forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 20:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zasto moji?
Ko im ... ....
Prije su tvoji, s ovim sto si postavljao.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 21:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bio sam jednom na ove QOSE, ne valjaju nista. Ajd' dvije pjesme su bile okej. Da sad ne grijesim dusu.
Poslusajte rade malo Concrete Blonde.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 21:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ispada da je original od Leonarda najgori, svi imamo bolje verzije.


Ivane kako zašto, moramo se podijeliti
Ribojedo junicojedi, Springstinovci Tomislavci
Nemereš na dvije stolice sjediti, budi muško il si Đoni ili si Jole.


Dobra Blondete, skoro ko Beth

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 21:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Zasto moji?
Ko im ... ....
Prije su tvoji, s ovim sto si postavljao.

... a mislio sam da voliš Josha, sorry.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 21:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Mene isto bacilo da je fan poradi



samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 21:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo malo moderne grčke progresive pa kome se svidi. Meni su dečki jako dobri sa zadnja dva albuma.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 21:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Uspori malo, stariji ljudise brzo umore pa ne stižu.

Tek sam na Crippledima i vrlo, vrlo zadovoljan.
Već pomalo pregledavam za naručiti barem jedan sa interpleta.
Tonto rules

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 22:03:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Zasto moji?
Ko im ... ....
Prije su tvoji, s ovim sto si postavljao.

... a mislio sam da voliš Josha, sorry.


E, kad ga je Dave, to jest Trent upravio. I ono s Iggyem nije lose. Pa s Markom, takoder... cak i s onim frajerom iz Eagles of death metal. Onda je s njima bio sasvim pristojan. A i kako rekoh, QOSE imaju dvije sasvim dobre pjesme.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 03/05/2020 : 22:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Uspori malo, stariji ljudise brzo umore pa ne stižu.

Tek sam na Crippledima i vrlo, vrlo zadovoljan.
Već pomalo pregledavam za naručiti barem jedan sa interpleta.
Tonto rules


I, Vigilante iz 2010.g. mi jednako dobar kao i No Sadness Or Farewell. Ostali albumi kako koji.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/05/2020 : 22:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobra Blondete, skoro ko Beth
[/quote]
Johnette Napolitano i bivsi joj bend Concrete blonde su ti odlicni. Istrazi malo. To ti vec nisu pizdarije, to ti nudim stvarno ozbiljno, a ako nisi za to, pa boze moj...
No volio bi da malo procheckiras.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 03/05/2020 22:25:51
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 03/05/2020 : 23:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Budem, samo vrijeme nije na mojoj strani.
Nisam još ni onaj domaći kaj si nakeljio ni otvorio.
Neko me prebacio sa Sjufanom pa sam izgubio dragocjeno vrijeme.

Preslušo Piece of mind, nije mi baš u samom vrhu, nije loš, ali išao bi malo ispod crte.
Judasi British steel nema oduševljenja, iako kad trpaš puno na hrpu, postane zasitno pa osjetila otupe.
Nemere se odjednom preslušati hrpa, trebalo bi po autoru malo proučavanja jer ekipa dođe iz drugih bendova pa malo posvetiš tome pažnju, pa malo par albuma da dobiješ širinu, pa par dana da sjedne ima tu posla.
Na žalost posao mi je tako koncipiran da zbog kolege ne mogu iskoristiti potencijal slušanja novih albuma, pa samo radio upražnjavam.

Evo Tonto opet nameće luđački tempo, a tek sam usvojio No sadness.
Kaj nije Hold on ko navijačka himna na kraju?
Ko da smo na Anfieldu.


A evo i lažni Tool




Proklet će me bogovi jazz-a, totalno zapostavio.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 00:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Večeras opet something else na meniju. Film noir, viski i all that jazz.

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 09:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Voli li tko Jona Spencera i Blues explosion? Meni je Plastic fang, jedan od najboljih albuma koje sam cuo.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 10:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo red je na meni da se pohvalim da sam sa Jonom dvaput vodio razgovor :)
Super lik.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 10:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Back to the Tom Waits

Top 10

1.Blue Valentine (winner)
2.Mule Variations
3.Alice
4.Rain Dogs
5.Swordfishtrombones
6.The Heart Of Saturday Night
7.Heartattack and vine
8.Franks Wild Years
9.Closing Time
10.Blood Money





Meni je "Frankova trilogija" iz osamdesetih vrh, a to je i objektivno najoriginalnija i najvažnija Waitsova faza, kad je izmislio autohtonu umjetničku personu bez koje (da je ostao bitnički jazzer iz ranije faze) vjerojatno ni mi danas ne bi raspravljali ovdje o njemu. Mule Variations i Bone Machine su također na tom tragu. Od dva albuma koja su izašla istovremeno Blood Money mi je draži sa svojim zvukom rasklimanog teatra. Na Alice mi je samo naslovna stvar jedna od najdražih (I must be insane to go skating on your name, And by tracing it twice I fell through the ice, Of Alice - što reći osim uf, jebote) ostatak albuma se nije primio. Orphans kompilacija je genijalna. Real Gone je zanimljivo isprobavanje nečeg novog, junkyard hip-hop blues. Zadnji album je pravi fan pleaser, svega pomalo, naslovna stvar je badass. Od pred-Frank faze volim prva dva koja su tipično 70s singer-songwritter gdje se još nije znalo hoće li Waits ispasti Billy Joel, Randy Newman ili nešto treće (ispao je to nešto treće). Heartattack je onako sirovi bluzerski (a la rani Black Keys i White Stripes) koji pomalo zvuči kao proba za ono što je uslijedilo kasnije. Bitnička faza mi je najmanje draga, tu stvarno volim samo "live" zajebanciju Nighthawks i donekle Small Change. Black Rider i 2 soundtracka nisam previše slušao.

10. Heartattack and Vine
9. Blood Money
8. Bone Machine
7. Nighthawks at the Diner
6. Heart of Saturday Night
5. Orphans
4. Frank's Wild Years
3. Swordfishtrombones
2. Mule Variations
1. Rain Dogs
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 11:29:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je teško praviti razlike u kvaliteti po fazama. Svaka mi nosi nešto svoje i svaka mi je genijalna za sebe.
Slažem se da je Orphans genijalan, ali je ipak više kompilacija, nego album. Veliku većinu pjesama sam preslušao i prije nego je album izašao pa ga nisam doživio kao i ostale.
Alice mi je draži od Blood Moneya i glazbeno, ali pogotovo tekstualno. Tom mi u svojim baladnijim izvedbama zvuči iskrenije i autentičnije, nego u onim energičnijim. Fish and bird mi je genijalno napisana balada. Poor Edward je vrh storytellinga, ne mogu se nadiviti tom mraku. Reeperbahn i Kommienezuspadt daju predivan kontrast albumu.
...a Blue Valentine (kojeg nema na tvojoj listi) mi nema smisla komentirat. Tu bi mogao do sutra, svaka pjesma mi je remek djelo za sebe. Solo na Chet Bakerovskoj Blue Valentines mi je nešto najdivnije što sam čuo u životu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 11:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote


News | Tom Waits - Tom Waitswww.tomwaits.com › news › article

24. velj 2020. - “Good News! Tom is currently in the studio working on his next album. Stay tuned.”


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 12:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi i vrijeme da nešto objavi, dok je pri snazi :)

Nadam se da ima i štogod neobjavljene arhive. Orphans 2.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/05/2020 : 12:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj


Preslušo Piece of mind, nije mi baš u samom vrhu, nije loš, ali išao bi malo ispod crte.



Dva najbolja Dickinson albuma su The number of the beast i Powerslave.
Na ta dva albuma i filleri su odlične pisme.
Piece of mind ima dobrih momenata ali sve skupa je osrednji. Ni sa produkcijon toga albuma nisan presretan.
Na Powerslaveu imaju najbolji zvuk.
quote:
Originally posted by ivi skoj


Judasi British steel nema oduševljenja, iako kad trpaš puno na hrpu, postane zasitno pa osjetila otupe.



Prova san na Ladićevu preporuku i ja, ali ne ide.
Ne paše mi klasični Heavy Metal tipa Judas, Saxon, WASP, Manowar, i slični đirevi.
Od klasičnog HM-a jedino Maiden volin. Vjerovatno zbog Punk utjecaja.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 04/05/2020 12:57:23
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 13:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto probao sa Maidenima svojedobno, čak bio i na Poljudi, ali nije išlo. I British Steel sam davno apsolvirao, no ni to se nije pretjerano primilo premda su mi oni simpa.

Prije koju godinu sam na jednoj konferenciji odgledao onaj Dickinsonov TED talk sa kojim je nedavno gostovao i u Zagrebu. Uglavnom, izuzetan lik, životna energija, radoznalost, sto ideja i nema da ne može, sve će izganjati do kraja. Zbog onog nastupa u opkoljenom Sarajvu, koliko ni sam tada nije bio svjestan što radi, ima vječni respekt.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/05/2020 : 13:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam isto probao sa Maidenima svojedobno, čak bio i na Poljudi, ali nije išlo. I British Steel sam davno apsolvirao, no ni to se nije pretjerano primilo premda su mi oni simpa.

Prije koju godinu sam na jednoj konferenciji odgledao onaj Dickinsonov TED talk sa kojim je nedavno gostovao i u Zagrebu. Uglavnom, izuzetan lik, životna energija, radoznalost, sto ideja i nema da ne može, sve će izganjati do kraja. Zbog onog nastupa u opkoljenom Sarajvu, koliko ni sam tada nije bio svjestan što radi, ima vječni respekt.


Meni je Dickinson najlošiji dio Maidena. Najrađe bi ga ugasija. Nervira me slično ka Bono Vox.
Poljudski koncert je bija dobar za hard core fanove, objektivno je ono bilo loše. Općenito su mi stadionski koncerti bezveze.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 13:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

[quote]Originally posted by ivi skoj


Preslušo Piece of mind, nije mi baš u samom vrhu, nije loš, ali išao bi malo ispod crte.



Dva najbolja Dickinson albuma su The number of the beast i Powerslave.
Na ta dva albuma i filleri su odlične pisme.
Piece of mind ima dobrih momenata ali sve skupa je osrednji. Ni sa produkcijon toga albuma nisan presretan.
Na Powerslaveu imaju najbolji zvuk.

Piece of mind je upravo najbolji album bas zbog najmanje utjecaja heavya (koliko se to moze kod Maidena). To je teski rockerski album. Odlicni riffovi i ritmovi. Cudo i kako je Nicko dobro legao odmah nakon velicanstvenog Burra. Drugacija produkcija samo mu je plus.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 13:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam isto probao sa Maidenima svojedobno, čak bio i na Poljudi, ali nije išlo. I British Steel sam davno apsolvirao, no ni to se nije pretjerano primilo premda su mi oni simpa.

Prije koju godinu sam na jednoj konferenciji odgledao onaj Dickinsonov TED talk sa kojim je nedavno gostovao i u Zagrebu. Uglavnom, izuzetan lik, životna energija, radoznalost, sto ideja i nema da ne može, sve će izganjati do kraja. Zbog onog nastupa u opkoljenom Sarajvu, koliko ni sam tada nije bio svjestan što radi, ima vječni respekt.


Meni je Dickinson najlošiji dio Maidena. Najrađe bi ga ugasija. Nervira me slično ka Bono Vox.
Poljudski koncert je bija dobar za hard core fanove, objektivno je ono bilo loše. Općenito su mi stadionski koncerti bezveze.


Stadionski koncerti su kao i sve drugo na ovom svijetu. Dobri, losi odlicni. Kako koji. Poljudski je bio los. Posto je to bio remake njihove Somwhere in time turneje iz 86, kategoricki tvrdim da veze nisu imali jedan s drugim. Onaj iz 86, a bio sam u Beogradu, Zagrebu i Ljubljani svjetlosnim godinama su od onog splitskog, jbg. Jedino sto mi je bio odma ispod kuce.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 13:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Rekao moj frend: Maideni su sve rekli na prvom albumu, sve ostalo su varijacije na temu.

usput, ne razumijem kako neko može slušat ovo pored originala.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7658 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 13:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Bilo bi i vrijeme da nešto objavi, dok je pri snazi :)

Nadam se da ima i štogod neobjavljene arhive. Orphans 2.

Vukozec, skinuo sam jutros Round Midnight (The Minneapolis Broadcast, 1975) Dobra je snimka, pjesme s prva tri albuma.

...baci uho, ako te zanima.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 04/05/2020 13:32:28
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.43 seconds. Snitz Forums 2000