forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/06/2020 : 08:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Inace pretpostavljam, da ljudi pamte albume i pjesme po nekim dogadajima koji su im bili dragi ili su im bili vazni. Ja sam intezivno slusao ovaj album neposredno prije no sto je izvrsen napad na twinse u New Yorku, pa se uvijek sjetim tog nemilog dogadaja kad ga ponovo preslusavam. Sad, istini za volju nije da nesto patim za amerikancima, jer su sami krivi za sva govna koja su promijesali po svjetu, al bas tad se nalazio moj dragi prijatelj u New Yorku, i sjecam se kako sam ga uzaludno pokusavao dobiti iz Izraela, ali sve su veze pukle i nije bio moguc nikakav poziv. Pa sam tako, i dalje intezivno vrtio ovaj album i razmisljao u kakav to novi svetski poredak ulazimo. To mi je jbg. ostalo, uz ovu glazbu. Uvjek me vrati u to dramaticno doba.

Pazi sad pričicu:
8. razred, taj dan sam nabavio Aqualung ploču. Frend dolazi po mene kako bi otišli po trećeg frenda i bauljali po kvartu. Kažem ja čekaj da poslušaš ovu pismu i pustim mu My God. Pisma završi i mi taman da ćemo krenuti kad počinju padati granate. Jedna od granata pada dvadesetak metara od ulaznih vrata našeg trećeg frenda, a geleri ih potpuno izrešetaju. Pisma traje oko 6-7 minuta, taman koliko bi nama trebalo da dođemo tamo, a kako on nije bio kući mi bi sjedili na škalinama ispred njegovih vrata čekajući da se vrati jer nam je to bio običaj.

Moj bog taj dan se zvao Ian Anderson...

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 29/06/2020 : 08:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ajd, evo i mojih top 10, po ključu koje sam (otprilike) najviše slušao:

Blood on the tracks
Love and theft
Desire
Freewheelin
Blonde on blonde
Time out of mind
Modern times
Highway 61 revisited
Christmas in heart
Slow train coming

Mogao je Tempest upasti ili čak Infidels. Bootlege i sl. nisam računao.

Poslušao sam, zahvaljujući ovim listama, par puta Time out of mind. Slabo sam ga slušao u životu i zanemario. Moram priznati da je puno bolji, nego što sam mislio. Trebao bi upasti na top 10.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 29/06/2020 : 09:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Meni je on bio najmanje drag od "povratničkih" albuma (često se koristi taj izraz, ali sa tim albumom je stvarno počela Dylanova renesansa pod stare albume), no sve mi je bolji i bolji. Naročito u vožnji, jedan od omiljenih drive albuma mi je postao.

Hm, eto ideje za novi top 10 :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2020 : 13:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Inace pretpostavljam, da ljudi pamte albume i pjesme po nekim dogadajima koji su im bili dragi ili su im bili vazni. Ja sam intezivno slusao ovaj album neposredno prije no sto je izvrsen napad na twinse u New Yorku, pa se uvijek sjetim tog nemilog dogadaja kad ga ponovo preslusavam. Sad, istini za volju nije da nesto patim za amerikancima, jer su sami krivi za sva govna koja su promijesali po svjetu, al bas tad se nalazio moj dragi prijatelj u New Yorku, i sjecam se kako sam ga uzaludno pokusavao dobiti iz Izraela, ali sve su veze pukle i nije bio moguc nikakav poziv. Pa sam tako, i dalje intezivno vrtio ovaj album i razmisljao u kakav to novi svetski poredak ulazimo. To mi je jbg. ostalo, uz ovu glazbu. Uvjek me vrati u to dramaticno doba.

Pazi sad pričicu:
8. razred, taj dan sam nabavio Aqualung ploču. Frend dolazi po mene kako bi otišli po trećeg frenda i bauljali po kvartu. Kažem ja čekaj da poslušaš ovu pismu i pustim mu My God. Pisma završi i mi taman da ćemo krenuti kad počinju padati granate. Jedna od granata pada dvadesetak metara od ulaznih vrata našeg trećeg frenda, a geleri ih potpuno izrešetaju. Pisma traje oko 6-7 minuta, taman koliko bi nama trebalo da dođemo tamo, a kako on nije bio kući mi bi sjedili na škalinama ispred njegovih vrata čekajući da se vrati jer nam je to bio običaj.

Moj bog taj dan se zvao Ian Anderson...


Wooou!
I ostao... Drago mi je zbog vas, i to je dokaz da je r'n r jaci od svega...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 30/06/2020 : 21:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni jedno sasvim ugodno iznenadjenje. Lagano, akustično, melankolično...

Stone Temple Pilots - Perdida (2020)


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/07/2020 : 18:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Iznenadujuce dobri i ugodni Stone temple pilots sa ovim albumom, a napustio sam pracenje njihive karijere jos od vremena grungea. Mislio sam da ce igrati jedno ljeto, al vis' da se tipovati i na neocekivano. Glas mi je i dalje monoton, bez vecih varijacija, ali ima par finih glazbenih rijesenja. Mozda im je ovo album za 'ugodno starenje' sto niposto nije lose. Vratit cu se ovom albumu sigurno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12504 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 05/07/2020 : 10:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

Inace pretpostavljam, da ljudi pamte albume i pjesme po nekim dogadajima koji su im bili dragi ili su im bili vazni. Ja sam intezivno slusao ovaj album neposredno prije no sto je izvrsen napad na twinse u New Yorku, pa se uvijek sjetim tog nemilog dogadaja kad ga ponovo preslusavam. Sad, istini za volju nije da nesto patim za amerikancima, jer su sami krivi za sva govna koja su promijesali po svjetu, al bas tad se nalazio moj dragi prijatelj u New Yorku, i sjecam se kako sam ga uzaludno pokusavao dobiti iz Izraela, ali sve su veze pukle i nije bio moguc nikakav poziv. Pa sam tako, i dalje intezivno vrtio ovaj album i razmisljao u kakav to novi svetski poredak ulazimo. To mi je jbg. ostalo, uz ovu glazbu. Uvjek me vrati u to dramaticno doba.

Pazi sad pričicu:
8. razred, taj dan sam nabavio Aqualung ploču. Frend dolazi po mene kako bi otišli po trećeg frenda i bauljali po kvartu. Kažem ja čekaj da poslušaš ovu pismu i pustim mu My God. Pisma završi i mi taman da ćemo krenuti kad počinju padati granate. Jedna od granata pada dvadesetak metara od ulaznih vrata našeg trećeg frenda, a geleri ih potpuno izrešetaju. Pisma traje oko 6-7 minuta, taman koliko bi nama trebalo da dođemo tamo, a kako on nije bio kući mi bi sjedili na škalinama ispred njegovih vrata čekajući da se vrati jer nam je to bio običaj.

Moj bog taj dan se zvao Ian Anderson...



Zbilja je istina: muzika ponekad spašava živote.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 05/07/2020 : 11:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Odlična priča za napraviti kratki strip po njoj ;)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2020 : 18:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima par dana ponovo su mi aktualni Dire Straits. Zaboravio sam koliko su bili dobri... Kakav bubnjar...A ondasnji Mark je bio kralj unikatnog gitarskog zvuka. Lijepi je osjecaj vratiti im se nakon godina i godina. Hm, ili desetljeca?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/07/2020 : 20:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ode Enio Morricone, na neko drugo mjesto...
Malo ce sad slijedecih dana biti potencirano njegove glazbe kod mene recimo ona iz Misije. Carobno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 06/07/2020 : 21:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/07/2020 : 21:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ode Enio Morricone, na neko drugo mjesto...
Malo ce sad slijedecih dana biti potencirano njegove glazbe kod mene recimo ona iz Misije. Carobno.

Misija je izvrstan soundtrack. RIP Ennio.

Jučer si spomenuo Straitse. Nikad nisam bio preveliki fan, jedina ploča koju sam imao bio je Communique pa sam zavrtio sinoć par puta sebi najdražu s tog albuma...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2020 : 04:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma iako ni ja nisam nikad bio veliki fan, jako su dobri. Ma ustvari, odlican bend. Nikad prezalit sto ih nisam htio gledati u Splitu 85-te, jer sam bio nedokazivi i neprijemcivi metalac, pa sto ce onda meni tamo neki klosari. Kakva budala... nikad prezalit. Uvjezbavali su turneju Brothers in arms u Splitu mjesec dana. Ne znam po kojem kljucu i tko je to namjestio. I onda su iz zahvalnosti Splitu, jer bilo im je odlicno, prvi koncert turneje odradili tu. Postoje i audio snimke.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/07/2020 : 11:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Sinoć i danas na repertoaru prva tri albuma švedskog hard rock banda Graveyard. Oldschool i već viđeno, ali imaju dovoljno svojeg ja da mi budu jako zanimljivi. Zvuk sa sasvim malom dozom gotičkog mraka i vokalom koji daje fini kontrast me kupio na prvu. Ivanu bi se trebalo svidjeti, ako već nije slušao.

Ovo je moj izbor s prva tri albuma:

https://www.youtube.com/watch?v=YH3Gmp3IyGs
https://www.youtube.com/watch?v=O5rw_I2Qtfk
https://www.youtube.com/watch?v=fTG1r_rREkg
https://www.youtube.com/watch?v=PBY-lTlrcNE
https://www.youtube.com/watch?v=K58iuxowDvc
https://www.youtube.com/watch?v=OnGBa8dVm6k
https://www.youtube.com/watch?v=EdR0dCI25X4

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/07/2020 : 17:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cim prije ide to na slusanje. 'Bacicu uho'
Sad sam na Brantu Bjorku, ako ga je netko od vas slusao... preporucam njegov album od prije dva mjeseca, jednostavnog naziva, njegovog imena. Procheckirajte... meni je 'mrak'. Inace covjek ima masu albuma, svojih, tudih, sa ovim, onim. Svira bubanj, pjeva, pise, svira gitaru, producira... uostalom sve vam se nudi na netu. Ajd pogledajte/poslusajte. Brant Bjork! Zbilja topla preporuka za poznavatelje glazbe ovdje, koje jako cijenim.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 07/07/2020 : 23:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Samo top 10 ;)

Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 10/07/2020 : 12:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ljeto sa sobom donosi i slušanje ljetnih bendova. Bez obzira na sve i što ne ljubim previše njihove bedaste poskočice Daleka Obala je za mene jedan od najboljih hrvatskih bendova. Nazvao ih jedan moj frend hrvatskim Dire Straitsima i nije bio daleko. Složih jutros Top 10 njihovih pjesama:

1.Bude me (winner)
2.Gordana
3.Ruzinavi brod
4.U modroj zori
5.One bi htjele
6.Mrlje
7.Sušac blues
8.Nema te
9.Noć je prekrasna
10.Jutro mijenja sve

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 10/07/2020 : 13:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Kronološki poredane:

U modroj zori
Mrlje
Lažne žene
Jutro mijenja sve
U zatvoru
Žao mi je nas
Što te više gledam to te više ne dam
Lažne ljubavi
Ona više nije bila tu
Di si ti
Sa' mi je ža'
Kurve


Nije 10, 12, pola sa Di si ti, pola ostalo.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/07/2020 : 19:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
triput bolji bez Bana.
The Obala.
Ajde mogu; Sama, Kurve, Mrlje i jos poneke...
Inace trecerazredni bend. Uostalom, zalosno je kako Split nije dao nikakav iole rock bend. Superzalosno. Zato i nemamo tu koncerata niti cemo ih i imati, jer se nema mladost na cemu i uciti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/07/2020 : 00:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

triput bolji bez Bana.
The Obala.


Ovo je ko da si reka da su Doorsi bolji bez Morrisona.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 11/07/2020 : 11:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Što dalje od Obale, to bolje.

Mjuza samo za muževe.











Izbacite uljeza

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/07/2020 : 11:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Godbluff i Still Life su ti inače snimljeni u šutu, samo je Still Life izbačen godinu kasnije.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 11/07/2020 : 12:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Cim prije ide to na slusanje. 'Bacicu uho'
Sad sam na Brantu Bjorku, ako ga je netko od vas slusao... preporucam njegov album od prije dva mjeseca, jednostavnog naziva, njegovog imena. Procheckirajte... meni je 'mrak'. Inace covjek ima masu albuma, svojih, tudih, sa ovim, onim. Svira bubanj, pjeva, pise, svira gitaru, producira... uostalom sve vam se nudi na netu. Ajd pogledajte/poslusajte. Brant Bjork! Zbilja topla preporuka za poznavatelje glazbe ovdje, koje jako cijenim.



Nikad čuo, pa ispreslušavao.
Nije palo na plodno tlo, ne bu mo se konektali.
Probao i sa Oceansize, ali brzo dosade, poneka dobra, pa u bunar.
Što su išli dalje meni sve gori, zasluženi razlaz i kraj karijere.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/07/2020 : 16:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by ivanl

triput bolji bez Bana.
The Obala.


Ovo je ko da si reka da su Doorsi bolji bez Morrisona.


Ma daj...
Balast im je bio, godinama pred kraj. Uzas, neartikulirani. Procvjetali su bez njega i kako bi rekli Ramonesi; postali su jos brzi.
A njega stavljat u ikakvi kontekst Doorsa, Morrisona, ajme...
Bija je dobar ka mlad, piva je zajebancije o Dalmaciji, ovo ono, opijanit se i to je to. Nista tu specijalno nema. Iako se meni uvijek svidalo kako sviraju Ukic i Hrepa. Bas su odlicna ritam sekcija i zanimljivi glazbenici. Ova druga dva, aaa-aa.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 11/07/2020 : 17:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Necemo se slozit ni blizu. Ban je bio karizma i ono sto je nosilo daleku obalu. Imali su kemiju i dusu, a Ban je bio glavni sastojak. Njegove ljubavne balade su pogadjale tocno gdje treba. Bend bez njega me ne zanima ni najmanje, mogu oni svirat kako hoce, to je bez srca i duse.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000