forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 14:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jedan album po jednom izvodacu, to je za mene jednostavno neizvedivo. Tako ogranicavati ocean glazbe, pokusavajuci ga staviti u bocu od litre ipo...nemoguce.
Tonto, Slayer niposto nije pizdarija. Evo ja im nisam fan ali kad sam ih odgledao uzivo, ostao sam zatecen, zaprepasten energijom koja me je zapljusnula. Neopisivo. Taj koncert mi je ravan odgledanim Ramonesima ili Motorheadu a zna se kakva je njihova live energija bila.... Kao da je sat ipo brzi vlak sa beskonacno puno vagona prolazio pola metra od mene. Zelim im mirnu penziju, zasluzili su.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 14:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ NESVRSTANI

Ono nježna dušice je bio sarkazam s obzirom na prevladavajući žanr na tvojoj listi :)
>I svaki instrument za sebe - uobičajena pojava za progresivu, preporučam da pokušaš poslušat moju Van der graaf bolest makar iz znatiželje.

@ vukozec

Mislim da je Cave za tender prey jednom izjavio: prilično šugava ploča :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 14:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ NESVRSTANI

Ono nježna dušice je bio sarkazam s obzirom na prevladavajući žanr na tvojoj listi :)

>I svaki instrument za sebe - uobičajena pojava za progresivu, preporučam da pokušaš poslušat moju Van der graaf bolest makar iz znatiželje.

@ vukozec

Mislim da je Cave za tender prey jednom izjavio: prilično šugava ploča :)


Ma skužija san
Nije da san Balaševića stavija na spisak


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 14:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
@Tonto: Bit će zato što se tog perioda života ni ne sjeća. Mercy Seat, s tom pjesmom je postao veći od samog sebe.

Edited by - vukozec on 20/03/2020 14:44:04
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/03/2020 : 14:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

@Tonto: Bit će zato što se tog perioda života ni ne sjeća. Mercy Seat, s tom pjesmom je postao veći od samog sebe.


Ikzekli:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 15:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by vukozec

@Tonto: Bit će zato što se tog perioda života ni ne sjeća. Mercy Seat, s tom pjesmom je postao veći od samog sebe.


Ikzekli:)

Mislim da je bio nezadovoljan s onim literarnim dijelom svoga stvaralaštva. Pričam po sjećanju, nemojte me držat za riječ.
Ono što znam sigurno da je bio izrazito nezadovoljan s produkcijom na Henry's Dream. Taj dio ne razumijem, meni je taj akustični prizvuk bio izvrstan.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/03/2020 : 15:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ni meni baš nije jasno, da. Evo što kaže wikipedija:

Nick Cave himself was unhappy with the production by David Briggs. Briggs preferred a "live-in-the-studio" method he had used with Neil Young. This led to Cave and Mick Harvey re-mixing the album, and ultimately to the Live Seeds recordings, as Cave wanted the songs "done justice".

Ja sam otkrio Kejva s tim albumom i mada ima i boljih, taj mi je nekako posebno ostao u srcu. Idem sad nać taj Live Seeds, da čujem tu verziju.

Trouble will find me
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 20/03/2020 : 15:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Temu sam vidio prije 12 i izgubio sam tri sata slušajući muziku. Svaka čast onome tko može odabrati samo deset ili petnaest albuma i ne promijeniti mišljenje kasnije.

Black Sabbath - Black Sabbath (1970)
Alice Cooper - Welcome to My Nightmare (1975)
The Clash - London Calling (1979)
Witchfinder General - Death Penalty (1982)
Iron Maiden - Powerslave (1984)
Dio - The Last in Line (1984)
Metallica - ...And Justice for All (1988)
N.W.A - Straight Outta Compton (1988)
Scarface - Mr. Scarface Is Back (1991)
Big L - Lifestylez ov da Poor & Dangerous (1995)

Bonus
Rainbow - Rising (1976)
Goblin - Suspiria (1977)
Zabranjeno Pušenje - Dok čekaš sabah sa šejtanom (1985)
Project A-Ko Original Soundtrack (1986)
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus (1986)
Geto Boys - Geto Boys (1990)
GWAR - America Must Be Destroyed (1992)

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 15:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ni meni baš nije jasno, da. Evo što kaže wikipedija:

Nick Cave himself was unhappy with the production by David Briggs. Briggs preferred a "live-in-the-studio" method he had used with Neil Young. This led to Cave and Mick Harvey re-mixing the album, and ultimately to the Live Seeds recordings, as Cave wanted the songs "done justice".

Ja sam otkrio Kejva s tim albumom i mada ima i boljih, taj mi je nekako posebno ostao u srcu. Idem sad nać taj Live Seeds, da čujem tu verziju.

Uf, taj live je genijalan. Svaka pjesma s henrya je tamo dobila dimenziju više. Energija jednostavno pršti

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28973 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 20/03/2020 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Hmm, nitko nije stavio moj No. 1: Nirvana: Unplugged in New York.

Domaće:

Majke: Vrijeme je da se krene
Laufer: The best off
Hladno pivo: Džinovski
PCVC: Fred Astaire
Kojoti: Halucinacija

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 16:02:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Uf, taj live je genijalan. Svaka pjesma s henrya je tamo dobila dimenziju više. Energija jednostavno pršti



Slažem se, draže su mi pjesme s Henryja na tom Live-u (ali njega sam prvog i čuo).
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 16:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Hmm, nitko nije stavio moj No. 1: Nirvana: Unplugged in New York.

Domaće:

Majke: Vrijeme je da se krene
Laufer: The best off
Hladno pivo: Džinovski
PCVC: Fred Astaire
Kojoti: Halucinacija



Fiju Briju ;)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 16:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Branimir Stulic, taj genijalni bard ovih prostora, svojevremeno je bio uznemiren i razocaran produkcijom Drage Mlinarca na njegovom,(Azrinom), prvjencu. Kazao je da mu je zvuk totalno unisten. To ne cudi, jer u samim pocetcima a i poslije, njegova fascinacija Beatlesima nije bila upitna. Garazni sirovi zvuk, prvog albuma Azre upravo je nevjerovatan, ali to je moje misljenje, i misljenje drugih. Genijalac Johnny to nije mislio. Za njega je taj album golo govno, upropasten. To je razlika izmedu autora/umjetnika i nas publike.
Apropo, nezadovoljstva Cavea sa svojim albumom.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 20/03/2020 16:06:37
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 16:29:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

Uf, taj live je genijalan. Svaka pjesma s henrya je tamo dobila dimenziju više. Energija jednostavno pršti



Slažem se, draže su mi pjesme s Henryja na tom Live-u (ali njega sam prvog i čuo).

Ja sam ga slušao dok sam čitao "And the ass saw the angel". Kako je to samo leglo jedno na drugo.:)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 16:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Branimir Stulic, taj genijalni bard ovih prostora, svojevremeno je bio uznemiren i razocaran produkcijom Drage Mlinarca na njegovom,(Azrinom), prvjencu. Kazao je da mu je zvuk totalno unisten. To ne cudi, jer u samim pocetcima a i poslije, njegova fascinacija Beatlesima nije bila upitna. Garazni sirovi zvuk, prvog albuma Azre upravo je nevjerovatan, ali to je moje misljenje, i misljenje drugih. Genijalac Johnny to nije mislio. Za njega je taj album golo govno, upropasten. To je razlika izmedu autora/umjetnika i nas publike.
Apropo, nezadovoljstva Cavea sa svojim albumom.


Mislin da je Štulić u pravu šta se produkcije prvoga albuma tiče. Meni na tome albumu baš toga garažnoga sirovoga zvuka fali. Produkcija je blida i ispeglana, i tek na Ravno do dna možeš pisme sa prvoga albuma čut u punon sjaju.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 16:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A, ne, za to vrime prvi od azre je sakon u solarni plexsus yu rocka po zvuku i nacinu produkcije. Mrak. Je, Ravno do dna je ka sta mu i ime govori, spustanje u deveti krug 'pakla' rocka u bivsoj Jugi. Ali debelo i danas... Taj cetvrti snimljeni dan, kolima tadasnjeg Hrt-a, cijelog tjedna odsviranog u Kulusicu je neupitna legenda. Ali ako ti moja malenkost more sugerirat, cak jos bolji gig tog vrimena, to ti je nastup Azre 81-e, u Bg-u. SKC. Dostupan je sad i na internetu. Poslusaj, ako nisi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hrvojek
Starting Member

31 Posts

Member since 06/11/2014

Posted - 20/03/2020 : 16:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Hrvojek a Private Message  Reply with Quote
Dead Can Dance - Into The Labyrinth
Black Sabbath - Master Of Reality
Pink Floyd - The Wall
Led Zeppelin - Houses Of The Holy
Deerhoof - The Runners Four
Mr. Bungle - California
Fantomas - The Director's Cut
Death - Symbolic
The Dillinger Escape Plan - Calculating Infinity
Jethro Tull - Songs From The Wood

Bonus:
Primus - Antipop
Pixies - Doolittle
Kultur Shock - Kultura Diktatura
Bob Dylan - Desire
Slayer - Divine Intervention
Opeth - Sorceress
Mighty Zazuum - Into The Unknown
King Crimson - Starless And Bible Black

i još puno puno toga...

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 16:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A, ne, za to vrime prvi od azre je sakon u solarni plexsus yu rocka po zvuku i nacinu produkcije. Mrak. Je, Ravno do dna je ka sta mu i ime govori, spustanje u deveti krug 'pakla' rocka u bivsoj Jugi. Ali debelo i danas... Taj cetvrti snimljeni dan, kolima tadasnjeg Hrt-a, cijelog tjedna odsviranog u Kulusicu je neupitna legenda. Ali ako ti moja malenkost more sugerirat, cak jos bolji gig tog vrimena, to ti je nastup Azre 81-e, u Bg-u. SKC. Dostupan je sad i na internetu. Poslusaj, ako nisi.


A neznan...
Meni je na tome albumu ritam sekcija mlaka(Skroz suprotno od Ravno do dna), a gitara plink-plonk. Kako bi reka jedan veliki engleski pjesnik:"Rock 'n' roll ain't worth the name
If it don't make you strut"
Iz toga vrimena meni puno bolje zvuči prvi album od Prljavog kazališta.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 16:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stvarno zanimljiva tema.
Clanovi mahom izbacuju dobre stvari...
Evo da zacinim malo stvar dat cu jos deset sa klupe za rezerve,(a koje nitko jos nije spomenuo)
Dakle, bez obzira na poredak;
The Who Quadrophenia
Tom Petty Hypnotic eye
Neil Young After a golden rush
Lou Reed New York
Saxon Power and glory
The Police Synhronicity
Eric Clapton Cross roads
The Cult Electric
Leonard Cohen Ten new songs
Jesus and mery chain Automatic
Kazem, evo jos samo nekih, ali da 'postujem' red topica.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nego da bacim i ja listu stvari koje nisu upale u top 10, a da nisu već spomenute i da probam objasnit barem sebi zašto. :)

King Crimson - In the Court of the Crimson King
- uglavnom zbog nepotrebnog i predugog instrumentalnog dijela Moonchild.

Drago Mlinarec - A ti se ne daj
- ponekad mi smeta njegov naglasak, inače remek djelo.

Kula Shaker - Peasants pigs & astronauts
- malo praznog hoda se ipak nadje.

Scott H. Biram - The Bad Testament
- vjerovatno zato jer je još relativno svježe, ozbiljan kandidat za top 10.

Eric Clapton - 461 ocean boulevard
- zbog izrazito cijenjene, a meni izrazito dosadne verzije I Shoot the Sheriff.

Lenny Kravitz - Let love rule
- iz obijesti jer mu zamjeram što nije nastavio karijeru u istom smjeru.

Buldožer - Pljuni istini u oči
- nije baš da ga mogu uvijek slušat.

William Elliott Whitmore - Hymns For The Hopeless
- zericu prekratak za moj ukus, inače remek djelo.

Diana Krall - Live in Paris
- možda ipak prejednoličan ukupan zvuk.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 20/03/2020 17:04:53
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

A, ne, za to vrime prvi od azre je sakon u solarni plexsus yu rocka po zvuku i nacinu produkcije. Mrak. Je, Ravno do dna je ka sta mu i ime govori, spustanje u deveti krug 'pakla' rocka u bivsoj Jugi. Ali debelo i danas... Taj cetvrti snimljeni dan, kolima tadasnjeg Hrt-a, cijelog tjedna odsviranog u Kulusicu je neupitna legenda. Ali ako ti moja malenkost more sugerirat, cak jos bolji gig tog vrimena, to ti je nastup Azre 81-e, u Bg-u. SKC. Dostupan je sad i na internetu. Poslusaj, ako nisi.


A neznan...
Meni je na tome albumu ritam sekcija mlaka(Skroz suprotno od Ravno do dna), a gitara plink-plonk. Kako bi reka jedan veliki engleski pjesnik:"Rock 'n' roll ain't worth the name
If it don't make you strut"
Iz toga vrimena meni puno bolje zvuči prvi album od Prljavog kazališta.


Cuj, znan iz prve ruke, da je samo tija sve pisme izbacit ca iz glave, na album. U to vrime. Nosija ih je masu u mozdanima, i tija ih se risit, da ima prostora za nove pisme. Iskrca ih je na Azra-Azra. Gresaka ima, ali ej, danas smo u 2020-toj...to je genijalni album i vjerovatno najbolji prvjenac ovih prostora. Aj, da kazem i meni je prvi od P.K. dobar. Jel moguce da je taj tip napravija ono a posta ovo danas? Jbg.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ Hrvojek
...a jesi uvalio Pattona na sve moguće načine :)
Priznaj da si stavio songs from the wood samo zbog hunting girl. :P

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nemam pojma o albumima, ne slušam, ne razmišljam o tome...

Trenutno mogu ovo slušati kad god se sjetim:

Sex on fire - Kings of Leon
Kries - Dodole
Aerodrom - Kad misli mi vrludaju (fakt: skužio sam da je Aerodrom i Pađen zapravo puno zanimljiviji od Štulića i Azre... u nekih svojih par legendarnih numera)
ITD Band - Rođen u Zagrebu
Thompson - Bosna
Doorsi - LA Woman
Blackfoot - Train, Train
i fakin Đino Banana - Mače moje čupavo

i ostalo, Take Me Home, Country Roads i Zadruga - Ja živim vu malomu selu i još sto
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

>Đorđe Balašević - U tvojim molitvama – Balade

...a-a, nije fer, kompilacije nisu dozvoljene. :P


Ja sam mislio da se vodi kao live album, mea culpa. Neka onda umjesto njega bude Bezdan.



Da objasnim, nekoć davno sam pročitao kako se koncert smatra albumom samo ako ima barem jednu pjesmu koja se ne nalazi na studijskim albumima. Inače se smatra kompilacijom. Učinilo mi se logično pa sam se time kroz život i vodio. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da ne bi ostali ovi prostori bez svog top-a ten,(a iznimno su zanimljivi uratci 'nasih' grupa), evo mog.
Bez Azre, jer bi samo ona uzela svih deset mjesta svojim albumima...
Haustor/Tajni grad
EKV/Samo par godina za nas
Overflow/ i Miskina
Riblja corba/Buvlja pijaca
Bijelo dugme/Uspavanka za Radmilu M
Zabranjeno pusenje/Male price o velikoj ljubavi
Jonathan/To hold
Mizar/Svjat dream
Film/Sva cuda svijeta
Leb i sol/Live in New York
Da ostanem samo na ogranicenih deset, iako bi samo o Yu rocku mogli pricati cijelu noc.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000