forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK IV - VI
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

dzoni
Advanced Member

Serbia
4268 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 23/05/2020 : 12:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
i eto tim teksovim brojem zavrsicu vc teksa..dalje imam u libelusu i nastavljam isto sa njima jos dalje....od vc ostaje mi samo zagor i dilan od redovnih brojeva....a mozda i dilana zavrsim kada prodje originalni broj 400..videcu valja li to dalje ili ne kada procitam te brojeve...generalno novi pravac kod dilana nije mi legao iako su najavljivali ko zna kakav bum i kvalitet..mlako,bledo uz tek po neku pricu sto valja....miljama daleko i od rujuovih scenarija..o sclavijevim i chiaverotijevim da ne pricam....sada se najvise veselim dilanovim maksijima..iako nisu neke posebno kvalitetne price ipak je to onaj stari dilan....zagora kupujem dok bude izlazio mada su nove price jako lose uz tek po nesto da moze da prodje...dalje od vc ne ocekujem nista...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/05/2020 : 12:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Puno toga me od VČ zanimalo, ali su sa svime stali i počeli "uskorisati", kad će, hoće li, na sve je odgovor "uskoro".
Sad ćemo ostati na pokojoj Zlatnoj seriji i to je to.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2020 : 18:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by wesskowaz




i dođosmo napokon do sjajnog razdoblja Teksa,tamo gde se i Libelus uključio sa novim epizodama - vreme je da se Teksonja ubrza;Ludens je prešao na mesečni ritam,mogli bi veseljaci barem na dvomesečni,ako ih već mrzi da ga daju svakih 30 dana.


A što ako ga tebi za inat budu davali po 2 puta u 30 dana.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/05/2020 : 18:05:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

I dodjosmo ja i cetvrtak u ćorsokak. Kako ćemo i šra ćemo dalje Bog sveti zna. Njihova izdavacka politika i moja kolekcinarska politika dva su sveta različita. Avaj.


Jedna od mogućnosti je da prodaš Libellusov Buffalo soldiers pa za te novce kupiš gomilu nadolazećih četvrtaka... i onda polako ponavljaš taj sistem s ostalim perverzno skupim Libellus Texovima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 23/05/2020 : 19:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Daaaa zvuci logicno.

Ali evo iskreno - najvise bih voleo kvalitetno kiosk izdanje ko žabarsko po ceni 1,5 x u odnosu na Ludens.

Ovako jebes ga... bice to šareno da šarenije ne može.

Ako iskljucimo Libellus po kvalitetu ide ovim redom Ludens, Dalmacija, Veseli i na kraju unakazeni Dnevnik.

sangue navajo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2020 : 21:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

.

Ako iskljucimo Libellus po kvalitetu ide ovim redom Ludens, Dalmacija, Veseli i na kraju unakazeni Dnevnik.



Kvalitet price ili izdanja?
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/05/2020 : 22:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
i dođosmo napokon do sjajnog razdoblja Teksa,tamo gde se i Libelus uključio sa novim epizodama - vreme je da se Teksonja ubrza;Ludens je prešao na mesečni ritam,mogli bi veseljaci barem na dvomesečni,ako ih već mrzi da ga izdaju svakih 30 dana.



Baš pogledah malo recenziju te priče i ocjene čitalaca. Ako se po tome jutru dan poznaje, ne sluti na dobro

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 00:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Bilo bi lepo sad da dodje do ubrzanja na barem dvomesecni ritam Teksa, ali ocigledno da potraznja nije dovoljno velika, sto je zaista steta. Isto to mislim i za Mister Noa, ali dobro tu je malo brojeva ostalo do kraja pa mi je nekako prihvatljivije.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/05/2020 : 00:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Combatrock

.

Ako iskljucimo Libellus po kvalitetu ide ovim redom Ludens, Dalmacija, Veseli i na kraju unakazeni Dnevnik.



Kvalitet price ili izdanja?




Izdanja.

sangue navajo
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 00:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Combatrock

.

Ako iskljucimo Libellus po kvalitetu ide ovim redom Ludens, Dalmacija, Veseli i na kraju unakazeni Dnevnik.



Kvalitet price ili izdanja?




Izdanja.



Pa ne znam meni je kvalitet izdanja isti ili tu negde i za Ludens i za VC i za SD.
Prevod mi je bolji u VC i ovaj novi dizajn i stampa je sad odlicna iako je to u pocetku bio veliki problem VCa ali ga vise nema. I volim sto imaju predgovore u izdanjima VCa. SD volim zato sto su original Bonelli format, a ne umanjeno. Ludens uvek dobra stampa bez nekih bledjih stranica.
Podjednako su mi kvalitetna sva ta izdanja moram reci.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/05/2020 : 00:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren


Baš pogledah malo recenziju te priče i ocjene čitalaca. Ako se po tome jutru dan poznaje, ne sluti na dobro


pa sad ... evo šta kažu znalci:
quote:
Originally posted by anto

Friško pročitano:

Tornado - meni ovo deluje kao malo drugačiji Tex, ima nešto unikatno u ovoj epizodi.Font super,Boseli dobar, mada na trenutke ume i on da malo zasere.Ali sve u svemu uživancija u čitanju.

Buffalo soldiers - nije loš, ali ni ništa posebno.Ticijev crtež u ovom stripu mi uopšte ne prija.

Crusadov znak
- simpatična priča,klasičan Tex.

Junaci Đavoljeg prolaza - e ovaj mi je za razliku od prethodna dva iznadprosečan.
Napet,pun žestoke akcije.Tici odličan.




quote:
Originally posted by Combatrock

42 Buffalo Soldiers... konačno, ali daleko ispod očekivanja. Epizoda koja je nezasluženo svrstana u sam vrh Texomanije, ali moj skromni sud je da se radi o jednoj... recimo iznad prosečnoj epizodi, ali samo to. Ticci je otaljao posao. Mnogo mračnih scena, mnogo tuša... Malo sam razočaran, a još više mi je žao kad vidim da Kasper hvali 41... jer sam se dvoumio izmedju te dve epizode i Željezne maske...




Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/05/2020 : 11:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Promena rikne, naziv Teks... blede i lose kopije VC.

SD isto los otisak.

Ludens ocajan prevod. Ali deluje najsolidnije.

sangue navajo
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/05/2020 : 11:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
najbolje bi bilo da vc stane sa ovim i krene sa onim mladim teksom na kioske...ionako ce ludens za 2,5 - 3 godine ovo izdati...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/05/2020 : 12:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Od Mefista sam prešao na VČ Texa, Ludense sam uzimao do tada. Sada više neću uzimati ni VČ, eventualno koju priču naprekokce, ali od Ludensa, da sam znao da će Ludens preći na mjesečni ritam, nikad ne bih uzeo nijedan VČ zbog tog tragikomičnog ritma gdje četverodijelnu priču čekaš da izađe godinu dana. Ali eto, budući da obje izdavačku kuće predivno komuniciraju sa publikom (VČ "uskoro", "ove godine", "nismo odustali, naravno, zadnju izdali 2016, pa šta, tek je 2020", a Ludens čak ni to, Ludens nikako), neke je odluke stvarno teško donijeti.
I onda Libellus stavi za 112 stranica 150 kn, jebiga, pouzdanost je možda i najvažnija stvar kod izdavača, a konkurencija im je malo jača. Jedni ništa ne pričaju, a drugi lažu čim stignu.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/05/2020 : 12:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Vala svaka istinita i mudra.

Jebes publiku izdavac izdaje za sebe (a tebe publiko ko grebe).

I sad ce da krenu neki dobrodasmozivi likovi, setimo se 1993 i haosa na trzistu...

sangue navajo
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 24/05/2020 : 14:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Veseli četvrtak ima tu poslovnu devizu koja glasi: "Mi smo izdavači i bogovi i boli nas racku šta čitaoci žele i traže! Ko hoće nek nas kupuje, ko neće, ne mora i to je to".

Drže se prvobitnih odluka ko pijani plota i van svake ekonomske i izdavačke logike. Rekli su da nema reprinta "Majki i očeva" i nema ga iako je prvo izdanje rasprodato u rekordnom roku a novo izdanje bi planulo samo tako! Rekli su da ce ZS ići na 40 dana i ide i dalje iako je interesovanje takvo da komotno može da pređe na mesečni ritam. MM debeljuce nema već tri godine iako su prethodne knjige rasprodate...

Za Talicnog i Umpah Paha drže autorska prava ali im na pamet ne pada da ih objavljuju...

Što bi Obeliks rekao "Šašavi su ti Veseljaci"...

Edited by - vronski 3 on 24/05/2020 17:41:26
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 24/05/2020 : 21:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message  Reply with Quote
Meni je žao što sam kasno saznao za postojanje Mister Noovih knjiga, ostalo je njihova stvar.

quote:
Originally posted by Combatrock

Promena rikne, naziv Teks... blede i lose kopije VC.

SD isto los otisak.

Ludens ocajan prevod. Ali deluje najsolidnije.


Misliš na "Tex", tako ti se više dopada? U redu, ali greška je što je srpski izdavač uopšte lutao po takvom pitanju.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/05/2020 : 22:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ma neka bude i Gospodin Ne onaj sa djetelinom, samo da ga izdaju više.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 25/05/2020 : 09:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by motorista

Meni je žao što sam kasno saznao za postojanje Mister Noovih knjiga, ostalo je njihova stvar.

quote:
Originally posted by Combatrock

Promena rikne, naziv Teks... blede i lose kopije VC.

SD isto los otisak.

Ludens ocajan prevod. Ali deluje najsolidnije.


Misliš na "Tex", tako ti se više dopada? U redu, ali greška je što je srpski izdavač uopšte lutao po takvom pitanju.



Tex ili Teks, kakva je razlika?
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 25/05/2020 : 10:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message  Reply with Quote
Ako VČ nastavi kao do sada, a Ludens da izlazi mesečno, stižu se aprila 2024 kod originala 585.
Jedino logično je da VČ ubrza Texa kada se približi Ludens.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 25/05/2020 : 18:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Pa sto odmah ne krenuse sa Teksom nego se pre toga zvao Tex.

Smetaju mi te promene koje deluju hmmm isilovano

sangue navajo
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2412 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 25/05/2020 : 23:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

najbolje bi bilo da vc stane sa ovim i krene sa onim mladim teksom na kioske...ionako ce ludens za 2,5 - 3 godine ovo izdati...



Zašto? Pa isto bi se moglo reći da LU stane sa DD.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2020 : 00:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ma samo nek ubrzaju Teksa na dvomesecni ritam, znaci 6 brojeva godisnje, da ih ne sustigne Ludens. To bi bilo lepo.

I knjige Mister NOa, Dilana, Napoleona ...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/05/2020 : 03:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Svarog

Ako VČ nastavi kao do sada, a Ludens da izlazi mesečno, stižu se aprila 2024 kod originala 585.
Jedino logično je da VČ ubrza Texa kada se približi Ludens.



Od VČ jedino što očekujem je da ugase Texa.
Ne slutim, nego me ne bi začudilo da urade to.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/05/2020 : 09:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

quote:
Originally posted by zlatan bihac

najbolje bi bilo da vc stane sa ovim i krene sa onim mladim teksom na kioske...ionako ce ludens za 2,5 - 3 godine ovo izdati...



Zašto? Pa isto bi se moglo reći da LU stane sa DD.


samo sto ludens ima iza sebe 3/4 redovne serije, sve almanahe, specijale, vecinu giganata i maxija, i sve to kao kiosk izdanje...
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000