forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Krivo vrijeme, krivo mjesto
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/04/2020 : 16:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


"Stripovi Brubakera i Phillipsa uvijek su barem osam godina ispred svog vremena." BRIAN K. VAUGHAN

Dvije međusobno povezane priče o nasilju, obiteljskim vezama i slomljenim srcima u 1970-tima. Prva se događa 1976. godine dok Teeg Lawless služi dvotjednu kaznu u pritvoru, a sve iznenada polazi po zlu. Onda je ljeto 1979. godine, kad Tracy Lawless s ocem putuje do pakla i natrag. KRIVO VRIJEME, KRIVO MJESTO je inventivna priča, istovremeno ranjiva i zloguka. Instant klasik od majstora noira Brubakera i Phillipsa kojima se pridružila i cijenjena koloristica Elizabeth Breitweiser.

Kriminal 7 • Krivo vrijeme, krivo mjesto • 104 stranica • Kolor • 170 x 240 • Tvrdi uvez • Scenarij Ed Brubaker • Crtež Sean Phillips • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Vrban • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.4.2020. • Cijena 120 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kriminal-7-krivo-vrijeme-krivo-mjesto/617/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/04/2020 : 17:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
fantasticno
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/04/2020 : 18:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo me zbilja odusevljava. Kako je i receno, jos Kriminala. Odlicno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/04/2020 : 19:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Toooo misko!!!




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 08/04/2020 : 19:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Bravo !!!

Carpe diem
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/04/2020 : 20:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/04/2020 : 20:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo danas sam zdrobio sva 3 nova Kriminala.
Meni je ovaj serijal uz Skalpirane sam vrh žanra i jedan od najboljih serijala općenito.
Kratki i slatki, svaka knjižica je priča za sebe. U svakoj mi nijedna strana nije bila dosadna, baš naprotiv kad ih krenem čitat ne mogu stat.
Crteže je dobar, priča je odlična, izdanje vrhunsko.
Nadam se da će Fibra ovo izdavat i dalje kako bude izlazilo.
I dajte ljudi, kupite i pročitajte, vjerujte mi ovo je bolesno dobar strip.
(C/P ću u sva 3, čisto da dignem topike). :D

U ovom broju su mi se posebno svidjeli stripovi unutar stripa, nadam se da ovo nije neki spojler. :)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 09/05/2020 : 23:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Broj stranica nije dozvoljavao razvoj nekih kompleksnijih priča, ali meni je ovo jako dobar strip. Teeg je grozan čovjek, a pogotovo otac, ali je sjajan materijal za strip "junaka". Stripovi unutar stripa su važni dio priče.
Odličnom scenariju i crtežu, ovdje pridodajem i odličnu boju.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/05/2020 : 12:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pa, na kriminal sam uvek gledao kao na prvih sest brojeva. dugo je bio na toj cifri, tek kasnije sam video da to ide dalje. ovaj dvojac stalno saradjuje, na slicnoj tematici i desilo se ono sto se inace deasava - poceli su da rade bezvezarije. ne znam, ako vec moraju da rade zajedno, sto ne krenu da pisu nekakve jebene ljubice i slicno, da malo odmore. al kao sto rekoh, za mene je kriminal od 1 do 6, meni odgovara i to sto su isli pojednicano
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/05/2020 : 12:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
hm, hvali kriminal 7 u naslovu topica
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/05/2020 : 13:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne stane, naslov topica na nvarchar(80)
;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/05/2020 : 00:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Brzo, ali sigurno došlo se i do kraja (barem što se izdanih dijelova tiče) Kriminala. Ovaj dio je bez dileme najposebniji, osim što se u njemu nalaze i isječci iz stripova koje glavni likovi čitaju (jako "meta" što bi Amerikanci rekli) i radnja stilom odudara od prethodnika. Ovaj strip se zapravo može podijeliti u 2 dijela, a oba sadrže likove iz obitelji Lawless i zapravo u retrospektivi daju sasvim dobru podlogu za likove koje smo upoznali u prethodnim dijelovima. Radnja je zapravo svojevrstan slice of life prikaz života oca i sina, nema tu neke guste ispreplenosti i zamršenosti, ovdje se prikazuju dvije generacije i njihove životne perspektive i okupacije. Stripovi unutar stripa su povezani s radnjom, točnije rečeno daju neku metaforičku sliku onoga što likovi proživljavaju i razmišljaju, ali nije mi ni taj dio do kraja sjeo. Sve u svemu, iako pohvaljujem osvježeni pristup serijalu, sklon sam priznati da je ovo među slabijim stipovima serijala, ali i dalje je to vrlo visoka kvaliteta. Nedostaje mi neke ingenioznosti koja je bila prisutna do sada, nije mi ovdje bila toliko zanimljiva radnja iz 1.lica.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 25/05/2020 : 00:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Premda serijal nije završen ipak bih volio nakon ovog uzastopnog čitanja dati sveopći dojam odnosno rang listu po kvaliteti knjiga. Serijal je fenomenalan, pravi dragulj stripa i ima te svoje posebne kvalitete koje ga krase i izdvajaju. Iako je sve to donekle povezano, svaki od ovih dijelova se može čitati i zasebno. Jednostavno ovaj dvojac je majstor i kako god okrenu radnju i u kojem god smjeru ona išla i kakav god je protagonist jednostavno ne može biti loše. Mislim da sam dosta s time rekao. Od najboljeg prema najmanje dobrom bih ovako poredao:
4
6
3
5
2
1
7

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 25/05/2020 : 00:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Savage Sword,Deadly Hands + ovo:

vidi se kvalitetan dućan MOKF

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 25/05/2020 00:05:58
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2020 : 08:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Po naslovu san mislija da je moja biografija.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 27/06/2020 : 22:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Procitah ceo serijal i odusevljen sam!! Ni u jednom trenutku nema praznog hoda, dosade i slicnog osim poslednjeg dela ali o tome kasnije. Likovi su tako uradjeni da ne znas da li da se saosecas sa njima ili da ti budu odvratni ali definitivno ce postati deo tebe tokom citanja. Naracija i crtez su fantasticni, uklopljeni do savrsenstva. Prica, obrt, ljudi, misljenja, ponasanje... Brubaker je neverovatan scenarista! Sedmi deo mi je mnogo slabiji posle 6 knjiga totalno ludacke voznje kroz svet kriminala. Drago mi je jer nije nastavljeno jer se vec u poslednjoj knjizi vidi gubitak inspiracije ali opet nije tako lose. Fibrina izdanja na nivou. Uzitak je citati iz knjiga po 100tinak stranica. Sve perfektno!

Brojevi 1-6 10/10
Broj 7 6/10

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2020 : 20:35:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Brubaker&Phillips:Kriminal 1 - Kukavica (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 2 - Lawless (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 3 - Mrtvi i umirući (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 4 - Jedne teške noći (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 5 - Grešnici (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 6 - Posljednji od nedužnih (Fibra)
Brubaker&Phillips:Kriminal 7 - Krivo vrijeme,krivo mesto (Fibra)

Kad se dobro razmisli,svi uglavnom volimo ovaj žanr - čistokrvni krimić;a opet,tako je malo stripova za koje možemo reći da su klasičnog krimi noir žanra.
Brubejker i kolega mu Šon Fiips su nam podarili baš jedan punokrvni krimi serijal,sa svim potrebnim elementima.Pa i vreme dešavanja je najbolje odgovarajuće - sedamdesete i osamdesete godine,kad ćemo pratititi neke žetoke momke kroz dve generacije.Mesto zbivanja - Central City (aka New York ili tako neki grad).

Rekoh,zaplet klasičan kriminalistički sa svim pratećim momentima,organizovanim kriminalom,izdajom i mržnjim,fatalnim ženama,osvetom i pljačkama...Nekoliko glavnih junaka se provlače kroz sedam knjiga,mada svaka ima svoje glavne likove.

Definitivno jedan od najboljih serijala svoga žanra,a ocene koje ću dati za svaku od knjiga će verovatno biti pomalo nesvakidašnje (gledajući kako je većina ocenila pojedine knjige):
1 - 4/5
2 - 4.5/5
3 - 4.5/5
4 - 4/5
5 - 5/5
6 - 5+/5
7 - 4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/07/2020 : 21:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja bih rekao da su to sasvim realne brojke i otprilike bi ih i ja tako ocijenio. Peta i šesta knjiga su definitivno najjače do sada.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/07/2020 : 21:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Rekoh ja davno da su peta i šesta najbolje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2020 : 21:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
e pa momci,ako vas dvojica tako kažete,onda je to to!!
ja ću samo da to potpišem.

Pakinjo,koliko se sećam,tebi su još sjajni i Sleeperi i Zatamnjenje - kakvi su ti ostali njihovi uradci?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/07/2020 : 01:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

e pa momci,ako vas dvojica tako kažete,onda je to to!!
ja ću samo da to potpišem.

Pakinjo,koliko se sećam,tebi su još sjajni i Sleeperi i Zatamnjenje - kakvi su ti ostali njihovi uradci?



Sleeper mi je najbolji njihov strip poslije Kriminala, a The Fade Out je skroz pristojan krimić smješten u meni veoma drag vremenski period. Fatale krene stvarno dobro (odličan spoj noira i Lovecraftovskog horora), al previše su ga razvukli pa se razvodnilo do kraja. Jebiga, novci, uvik isto... Trebala je biti 12-dijelna serija, al se dobro prodavalo pa su razvukli na 24 broja. Kill or Be Killed nisam pročitao do kraja, bilo mi je okej, al me nije baš povuklo, dok mi Incognito nije legao. Previše je predvidiv i ide šablonski, okej za pročitati, al nije baš za na policu. Gotham Noir je prva prava njihova kolaboracija i okej je za jedno čitanje, imaš i moju recenziju ovdje na sajtu.

Od sličnih stvari bi ti preporučio fenomenalni serijal Gotham Central koji pišu Ed Brubaker i Greg Rucka, a crta ga Michael Lark. To ti je serijal koji u glavnim ulogama prati policajce u Gothamu, Rucka je pisao događaje dnevne smjene u policiji, a Brubaker noćne smjene. Odličan serijal, prava policijska drama.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 17/07/2020 : 09:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Sleeper sjajan. Cekamo ga sa nestrpljenjem.

Mogao bi Gotham Central u fibrinom ruhu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/07/2020 : 11:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by anto

e pa momci,ako vas dvojica tako kažete,onda je to to!!
ja ću samo da to potpišem.

Pakinjo,koliko se sećam,tebi su još sjajni i Sleeperi i Zatamnjenje - kakvi su ti ostali njihovi uradci?



Sleeper mi je najbolji njihov strip poslije Kriminala, a The Fade Out je skroz pristojan krimić smješten u meni veoma drag vremenski period. Fatale krene stvarno dobro (odličan spoj noira i Lovecraftovskog horora), al previše su ga razvukli pa se razvodnilo do kraja. Jebiga, novci, uvik isto... Trebala je biti 12-dijelna serija, al se dobro prodavalo pa su razvukli na 24 broja. Kill or Be Killed nisam pročitao do kraja, bilo mi je okej, al me nije baš povuklo, dok mi Incognito nije legao. Previše je predvidiv i ide šablonski, okej za pročitati, al nije baš za na policu. Gotham Noir je prva prava njihova kolaboracija i okej je za jedno čitanje, imaš i moju recenziju ovdje na sajtu.

Od sličnih stvari bi ti preporučio fenomenalni serijal Gotham Central koji pišu Ed Brubaker i Greg Rucka, a crta ga Michael Lark. To ti je serijal koji u glavnim ulogama prati policajce u Gothamu, Rucka je pisao događaje dnevne smjene u policiji, a Brubaker noćne smjene. Odličan serijal, prava policijska drama.


fala Paka-ispratio sam tvoju recenziju za GN,mada se nadam još Gotham Centralu od Brubiše.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/07/2020 11:42:59
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 07/11/2020 : 13:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i ovu sedmicu i mogu reć da mi je top. Pričalo se da je dosta slabija pa nisam žurio sa čitanjem, ali po meni - ovo je i dalje na visokoj razini. Ovog puta sama priča (odnosno dvije priče) nisu nešto ali super funkcioniraju u kombinaciji sa izmišljenin stripovima koje likovi čitaju. Ti izmišljeni stripovi su zakon. Izazivaju instant nostalgiju, divno su nacrtani i daju kontrapunkt radnji u stripu, mašta/stvarnost.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/11/2020 : 14:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,isto rekoh i ja - sedmica je na visokom nivou,malo drugačija,ali svejedno sjajna.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/11/2020 : 14:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da,isto rekoh i ja - sedmica je na visokom nivou,malo drugačija,ali svejedno sjajna.



idi citaj svetlost amaloua
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000