forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/05/2020 : 13:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam isto probao sa Maidenima svojedobno, čak bio i na Poljudi, ali nije išlo. I British Steel sam davno apsolvirao, no ni to se nije pretjerano primilo premda su mi oni simpa.

Prije koju godinu sam na jednoj konferenciji odgledao onaj Dickinsonov TED talk sa kojim je nedavno gostovao i u Zagrebu. Uglavnom, izuzetan lik, životna energija, radoznalost, sto ideja i nema da ne može, sve će izganjati do kraja. Zbog onog nastupa u opkoljenom Sarajvu, koliko ni sam tada nije bio svjestan što radi, ima vječni respekt.


Meni je Dickinson najlošiji dio Maidena. Najrađe bi ga ugasija. Nervira me slično ka Bono Vox.
Poljudski koncert je bija dobar za hard core fanove, objektivno je ono bilo loše. Općenito su mi stadionski koncerti bezveze.


Stadionski koncerti su kao i sve drugo na ovom svijetu. Dobri, losi odlicni. Kako koji. Poljudski je bio los. Posto je to bio remake njihove Somwhere in time turneje iz 86, kategoricki tvrdim da veze nisu imali jedan s drugim. Onaj iz 86, a bio sam u Beogradu, Zagrebu i Ljubljani svjetlosnim godinama su od onog splitskog, jbg. Jedino sto mi je bio odma ispod kuce.


Stadionski koncerti su mi bezvezee jer ako san blizu bini iman osjećaj da gledan tenis, a kad san dalje od bine gledan ili točkice kako se miču po bini ili snimku benda na videozidovima. Za koncerte su mi idealni prostori do 1000 ljudi.
Ta turneja kad su zakačili Poljud se zvala "Somewhere back in time" zbog zanimljive igre riječi, a ne zato šta je bija remake Somewhere in time turneje. Koncert se reklamira ka koncert sa pismama iz zlatnog perioda, znači do Seventh son, plus pisma Fear of the dark. Koncert koji in je bija glavna inspiracija je Live after death.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 13:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Od stadionskih koncerata najbolji je bio U2 na Maximiru. Dojam koncerta uvijek ovisi o 3 strane: bend, publika i ja. Uzalud se 2 od 3 te strane trude, ako treća nije raspoložena. Oko tog nastupa U2 se stvorila lijepa euforija pa je i moje brojno društvo ponijelo. Od velikih dvoranskih Waters ima dobru predstavu sa puno džidža midža, svinje, avioni i to, a Depeche Mode uvijek naprave dobru atmosferu, mašemo rukicama svi, parter i tribine. Najposebniji je vjerojatno bio Cohenov nastup, ko da smo u crkvi ili sinagogi a ne ogromnoj dvorani, svi su se trudili upiti što više životne mudrosti.

Bezvezan je bio Metalikin koncert u dvorani u Beču, najviše zbog publike. Bio na tribinama i svi sjede ko bubice, plješću između pjesama ko na Splitskom feativalu. Samo je Branko Uvodić falio. Frend i ja se jedini dižemo po pive s vremena na vrijeme.

Od većih u zadnje vrijeme haos je bio na Prophets of rage, opet je to najviše bilo do raspoložene publike, pa je i bend ponijelo.

Edited by - vukozec on 04/05/2020 13:52:20
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 14:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Bilo bi i vrijeme da nešto objavi, dok je pri snazi :)

Nadam se da ima i štogod neobjavljene arhive. Orphans 2.

... a što se tiče neobjavljenog materijala, našlo bi se još, itekako... Ima i dosta suradnji. Dao bi se izbaciti neki Duets cd

ono za što ja znam i da je dobro:

ADIOUS LOUNGE
COATTAILS OF A DEAD MAN
DO YOU KNOW WHAT I IDI AMIN
GO TELL IT ON THE MOUNTAIN
HELIUM
HIGHWAY CAFE
I'LL TELL YOU WHY THAT IS
IT'S ALL RIGHT WITH ME
JESUS' BLOOD NEVER FAILED ME YET
LOUISE
SPACIOUS THOUGHTS
SWEET AND SHINY EYES
TIJUANA

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 14:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Najbolje mi je bilo na Caveu u Lisinskom. Zaštitari ne daju ljudima da stoje, kao moraš sjediti... Došo Cave i rastirao zaštitare. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/05/2020 : 14:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Najbolje mi je bilo na Caveu u Lisinskom. Zaštitari ne daju ljudima da stoje, kao moraš sjediti... Došo Cave i rastirao zaštitare. :)


To je bio izvrstan koncert da. Meni jedan od najboljih na kojima sam ikad bio.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 15:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Omašio :(

Koja je to godina bila?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 15:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Omašio :(

Koja je to godina bila?

2005 kaže gugl, ne bi se sjetio. Nije bio sa bad seedsima, samo Ellis, Sclavunos i Casey. Ako me sjećanje ne vara dosta je intervenirao na pjesmama, ubrzavao spore, usporavao brže. Genijalna svirka.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/05/2020 : 15:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
O, ne, ja sam bio na onom ranijem, nakon The Boatman's call, mislim da je to bilo '97 ili '98. Tad sam prohodao sa svojom današnjom suprugom, mislim da mi je ona kupila kartu kao poklon, samo se ne sjećam je li to bilo te prve godine ili godinu iza:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/05/2020 : 15:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ha. 09.06.1997. Ludo zaljubljen i onda into my arms:) Mislim da negdje još imam majicu s tog koncerta, samo sam tada imao jedno 40 kila manje:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 15:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 15:58:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ha. 09.06.1997. Ludo zaljubljen i onda into my arms:) Mislim da negdje još imam majicu s tog koncerta, samo sam tada imao jedno 40 kila manje:)


Bio sam na oba. Oba vrhunska. I komorni i koncertni. Na komornom lik vikao cijelo vrijeme da mu odsvira pjesmu, Nikola, Nikola, ovo-ono... A Nikola mu s klavira odbrusio; go home and play stereo...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 16:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by vukozec

Omašio :(

Koja je to godina bila?

2005 kaže gugl, ne bi se sjetio. Nije bio sa bad seedsima, samo Ellis, Sclavunos i Casey. Ako me sjećanje ne vara dosta je intervenirao na pjesmama, ubrzavao spore, usporavao brže. Genijalna svirka.


Ne triba ti 'gugl' najbolji prijatelj. Sve datumi stoje u mojoj osobnoj dokumentaciji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 16:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ha. 09.06.1997. Ludo zaljubljen i onda into my arms:) Mislim da negdje još imam majicu s tog koncerta, samo sam tada imao jedno 40 kila manje:)


Tja, ne bas 40, al 20 sigurno manje. No neka i tih svih od tada potpaljenih gradela. Ni za cim ne zalim, dapace...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 16:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam isto probao sa Maidenima svojedobno, čak bio i na Poljudi, ali nije išlo. I British Steel sam davno apsolvirao, no ni to se nije pretjerano primilo premda su mi oni simpa.

Prije koju godinu sam na jednoj konferenciji odgledao onaj Dickinsonov TED talk sa kojim je nedavno gostovao i u Zagrebu. Uglavnom, izuzetan lik, životna energija, radoznalost, sto ideja i nema da ne može, sve će izganjati do kraja. Zbog onog nastupa u opkoljenom Sarajvu, koliko ni sam tada nije bio svjestan što radi, ima vječni respekt.


Meni je Dickinson najlošiji dio Maidena. Najrađe bi ga ugasija. Nervira me slično ka Bono Vox.
Poljudski koncert je bija dobar za hard core fanove, objektivno je ono bilo loše. Općenito su mi stadionski koncerti bezveze.


Stadionski koncerti su kao i sve drugo na ovom svijetu. Dobri, losi odlicni. Kako koji. Poljudski je bio los. Posto je to bio remake njihove Somwhere in time turneje iz 86, kategoricki tvrdim da veze nisu imali jedan s drugim. Onaj iz 86, a bio sam u Beogradu, Zagrebu i Ljubljani svjetlosnim godinama su od onog splitskog, jbg. Jedino sto mi je bio odma ispod kuce.


Stadionski koncerti su mi bezvezee jer ako san blizu bini iman osjećaj da gledan tenis, a kad san dalje od bine gledan ili točkice kako se miču po bini ili snimku benda na videozidovima. Za koncerte su mi idealni prostori do 1000 ljudi.
Ta turneja kad su zakačili Poljud se zvala "Somewhere back in time" zbog zanimljive igre riječi, a ne zato šta je bija remake Somewhere in time turneje. Koncert se reklamira ka koncert sa pismama iz zlatnog perioda, znači do Seventh son, plus pisma Fear of the dark. Koncert koji in je bija glavna inspiracija je Live after death.


Znan ti ja to dragi sve. Da si bija 86-te vidija bi po spisku pisme. Mulac, dite san bija. Laga pokojnom starom da idemo sa skolom u Kucu cvijeca, ka obavezno. A mi u vlak i na Iron Maiden. Tri veceri, tri grada, tri republike...cetvrti dan kad su isli u Austriju mi nismo mogli, jer ko ce dat pasose. Ni osobne nismo imali... ako oces provjeri na set list fm.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 04/05/2020 : 21:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Jao što ste se raspisali.

Evo čim nas je više odma je zabavnije.
Dobro da smo dvotrećinskom večinom izglasali da su Maideni bolji od Judasa, osim u obradama Jethra, tu bi nas Halford raspametio svojim kontratenorom.

Evo jedna za Tonta



sad nek neko kaže da stari ljudi ne mogu biti brzi

Jučer preporučeno, danas kupljeno.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/05/2020 : 21:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Odličan si.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 04/05/2020 : 22:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Da odličan

Prvo sam sakupio ponešto ploča, pa je došao cd i sve sam ispoklanjao, ni sam ne znam šta im se desilo.
Onda sam sakupio ponešto cd-a, pa su se ploče ponovo vratile u modu, pa sam ponovo počeo kupovati što sam već jednom imao.
Sad mi se ne da više dizati i okretati ploče, pa sam preko dodaxa ponovo počeo cd-e naručivati.
Žena me sterala u k***c da kaj opet tu plastiku tovarim, pa sam danas otišao po ploće i tako u krug.
Jedino bitno je što u stvari najviše slušam spotify preko slušalica, tako da mi tu ustvari i ne treba.


Još sam nekaj Fibri skupio, pa mi se to nije dalo preslagivati i odlučio rasprodati, ali sam dobio zabranu da je dosta više mog ludovanja.
Sad da mi je nekako podići one kaj sam osvojio na aukcijama, pa da mogu mirno umrijeti.


Trenutno u slušalicama I, vigilante.
Početak grozomoran sa razgovorom, ali dalje ide samo od sebe.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/05/2020 : 22:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/05/2020 : 09:11:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Par rijeci o British steelu, jucer u par navrata spominjanom albumu skupine Judas Priest. Naime rijec je o zanrovskom albumu koji predstavlja heavy metal u svom punom obliku, zvuku i snazi. Ustvari on je uzorak kako heavy metal treba zvucati. Ni manje ni vise. HM. Bez primjesa tipa; soft, glam, death, doom, black, gothic, sweet, speed i ostalih pizdarija. Naravno, ako niste poklonik zanra, tad necete ni osnetiti snagu tog albuma. British steel je jedan od top ten najboljih albuma heavy metala, a pazi sad ovo... nije najbolji od Judas Priesta. Koji je... to sad nije bitno, ako vas ne zanima. Judas Priest imaju dvajs' albuma, pa tko hoce, moze istrazivati. Ima ih iz svih faza, od 'hashisha' do zvuka dobro ustimanog Caterpillara s potpuno novim rasprskacima. Judas su bogovi metala,(i nisam to ja rekao), i sasvim im je tako dobro. Neprekidno tako evo, 50 godina. Odgledati/odslusati njihov koncert, nevjerovatna je privilegija. Naci se sa desetak tisuca cetrdesetogodisnjaka 'pa put gore' zivotne dobi, samo je dokaz nevjerovatnoj vijernosti njihove sljedbe. Ustvari oni svoju 'religiju' uredno, bez po muke, stalno prenose na novi narastaj, no meni je upravo ono najdraze vidjeti vojsku sredovjecnih ljudi na njihovim nastupima koji ih konstantno vjerno prate. Veliki bend. Jedan od najvecih ikad kojeg sam odgledao, a eto, nema sto nisam. (Ne zelim zvucati pretenciozno, ali tako je kako je). Iza mene je 'more' odgledanih nastupa. I kao sto je pokojni Lemmy, uvjek ali bas uvjek naglasio uzivo; We are Motorhead, we play rocken roll, tako Halford uvjek pita you want more some fucken heavy metal? Judas su heavy metal spranca, kalup, onako bas kako HM treba zvucati. I to je to. Za koga nije, pa moj boze, sto cemo. Ja se samo nadam da ce odrzati slavljenicku turneju '50 heavy metal years', dogodine, jer sad je to nemoguce zbog ove situacije.
I jedna proslogodisnja, za dobro jutro!

https://youtu.be/vMU804-bjQA

Vrhunska.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 05/05/2020 09:13:53
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/05/2020 : 11:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Da odličan

Trenutno u slušalicama I, vigilante.
Početak grozomoran sa razgovorom, ali dalje ide samo od sebe.



Skužija sam jučer da uopće nisam slušao njihov zadnji album iz 2018. pa ga kresnija na mob i slušalice. Mogu reći da je jako dobar, a to je ovako na prvo slušanje.

... i da, opet imaš spikicu na startu.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/05/2020 : 17:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Javim vridi li šta ovaj tribjut

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/05/2020 : 21:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Apropo nedavne rasprave...

https://www.muzika.hr/nick-cave-plagijat-krada-ideja/

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/05/2020 : 22:05:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Apropo nedavne rasprave...

https://www.muzika.hr/nick-cave-plagijat-krada-ideja/



Jajo, vrati se, sve ti je oprošteno! :)
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 05/05/2020 : 22:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/05/2020 : 23:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote


Hrt ovih dana prikazuje Iggyjevu dokumentarnu seriju Punk.

Prva epizoda: Detroit i NY. Soundtrack za večeras riješen.


Edited by - vukozec on 06/05/2020 00:08:11
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000