forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Vaših Top 10
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 111

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 26/02/2021 : 17:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Top 20 covera Midnight Ridera

Oćemo ih rangirati? :)

Willie najbolji, onda Patti, Seger i Sharon Jones

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/02/2021 : 03:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jedna od najboljih pjesama ikad, u top pet verzija. Dakle, pet X Hurt;

1. NIN
2. Johnny Cash
3. David Bowie & Trent Raznor
4. Eddie Vedder
5. Mumford & Sons with Tom Morello

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/02/2021 : 14:15:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Nick Cave & Warren Ellis – Carnage (2021)


Iako sam veliki fan sa Push the sky away Cave se glazbeno počeo udaljavati od onoga zbog čega sam se zaljubio u njegovu glazbu. Toplinu i punoću koju sam pronalazio u njegovim melodijama zamijenio je hladan i hermetičan izričaj. Atmosfera koju danas stvara više me ne privlači iako razumijem razloge, osobnu tragediju i potrebu da je izrazi kroz svoju umjetnost. Push je posljednji njegov album koji je imao dovoljno zanimljivih momenata mada je generalno slab album. Moram se pomiriti s tim da Bad Seeds kakve smo poznavali više ne postoje i neće postojati.
Ovaj sa Ellisom je nastavak iste prakse kao i na zadnja dva seeds albuma. Istina, ima i ovdje jako dobrih momenata (meni osobno čak i više nego na ta dva zadnja), a definitivno najbolji je bijeli slon.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 27/02/2021 : 18:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Nešto za naše metalce...


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2021 : 07:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobri!
U pocetku pjesme promislih, vec toliko puta videno i poslusano, no nije. Ima tu neku dobru 'voznju', sola rasturaju...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2021 : 15:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Rokaj!

Evo kako se svira 's mudima', 'izbacuje iz postola', auditorij i sljedba, ono... dusa/kvalitet/iskrenost/znanje/stav/gust...

Koncertna izvedba kako i treba. Zajebite 'sluse', skupu liniju i dobru fotelju...
Wolf Hoffman, jedan od najvecih zivucih gitarista...izmedu ostalih u ovom performansu, (Piter Baltes mi je ovdje zakon), znoj, znoj i znoj! Rock u svojoj izvornosti. Esenciji. Da ne kazem Heavy Metalu...

https://youtu.be/35ywqydkzXM

Kad ce vise i uzivo, jebem ti pandemiju...da ti jebem...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2021 : 17:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jesi ih gledao uživo? Odlični su s ovim novim vokalom, energični i uigrani, u Močvari su bili prva liga na Stalingrad turneji (imam Baltesovu trzalicu i potpisani Metal Heart album ). Šteta šta studijski stagniraju i zadnjih 5 albuma im je na isti kalup, postali su predosadni. Blood of the Nations i Stalingrad su odlični, ovo kasnije pretakanje iz šupljega u prazno. Ovaj novi, ovogodišnji je baš loš.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/02/2021 17:02:36
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2021 : 18:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jesam dragi. 'Mrak' su u zivo... uvik.
Znaci, bili smo u Mocvari skupa. Ako si vidija Hrepu iz Obale, ja sam bija tu blizu. Postoje i fotke iz raznih medija...
Inace Accept mi je jedan od najboljih bendova uzivo ikad i evo sad sam 'bacija oko', uvik sam ih uzivo dobija u paketu sa nekim velikanima, osim u Mocvari...

Evo kad i s kim; (bacio oko, na ulaznice)

23. 05. 2012. Zagreb
30. 07. 2015. Graz, sa Judas Priestom
13. 03. 2017. Zagreb, sa Sabatonom
19. 07. 2018. Atena, sa Saxonom i Judas Priestom
28. 07. 2018. Bec, sa Judas Priestom

Nazalost nikad s Udom. Bas nazalost. Al' evo vis, triput s Priestom. Double trouble, triple!
Je, smatram da pomalo stagniraju s idejama, ali dok god pice stare pisme, izvanredni su uzivo.

Inace, sad od kad je i Baltes otisa nakon 40 i nesto godin rada, tesko da cu to uzivo provarit. Mada je Wolf legenda sam za sebe.

Mark Tornillo je odlican. Nemos virovat kako je uletija ka rezerva. Necuveno nesto dobro. Sto nije bija slucaj, niposto sa drugim velikanima zanra, pjevacima mastodonata, tipa; Dickinson/Bayley Halford/Owens.




Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 28/02/2021 18:54:21
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2021 : 18:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Maideni su s Blazeom snimili jedan od svojih najboljih albuma, X-Factor je remek-djelo u mojim očima, no ajde nećemo se sad hvatati oko toga Blaze je fenomenalan vokal, no nažalost nije za Maidene, a i Harris i ostatak ekipe mu niti malo nisu prilagodili pjesme. Da su ih spustili za oktavu, puno bi to bolje zvučalo. No ono gdje Blaze blista je njegova solo karijera. Prvih 4-5 albuma koje je izbacio nakon Maidena su fenomenalni, pravi moderni heavy metal, agresivan i energičan. Obožavam ih.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2021 : 19:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Maideni su s Blazeom snimili jedan od svojih najboljih albuma, X-Factor je remek-djelo u mojim očima, no ajde nećemo se sad hvatati oko toga Blaze je fenomenalan vokal, no nažalost nije za Maidene, a i Harris i ostatak ekipe mu niti malo nisu prilagodili pjesme. Da su ih spustili za oktavu, puno bi to bolje zvučalo. No ono gdje Blaze blista je njegova solo karijera. Prvih 4-5 albuma koje je izbacio nakon Maidena su fenomenalni, pravi moderni heavy metal, agresivan i energičan. Obožavam ih.


Stoji.
Jako, jako volim x factor.
Evo i jedna 'relikvija' pomalo cudna i vec zaboravljena stvar. Mozda i nepoznata javnosti i fanovima. Naime Blaze, tadasnje ime Bayleyevog benda, su svirali u Splitu na Bacvicama u (nemam pojma kako se tad taj disco zvao), pred stotinu ljudi. 22. svibnja 2004-e. I to takoder pjesme sa 'iksa', osim ostalih. Predobro je bilo. Za 'saku', 'izabrane' publike. Koncert je inace organizirao sin managera Mise Kovaca, Magacina i ekipe, Ivice Bubala. Zaista nevjerovatna i intrigantna pripovijest nepostojeceg rock angazmana mog grada.
Bayley je poslije nastupa pio pice na sanku s fanovima. A i nije mu ni bilo tesko, koliko nas je malo bilo. Intiman Heavy koncert u srcu nerockerskog Splita.
Pravi presedan...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/02/2021 : 19:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vrh ja sam ga gledao na malom stageu u Boogaloou. Ludilo koncert, isto tako miks njegovih stvari i onih s dva albuma Maidena. Totalna pozitiva od lika, isto je kasnije dugo bio u publici pričao s ljudima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/02/2021 : 19:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Je, pozitiva od covika 100%. Brat mi ga je gleda bas sa Maidenima u Ljubljani na Factor turneji, i kaze da je bilo zaista dobro, za jednu instituciju bez Bruce-a.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Bokoja
New Member



137 Posts

Member since 26/11/2020

Posted - 01/03/2021 : 08:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Bokoja a Private Message  Reply with Quote
Pojma nisam imao da je Blaze takav lik, jednostavno mu nisam ni dao priliku nakon Dickinsona tih godina, šteta. A u Hrvatskoj je izašla autobiografija Dickinsona „Čemu služi ovaj gumb?“ koja je fenomenalna, definitivno jedan od najživopisnijih likova moje mladosti, Bayley jednostavno nije imao šanse kod dobro dela fanova nakon Brucea, nažalost.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/03/2021 : 12:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nego, ima li itko da u ovoj koncertnoj suši sluša live albume više nego inače? Baš sam to primjetio kroz zadnjih par tjedana, konstantno vrtim lajvove. Evo sukladno priči od nekoliko prethodnih postova trenutno mi je u điru Blazeov "As Live As It Gets" i pravo uživam.

I još kad smo kod svega toga, dvije ljestvice mog izbora 10 najboljih live albuma:

ne-metal:
- Johnny Cash: Live at Folsom Prison
- Queen: Queen on Fire - Live at Hollywood Bowl
- AC/DC: Live at River Plate
- Blue Öyster Cult: On Your Feet or On Your Knees
- Deep Purple: Made in Japan
- Dire Straits: Alchemy (možda i najbolji ikad)
- Led Zeppelin: How the West Was Won
- Uriah Heep: Live
- Rage Against the Machine: The Battle of Mexico City
- Pink Floyd: Pulse

metal:
- Iron Maiden: Rock in Rio
- Metallica: Live in Mexico City
- Judas Priest: Priest... Live!
- Kreator: Live Kreation
- Death: Live in L.A.
- Iced Earth: Alive in Athens
- Motörhead: No Sleep 'till Hammersmith
- Opeth: The Roundhouse Tapes
- Blind Guardian: Live
- Helloween: High Live

plus još jebiga ne mogu ih izbaciti:
- Testament: Live in London
- Slayer: Decade of Aggression
- Sodom: Marooned Live

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 01/03/2021 12:20:29
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/03/2021 : 16:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moji najdrazi zabiljezeni live nastupi u rock povijesti;

Thin Lizzy/Live and dengerous
Azra/Ravno do dna
Judas Priest/Unleashed at the east
Ufo/Strangers in the night
Saxon/The eagle has landed part 1.
Motorhead/No sleep 'till Hammersmith
Ramones/It's alive
Accept/Stayin a life
Talking heads/Stop making sense
Sex Pistols/Filthy lucre live

To cementno usidreno u dusi i umu. Ima jos naravno, ali ovo je fundament. Ostalo sve moze i ne mora...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2021 : 02:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bokoja

Pojma nisam imao da je Blaze takav lik, jednostavno mu nisam ni dao priliku nakon Dickinsona tih godina, šteta. A u Hrvatskoj je izašla autobiografija Dickinsona „Čemu služi ovaj gumb?“ koja je fenomenalna, definitivno jedan od najživopisnijih likova moje mladosti, Bayley jednostavno nije imao šanse kod dobro dela fanova nakon Brucea, nažalost.


Prosle sam godine procitao Dickinsonovu autobiografiju, i nalazim da je jedna od najboljih u masi vise ili manje autoriziranih biografija i autobiografija raznih glazbenika. Iscitava se u hipu. Jako je zanimljivo pisana i vodena, a iako o Bruceu, dosta znam, neki su me dijelovi prilicno iznenadili, primjerice borba sa rakom grla, te pobjeda nad istim, nastavak pjevanja i turneja... ej, rak grla za onakvog pjevaca frontmena... stvarno je fajter i pozitivac. Svestran lik. Inteligentan i pozitivan. Uostalom kao i svi metalci toga dira.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/03/2021 : 23:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
20 live albuma koji su obilježili moju dosadašnju diskofilsku odiseju:

Pink Floyd - P.U.L.S.E.
Let 3 - Živi kurac
Fiju briju 3
Deep Purple - Come Hell or High Water
Queen - Live at Wembley 86
Pearl Jam - Live at Gorge
Majke - Život uživo
Nirvana - MTV Unplugged
Tom Waits - Nighthawks at the Diner
Nick Cave and the Bad Seeds - Live Seeds
Led Zeppelin - BBC Sessions
The Allman Bothers Band - One Way Out
Šaban Bajramović i Dobrovoljno kovačko društvo - Romano raj
Metessi i Zvijezde - Strast i znoj u Tvornici
MC5 - Kick Out the Jams
The Clash - Live at Shea Stadium
PJ Harvey - The Peel Sessions
Johnny Cash - At Folsom & At San Quentin
Curtis Mayfield - Curtis live
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/03/2021 : 09:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, svakako zanimljiv izbor za Deep Purple - Come Hell or High Water,

ja bih svakako prije odabrao Made in Japan, a mozda cak Made in Europe jer mi je to prvi vinil koji som dobio cak od majke, a ona tada sredinom 70-ih, valjda na poklon jer nije to njezin đir. :D


A BBC Sessions od LZ je svakako majka od majki! :)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 03/03/2021 : 10:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ovo su oni koje sam stjecajem okolnosti najviše slušao, nabavljao kad je svaki CD bio suho zlato i vrtio se dok se ne zapali. Danas ih svih 20 mogu preslušati u dva dana na youtube, ili mogu preslušati neke druge koji glase za najbolje svih vremena, ali nemoguće je da mi znače kao ovi. Slow food vs fast food konzumacija. Za većinu se točno sjećam kad i gdje sam ih nabavio. Ima ih par koje sam imao na kazetama, mogu se sjetiti koji mi ih je frend kojeg nisam vidio 20 godina snimio.

Come hell or high water je bio prvi DP album koji sam nabavio, kupio sam ga na osnovnoškolskom "maturalcu" na nekom uličnom štandu u Čakovcu :)

Najbolja verzija Smokea je na njemu, sa lijepim Blackmoreovim "lirskim" uvodom. I baš preko tog uvoda mi je počeo pucketati CD nakon što mi ga je frend kojem sam ga onomad posudio vratio -gaaarhgh!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/03/2021 : 19:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Deset najboljih uzivo zabiljezenih svirki na nosacima zvuka u bivsoj Jugi;

Azra/Ravno do dna
Azra/Zadovoljstina
Film/Live
Leb i sol/Akusticna trauma
Elektricni orgazam/Braco i sestre
Riblja Corba/U ime naroda
Haustor/Ulje je na vodi
EKV/19live86
Buldozer/Jeste li slobodni veceras
Dino Dvornik/Live in Munchen

Dino nije to uradio na ovim prostorima, ali sto su mu u tom Munchenskom discu pruzili Songkillersi zasluzuje veliko priznanje.

Film ima na tom live-u samo 5 pjesama, ali svaka udara duplo, i trostruko je bolja nego na albumu. Vrdoljakov predgovor i najava, daje poseban sarm

E sad...
Cak 7 koncerata sa ovog mog spiska je snimljeno u Kulusicu. Tom mitskom Zagrebackom mjestu, hramu rocka, koji je iznjedrio nezaboravne nastupe. Tu je recimo, Bajaga s Instruktorima odsvirao svoj prvi koncert pred publikom s novim ljudima. Tu je cak i izbezumljen novim valom, suludi Bregovic, poznati plagijator i glazbeni lupez, potaknut novim idejama oko sebe, a da ne zaostaje u diru, snimio takoder live nastup Bijelog dugmeta. (Ali nazalost ostaje kao trajno dvjedocanstvo jednog od najlosijih ikad, jer je Bebek besprizorno fusirao i 'zgaravao', a bend svirao bezidejno i nezainteresirano) U kulusicu su osamdesetih, primjerice svirali velikani tog doba, poput; GBH, UK subs, Sonic Youth i Pixies. A malo se zna da je Britanski Matchboh tu takoder snimio svoj live nastup.

Najzanimljivija je dakako, storija o snimci Ravno do dna, tog mitskog nastupa zabiljezenog kolima Hrvatske radio televizije na 24 kanalnoj mixeti. Koja ide tako da je velika Yu turneja Suncane strane ulice planirana velikim grande finale nastupom u Domu sportova. No tadasnji voditelj kluba predlozio je Stulicu da pokusaju puniti danima klub. Johnny je pristao, i karte za pet dana zaredom odmah su planule. Tako da su dodana jos dva nastupa extra te carobne 81. Dakle Azra je prasila 7 dana uzastopno u legendarnom Kulusicu, a jednako legendarni Ravno do dna je snimljen 5-i dan. Ljudi kazu da je svaku vecer bilo drugacije i da je Branimir s bendom svaku slijedecu vecer iskazivao razlicite emocije... Kuriozitet je i to da je taj peti dan odsvirao 12 potpuno novih, nikad prije poslusanih pjesama od strane auditorija, koje nisu ni na jednom drugom nosacu zvuka. Samo te pjesme bile bi nedostizan san za veliki album bilo kojeg drugog izvodaca... (meni osobno pet od tih dvanaest su blago receno, maestralne! I rijecju i zvukom) Sve ostalo je povijest i taj najbolji live album ikada odsviran na svijetu uopce, je zazivio svoj zasebni zivot...

Eh taj Kulusic...danas sa lancima i velikim upozoravajucim zavarenim krizem na vratima...

Samo se i dalje ludi harlekin sa Telecasterom, na logu Danijela Zezelja jos uvijek sepuri iznad vrata...

Eh taj Kulusic...Boze...Boze... sto smo imali doma...(nekad) Europu i svijet na kucnom pragu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2021 : 23:17:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

20 live albuma koji su obilježili moju dosadašnju diskofilsku odiseju:

Pink Floyd - P.U.L.S.E.
Let 3 - Živi kurac
Fiju briju 3
Deep Purple - Come Hell or High Water
Queen - Live at Wembley 86
Pearl Jam - Live at Gorge
Majke - Život uživo
Nirvana - MTV Unplugged
Tom Waits - Nighthawks at the Diner
Nick Cave and the Bad Seeds - Live Seeds
Led Zeppelin - BBC Sessions
The Allman Bothers Band - One Way Out
Šaban Bajramović i Dobrovoljno kovačko društvo - Romano raj
Metessi i Zvijezde - Strast i znoj u Tvornici
MC5 - Kick Out the Jams
The Clash - Live at Shea Stadium
PJ Harvey - The Peel Sessions
Johnny Cash - At Folsom & At San Quentin
Curtis Mayfield - Curtis live


Već sam svoje ranije na topicu probrao pa kopipejstam...

Led Zeppelin - The Song Remains the Same
The Allman Brothers Band - At Fillmore East
Derek And The Dominos - Live At The Fillmore
Bob Dylan - Live at Budokan
Deep Purple - Made in Japan
Jethro Tull - Bursting Out
Buldožer - Ako ste slobodni večeras
Edward Sharpe and The Magnetic Zeros - Live In No Particular Order
Van Morrison - A Night in San Francisco
Nick Cave & the Bad Seeds - Live Seeds
Tom Waits - Big Time
The Doors - Absolutely Live
Lynyrd Skynyrd - Lyve From Steel Town

...i dva festivalska

Woodstock (1969)
BOOM festival '73


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 04/03/2021 : 23:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/03/2021 : 10:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl


Riblja Corba/U ime naroda

Buldozer/Jeste li slobodni veceras


Uf, tacno. U ime naroda jedan od najboljih live albuma uopste.
No, treba poznati materiju, drukcije tesko da ce nekoga kupiti koji ih nikada nije cuo... valjda?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 05/03/2021 10:10:50
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/03/2021 : 19:16:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl


Riblja Corba/U ime naroda

Buldozer/Jeste li slobodni veceras


Uf, tacno. U ime naroda jedan od najboljih live albuma uopste.
No, treba poznati materiju, drukcije tesko da ce nekoga kupiti koji ih nikada nije cuo... valjda?





Cuj, javna je tajna da svi bendovi na svojim zabiljezenim koncertnim nastupima, dodaju malo bolji zvuk, popravljaju pokoju notu, 'peglaju', 'ciste', 'brisu'...
Netko vise, netko manje, ali radi se to. Ni jedan veliki Judas Priest nije se libio doradivati malo bolje live nastup u studijskoj postprodukciji, a kamoli bendovi u bivsoj jugi.

Ovaj od Corbe je zaista jedan od rijetkih autenticnih, gdje doslovno cujes distorziju i prekid kad Rajko Kojic, razbija gitaru o pojacalo. Zaista su rijetki 'nepopeglani' koncertni zapisi. Takvi, su i oba od Azre, gdje se doslovno na cetverostrukoj Zadovoljstini iz Doma sportova cuje udar petarde na stage-u prilikom izvodenja Marine, recimo... Osjecas atmosferu, maltene znoj s bine i publike...

A kad smo kod Doma sportova, upravo Corbin U ime naroda, je dio turneje nesretnog naziva, Ko prezivi pricace, snimljen na zavrsnici turneje u lipnju. Naime u veljaci iste godine u Zagrebu, na njihovom nastupu poginula je 14-ogodisnja djevojcica u stampedu. Dvorana je primala 11 000 ljudi, a uguralo se 15 000. Samo su jedna vrata bila otvorena, a milicija je pendrecila... djevojcicu je pregazila rulja, a Corba je odsvirala koncert ne znanuci sto se dogodilo. Jos i taj nesretni, do bola nesretni naziv, Ko prezivi pricace... Poslije, na samom kraju turneje promjenjen je naziv U ime naroda.


Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/03/2021 : 12:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Top 25 - Faith No More





Ashes to Ashes
Caralho Voador
Edge of the World
Epic
Evidence
Falling to Pieces
From Out of Nowhere
Helpless
Hippie Jam Song
I Started a Joke
Just a Man
King for a Day
Last Cup of Sorrow
Midlife Crisis
The Real Thing
She Loves Me Not
A Small Victory
Star A.D.
Stripsearch
Take This Bottle
This Guy's in Love with You
Underwater Love
War Pigs
We Care a Lot
Zombie Eaters

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 111 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000