forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/01/2021 : 22:53:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Beva slusao sam jucer kevin morbya, to mi zvuci kao nesto za tebe. Meni malo monotono, ali ima dobrih momenata. Harlem river mi je izvrsna.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/01/2021 : 22:53:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ok je Streets, to bi slušao da mogu pratiti što govori.

A ovo mu je preteča, rodonačelnik tog cockney rapa:



Duryjev sin Baxter mi je isto cool.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2021 : 23:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Beva slusao sam jucer kevin morbya, to mi zvuci kao nesto za tebe. Meni malo monotono, ali ima dobrih momenata. Harlem river mi je izvrsna.



Uključio Harlem river. Zvuči mi kao da sam je nekad već čuo, ali s mojom memorijom se uvijek iznova mogu iznenađivati :D

Je, super je pjesma. Hvala na preporuci!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/01/2021 : 23:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ok je Streets, to bi slušao da mogu pratiti što govori.



Prvih par puta pratiš tekst pa se uho navikne :D

Evo jedna za sve kojima je svega preko glave:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 11:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma di Duryeve stavljat s ovim Streetom...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/01/2021 : 11:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ma di Duryeve stavljat s ovim Streetom...



Ma da, ne bi da je on netko bitan u glazbi :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/01/2021 : 11:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
ivanl je stara škola, mularija iz ovog stoljeća odma jednu preventivnu za uho dobije :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 14:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

ivanl je stara škola, mularija iz ovog stoljeća odma jednu preventivnu za uho dobije :)



A cuj, jbg.
U to ime, evo jedna sjajna i mocna stvar id mene, sa jednim od najljepsih i meni najdrazih sola, uopce.

https://youtu.be/WLYT0NR8ZLc

Vukozec, Tonto bas me zanima sto mislite?
A moze i Ivi, naravno i svi ostali... evo, Beva direktno i tebe pitam; kako reagiras na ovo?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 13/01/2021 : 14:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...a u krivu crkvu si naša boga molit.

Od tog NWOBHM-a ja mogu progutat samo Maidene, ovo ostalo kao ni saxon me ne zanima, ne pronalazim tu ništa za sebe... not my cup of tea.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/01/2021 : 19:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Nije to loše, ali ne prolaze me trnci od toga. Ja sam više od melankolije :D

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 23:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Nije to loše, ali ne prolaze me trnci od toga. Ja sam više od melankolije :D


Kako ti nije legla ona Gone od Jonathana onda? Ako se ne varam... probaj opet.
Ma okej, da si cijeli zivot u ovome, onda bi... never mind.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/01/2021 : 23:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...a u krivu crkvu si naša boga molit.

Od tog NWOBHM-a ja mogu progutat samo Maidene, ovo ostalo kao ni saxon me ne zanima, ne pronalazim tu ništa za sebe... not my cup of tea.


Uf.uf...
Pa kako ne 'vidis' da je sjajna stvar? Nije bitno ko je i sto je i odakle je i gdje pripada... Da je i Leteci odred ovakvo sto napravio, ja bi skinuo kapu.
Molim se ja tome cijeli zivot, inace. Neka, makar znas sto je NWOBHM. To je okej. Maiden je okej isto, namistilo se eto da sam ih odgledao 9 puta, i posteni su. Ali to je nista za Saxon i Judas, prvenstveno. No nema veze, bitno je da ti bendovi sviraju vjecno. Ne trebaju njima pare. Takvi crknu u postolama. To je nacin zivota, ne stil. Tako je i Lemmy. To je do posljednjeg daha, i fala ti Boze sto sviraju dan danas, cijeli moj zivot. (Ajd jbg. sad ne svira niko, al kamo srece da ce opet. Nada umire zadnja kao i R'nR)
Uglavnom to je cijelozivotni posao/stav/izricaj...etc. etc.
Kamo srece da je i Azra/Branimir ovako... Ali nije, no mozda je i bolje tako. Zato i jest takva legenda. A mogao je i kao Sef, Tomica, Bob, Mladi, Stari, Tom sesti, Morrisoni/Jegeri, Hot rat-si... itd.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 14/01/2021 : 12:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


Nakon šta je Stipe Juras uspija sjebat sve šta je moga za vrime Underwall Festivala




Naletio na ovo i umro od smijeha...




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 14/01/2021 : 13:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kako ti nije legla ona Gone od Jonathana onda? Ako se ne varam... probaj opet.
Ma okej, da si cijeli zivot u ovome, onda bi... never mind.



Svi bi mi htjeli da se svima sviđa ono što je nama dobro, zato i kačimo pjesme ovdje, ali ne ide to tako :D Svatko tko postavi neki youtube link se nada kakvom komentaru, ali toga rijetko bude, zato ja više i ne stavljam ništa na temu "Trenutno slušam" jer mi nema smisla samo štancanje linkova bez ikakve rasprave.

Možda ne bi bilo loše da postoji tema gdje netko postavi pjesmu, pa ostali komentiraju, ali ne znam koliko bi se ljudima dalo. I ne bi funkcioniralo ako bi bila pretrpana pjesmama.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/01/2021 : 14:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma da, imenjace, istinu zboris. No, od kad je otvoren ovaj topic ipak se prodiskutira pomalo o odredenoj postavljenoj pjesmi, albumu, autoru. Ono, bilo je tu dobre glazbe od kako bi ja slobodno kazao, dobrih poznavatelja. Makar sam ja to smatrao al pari. Evo, osobno sam sve postavljeno na ovom topicu preslusao. Ama bas svaku stvar. Normalno, pola me nije zainteresiralo, (imam jbg. stvarno dovoljno, i viska, svog fundusa), ali i na vise od par zbiljski lijepih i nepoznatih komada naisao...na cemu zahvaljujem. Glazba nema ogranicenja i njen spektar se siri neprekidno. To je jedan ocean, i normalno je da ga je nemoguce cjelokupnog istraziti. Ali kazem, otvoren sam za sve, glazbeno radoznao i primam rado preporuke. A i smatram da imam iza sebe dosta glazbenog iskustva, pa da i ja dobronamjerno, prijateljski mogu nesto preporuciti i poduciti. Za mene je to davno prestao biti hobby i samo slobodno vrijeme. To mi je stvarno obiljezilo i formiralo zivot. Nastavimo mi i dalje postati i pricati o glazbi. Pozitivno je to i lijepo. (Uostalom znamo sto je sund, a sto vrijedi, pobogu.)

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2021 : 03:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bogme jako dobra i zanimljiva nova stvar na tragu Francija Blaskovica.

https://youtu.be/SDKboTzfuRg

Edija nisam dozivljavao nikad u poskocicama i zajebanciji Gustafa, a imao sam dojam da bi mogao vise. Evo i dokazao je. Masni, dobro producirani blues made in Istria. Lijepo. Poslusao sam je danas desetak puta...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7653 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/01/2021 : 11:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sam nekidan Bohemian rhapsody i film me razočarao. Šturo i isprazno, bez mesa i šuga, usiljeno i nerazrađeno. Od tih filmskih muzičkih biografija najbolje su mi sjeli Walk the line, Ray i The Doors Oliver Stonea koji je napravio vrhunski posao.

Sjećam se da mi je kao mulcu bio super i film o Beach boysima, ali to je bilo jako davno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 18/01/2021 : 13:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
https://youtu.be/WLYT0NR8ZLc


Mene refren u ovom Saxonu neobjašnjivo zvuči kao i refren u ovome: https://www.youtube.com/watch?v=0i0CsY8LQvw

Bok, kako si.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 18/01/2021 : 14:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bogme jako dobra i zanimljiva nova stvar na tragu Francija Blaskovica.

https://youtu.be/SDKboTzfuRg

Edija nisam dozivljavao nikad u poskocicama i zajebanciji Gustafa, a imao sam dojam da bi mogao vise. Evo i dokazao je. Masni, dobro producirani blues made in Istria. Lijepo. Poslusao sam je danas desetak puta...



Odlični su bili Gustafi, a ni ovaj blues ne zožaostaje puno. Ima cijeli album!

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 14:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma velika je razlika i u refrenu i u strukturi i 'voznji' same pjesme.
Btw, Youthanasia je perfektan album, preslusavao sam ga danonocno kad je izisao. Kakva je to serija albuma i Musteinovih uspjesnica bila, uf... Countdown to the extincion/Youthanasia/Cryptic writings/Risk... Zlatno doba.
Mogao bi bas sad opalit malo po Megadethu kad si me prisjetio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 14:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Pogledao sam nekidan Bohemian rhapsody i film me razočarao. Šturo i isprazno, bez mesa i šuga, usiljeno i nerazrađeno. Od tih filmskih muzičkih biografija najbolje su mi sjeli Walk the line, Ray i The Doors Oliver Stonea koji je napravio vrhunski posao.

Sjećam se da mi je kao mulcu bio super i film o Beach boysima, ali to je bilo jako davno.


Ja sam ga pogleda sa starijim jer je ima neku prezentaciju grupe Queen za glazbenu skolu, pa smo malo prosirili gradivo. Nije me taka film jer posli Freddya te nista ne moze taknit, iako je ulozen trud u film, ali smo posli pogledali svi skupa doma pravi nastup na Wembleyu, da vide dica kako se nekad rasturalo. Uglavnom sedan dana sam posli pusta i piva Queen. Zena mislila da san popizdija. Jedan je Mercury bija, jedan jedini.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2021 : 14:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BeaGea

quote:
Originally posted by ivanl

Bogme jako dobra i zanimljiva nova stvar na tragu Francija Blaskovica.

https://youtu.be/SDKboTzfuRg

Edija nisam dozivljavao nikad u poskocicama i zajebanciji Gustafa, a imao sam dojam da bi mogao vise. Evo i dokazao je. Masni, dobro producirani blues made in Istria. Lijepo. Poslusao sam je danas desetak puta...



Odlični su bili Gustafi, a ni ovaj blues ne zožaostaje puno. Ima cijeli album!


Nisam nikad bio za poskocice. Gledao sam cak Gustave u Rovinju, rekao bi njihovom pravom ambijentu i publika je ludovala, zaista. No mene to nije taklo, izgledalo mi je kao jedna velika ista duga pjesma. Nije mi to to, a stvarno sam imao feeling da covjek moze glazbeno puno vise.
Ovu sam pjesmu poslusao na Dragasev savjet i 'pukla' me je dobro. Toliko dobro da nisam ostalo ni poslusao. Doci ce na red, nadam se da ima jos ovakvih komada...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 18/01/2021 : 22:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
ivanle, Edi je više moj djeer od Saxona moram priznati (iako bi otišao i na njihov koncert)

u bilo kojem obliku, s Gustafima, solo, pa i kao novovalni Gustaph Y Njegovi Dobri Duhovi. evo nešto što bi se uklopilo u Pakin novi topic:

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 19/01/2021 : 13:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote


Već skoro 50 godina nisu u modi, ali i dalje standardno dobri. Gillan još uvijek u formi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2021 : 15:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nije ti to pitanje mode. Deep Purple tko voli voljet ce ih cijeli zivot. Od njih se i ocekuje da sviraju stvari kao Drop the weapon. Od njih se ne ocekuje da improviziraju i do bola iskrivljuju svoje stare pjesme na koncertima kako to godinama cine. To sto ja razumijem da im je dopizdilo recimo, Smoke on the water odsvirati sto tisuciti put, ih ne opravdava nimalo. Nek 'overhauliraju', pa sastavljaju svoje pjesme poslije kako zele u svojim 'tinelima', sobama i studijima... Publika zeli Burn, Hush i Highway star kako su i u originalu. Okej Child in time vise ne moze otpjevat ali Perfect strangers i Nockin in the back door, zelim kao s ploce i tocka. Ajd' i da improviziraju pjesmu dvije, njihove su i dosadili su sami sebi, ali ne cijeli koncertni set... to je frustrirajuce.
Vidis to se kod Saxona primjerice nikako ne moze dogoditi. Ta glazba osim sto je repetitativna, je i izdrzala zub vremena i samoobnavljajuca je. Naime na njihivom live nastupu od recemo 10 000 ljudi pola su 'starci' od 'pet banki' i vise koji nikad ne napustaju tu zivotnu filozofiju, stil i nauk. Rekao bi zive to religijski. To je napose velika snaga, dok je ostala polovica tinejderska i malo starija koja konstantno ulazi u mod tog glazbenog izricaja. To je u stvari dupla snaga i zato je ta glazba konstantna, dugovjecna kao ni jedna druga. Pricam naravno o fundamentu Heavya kao sto su Judas, Saxon, Maiden, Dio, Accept...
To ti je to. A osim sto su i najbolji ti su bendovi nevjerovatno posteni i bliski sa svojim fanovima. To je opet poseban level odnosa umjetnik-auditorij. Lemmy ili Biff te nikad nece odbit za pivu na sanku, a Harris ili Hoffman ce redovito stati s fanom i popricati o zvuku, instrumentu, pojacalu... i to rade dok ne napuste ovaj svijet, bas kao Lemmy. Halford je tu najveci bog, zivuci dokaz 50-godisnje neumorne propovjedi sa isto toliko neumornom sljedbom. To je naprosto tako, a moja je sreca sto sam zivio to doba. Sad s ovom Koronom ne vjerujem vise nista, jer eto nema koncerta a nastupi uzivo i jesu sama esencija glazbe i jedini nacin zivota. Naprosto previse ova susa traje. Brzo ce i godina dana, takvo sto se nikad nije dogodilo do sad.
A Saxona, vukozec sto se tice i sto si napisao da bi im otisao na koncert, pa mogu ti ih najtoplije od srca preporuciti. Nevjerovatno rock iskustvo. Znoj i trud. Posteno do bola. Gledao sam ih samo 4 puta, dok sam eto Maiden 9 puta, a rado bi se zamjenio kad bi moglo ikako. Maiden uzivo su odlicni ali ni sjena Saxonu ili bogati, Judas Priestu!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000