forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 178 - Na dnu zla
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LudensovPotrcko
Average Member

600 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 20/03/2020 : 15:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Kao prestao je piti, a ono boca ispred njega...



Scenarij: Ratigher
Crtež: Alessandro Baggi

Broj originala 351.

Već na shop.strip-agent.hr i u SnK.

Od 23.03. na kioscima

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2020 : 16:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Po ko zna koji put, pls Berni stisni gasa, daj 'zub' vise, rucke goriva.
Inace, nelosa naslovnica. I isti prijevod naslova kao kod VC-a...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 20/03/2020 : 16:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Baš me zanima tko bude imao bolju potopnu priču. Mi ovdje ili Ratiger.
Frend nosi medicu, a ja maloprije došao iz dućana s Panom, Tomislavom, Laškim i Staropramenom.
Ubija me kad moram odabrati pivu, a stalno u toj mojoj trgovini diverzificiraju hmeljne resurse.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2020 : 17:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo za Dilana..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 21/03/2020 : 00:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
najlosiji dilan ikada....inace scenarista je napisao jos jednu pricu(ili dve) ako se ne varam i prestao pisati za dilana razocaran jako losim kritikama fanova u italiji...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/03/2020 : 14:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Bezvezarija samo takva!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 21/03/2020 : 14:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Na dnu zla- jos jedna gomila nebuloza sklopljena u jednu pricu koja bi se i sama postidela nazvati se pricom.Zaobilaziti u najsirem mogucem luku!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/03/2020 : 15:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Na dnu zla- jos jedna gomila nebuloza sklopljena u jednu pricu koja bi se i sama postidela nazvati se pricom.Zaobilaziti u najsirem mogucem luku!


Kako ćeš radi kolekcije to propustiti...Evo ja imam i od VČ-a i uzimam sad od Ludensa... Dylan je to.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 21/03/2020 : 18:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Meni nije bila baš toliko loša. Više mi je bila van fokusa nego loša.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/03/2020 : 18:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Meni nije bila baš toliko loša. Više mi je bila van fokusa nego loša.


Slažem se, moj dojam je sličan.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 21/03/2020 : 20:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Tog Dilana cemo se kod nas načekati.. Šoferi u karanteni..bilo bi i čudno da stripovi ne iztrpe to korona sranje..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 21/03/2020 20:33:38
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 22/03/2020 : 08:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
A baš se ponadao ovo danas popodne uz pivo pročitati, prvenstveno zbog nepoznatog/novog scenarista.
A sad vidim da na kioscima najranije sutra.
Preostaje pivo.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 22/03/2020 : 13:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Dobra naslovnica. Ali zanimalo me kakav je pa došao ovdje. Hahaa.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16299 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/03/2020 : 12:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ni ovog nema na kioscima?
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/03/2020 : 17:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ovog nema.
Dakle DD almanah, specijal i Tex maxi stigli, ovaj ne.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 26/03/2020 : 08:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Imamo jedan Tiskov kiosk ovdje.
Smješten u bolnici.
Zatvoren od ponedjeljka.
Tog Dylana ću pamtiti kao koronarno nedostupnog.
Je li netko čitao DD almanah? Valja li išta?
(Da znam što sve u SNK narudžbu staviti :D )

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

431 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 26/03/2020 : 11:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Stigao kod mene na kiosk. Kena još nema.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 30/03/2020 : 16:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
pa dobro, nije da je ovo najlošiji dylan ikada, ali da je čudan i nesvakidašnji... je. dosta je tu alegoije i metafore oko pitanja zla našeg svagdašnjeg i načina kako se boriti s njime (aktivno ćili pasivno), ali rathiger dosta toga kvari time što stremi biti pretenciozan ali opet ima potrebu stalno se objašnjavati, ili od straha da ostane neshvaćen ili od vlastite nesigurnosti. likovi su bizarni, nagli i ekscentrični, radnja zbrda-zdola što mi izgleda kao je scenarist temi i ideji svoga djela pristupio dosta emotivno a samim time i impulzivno.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 13/04/2020 : 00:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
"Kako se može reći išta smisleno pred suncem koje se gasi? Noć je mračna i prazna i da bi nam bilo malo bolje, možemo jedino govoriti, nadajući se da će nas zvuk našeg glasa čini manje usamljenima."

"Živjeti ili umrijeti... nemaš se čemu nadati."

Da ne nabrajam dalje... koji je ovo k***?
Dylan kao da stoji na pozornici i citira tamo nekakve tragedije i boktepitaj što.
Još mu samo dati lubanju i ajmo: "to be or not to be".
Ajde, čini se zanimljivom ideja sa silaskom u ponor i zlom koje obuzima ljude... Ali to je tolko površno i nedorečeno scenaristički odrađeno, dijalozi su naprosto blentavi, kvazifilozofski, fatalistični i ponekad self-help priručnički, reakcije likova su nerijetko preteatralne, cijelo vođenje radnje djeluje neprirodno, tu je i pokoji lovecraftski pokušaj atmosfere i sve je to na kraju - izuzev tek pokoje uspjele scene, npr. nestalo more i odličan Baggijev prikaz Dylana na 74. str. - zbrkano i relativno bezveze.
I je li onaj starac neka aluzija na Hemingwaya, Starac i more? Zapravo nije ni bitno.
Nije za kategoriju "katastrofa", ali bez daljnjeg je loše.


“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 13/04/2020 00:29:05
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/04/2020 : 12:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Na drugo čitanje mi je priča još i bolja. Da, i dalje je dojam da je priča van fokusa. I da, scenarist ni klasične scene u Dylanu ne zna tako pisati pa opet, baš tom razlikom nekad i pogodi. Priča, skoro da i nije neka priča ali ima dijelova koji su baš dobri. Za većinu je zaslužan baš scenarist. Detalji, toliko čudni i apsurdni da možeš bez problema povjerovati da su istiniti. Crtač se nije baš proslavio, luta dosta na nekim dijelovima koje izgledaju kao da nisu mu najbolje objašnjeni, pogotovo u scenama kad se nešto priča, ne zna što s likovima u prostoru.
Na kraju, dali je tu Zlo zbog nas, ili smo mi zli zbog Zla?Da li je nada bila s razlogom u Pandorinoj kutiji?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 03/05/2020 : 11:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Ma kakav najgori Dylan, samo čudan. Za ovog scenaristu prvi put čujem. Uočava se na više mjesta kako je riječ o čovjeku koji slabo poznaje Dylana (npr. Dylan se budi u krevetu sa ženskom i traži...kavu! wtf) DIjalozi nisu svi loši, ima par kvalitetnih rečenica. Ostaje pitanje što je krajnji produkt? Nada kao najveće zlo koje vodi u potop pojedinca i lišava ga sposobnosti da se suoči sa svakim drugim zlom? Nada kao opijum koji zarobljava? Okej, ali u kakvoj je to korelaciji s 95% stripa. Teško je biti pametan.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/05/2020 : 15:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Procitao ponovno (pitaj boga zasto, valjda mi je telefon bio prazan pa da se iskoristi vreme u wc-u :) ) Utisci I dalje vise nego jadni. Pa jos I refernce na Twin peaks :))))))

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

dariohead
Starting Member



88 Posts

Member since 23/02/2011

Posted - 11/05/2020 : 11:35:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dariohead a Private Message  Reply with Quote
Meni je baš dobra ova epizoda! Da, čudna je i nekonvencionalna, ali uvijek me vesele epizode koje su drugačije.

Ovdje mi je paš dobar bio kraj otvoren za interpretaciju. Puno bolje nego oni zbrzani završeci koji su me živcirali u puno epizoda.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/05/2020 : 13:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ajme kako je ovo umobolno loše.
Kad je Dexter napisao da je lošije od Rujua, nisam opet mislio da može ići ovoliko nisko.
Prolistavši uočio sam nekonvencionalno kadriranje za Bonellija pri kraju i pomislih da će baš biti dobro.
Kad ono...
Scenarij je apsolutna travestija, kao da je neko malo dijete pisalo. Baš ono, meni je neugodno zbog autora...
Jedan od najgorih ikad. Ikad.
Sada će Ruju pored ovoga biti više nego ugodan.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 23/05/2020 : 08:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Kakva loša priča!
Crtež je posebna priča. Vidi se da je kod crtanja uloženo jako veliko truda, ali rezultat je porazan. Baš mi žao čoveka.
Crtač ne zna stavljati likove u prostor, ne zna nacrtati različite situacije, ne zna crtati emocije na licima, likovi
su ukočeni i u neprirodnim pozama... Puno previše pažnje posveća nebitnim detaljima, umesto da bi gledao celinu.
A ima i nekih scena, koje su dobre, recimo portret Dilana koji se raspada preko cele stranice, ali ta slika uopšte
ne ide u kontekst. Onda su jako dobre i poslednje stranice sa razbesnelim morem, gde crtač nije ograničen
pasicama, ali to je premalo da bi vizualno spasilo ceo strip.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/05/2020 : 11:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
scenarista je napisao jos jednu pricu i jako razocaran negativnim kritikama u italiji napustio serijal
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000