makes Three - A Little Bit Faster and a Little Bit Worse (Live)
Fatih No More - The Real Thing
The Rolling Stones – Let it Bleed

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 11:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidi, vidi...dva koja si napisao su i moji veliki favoriti. A jedan jako blizak velikom favoritu. Samo malo je deset albuma. I samo dva livea, hm, zesca limitacija izbora... Bas malo za siroki ocean glazbe opcenito. Ali ajde ako cemo se bazirati na rocku, nekako ovako na prvu;
Thin Lizzy - Live and dengerous,(ali i svi ostali albumi)
Ufo - Strangers in the night
Judas Priest - Screaming for vengeance,(ili Defenderse of the faith)
Pink Floyd - Animals
The Doors - L.A. woman
Azra - Ravno do dna,(ili Filigranski Plocnici, ali i svi ostali albumi)
Black Sabbath - Heaven and Hell
Joy Division - bilo sto
Accept - Metal heart ili Balls to the wall ili Russian roulette
Dio - Holy diver ili Last in line ili Sacred hearth
Mark Lanegan - Funeral blues
Paradise Lost - Draconian time
Faith no more - Angel dust,(ili Real thing)
Simple Minds - Graffiti soul
Nick Cave - No more shall we part
Sex Pistols - Never mind the bollocks
Rainbow - Rising
Rodger Waters - Amused to death, (ili Radio chaos)
Sisters of mercy - Floodland, (ili Vision things)
Ramones - It's alive
Queensryche - Operation mindcrime
King - Gravesland
D.A.D. - Help your selfish, (ili Monster phylosofy)
Terapy - Troublegum
Midnight oil - Dead heart ,(ili Blue sky mining)
Inxs - Kick, (ili X)
U2 - Joshua tree
Blues Explosion - Plastic fang
Pixies - prva cetiri albuma
Motorhead - (naravno), vecina albuma
I uz najvecu zelju kracenja liste, ovo je majmanje sto bi mogao limitirati. Ovo bi morao imati na pustom otoku minimum. Ili u izolaciji. Ali daleko je to od pravog spiska...ima masu jos. Ali morao sam bar ovo napisati, jbg, jako mi je zanimljiva tema.


Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 20/03/2020 11:15:29
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 11:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ogranicenja su tu zato da izvažemo i stavimo ono gdje baš ne možemo pronaći nijednu slabu točku i da ipak malo kritički promataramo svoje favorite. Stavio bi ja i Atom heart mother ili Dark side, ali su mi Alan’s psychedelic breakfast i On the run filleri i zato ipak ne. Stavio bi Thick as a brick, ali mi je b strana ipak malo slabija od a strane, zato ipak Aqualung... ali nema veze. Bar se ovdje ne moramo slijepo držati pravila.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 12:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pokušao sam da se držim pravila i da od jednog izvođača uzmem samo jedan album. Redosled je kako su mi padali na pamet.

Morcheeba- Big calm
Kosheen - Kokopelli
Björk- Debut
Nirvana- Nevermind
Metallica- Master of puppets
Depeche Mode ‎– Songs Of Faith And Devotion
U2- Pop
Linkin Park- Meteora
Rammstein ‎– Mutter
R.E.M. ‎– Automatic For The People

DJ Shadow ‎– Endtroducing.....
Chris Cornell ‎– Carry On
Alice in chains- Dirt
Michael Jackson- Thriller
Faithless ‎– Reverence

Edit: tačno sam znao da ću nešto važno zaboraviti. Meteora od LP

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/03/2020 14:55:57
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 20/03/2020 : 12:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Znači uvjet je da se album gleda kao cjelina jel? Mrzim teške topike :) ali ako zanemarim metal lista bi isla ovako nekako:

Wishbone Ash - Argus
Roky Erickson - The evil one
The Bambi Molesters - As the dark wave swells
Tom Waits - Blood Money
Alfi Kabiljo- Anno Domini 1573
Majke - Milost
Pink Floyd - Division Bell
Basil polendouris - Conan soundtrack
Neko Case - Blacklisted
Atomsko Sklonište - Ne cvikaj generacijo

Honorable mentions:

Gustav Holst - Planetes
The Coffinshakers - The Coffinshakers
Man With No Name - Earth moving the Sun
Fields of the Nephilim - Elizium

i još Tangerine dream, Biosphere, Popol vuh i slični ambijentalni umjetnici od kojih mi je teško izdvojiti bilo koji album jer ih ima previše

Bok, kako si.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/03/2020 : 12:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Jethro Tull - Heavy Horses
The Doors
ZZ Top - Live in Germany 1980
ZZ Top - Eliminator
Led Zeppelin
Deep Purple - In Rock
Pink Floyd -The Wall
Rainbow - Rising
Bob Dylan - Blood On The Tracks
Santana - Abraxas

Have mercy
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 12:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Otprilike, kako mi dolaze...

Bruce Springsteen - Western Stars
Majke - Put do srca sunca
Dido - Life for Rent
Whitesnake - Whitesnake (1987.)
Nick Cave & The Bad Seeds - Skeleton Tree
Alice Cooper - Trash
Bon Jovi - Keep the Faith
Marc Cohn - Marc Cohn (1991.)
Guns N' Roses - Appetite For Destruction
Gotthard - Homerun

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 12:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ogranicenja su tu zato da izvažemo i stavimo ono gdje baš ne možemo pronaći nijednu slabu točku i da ipak malo kritički promataramo svoje favorite. Stavio bi ja i Atom heart mother ili Dark side, ali su mi Alan’s psychedelic breakfast i On the run filleri i zato ipak ne. Stavio bi Thick as a brick, ali mi je b strana ipak malo slabija od a strane, zato ipak Aqualung... ali nema veze. Bar se ovdje ne moramo slijepo držati pravila.


Jest. Ali od stotine i stotine odgledanih koncerata i tisuca i tisuca odlsusanih albuma, ja onom svom pobrojenom spisku, najkritickije gledano, ne mogu naci slabu tocku. Sto cu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 12:54:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Užasno težak topic.

AC/DC-Let there be rock
Fugazi-In on the killtaker
Slayer-Reign in blood
EKV-Ljubav
Motorhead-No remorse
Iron maiden-Live after death
Pixies-Surfer rosa
Majke-Razdor
Metallica-Master of puppets
Voivod-Killing technology



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/03/2020 14:14:36
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 12:55:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ Cromwell
Argus mi je bio u razmatranju, možda malo presoft vokal za moj ukus

Jesi skuzio kako skoro svaka pjesma na evil one pocinje s naslovom pjesme? :)

@ manhunter

Ovo je totalno izvan mog ukusnog podrucja, zato mi i je zanimljivo. Ipak Antidote od morcheebe je bio kod mene na razmatranju. Automatic i Pop su i meni izvrsni albumi.

@ izivko

Pravi klasičar.Heavy Horses je genijalan. In rock album sto godina ispred svog vremena, Wall ne volim, a kod Dylana mi je Desire ipak puno drazi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 13:21:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa skroz dobri 'spiskovi' ostalih clanova. Cak i Manhunterov. Kad smo kod njegovog spiska, zaboravh staviti u svoj, izvanredni album Depeche Mode-a Violator.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 13:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
@ manhunter

Ovo je totalno izvan mog ukusnog podrucja, zato mi i je zanimljivo. Ipak Antidote od morcheebe je bio kod mene na razmatranju. Automatic i Pop su i meni izvrsni albumi.




Meni je Antidote njihov najslabiji album. Da nije bilo protiv pravila, stavio bih od njih još i Charango i Who can you trust sigurno.

Pop mi je genijalan album, iako ga U2 fanovi preziru. Ja nisam fan, pa valjda zato. Sudeći po tvojoj listi, preporučujem ti sa moje Kosheen. Najnickkaveovski album nekog (nominalno) dance benda.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/03/2020 13:30:36
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 13:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Cak i Manhunterov.






Znam da sam stavio surovu komercijalu, ali ybga, to su mi omiljeni albumi. Imao bih ja gomilu nečeg "za koje niko nije čuo" što inače slušam, ali nisam tako shvatio topic.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/03/2020 : 13:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto
@ izivko

Pravi klasičar.Heavy Horses je genijalan. In rock album sto godina ispred svog vremena, Wall ne volim, a kod Dylana mi je Desire ipak puno drazi.


Dragi su meni i ostali albumi ovih bendova ali presudile su pojedine pjesme na tim albumima, kao: "Heavy Horses", "Hard Lovin' Man", "Lily, Rosemary And The Jack Of Hearts", "Light My Fire", "Baby I’m Gonna Leave You"...

A ovaj koncert od ZZ Top te 1980 sam gledao Live na TV-u, do tada nisam čuo za njih.
Nikad to neću zaboraviti, kao ni te godine, brkovi mi počeli izbijati, cure zamirisale, eh...

Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 13:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ manhunter

>Meni je Antidote njihov najslabiji album.
Ocekivano, ipak ima najrokerskiji zvuk od svih.

>Pop mi je genijalan album, iako ga U2 fanovi prezitu. Ja nisam fan, pa valjda zato.
Ista stvar.

@ NESVRSTANI

Nježna dušice :) Fascinantna mi je ta poveznica ljudi koji vole Slayer uglavnom vole i EKV. Ja ne volem ni jedno ni drugo. Ekv izrazito poštujem, ali imam problem sa njihovim zvukom. Slayer mi je, jebiga, besmislena pizdarija (nije s visoka, not my interesno područje :))

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/03/2020 : 13:42:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Uf, baš težak zadatak. Najviše zbog toga što već dugo slabo slušam glazbu albumski, a tu je i problematična memorija, ali idemo probati. Uz napomenu da je riječ o albumima koji su mi osobno najvažniji, ne nužno i najbolji, i da bi popis vjerojatno bio različit u nekom drugom trenutku.

Queen - A Night at the Opera
Daft Punk - Random Access Memories
Ennio Morricone - Once Upon a Time in the West
Depeche Mode - Exciter
Judas Priest - Priest...Live!
Iron Maiden - Somewhere in Time
Đorđe Balašević - U tvojim molitvama – Balade
Stan Getz & João Gilberto - Getz/Gilberto
Mike Oldfield - Voyager
Rhapsody - Symphony of Enchanted Lands

Kao memorable mention bih istaknuo Vivaldijeva Četiri godišnja doba i Griegovog Peera Gynta koji se baš ne mogu nazvati albumima, ali su svakako glazba, i to izvrsna.

Edit:
Moralo bi na listu i nešto od Faithlessa, ali ne znam što pa evo da ih makar spomenem.




http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 20/03/2020 13:45:52
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 13:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Đorđe Balašević - U tvojim molitvama – Balade

...a-a, nije fer, kompilacije nisu dozvoljene. :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 13:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ manhunter

>Meni je Antidote njihov najslabiji album.
Ocekivano, ipak ima najrokerskiji zvuk od svih.



Meni on ima najkomercijalniji zvuk od svih, zato mi se ne sviđa.
Da nije bilo ograničenja, meni bi na listi po barem tri albuma imali Metallica i Rammstein, a i Depeche Mode i Nirvana.

Da ne pričam da mi na listu čekaju i soundtrack iz The Crow i Judgment night, pa onda The Cult, Sepultura, Silverchair, RATM, Soundgarden... Uff..

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/03/2020 13:57:58
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 14:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ manhunter

>Meni on ima najkomercijalniji zvuk od svih, zato mi se ne sviđa.

Nisam ga tako shvatio, a i Daisy Martey mi je dosta bolji vokal od Skye (ne umanjujući njenu vrijednost).

>Da nije bilo ograničenja, meni bi na listi po barem tri albuma imali Metallica i Rammstein, a i Depeche Mode i Nirvana.

Jasno, zato i ograničenja. Ja bi u tom slučaju zalijepio 10 albuma od Van der Graaf Generatora koji neslušljiv za 99,9 posto ljudi. Nismo ovdje da širimo bolesti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 14:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ manhunter

>Meni je Antidote njihov najslabiji album.
Ocekivano, ipak ima najrokerskiji zvuk od svih.

>Pop mi je genijalan album, iako ga U2 fanovi prezitu. Ja nisam fan, pa valjda zato.
Ista stvar.

@ NESVRSTANI

Nježna dušice :) Fascinantna mi je ta poveznica ljudi koji vole Slayer uglavnom vole i EKV. Ja ne volem ni jedno ni drugo. Ekv izrazito poštujem, ali imam problem sa njihovim zvukom. Slayer mi je, jebiga, besmislena pizdarija (nije s visoka, not my interesno područje :))


Interesantno zapažanje.
Nisan nikad doživljava EKV ka nekakav nježan bend, nije baš da oni imaju nekih limunadica. Meni je njihov zvuk, pogotovo na Ljubavi i Par godina za nas čisto savršenstvo. I svaki instrument za sebe(pogotovo bubanj) i ka cjelina.
Meni kod njih smeta šta su mi malo pretenciozni. Ali opraštam.

Evo i 5 memorable mentions:
Partibrejkers-Zabava još traje
B52's-B52's
Megadeth-Peace sells
Azra-Ravno do dna
Anthrax-Among the living

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/03/2020 14:10:31
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 20/03/2020 : 14:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>Đorđe Balašević - U tvojim molitvama – Balade

...a-a, nije fer, kompilacije nisu dozvoljene. :P


Ja sam mislio da se vodi kao live album, mea culpa. Neka onda umjesto njega bude Bezdan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/03/2020 : 14:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Užasno težak izbor, svesti sve samo na 10 albuma. Ali ajde, da pokušam, one koji su mene najviše obilježili i najviše mi znače, ne nužno i najbolji. Bez nekog posebnog redoslijeda, on je ionako stvar trenutka, valjda.

Radiohead - The bends
Arcade Fire - Funeral
Suede - Dog man star
R.E.M - Automatic for the people
Nick Cave - Henry's dream
U2 - Achtung baby
Pixies - Surfer Rosa
Pearl Jam - Ten
Tom Waits - Closing time
The National - Boxer


Domaći:
Urban - Žena dijete
PCVC - Fred Astaire
Majke - Razdor
Azra - Filigranski pločnici
Balašević - Jedan od onih života

Jebote, kad pomislim što sve nije ušlo, muka mi dođe:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/03/2020 : 14:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Jebote, kad pomislim što sve nije ušlo, muka mi dođe:)



Jelda?

Ja domaće nisam ni pokušavao da uvrstim na listu.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 14:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Bome ekipa sličnog glazbenog ukusa se prva skupila. Svima dajem petice, svi imate dosta mojih favorita :)

Teško bi mi bilo ograničiti se na 10, ali evo na vašim listama ima ih par koji bi mi ušli u najuži mogući izbor: izivko ima jedan, manhunter ima jedan, Nesvrstani isto ima jedan.
Puno je tu i emocionalnog suda, koliko su mi neki albumi značili u životu (vjerujem da je tako i s vama).

Plus još par izvođača ste naveli ali ne onaj album koji bi ja odabrao: Tom Waits bi vjerojatno zauzeo #1, ali sa Rain Dogs, od Cavea bi uzeo Tender Prey itd. (vidim da se držite prakse 1 album po 1 izvođaču).

EDIT: jao, Markos ima možda i 3 moja :)

Edited by - vukozec on 20/03/2020 14:22:04
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 14:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto


The Devil Makes Three - A Little Bit Faster and a Little Bit Worse




Odlična lista, ali posebno me obradovalo vidjeti ovaj manje znan dragulj ;)
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000