forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 GOLCONDA / MAGIČNI VETAR #1 (epizode 1-3)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 28/04/2020 : 17:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
GOLCONDA / MAGIČNI VETAR knjiga #1 (epizode 1-3)



Magični Vetar
Epizode: 1, 2, 3
Scenario: Gianfranco Manfredi
Crtež: José Ortiz, Giuseppe Barbati, Bruno Ramella
Naslovnica: Andrea Venturi
Broj strana: 294
Format: Bonelli (16x21)
Povez: meki
Datum objavljivanja: 28. april 2020.
Boja: crno-belo
Originalni naslovi: 1: Fort Ghost, 2: Artigli, 3: Lady Charity

Cena: 1.100 dinara (promo period, prva dva meseca), kasnije 1.300 dinara.

Fotke "iz ruke"

1: Tvrđava aveti



Komad metala zaglavljen u glavi izbrisao mu je pamćenje, ali mu je zato dao moć "prozorljivosti". Za Sijukse on je Magični Vetar, jer ih je vetar doveo do njega. Nekada se zvao Ned Elis i bio je vojnik koji je preživeo eksploziju vojnog konvoja u kome se nalazio kao pratnja tovara oružja. Kakvi mutni poslovi stoje iza ove tragične nesreće? Da bi to saznao Ned će morati da krene na mučno putovanje u svoju prošlost, ali tek na kraju, među duhovima Tvrđave aveti, moći će da sazna pravu istinu.

2: Kandže



U samom srcu Ukletih zemalja Magični Vetar razotkriva misteriju nestanka indijanskog mladića Onog Koji Priča sa Orlovima, a njegovo surovo otkriće moći će da se uporedi sa najstarijim zabeleženim zločinima...Ali tek onda kada se otkriju muke dečaka koji je želeo da postane orao i zbog čega je naišao na podsmeh svog plamena, tek tada će i Magični Vetar uspeti da pomogne plemenu da prebrodi želju za nepotrebnom osvetom.

3: Milostiva Gospa



Anđeo iz čikaškog visokog društva, dama znana kao Milostiva Gospa, nije baš onakva kakvom se na prvi pogled čini. Vili Ričards, poznatiji kao Po, saznaće to na teži način: rizikujući da siđe s uma zapetljan u neprozirne niti koje je đavolska žena isplela za njega! Magični Vetar je možda predaleko da bi pomogao svom prijatelju, međutim, veza koja ih ujedinjuje biće dovoljna da na vreme primi vapaj za pomoć od hrabrog novinara.

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB

Edited by - Golconda on 28/04/2020 21:01:59

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 28/04/2020 : 19:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Nisam stručnjak za prevode i jezike pa da me se ne uzme za zlo ali prevodi prve i treće epizode su mi malkice čudni.
Nije li bilo bolje/ljepše ostaviti Fort ghoust i Lady Charity? Znam da bi na srpskom jeziku možda malo čudno izgledalo, ali čini mi se pravilinije.
A i sami prijevod Milostiva gospa više mi vuče na nekog svetca nego na osobu. Lady bi bila dama/gospođa iz visokog društva šta je i po samoj priči točnije.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 20:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Zar nije to brod? Ili se ja slabo sjecam?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2020 : 21:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni su prevodi fenomenalni - svaka cast ko je prevodio
puno bolje nego Fort ghost i lady charity

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/04/2020 : 22:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Prijevod je vrhunski. Kakav crni engleski, uvijek sam bio protiv njega i imbecilnih Talijana sto ga ostavljaju, ali...
Dobro. Stara prica.
Jedino se ni ja ne sjećam odgovara li Lady Charity ovome, sto je to tamo uopce bilo.
No ako to ostavimo po strani, maestralno, kako sam i rekao legazu koji je radio na slaganju ovih stripova.

S druge strane, ovo je doista na roto papiru? I to žutom? Ima jos papirnih fasistofetisista poput jakija??
Steta. Ne treba neki otporan na nuklearni rat, ali bar onaj "relativno fin".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/04/2020 : 22:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Zar nije to brod? Ili se ja slabo sjecam?


Lady Sinclair glavni lik u toj epizodi zovu i lady charity, sto je i ime broda na kojem se odigrava zavrsna scena.
Bolje je puno naslove ostaviti u engleskom originalu, kao sto su uostalom to taljani odredili.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 22:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Roto papir fore..Zauvijek!
Prijevod naslova mi se sviđa jer se ne radi o imenima ljudi već je prvo ime utvrde a drugo nadimak jedne gospođe.
Ima li koja dobra duša da napravi video ovog izdanja kad izađe pa ga stavi na you tube i onako prelista

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 28/04/2020 22:18:22
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/04/2020 : 22:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Roto papir fore. Znam sto si htio, ali ispalo je odlicno.
Bas su fore

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 22:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/04/2020 : 22:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Roto papir fore..Zauvijek!
Prijevod naslova mi se sviđa jer se ne radi o imenima ljudi već je prvo ime utvrde a drugo nadimak jedne gospođe.
Ima li koja dobra duša da napravi video ovog izdanja kad izađe pa ga stavi na you tube i onako prelista



Da ti usput i sve pročita, ili da angažira različite glumce Srpskog narodnog pozorišta za svaki lik posebno?

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/04/2020 : 22:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Plus light show, grmljavina, bljeskovi, sum vjetra... kad je bal nek je maskenbal!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/04/2020 : 22:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A oće to oni momci iz prelistavanja
https://www.youtube.com/channel/UC9HkhdfZwdPZrIsDKYZ_q_w/videos

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2020 : 22:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Prijevod je vrhunski. Kakav crni engleski, uvijek sam bio protiv njega i imbecilnih Talijana sto ga ostavljaju, ali...
Dobro. Stara prica.
Jedino se ni ja ne sjećam odgovara li Lady Charity ovome, sto je to tamo uopce bilo.
No ako to ostavimo po strani, maestralno, kako sam i rekao legazu koji je radio na slaganju ovih stripova.

S druge strane, ovo je doista na roto papiru? I to žutom? Ima jos papirnih fasistofetisista poput jakija??
Steta. Ne treba neki otporan na nuklearni rat, ali bar onaj "relativno fin".


ako to ti potvrđuješ kao stručnjak,znači da je zaista kako sam rekao - odličan izbor naslova.

što se tiče papira,mislim da je rečeno da ide isti kao u Juliji/Pričama,a to je onaj beli papir.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 28/04/2020 : 23:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Curunir

Prijevod je vrhunski. Kakav crni engleski, uvijek sam bio protiv njega i imbecilnih Talijana sto ga ostavljaju, ali...
Dobro. Stara prica.
Jedino se ni ja ne sjećam odgovara li Lady Charity ovome, sto je to tamo uopce bilo.
No ako to ostavimo po strani, maestralno, kako sam i rekao legazu koji je radio na slaganju ovih stripova.

S druge strane, ovo je doista na roto papiru? I to žutom? Ima jos papirnih fasistofetisista poput jakija??
Steta. Ne treba neki otporan na nuklearni rat, ali bar onaj "relativno fin".


ako to ti potvrđuješ kao stručnjak,znači da je zaista kako sam rekao - odličan izbor naslova.

što se tiče papira,mislim da je rečeno da ide isti kao u Juliji/Pričama,a to je onaj beli papir.



Onda su oni iz System comicsa bili neznalice izgleda, a i ne vidim ni u recenzijama da se netko bunio na naslove. Valjda su i u talijanskom originalu krivo preveli

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/04/2020 : 23:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa i nisu neki znalci,Sistemovci - ovo što kaže Curunir - uvek se zgrozim kad vidim neki francuski ili italijanski strip sa engleskim nazivom;kao i naš (sa ovih prostora)

ova potez samo pokazuje koliko je Golkonda ozbiljan (iako mali) izdavač,i da pristupaju svom radu sa ljubavlju i velikom pažnjom.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/04/2020 : 23:23:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da. Inace je potrebno mnogo muke i truda da se ostavi kako je kod Talijana, a zacas se otfrlje u suprotnom sve obavi (sarkazam). Ljudi su se konzutirali, razbijali glavu, usporedjivali, pitali - i odlucili. Bas kako kazes, malen ali ozbiljan, bar sto se ovoga tice.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 28/04/2020 : 23:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ne sumnjam da su se potrudili da stave najbolje kako su mislili, a bilo mi je važno i mišljenje našeg Curunira o ovome.
Šta se tiče Golconde kao izdavača, za sada, sve super. Nastavili Juliju i Priče, šta se mene tiče više nego dovoljno, a sve ostalo samo plus.
U ozbiljnost izdavaštva niti najmanje ne sumnjam, ali povijest nas uči da je to kruh sa milijardu kora i nadam se da će jako dugo opstat;)

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 29/04/2020 : 17:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Fort Charity i Lady Ghost.

sangue navajo
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/04/2020 : 17:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
imena i nazivi se generalno ne prevode na kojem god da su jeziku (osim ako za njih nema ekvivalenata na ciljnom jeziku)
u slucaju srpskog jezika se transkribuju
ali ako ovde nisu u pitanju nazivi i imena, vec cisto naslovi epizoda na engleskom, nema razloga da ne budu prevedeni
imho

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 29/04/2020 : 17:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Nabavljene obe knjige! Prelistao, izdanja izgledaju sjajno. Jesam primetio da se na unutrašnjoj strani korice u knjizi jedan kao nazivi originalnih epizoda nalaze epizode 22,23,24, meni lično ne smeta, dešava se kad se izbacuje zajedno.

E sad pitanje za znalce - pošto nikad nisam čitao MV, jesu li priče povezane? Tj. da li mogu da čitam prvu pa osmu knjigu, ili bolje da čekam i čitam redom?

I da, prevod vrh.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 29/04/2020 : 18:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Redom , dok ne useru motku u drugom pluvremenu.

sangue navajo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/04/2020 : 18:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
cista glupost je ostavljati na engleskom
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 29/04/2020 : 19:32:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Nabavljene obe knjige! Prelistao, izdanja izgledaju sjajno. Jesam primetio da se na unutrašnjoj strani korice u knjizi jedan kao nazivi originalnih epizoda nalaze epizode 22,23,24, meni lično ne smeta, dešava se kad se izbacuje zajedno.

E sad pitanje za znalce - pošto nikad nisam čitao MV, jesu li priče povezane? Tj. da li mogu da čitam prvu pa osmu knjigu, ili bolje da čekam i čitam redom?

I da, prevod vrh.Ima dosta povezanih ali i samostalnih koje su ubacivane između ovih povezanih, e sad koje su i kad su na redu više ni sam ne znam red bi bio opet se malo podsjetiti.Uglavnom meni je serijal odlično sjeo.Fataj i čitaj nećeš se pokajati, meni se od 100 i kusur epizoda, njih desetak nije baš nešto previše dopalo ostalo super.Crtež Parlova mi je posebno dobar u ovom serijalu

Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/04/2020 : 19:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Nabavljene obe knjige! Prelistao, izdanja izgledaju sjajno. Jesam primetio da se na unutrašnjoj strani korice u knjizi jedan kao nazivi originalnih epizoda nalaze epizode 22,23,24, meni lično ne smeta, dešava se kad se izbacuje zajedno.

E sad pitanje za znalce - pošto nikad nisam čitao MV, jesu li priče povezane? Tj. da li mogu da čitam prvu pa osmu knjigu, ili bolje da čekam i čitam redom?

I da, prevod vrh.


Serijal tece. Povezan je. Imas i nekih epizoda koje mogu stati same za sebe, ali na tvom mjestu ja bi Magica citao postepeno kako ide. Odlican serijal. Ne samo kao Western. Crtaci mahom odlicni. Oni koji nisu odlicni, bar su vrlo dobri. Vrh SBE-a. Sve tu stima, ima glavu i rep i odlicno funkcionira narativno i vizualno. Samo naprijed, gustaj!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/04/2020 : 20:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Nabavljene obe knjige! Prelistao, izdanja izgledaju sjajno. Jesam primetio da se na unutrašnjoj strani korice u knjizi jedan kao nazivi originalnih epizoda nalaze epizode 22,23,24, meni lično ne smeta, dešava se kad se izbacuje zajedno.

E sad pitanje za znalce - pošto nikad nisam čitao MV, jesu li priče povezane? Tj. da li mogu da čitam prvu pa osmu knjigu, ili bolje da čekam i čitam redom?

I da, prevod vrh.



To ti je nešto kao Dosje X. Imaš samostalnih, često su upravo takve najzabavnije, iako lagane.
A imaš i ovu veliku urotu, pa unutar nje zavjeru oko Custera, koja na kraju sve vise umara.
Prvih 60 svakako su mnogo bolje, među njima ima i vrhunskih. O Frisendi necu trositi rijeci, covjek je genijalan do boli.
Manfredi je pak ovdje izvukao 690% sebe. Inace mi je debelo ispodprosjecan, vecinom cak i los na svemu cega se uhvatio.
Ovdje je zabljesnuo, trajalo je dugo, i nece se ponoviti nikad.
Uzivaj.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/04/2020 : 20:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

imena i nazivi se generalno ne prevode na kojem god da su jeziku (osim ako za njih nema ekvivalenata na ciljnom jeziku)
u slucaju srpskog jezika se transkribuju
ali ako ovde nisu u pitanju nazivi i imena, vec cisto naslovi epizoda na engleskom, nema razloga da ne budu prevedeni
imho



Nekome po volji, nekome ne kako su odabrali. U redu.
Ali mislim da se svi slažemo da bi bilo ocajno i uzasno vidjeti Fort Goust i Le(j)di Čeriti, ili kako već.
Ajme. Nepodnošljivo.
Tako da, u srpskom gotovo da i nema izbora nego ovakve stvari PREVESTI.
Batali pravila za ovakve slucajeve. Trebate ih mijenjati.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000