forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 19/05/2020 : 19:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Danas



Tražim neki koji ću si priskrbiti, za sada još preslušavam i utvrđujem gradivo.
Ima vama neki omiljeni iz serijala?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 21/05/2020 : 22:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote

Sve je pod kontrolom, slušam ja to ponekad da se ne uplašite.
Ipak je to legenda.
Otišao ima već skoro deset godina.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 22/05/2020 : 03:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Danas



Tražim neki koji ću si priskrbiti, za sada još preslušavam i utvrđujem gradivo.
Ima vama neki omiljeni iz serijala?



Najbolji su Deadwing i Fear of a blank planet, mada sa Porcupine Tree i nema promašaja, i na ostalim albumima se nalaze po neki biseri od pesama takodje (Dark Matter, Even less, Russia on ice, Radioactive toy, Blackest eyes, Trains su samo neke vrhunske pesme van ova dva albuma)
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 22/05/2020 : 22:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Deadwing mi ok, Signify mi nije baš lego.
Nema veze ipak su mi oni kao zamjenski Floydi.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 22/05/2020 : 23:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nisam ih nesto slusao u zivotu. Jutros upalio dva albuma i dosao do zakljucka da zvuce kao neki postmodernisticki pop floydi. Nije to za mene. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

jogurt
New Member



Serbia
233 Posts

Member since 23/01/2020

Posted - 23/05/2020 : 01:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jogurt a Private Message  Reply with Quote
Generalno ih ljudi nazivaju kao moderne Floyde, meni su jedno vreme bili stvarno vrh i stalno sam ih vrteo, sad slabije.
Ali svakako da su jako dobri.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/05/2020 : 21:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nije da sam olako izabrao Porcupine, nego sam morao nešto nagurati uslušalice.
Nekada davno sam ovdje dolazio i samo pokliktao što je bilo na rasporedu te večeri, sad kad se korona raspala ekipa se vratila u kolotečinu i meni ostalo da sam biram glazbenu pozadinu.

Sve što je lijepo kratko traje.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/05/2020 : 21:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Tu smo ivi, javit ćemo se ponekad.

Evo švaba malo...

Zodiac - A Bit Of Devil (2012)






The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/05/2020 : 21:49:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Tnx, idem upogoniti slušalice i zgotoviti epsko vjersku dramu Julie.
Možda se poklopi sa tematikom stripa.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 23/05/2020 : 21:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Evo ti rezerva... Ja sam večeras na posljednjem FNM-u prije raspada.

Genijalci.





The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 23/05/2020 : 23:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo završio Julije i moja malenkost epsko putovanje.
Nisu mi baš napeti vjersko tematski stripovi, no da se pregurati tih podosta stranica.
Crtež je super, nemam zamjerki.
Zodiac mi pravio društvo i negdje bio muzika u svrhu radnje, a negdje promašio.
Da se pregurati album, ponegdje mi na slowmana Claptona povuče.

Od Faitha imam samo King for a day i odličan mi je, sad zašto im nisam previše vremena posvetio, nemam pojma.
Ono fama o Pattonovom nevjerojatnom pjevačkom talentu mi je oduvijek malo išla na živce.
Ništa osobno, jednostavno mi nekad neke stvari ne legnu.
Frendovi bili na koncertu u zg i hvalili ih kao super su, a ja svejedno propustio.
Evo prilike za nadoknadu u produžetcima.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/05/2020 : 01:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pa nema faith no morea tolko puno, riješiš to u jednu večer. Kod mene su ovako po kvaliteti:

1. The real thing
2. King for a day
3. Album of the year
4. Angel dust

Ovaj zadnji nakon reuniona mi je bio malo razočaranje... Ono, krene pjesma https://www.youtube.com/watch?v=vnuOpe8HFvY, a ja pjevam: ja gledao sam sunce na istoku kako se budiii...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/05/2020 : 10:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim ja gledao sam sunce, daj hint.
Evo krenuo The real da ne čujem ženu koje sve planove ima šta bi ja trebao.
Epic skoro ko lažni rhcp.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 24/05/2020 : 10:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ne kužim ja gledao sam sunce, daj hint.
Evo krenuo The real da ne čujem ženu koje sve planove ima šta bi ja trebao.
Epic skoro ko lažni rhcp.


Hint:



Zobie Eaters mi je duplo epičnija od epica.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 24/05/2020 10:56:49
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/05/2020 : 11:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
A, to je sunce mu poljubim.
Čuo za tu stvar, ali ne bi nikada ubro.
Nisam baš poznavaoc lika i djela, doduše dolazio je nama u galeriju, mislim da mu je žena nešto slikala.
Pristojan lik, pričao nam viceve, samo zbog specifičnog pogleda ne kužiš koga gleda.
Što bi u narodu rekli, zelje gleda, meso vadi.

Meni nakon fnm prebacilo na Alicu, jučer nešto naletio na njihove tužne sudbine, pa kad je već samo krenulo da odslušam.
Poslije se vraćam albumu godine.




samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 15:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Evo završio Julije i moja malenkost epsko putovanje.
Nisu mi baš napeti vjersko tematski stripovi, no da se pregurati tih podosta stranica.
Crtež je super, nemam zamjerki.
Zodiac mi pravio društvo i negdje bio muzika u svrhu radnje, a negdje promašio.
Da se pregurati album, ponegdje mi na slowmana Claptona povuče.

Od Faitha imam samo King for a day i odličan mi je, sad zašto im nisam previše vremena posvetio, nemam pojma.
Ono fama o Pattonovom nevjerojatnom pjevačkom talentu mi je oduvijek malo išla na živce.
Ništa osobno, jednostavno mi nekad neke stvari ne legnu.
Frendovi bili na koncertu u zg i hvalili ih kao super su, a ja svejedno propustio.
Evo prilike za nadoknadu u produžetcima.



Dan danas mi supruga proklinje taj koncert. Svirali su samo sat vremena, no usprkos tome meni je bilo odlicno. Mozda i zato sto su cetiri godine prije u Ljubljani svirali dva ipo sata. Cijeli Real thing i Angels dust plus neke prastare stvari. Obozavao sam FNM, obozavam ih i danas, ali nisam ih preslusao cijelu vjecnost. Ni ne moram, toliko sam ih vrtio beskonacno onomad,da imam svaki takt dan danas u glavi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 15:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Deadwing mi ok, Signify mi nije baš lego.
Nema veze ipak su mi oni kao zamjenski Floydi.



Jako predvidljiva, plasticna, ukalupljena-vec videna glazba. Sramotno im je lijepiti epitete zamjenskih Floyda. Baci uho na Queensryche i album Operation mindcrime. Prvi. Ne Operation mindcrime part two.
Svojevremeno su im tepali na Floydovskom angazmanu kako koncepcijski glede albumske tematike, kako na HM Pink Floyd glazbenom izricaju. Ima tu nesto...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 24/05/2020 15:37:44
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 24/05/2020 : 20:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Frendovi mi pričali da su kao ok, nakon koncerta sami skupljaju opremu i ne glume neke veličine.
Dosta ljudi kako sam skužio ih voli, meni negdje između, sad malo popravljan nedostatke, ali ne bi išli u top ten.

Ptree imaju podosta albuma, kao na isti kalup, ali dosta šareno, nisu mi svi loši imaju simpa momenata, ja ih mogu saslušati.
Osim toga svako nekoga malo pokupi tako da kad bi stalno izbacivao uljeze ne bi ništa ostalo.
Jedan je Bach.
Evo i Tchaikovsky pokrao Sandija Ljubav za sve



Dobro da se vratimo zamjenskim Floydima to je valjda ovo


Idem našetati kera pa preslušam

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 23:24:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne. Ovo je...

https://music.youtube.com/watch?v=ME35sL_pDPA&feature=share

Operation mindcrime je iz 1988. A onda idu livecrime, Operation mindcrime part two, Mindcrime at the Moore, Operation mindcrime new reality... a bit ce i jos vjerovatno...
Ovaj koji si ti postavio je krnji bend pjevaca Queensrychea Geoffa Tatea. Tu je skupio neku ekipu i nazvao bend po albumu maticne mu grupe iz 1988-e.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 24/05/2020 23:42:01
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 25/05/2020 : 20:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Dobro, nepravda ispravljena, taj mi je prvi izbacio pomalo zvuči ko lažni Tool.
Idemo sad na pravi.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/05/2020 : 21:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A vidi, poslusaj. Mozda ti i sjedne. Kad je izisao bio je bas revolucionaran, ja mu se dan danas rado vracam. Po meni pravi klasik heavy metala. Ideja vodilja, bolje reci filmski scenarij albuma jako je dobro, pametno poslozen. Angazmani i svirka upucani da je milina. Textovi odlicni. O vokalu se doduse da raspravljati, nema tu sredine, ekipa ga ili jako voli ili im je sranje. Meni ni jedno ni drugo, ali uz sve ove godine uz taj bend, navikao sam se.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 25/05/2020 : 22:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi ne legnu ti textualni uvodi.
Prvi put ok, a onda kaj moram svaki puta slušati istu referadu.
Nešto kao (ne totalno) radio kaos od Watersa, samo kaj mi je tu ok.
Ima svega uguranog u album, vokal mi nije najgori koji sam čuo, možda da nije toliko u falsetu, ali glas u svrhu radnje, ni urušava, ni podiže band.
Jedino nikako da tu otkrijem zamjenske Floyde, slušam i ne nalazim poveznicu.
Više mi na Maidene vuku, možda sa tim forama između pjesama, pa koncepcijski kao nešto kao, ali mjuza mi ne vuče.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2020 : 07:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa prvenstveno za taj zanr su oni kao Amerikanci, napravili jako dobar album. I za to doba posebice. Zna se da Amerikanci tu Europljanima nisu ni primirisali. Floydovski koncept su im tepali bas zbog tog tog narativnog kontinuiteta kroz cijelu plocu. Ni ja naravno ne vidim tu glazbenu slicnost. Uglavnom taj album krajem isamdesetih je polucio veliki uspjeh i sad se vec moze govoriti o njemu kao klasicnom djelu. Mislim da je bilo ideja i za film, ali nije bilo para... Sve u svemu, odradena je lijepa prica koja nije zapala u filozofiju i pretencioznost. Jako kvalitetno odsvirana ploca bila je u milosti kako kritike tako i publike.
Nego za kraj, jel ti se svidjela? Osobno mislim da je ovo djelo za visekratno preslusavanje, prevodenje i istrazivanje. Album je to, koji nije samo za puku slusnu zabavu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/05/2020 : 10:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Možda mi Porcupine Tree nisu nešto posebno, ali mi je zato ovaj Wilsonov solo album odličan. Križanac između Crimsona i Floyda...

Steven Wilson - The Raven That Refused To Sing


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/05/2020 : 21:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pa prvenstveno za taj zanr su oni kao Amerikanci, napravili jako dobar album. I za to doba posebice. Zna se da Amerikanci tu Europljanima nisu ni primirisali. Floydovski koncept su im tepali bas zbog tog tog narativnog kontinuiteta kroz cijelu plocu. Ni ja naravno ne vidim tu glazbenu slicnost. Uglavnom taj album krajem isamdesetih je polucio veliki uspjeh i sad se vec moze govoriti o njemu kao klasicnom djelu. Mislim da je bilo ideja i za film, ali nije bilo para... Sve u svemu, odradena je lijepa prica koja nije zapala u filozofiju i pretencioznost. Jako kvalitetno odsvirana ploca bila je u milosti kako kritike tako i publike.
Nego za kraj, jel ti se svidjela? Osobno mislim da je ovo djelo za visekratno preslusavanje, prevodenje i istrazivanje. Album je to, koji nije samo za puku slusnu zabavu.



Evo da preskočim Tonta da ne dođe do zamjene teza o kojem albumu pišem.
Nije mi loše, da se proučiti, nekako mi konceptualno više ko neka rock opera zvuči nego kao Floydi, ali to smo već utvrdili.
Text nemerem nahvatat jel mene uvijek muzika ponese.
Što se mene tiče kad bi birao između naj naj texta i osrednje muzike prevagnule bi note.
Pjevni jazz izbjegavam u širokom luku, tako da mene vesele instrumenti, a tek onda vokali.
Nije da sam protiv njih i volim glas, ali orkestracija mi ispuni dušu.
Što ti kažeš trebao bi naći text pa ga pročitati, jer ovako samo djelovi sjednu.
Nisam nezadovoljan albumom, piši plus.
Moje paralele i mene čude tako da bez velikog smislenog objašnjenja meni vuku na Rush, ali tada su valjda uglavnom i bili ti čudni vokali aktualni.



Jedan od najboljih basista uopće, ali glas...
Mogli su i nekog angažirat da umjesto njega pjeva

Sad idemo vidjeti šta je to lijepoga Tonto pronašao.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000