forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/03/2020 : 17:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
šta se najviše vrtilo kroza život i još uvijek se poprilično vrti;

beck - midnight vultures
bjork - vespertine
the cardigans - gran turismo
florence and the machine - how big, how blue, how beautiful
garbage - version 2.0
goldfrapp - felt mountain
green day - nimrod
lana del rey - ultraviolence
lily allen - it's not me, it's you
madonna - confessions on a dance floor
marilyn manson - the mechanical animals
nine inch nails - the downward spiral
paramore - after laughter
pj harvey - to bring you my love
prodigy - always outnumbered, never outgunned
rammstein - rosenrot
roisin murphy - overpowered
sia - some people have real problems
tori amos - under the pink



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Tonto

>Đorđe Balašević - U tvojim molitvama – Balade

...a-a, nije fer, kompilacije nisu dozvoljene. :P


Ja sam mislio da se vodi kao live album, mea culpa. Neka onda umjesto njega bude Bezdan.



Da objasnim, nekoć davno sam pročitao kako se koncert smatra albumom samo ako ima barem jednu pjesmu koja se ne nalazi na studijskim albumima. Inače se smatra kompilacijom. Učinilo mi se logično pa sam se time kroz život i vodio. :)


Apropo toga; jedinstveni slucaj u svijetu uopce, na oba svoja snimljena live albuma, Stulic je imao desetak pjesama, nezabiljezenih do tada na studijskim uratcima. I taj podatak govori o genijalnosti tog kompletnog autora.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
azra je prenapuhani drekec. ovo kažem kao netko tko je sto godina slušao azru. pa i još slušam... ako treba

azra se ostavlja, skupa sa čitavim mentalnim sklopom koji to prati
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ stinky

Pitao Letterman Tom Waitsa u intervjuu zašto je izdao dva kraća albuma u isto vrijeme umjesto da izda dupli album ili sve potrpa na isti. Kaže Tom zato jer jedan nema veze s drugim, to je kao da izdaš dvije različite knjige. Glazbu slušam prvenstveno na taj način, album predstavlja jednu cjelinu. Palac gore za Blackfoot.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

šta se najviše vrtilo




kao i uvijek, najgori ukus ima kikač
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

azra je prenapuhani drekec. ovo kažem kao netko tko je sto godina slušao azru. pa i još slušam... ako treba

azra se ostavlja, skupa sa čitavim mentalnim sklopom koji to prati


Ma je pizdu materinu...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hrvojek
Starting Member

31 Posts

Member since 06/11/2014

Posted - 20/03/2020 : 17:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Hrvojek a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ Hrvojek
...a jesi uvalio Pattona na sve moguće načine :)
Priznaj da si stavio songs from the wood samo zbog hunting girl. :P



E Pattona nikad dosta :). Još sam izabrao albume koji su i dosta slušljivi. Vidi, Fantomas sam gledao 4 puta uživo. Tri puta sa Lombardom i jednom sa Terry Bozziom kad su bili predgrupa Sonic Youth u Firenzi 2005. Onda znaš da sam fan.
Što se tiče Jethro Tulla, Songs mi je najdraži album iz tinejđerskih dana.
I cijeli mi je super. Kad razmislim kvalitetniji su mi Minstrel In The Gallery ili A Passion Play, ali eto nisu najdraži.

I naravno moram dodat listi još ove albume:
Jefferson Airplane - After Bathing At Baxter's
Melvins - Stag
Cathedral - The Ethereal Mirror


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I sad tek vidjeh, zaboravih staviti Partibrejkerse na 'domacu' listu... au kakav previd. Ispricavam im se.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

@ stinky

Pitao Letterman Tom Waitsa u intervjuu zašto je izdao dva kraća albuma u isto vrijeme umjesto da izda dupli album ili sve potrpa na isti. Kaže Tom zato jer jedan nema veze s drugim, to je kao da izdaš dvije različite knjige. Glazbu slušam prvenstveno na taj način, album predstavlja jednu cjelinu. Palac gore za Blackfoot.



ma u redu to
kažem, nikad nisam razmišljao o albumima, niti sam nešto predano pratio ičiji opus i ičije albume (iako sam naravno neke slušao puno puta)

glazba nije moje polje (u koje bih se udubio); slušam prevenstveno kao podizanje, kao kult maltene... i fućka mi se za ostalo. znači, govorim za sebe, a što rade drugi - pa valjda je i to dobro, ako se na tom polju ostvaruju.

ipak, i ovako odokativno, ima i tu dosta patvorenja smisla. nije mi to sve autentično što pričate, više je to jedno isprazno znanje kod mnogih (tako mi djeluje, ne srdite se, ljudi)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Kreni prema meni, da, ivek, a o azri se ne uzbuđuj toliko
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

azra je prenapuhani drekec. ovo kažem kao netko tko je sto godina slušao azru. pa i još slušam... ako treba

azra se ostavlja, skupa sa čitavim mentalnim sklopom koji to prati


Ma je pizdu materinu...

Iskreno i ja danas mislim kako sam azru generalno prerastao.
Filigranski su na mojoj listi, ali tu zasluge idu podjednako Miroslavu Sedak-Benčiću (klavir, orgulje, flauta, saksofon ) koliko i Štuliću. Dimenzija je to više od ostalog azrinog repertoara meni.

...i molim vas bez prepucavanja, ovdje zaista svako ima pravo na svoje mišljenje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...čak i neko sa ovako groznim ukusom kao kiky

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Kreni prema meni, da, ivek, a o azri se ne uzbuđuj toliko


Jebiga filozofe nas, u tvoj izvor mudrosti ne ulazimo, tamo si se ti napojio/okupao. Ali kao sto i sam kazes,(to ti je bistro,jel), nisi od ovog dira, pa sta te onda briga...
Ali nemos izdrzat, jel,
I da glazba je veca od zivota. Ili jesi ili nisi. Nema tu 'ispraznog znanja'. A za Azru je malo rec, da se uzbudim. Uvijek u obranu iste. Mada ne treba tu nikakve obrane, sve je davno receno. Boli majstora kurac tko ce ga kuditi ili braniti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/03/2020 : 17:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


Kries - Dodole



Ljetos sam vozio solo ZG-MA po D1, uz neka skretanja do rodbine. Na dionici Siverić-Vrlika preko Svilaje s pogledom na gordu Dinaru mi je u autu pičilo Selo na okuke. Kako je to dobro pasalo.

(Dodole je najjača stvar na albumu, moćan ritam)
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/03/2020 : 17:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

azra je prenapuhani drekec. ovo kažem kao netko tko je sto godina slušao azru. pa i još slušam... ako treba

azra se ostavlja, skupa sa čitavim mentalnim sklopom koji to prati


Ma je pizdu materinu...

Iskreno i ja danas mislim kako sam azru generalno prerastao.
Filigranski su na mojoj listi, ali tu zasluge idu podjednako Miroslavu Sedak-Benčiću (klavir, orgulje, flauta, saksofon ) koliko i Štuliću. Dimenzija je to više od ostalog azrinog repertoara meni.

...i molim vas bez prepucavanja, ovdje zaista svako ima pravo na svoje mišljenje.


Ja nisan nikad bija veliki fan Azre. Dapače, kad san prvi put doša u kontakt sa Azron krajen osandesetih Štulić je bija u onoj meketavoj folk fazi pa me Azra nije privlačila. Ali Ravno do dna je čista moć.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:49:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uvijek rado popratim Kries, kad god mogu. Mojmir Novakovic legenda, a krajnje jednostavan i normalan covjek. Kompletan autor. Nemojmo zaboraviti ni Legen.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
>Ja nisan nikad bija veliki fan Azre. Dapače, kad san prvi put doša u kontakt sa Azron krajen osandesetih Štulić je bija u onoj meketavoj folk fazi pa me Azra nije privlačila. Ali Ravno do dna je čista moć.

Razumijem ja to. Ja volim balans izmedju sirovosti i ispeglanosti (čak bi rekao da onaj ko pogodi najbliže sredini - taj me kupio). Ne odgovaraju mi ni jedna ni druga krajnost. Ravno do dna je čista sirovost.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
o čemu ti laprdaš, ivanel
pa daj se odluči: ne paše ti kad manijakalno filozofiram, ne paše ti kad pričam birtijaški
lijepo kažem fakt koji sam TEK OVE GODINE skužio: boljih par stvari ima pađen od čitave bajne azre. nemoj me sad linčovati, pravovjerni.

vukozec,
da da:)
Selo na okuke mi se probilo prošle godine ili kad, poludio sam za Kriesom. kad sam gore u šumi na Kalniku zaorio Moj javore zelen bore, neki šetači su se i posakrivali.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by stinky

azra je prenapuhani drekec. ovo kažem kao netko tko je sto godina slušao azru. pa i još slušam... ako treba

azra se ostavlja, skupa sa čitavim mentalnim sklopom koji to prati


Ma je pizdu materinu...

Iskreno i ja danas mislim kako sam azru generalno prerastao.
Filigranski su na mojoj listi, ali tu zasluge idu podjednako Miroslavu Sedak-Benčiću (klavir, orgulje, flauta, saksofon ) koliko i Štuliću. Dimenzija je to više od ostalog azrinog repertoara meni.

...i molim vas bez prepucavanja, ovdje zaista svako ima pravo na svoje mišljenje.


Ja nisan nikad bija veliki fan Azre. Dapače, kad san prvi put doša u kontakt sa Azron krajen osandesetih Štulić je bija u onoj meketavoj folk fazi pa me Azra nije privlačila. Ali Ravno do dna je čista moć.


Nema ti tu meketavosti. Nije ti to ta vrsta folka. Tako isto mos rec za Dylana. Branimir je vec tad prerastao i nadrastao neke stvari i krenuo je dalje... tako je napustio i svoj 'stari' opus, i okrenuo se nekim drugim vizijama. To je sve danas blago. On je jednostavno napustio centar i otisao ka periferiji...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne smeju the best of album od nekog autora naprimer?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

o čemu ti laprdaš, ivanel
pa daj se odluči: ne paše ti kad manijakalno filozofiram, ne paše ti kad pričam birtijaški
lijepo kažem fakt koji sam TEK OVE GODINE skužio: boljih par stvari ima pađen od čitave bajne azre. nemoj me sad linčovati, pravovjerni.






Aaa.. nes, nes. U krivoj si partiji. Imas karte od Bele, ovdi se igra Briskula.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2020 : 17:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Branimir je vec tad prerastao i nadrastao neke stvari i krenuo je dalje... tako je napustio i svoj 'stari' opus, i okrenuo se nekim drugim vizijama. To je sve danas blago. On je jednostavno napustio centar i otisao ka periferiji...



"Branimir" wtf???!!!

joj, kad vidim da netko ovako priča, prikenja mi se

je, krenuo je dalje, ko bregović

kries ti je tu druga, nenadmašiva, vizija. i onaj tip, evačić. i ako baš hoćeš vrhunce, onda gusti draksar dok pjeva Ljubav se ne trži.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2020 : 17:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ne smeju the best of album od nekog autora naprimer?


To su kompilacije, ne vrijedi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 18:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

>Ja nisan nikad bija veliki fan Azre. Dapače, kad san prvi put doša u kontakt sa Azron krajen osandesetih Štulić je bija u onoj meketavoj folk fazi pa me Azra nije privlačila. Ali Ravno do dna je čista moć.

Razumijem ja to. Ja volim balans izmedju sirovosti i ispeglanosti (čak bi rekao da onaj ko pogodi najbliže sredini - taj me kupio). Ne odgovaraju mi ni jedna ni druga krajnost. Ravno do dna je čista sirovost.


Od svega sto sam odslusao/odgledao uzivo, a stotine i stotine nevjerovatnih koncerata je bilo, nista se ne moze mjeriti sa sest koncerta Stulica koje sam vidio. To je bila cista esencija rocka, da nije roden ovdje bio bi 'jaci' od Frank Zappe.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 18:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by ivanl
Branimir je vec tad prerastao i nadrastao neke stvari i krenuo je dalje... tako je napustio i svoj 'stari' opus, i okrenuo se nekim drugim vizijama. To je sve danas blago. On je jednostavno napustio centar i otisao ka periferiji...



"Branimir" wtf???!!!

joj, kad vidim da netko ovako priča, prikenja mi se

je, krenuo je dalje, ko bregović

kries ti je tu druga, nenadmašiva, vizija. i onaj tip, evačić. i ako baš hoćeš vrhunce, onda gusti draksar dok pjeva Ljubav se ne trži.


Daj malo velikih slova, kod imena, prezimena. Ja sad iden malo na zahod obavit fizioliske potrebe, dok ti ne odes sa rock topica. Pa cu malo citat, recimo pretenciozne filozofe, i vratim se za par sati, da vidim sta si nasra. Onda opet mogu malo popricat o rocku...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000