forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Lazarus Ledd (Losa Lektira)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

igor-frik
Starting Member



Croatia
65 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/04/2020 : 18:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send igor-frik a Private Message  Reply with Quote
LL je odlican strip,lako citljiv, zabavan i jako dobro nacrtan..steta da Nathan never nije imao ovako dobre crtace na pocetku redovnih brojeva...
A siguran sam sa ima puno gorih stripova od LL tako da ne vidim razlog
da bi se o njemu otvorila posebna tema na kojoj ces kenjat po stripu, izgleda da nisi ni svjestan koliko je potrebno truda da bi se takav strip uopce stvorio...i koga uopce boli ona stvar sta ti mislis o stripu
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3053 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 06/04/2020 : 20:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
Dobro, pustimo sada osobna prepucavanja, ajmo o stripu..... samo mali osvrt na Gordon Linka kad ga toliko spominjemo - mislim da sam tu prvi puta naletio na Della Monicu koji se kasnije prebacio na Zagora (ili je mozda vec radio na Mr Nou tada, nisam siguran)

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16731 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 06/04/2020 : 21:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je prije radio na Mister Nou, pa je prešao na Zagora. Ne sjećam se da li je nacrtao samo jednu epizodu Mister Noa ili je možda još koju.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/04/2020 : 17:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

prvih 8-9 brojeva su sa hrbatom na kojem je napisano naziv i numeracija...ostali nemaju hrbat, vec su sa klamericom spojeni...brojeve 21 i 22 nije izdao borgis, vec ih ima na netu, prevedeni...

Hvala ti Zlatane, znači kod svih je tako

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/04/2020 : 11:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by bonjovi4ever
Sjećam se kak sam, ima od toga skoro 20 godina ...



Izgleda da nas je dosta takvih koje je Lazarus Ledd vratio stripovima;)
Vidio sam da još neki slično pišu.

Naravno, ne slažem se da je bolji od većine Bonellija: Bonelli je rudnik koji još nije rekao zadnju riječ! Čak se čini da se malo-pomalo otkriva i da će tek u vremenu koje dolazi biti sagledan na obuhvatniji i mjerodavniji način. (koliko se, u tom pogledu, prevario mali mate, to je epohalno)

Inače, sad me ova diskusija vužgala i baš bih htio vidjeti na što LL liči danas. A ti mi stripovi nisu pri ruci, moram čekati da se smiri ova histerija oko korone.



Tu je djelomice subjektivnost u pitanju, tj. da mi je bolji od većine Bonellija. Znam da Larry nije Bonelli, ali nekako ga i ja stalno povezujem uz njega. Prvenstveno zato jer, izuzev Dylana i priznajem ponekog Zagora, nisam nijedan strip serijal toliko puta iščitavao. Još se sjećam da sam kod bake na selu imao jednu staru policu iznad kreveta, ispunjenu većinom Larryjem. Po moru sam par godina obilazio kioske dok napokon nisam sve epizode sakupio.

A prije kakve 3 godine, nakon cjelokupnog ponovnog čitanja da vidim kakav dojam će ostaviti godinama kasnije, i dalje se sasvim solidno drži.

Kad bih bio potpuno subjektivan, rekao bih da Larry kod mene kotira iznad svakog Bonelli serijala. Iako danas, nakon mnogo većeg iskustva, razumijem da, objektivno, nije toliko kvalitetan. Mislim da mnogi tu korelaciju subjektivno-objektivno ovdje ne znaju razlikovati.

Čovjek s vremenom mijenja i nadograđuje svoja razmišljanja, reklo bi se širi vidike, i koliko god da ti je lijepa ta livada djetinjstva postoji cijeli jedan novi svijet za otkriti. Samo ga treba prihvatiti, a ne non-stop vrtiti se u krug i ostati na početku. Da se tak izrazim. To se ne odnosi samo na stripove, naravno.

P.S. Nije mene Larry vratio stripovima. On me prije dvadesetak godina navukao da počnem svakodnevno čitati stripove. Mada sam i ja imao nekoliko godina pauze, ali to su one godine kad te neke druge stvari zanimaju mnogo više od stripova i knjiga, tj. općenito čitanja. I bome se ne sjećam koji strip me vratio stripovima, ali znam da me King vratio čitanju. Stripovi su više usput nekako došli. I danas su ipak malo sporedniji.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 11/04/2020 11:52:44
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 11/04/2020 : 11:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nenno

Dobro, pustimo sada osobna prepucavanja, ajmo o stripu..... samo mali osvrt na Gordon Linka kad ga toliko spominjemo - mislim da sam tu prvi puta naletio na Della Monicu koji se kasnije prebacio na Zagora (ili je mozda vec radio na Mr Nou tada, nisam siguran)



Della Monica je počeo davne 1983. na Alan Fordu.
Pa Mister No (2 pričes Ongarom) i jedan MM.
Nekoliko Texova. Onda tek Gordon.
Nekad mi je bio jedan od najboljih crtača. Danas je i dalje tu negdje.
https://www.comicsbox.it/autore/dellamonica_raffaele

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 11/04/2020 : 12:48:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Lazarus mi je uz Nathana bio najjači strip kada sam počeo s čitanjem stripova. Prije njih jedino čitao AF. Da li je završen Lazarus kao serijal ili je samo prestao izlaziti?

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/04/2020 : 13:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zvršen. Doduše nije ga stigao Ade završiti pa je kraj dopisao njegov veliki prijatelj Leo Ortolani (Rat-man).

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=21894&whichpage=1

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000