forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/05/2020 : 22:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda je ovo ipak pravi topic, pa da pitam ovdje... da li je netko vec pregledao knjigu 1001 albums you must hear before you die?

Znaci, isto kao postoje takve knjige o filmovima, evo je i za glazbene albume. Gledam izdanje iz 2010, 960 stranica, ima svega i svacega unutra ali i nema bas svega i svacega. Svakako zanimljivo, barem za prelistati. Aha, pocetak je iz 1955., znaci nema starijih albuma unutra.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/05/2020 : 22:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Što ima prije 1955, sve bitno se desilo poslije 1967 kad smo se Steven Wilson i ja rodili.
Doduše on par dana ranije, pa se tu lome koplja oko točnog datuma važnosti.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/05/2020 : 22:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mozda je ovo ipak pravi topic, pa da pitam ovdje... da li je netko vec pregledao knjigu 1001 albums you must hear before you die?

Znaci, isto kao postoje takve knjige o filmovima, evo je i za glazbene albume. Gledam izdanje iz 2010, 960 stranica, ima svega i svacega unutra ali i nema bas svega i svacega. Svakako zanimljivo, barem za prelistati. Aha, pocetak je iz 1955., znaci nema starijih albuma unutra.




Nope, ali mogao bi napisati jednu.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/05/2020 : 22:38:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ivi, evo ovo mi je bilo dosta floydasto... Dawn i Ocean su mi jako fini albumi.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 26/05/2020 : 22:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ravena preslušao i ide mu plus.
Kad sam malo prostudirao Wilsona, koje su to informacije.
Alan Parson na albumu svirao gitaru i tehnikalio.
Bio mu pokretač album od Floyda, a na njemu baš Alan radio.

Surađivao sa hrpu njih između kojih i Anjom Garbarek, kćerkom od Jana.
Ima hrpa zanimljivosti, svestran lik.

Znači ni sutra se ne moram brinuti za muzički odabir.

Ajde fala bogu da je kviz liga uginula, pa se mjuza vratila.
Jere javi se sa Hvara šta slušaš.
Sad kad sam izgubio lovu na kladi što sam stavio na tebe ti pobro stripove i zapalio.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2020 : 08:45:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mozda je ovo ipak pravi topic, pa da pitam ovdje... da li je netko vec pregledao knjigu 1001 albums you must hear before you die?

Znaci, isto kao postoje takve knjige o filmovima, evo je i za glazbene albume. Gledam izdanje iz 2010, 960 stranica, ima svega i svacega unutra ali i nema bas svega i svacega. Svakako zanimljivo, barem za prelistati. Aha, pocetak je iz 1955., znaci nema starijih albuma unutra.





Bas si i sam dobro rekao; Ima svega i svacega ali i nema svega i svacega. I tocno si rekao.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2020 : 08:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ivi, drago mi je zbog operationa... kako sam ti napisao to je album za visekratno preslusavanje. Sad ti je u ladici, pa ti vidi. Rush, je sasvim okej. Ovo 'sasvim', bas radi vokala, imam mali problem s tim. Ali uglavnom, ne svira se danas uopce,(ili vise), tako i na taj nacin. Basist izvrstan, naravno. Meni je osobno najbolji basist iz the Who. John Entvistle koji mi je neprikosnoven. No to su nijanse, kako rekoh zajebano se tada sviralo. Ako ti se jos slusa sto na preporuku, a mozda dosad nisi, ima iz tog vremena koncert od UFO, Strangers in the night. Ako nisi vec, topla preporuka. Za mene jedan od 5 najbolje odsviranih koncerata ikad, a da je zabiljezen na nosacu zvuka.
Nista, idemo dalje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 27/05/2020 09:10:25
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 27/05/2020 : 21:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo tek sada upogonio slušalice, malo se odužio dan.
Oće to nekad, ima takovih nikadkrajnjih, no važno da me čeka Eloy, ne moram sam prebirati po interpletu.

Ivane, nisam pogledao koncert od UFO tako da imam na listi, samo mora malo mira biti i najvjerojatnije ne preko ipada.
Geddy Lee basista Rusha spada tim nekim odabirima među top uz Entwislea, Harrisa od Maidena, Flea, Burton...
Malo sam gledao neke odabire i objašnjenja sviranja, skroz simpa.
Ja volim proširiti vidike.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/05/2020 : 22:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad kraja sirenju glazbenih obzora. Sto i jest ljepota i divota. Ja sam svaku ponudenu preporuku ovdje postavljenu,(koju vec nisam prije), uredno preslusao. Bas svaku. I dalje cu, pa ako mi se svidi jos i bolje...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/05/2020 : 11:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Rpwl su nijemci koji osim autorskih stvari često sviraju floyde. Za razliku od autorskih stvari koje su meni osobno nezanimljive kad obrađuju floyde jako su dobri. Rijetko padam na cover bendove, ali na ovo sam pao.




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 30/05/2020 : 20:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Razočaranje sa UFO koncertom.
Ja upalio telku, namjestio zvuk, a ono nema koncerta, samo nafarbani cover likova sa veselim facama, tako da sam ja odslušao koncert bez vizualnog doživljaja.
Što bi se reklo mogao sam i na slušalice.

Inače dobar album, to mi je u rangu nešto kao Boston.
Da se to slušati, veselilo me osim što ih nisam vidio.
Mislim hvališ koncerte i lajv izvedbe, sinergiju sa publikom i onda mi uvališ koncert bez slike, mislim...

Dalje rpwl nisam istraživao, samo sam preslušao ponuđeno.
Čitao Nedirku i lipo mi sjelo, dobre obrade, piši plus.

Ima štogod dalje, pala knjiga na tri slova, vukozec i beva prestali konzumirati muziku.
Ako već ne participira, Beva bi mogao napisati kaj sluša dok crta Pola.
Za Tonta znam kaj ide dok riše.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam

Edited by - ivi skoj on 30/05/2020 20:57:55
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/05/2020 : 21:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ovih dana slušam reggae.

Ovo mi je novo otkriće: Jah9



Spiritual rasta jazz reggae.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/05/2020 : 22:01:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Rpwl su nijemci koji osim autorskih stvari često sviraju floyde. Za razliku od autorskih stvari koje su meni osobno nezanimljive kad obrađuju floyde jako su dobri. Rijetko padam na cover bendove, ali na ovo sam pao.




U moje vrime pojam cover benda su bili Slovenci što sviraju Pink Floyd zvani Eclipse.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/05/2020 : 23:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Ima štogod dalje, pala knjiga na tri slova, vukozec i beva prestali konzumirati muziku.
Ako već ne participira, Beva bi mogao napisati kaj sluša dok crta Pola.
Za Tonta znam kaj ide dok riše.




Ja sam ti čudak kad je muzika u pitanju, nađem nešto što mi se sviđa pa to slušam minimalno tjednima :D Divim se vama koji toliko puno poslušate, treba se posvetiti tome.

Evo, ovo se vrtilo ovih dana:



Pretpostavljam da si slušao The National, a i ako nisi, malo su slušljiviji na prvu od Sufjana, ali i dalje je to melankolija na n-tu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 31/05/2020 : 00:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Znači imamo rege na ponudi za početak, pa lažnog Sufjana.
Dobro je da se ima.

Danas će biti proanalizirani.

Beva, što se tiče čudne muzike tu sam dobro plasiran.
Kad slušam free jazz žena me pita jel imam mentalnu retardaciju kad ih sa time tlačim.
Iako moram je pohvaliti da je bila prije koju godinu na Bienalu u Lisinskom sa mnom, a to zasigurno nije za ljude sa slabim živcima.
Nebum Tontu maltretirao topic, ali samo jedan primjer meni fenomenalnog djela od Schnittkea sa jednim od najdražih dirigenata koji nas je nažalost napustio prije dvije godine.
Sad glupo je napisati da sam ovo preslušao i pregledao jako puno puta i da se ovom djelu uvijek vratim.



A, preslušavanje, pa preslušaš dva, tri albuma dnevno, neke poduplaš, preko vikenda malo natrpaš više i tak sakupiš oko tisuću preslušanih sa pola snage u godini.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/05/2020 : 09:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Dobro je ovo, ivi. Moglo bi se slušati uz crtanje.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/05/2020 : 10:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Možete li pogoditi koje su izabrali u top 10 ili top 20?

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2020 : 11:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
hmm, hmm.. ajmo probat:

Weeping song
Mercy seat
Red right hand
Into my arms
As I sat sadly by her side
The ship song
Henry lee
Where the wild roses grow
Straight to you
Tupelo

Moja ljestvica bi izgledala ovako nekako:

Knockin on joe
The ship song
Papa won't leave you henry
Lay me low
Into my arms
Oh my lord
Darker with the day
Wonderful life
There she goes my beautiful world
More news from nowhere







The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 31/05/2020 : 11:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Mene bi iznenadilo da u Top 10 ne uđe "Are you the one that I've been waiting for".

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 31/05/2020 : 15:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Ja bi ghetto stavio, obradina obrada no meni jedna od najdražih.


Vukozec, preslušo par stvari i nekako mi čudno, neke nabrajalice u rege ritmu.
Morao bi se malo priviknuti, nisam se baš susretao sa takvim izričajem.

National ponešto prije slušao i korak ispred Sufjana kojem ću se vratiti samo nije još datum odabran.
Za crtanje bi ja nešto repetitivno ala Glass ili Part iako bi mi na listu išao najvjerojatnije Mertens.
Evo ovo zadnje od tog podžanra na ovoj temi.


Bio u komadu koncert, ali ga valjda prava raskomadala,inače odličan

Za kraj izlaganja bio na Britancu, premijera danas, prvi nakon korone.





Ulov je malo veći, ali nisu svi albumo fotogenični

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 31/05/2020 : 15:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj



Vukozec, preslušo par stvari i nekako mi čudno, neke nabrajalice u rege ritmu.
Morao bi se malo priviknuti, nisam se baš susretao sa takvim izričajem.




Ovo od Jah9 je još dobro, tu je dancehall samo u tragovima. Većina modernog reggaea je u tom dancehall rap rnb điru, zato mi je ovo i dobro jer je malo sporije, tradicionalno-moderno.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2020 : 18:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ ivi

uf, nisam nikad godbluff slušao na vinilu. Raspali arrow za mene. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 31/05/2020 : 19:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Evo vratio sam se.
Preslušao Over od Hammilla, vidio da nije skup na dodaxu, pa da vidimo o čemu se radi
https://www.dodax.co.uk/en-gb/music-cds-dvds-vinyl/pop-music/hammill-peter-over-dpD7JDTR7LUDD/

Htio na Britancu nekaj od njega kupiti, al nisu neke cijene, 200-250 kn na neviđeno mi skupo.
Općenito ta psihoprogresiva drži ozbiljnu cijenu, nema ništa za male pare.
Sad će sajam vinyla u Križanićevoj pa bumo vidjeli kako tamo dišu.


Samo još da zakeljim Nektar, nešto ih mislim pregledati, al bum zaboravio




samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 31/05/2020 : 19:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Znaju ljudi što vrijedi... :) sa Overa izdvajam Time heals, Alice i Lost and found

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 31/05/2020 : 19:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Dobar Over, navikavam se na njegove glasovne izvedbe, malo ponegdje violina ide u svrhu radnje, da produži sjetu u glasu i izrazi melankoliju, ali drži vodu.
Već mi je ta fora viđena kod drugih, ne smeta mi.
Nekako mi umjereniji od Sjufana, iako ovo prvi odslušajući u cjelosti, ko zna kakvih psiho gadosti ima u rukavu.

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000