forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Gde stati sa serijalom: The Walking Dead
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 14:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Eh, nisam otvorio temu 100 godina.

Poslednjih godina, na svu sreću, imamo jako veliki izbor stripova i to samo od naših, ex-YU izdavača. Strana izdanja ne pratim.
Verujem da nisam jedini kome je teško da isprati sve što bi želeo, pogotovo kada niste ograničeni na pojedine škole stripa ili žanrove, već želite da imate/pročitate svaki dobar strip.
U praćenju te ogromne stripovske produkcije najveći problem mi predstavljaju serijali. I da ne računamo Bonelli, postoji toliko serijala koji imaju po 5, 10, 15 i više knjiga, što zahteva i mnogo novca, vremena za čitanje, a vala i mesta na policama.

Ja nisam od onih koji moraju imati ceo komplet nekog strip serijala. I zato bih želeo da pročitam/posedujem najbolje od svega što me interesuje.
Mislim da nijedan duži serijal nije podjednakog kvaliteta od početka do kraja. Često u kasnijim epizodama kvalitet počne da pada, zbog promene autora ili su originalni autori izgubili ideje i počeli da fušare.
Primer je Alan Ford - mnogo puta se na forumu pisalo kako su do 75. broja epizode "suvo zlato", da do broja 200 serijal takođe vredi, a nakon toga je tek mali broj epizoda vredan pažnje.

U ovoj temi bih hteo da predložim neke serijale, a forumaši koji su ih čitali podvuku crtu tamo gde serijal počinje da gubi na kvalitetu. Može i dve crte, kao kod primera AF.

Naravno, svaka diskusija je takođe dobrodošla.
Kada završimo sa jednim predložio bih sledeći, a i vaši predlozi su takođe dobrodošli.


1. Jeremiah - do 15. albuma (5. integrala)
2. Comanche - do 9. albuma (3. integrala)
3. The Walking Dead -
4.


Edited by - dessa on 25/06/2020 10:37:39

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 14:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote

Prvi predlog je Jeremiah iliti Džeremaja.
Čarobna knjiga je ovih dana izbacila 11. i 12. integral, a i Strp agentovo izdanje napreduje. Gde puvući crtu?
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 15:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni je prvih 15-ak albuma vrh. Nakon toga je još 5-6 albuma dobro, ali nakon 20. albuma slijedi pad.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 01/05/2020 : 15:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam za tebe prijatelju i druge čitaoce, ali ja to ovako rješavam.Uzet ću primjer Dilana.Taj mi se serijal u početku jako svidio a i sam sam ljubitelj horor filmova i te tematike.Dakle do nekih 60-70 brojeva sam kupovao redovno a onda malo zbog lošijih epizoda a i zbog perioda kada novaca baš nije bilo,prestao kupovati ali ne i čitati.Sad ih nabavljam preko aukcija i ostavim u kolekciji samo one epizode koje mi se posebno svide, dakle čitljiva, brza , zanimljiva priča.Sve ostalo na prodaju.Sa druge strane Zagor, iako naravno kao i svakom dužem serijalu ima dosta lošijih priča,crteža,taj serijal želim i imam sve stim da mi dakako ne pada na pamet da kupujem klasik i zlatni klasik pored extra zagora kojeg imam u kpmpletu.Isto tako ne kupujem i ovaj oriđiđi ako već kupujem LL.uzeo samo prvi broj zbog postera.Teško je podvući liniju i reći e od ovog broja više ne valja ništa.Vjerujem da je tako sa većinom serijala.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 01/05/2020 : 15:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Prvih 15. Iza aleks počinje pad ili možda bolje reći ponavljanje.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/05/2020 : 15:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nedavno pročitao 7. i 8. integral (albumi 19-24), pad postoji, ali je serijal i dalje dobar.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 15:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ja sam nedavno pročitao 7. i 8. integral (albumi 19-24), pad postoji, ali je serijal i dalje dobar.


Plaćenici, Granica, Plavi Lisac, Puška u vodi, to je još OK.
Od Posljednjeg dijamanta pa na dalje je jako loše.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 15:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Anto_123

Ne znam za tebe prijatelju i druge čitaoce, ali ja to ovako rješavam.Uzet ću primjer Dilana.Taj mi se serijal u početku jako svidio a i sam sam ljubitelj horor filmova i te tematike.Dakle do nekih 60-70 brojeva sam kupovao redovno a onda malo zbog lošijih epizoda a i zbog perioda kada novaca baš nije bilo,prestao kupovati ali ne i čitati.Sad ih nabavljam preko aukcija i ostavim u kolekciji samo one epizode koje mi se posebno svide, dakle čitljiva, brza , zanimljiva priča.Sve ostalo na prodaju.Sa druge strane Zagor, iako naravno kao i svakom dužem serijalu ima dosta lošijih priča,crteža,taj serijal želim i imam sve stim da mi dakako ne pada na pamet da kupujem klasik i zlatni klasik pored extra zagora kojeg imam u kpmpletu.Isto tako ne kupujem i ovaj oriđiđi ako već kupujem LL.uzeo samo prvi broj zbog postera.Teško je podvući liniju i reći e od ovog broja više ne valja ništa.Vjerujem da je tako sa većinom serijala.



Bonellijevi i drugi serijali koji imaju stotine epizoda su druga priča. Ne može se tu povući crta, kao kod Džeremaje, ali može da se napravi neka "best of" selekcija, kao što su Zagorove odabrane priče, npr.

Takođe, nije problem dati 2€ za jednu svesku Zagora i posle je prodati za 1.5€, ali ako treba da dam po 20€ za svaku novu knjigu nekog serijala, koje posle ne možeš da utopiš ni za 10, onda je mi je to pomalo problem.

Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 15:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Ja sam nedavno pročitao 7. i 8. integral (albumi 19-24), pad postoji, ali je serijal i dalje dobar.



A verujem da nije lako da se napravi rez, ali kad se mora.
Ovo što su NESVRSTANI i Tonto predložili, prvih 15, odnosno, pet integrala mi zvuči kao dobar presek. A uvek mogu da odem jedan ispod crte, ako mi se baš dopadne.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 15:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by Anto_123

Ne znam za tebe prijatelju i druge čitaoce, ali ja to ovako rješavam.Uzet ću primjer Dilana.Taj mi se serijal u početku jako svidio a i sam sam ljubitelj horor filmova i te tematike.Dakle do nekih 60-70 brojeva sam kupovao redovno a onda malo zbog lošijih epizoda a i zbog perioda kada novaca baš nije bilo,prestao kupovati ali ne i čitati.Sad ih nabavljam preko aukcija i ostavim u kolekciji samo one epizode koje mi se posebno svide, dakle čitljiva, brza , zanimljiva priča.Sve ostalo na prodaju.Sa druge strane Zagor, iako naravno kao i svakom dužem serijalu ima dosta lošijih priča,crteža,taj serijal želim i imam sve stim da mi dakako ne pada na pamet da kupujem klasik i zlatni klasik pored extra zagora kojeg imam u kpmpletu.Isto tako ne kupujem i ovaj oriđiđi ako već kupujem LL.uzeo samo prvi broj zbog postera.Teško je podvući liniju i reći e od ovog broja više ne valja ništa.Vjerujem da je tako sa većinom serijala.



Bonellijevi i drugi serijali koji imaju stotine epizoda su druga priča. Ne može se tu povući crta, kao kod Džeremaje, ali može da se napravi neka "best of" selekcija, kao što su Zagorove odabrane priče, npr.

Takođe, nije problem dati 2€ za jednu svesku Zagora i posle je prodati za 1.5€, ali ako treba da dam po 20€ za svaku novu knjigu nekog serijala, koje posle ne možeš da utopiš ni za 10, onda je mi je to pomalo problem.




Na Bonelli serijalima se minjaju crtači i scenaristi pa se zamor materijala manje primjećuje. Jeremiah je odavno ispričana priča.
Kod dosta BD serijala se može nać razlog za povlačenje crte. Riđobradi, Asteriks, Talični Tom, Comanche, Tanguy...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 01/05/2020 : 15:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Takvih je sve više, zato što su u startu precjenjeni npr.Ni jedan maxi ma koliko dobar bio, kad ga jednom platiš 49 kn, za njega ćeš najviše dobiti 25-30kn a opet tu je stranica za tri normalna nastavka od po 20 kn.tj. još se ubjediš da je to ok cijena
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 01/05/2020 : 15:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by swamp thing

Ja sam nedavno pročitao 7. i 8. integral (albumi 19-24), pad postoji, ali je serijal i dalje dobar.


Plaćenici, Granica, Plavi Lisac, Puška u vodi, to je još OK.
Od Posljednjeg dijamanta pa na dalje je jako loše.


Sad me čekaju 9. i 10., baš da vidim da li je toliko loše. Na ovom i DW forumu sam pročitao hrpu komentara da je sve poslije 15. albuma govno, pa se ispostavilo da ljudi stvarno žestoko pretjeruju. Kao što napisah, lošiji su ovi integrali od prvih nekoliko, ali se serijal dobro drži i meni su i oni vrijedni čitanja.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 15:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by swamp thing

Ja sam nedavno pročitao 7. i 8. integral (albumi 19-24), pad postoji, ali je serijal i dalje dobar.


Plaćenici, Granica, Plavi Lisac, Puška u vodi, to je još OK.
Od Posljednjeg dijamanta pa na dalje je jako loše.


Sad me čekaju 9. i 10., baš da vidim da li je toliko loše. Na ovom i DW forumu sam pročitao hrpu komentara da je sve poslije 15. albuma govno, pa se ispostavilo da ljudi stvarno žestoko pretjeruju. Kao što napisah, lošiji su ovi integrali od prvih nekoliko, ali se serijal dobro drži i meni su i oni vrijedni čitanja.


Ma čitljivo je to i dalje ali primjetan je zamor materijala i ponavljanje.
Možda ljudima koji se tek sreću sa Jaremiahom taj pad ne izgleda tako katastrofalan, ali meni je Jeremiah jedan od najvažnijih stripova koji mi je prije više od 30 godina otvorija skroz nove vidike kad je strip u pitanju. Nakon tih starih remek djela ove nove albume mi je jako teško čitat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1556 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 01/05/2020 : 16:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Kad sam svojevremeno pročitao piratsko izdanje 19. epizode Džeremaje "Granica", činilo mi se kao dobar završetak serijala,
pronašli su Lenu, ponovo se razišli i - kraj. Iako sama epizoda nije nešto posebno, ali može da stoji tako,
kao okončanje jedne potrage i odlazak u susret novim, "nenapisanim" avanturama.

Nisam, doduše, tad znao da li su nove avanture napisane i koliko ih ima, osim albuma "Plaćenici", koji nisam čitao.
(U svakom slučaju, dobra je naslovnica sa raskrečenim Džeremajom )

Do danas sam slabo čitao te epizode od 20 naovamo, pa ne mogu ništa sa sigurnošću da tvrdim,
ima verovatno i nekih dobrih, al' par ovih posle tridesete što sam čitao ne valjaju 100% (osim za hardkor fanove).

Recimo da bih uopšteno zamerio serijalu Hermanov prelazak na novi stil crtanja (slikanja)
i prelazak Džeremaje i Kurdija s konja i mazge na motore.

Problem je što nisu pojedinačni albumi, pa ne mogu da se biraju samo pojedine kasnije epizode.
Izgleda da je najsigurnija opcija stati na 15. albumu tj. 5. integralu...

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 17:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
deso,ne znam da li si još na dw forumu,ali tamo smo vodili sličnu diskusiju - ja sam zaključio da je "Džeremaja valja do Alekse i to je to",najobičnija urbana legenda,i pogrešna informacija.
Svakako,ima poneka epizoda ispodprosečna ili tu negde,ali recimo meni je celi 8 integral jako,jako dobar.

Uostalom,evo ti teme gde sam sve epizode recenzirao - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=17&TOPIC_ID=34539#2197138 (tu krećem sa 5. knjigom) - da se razumemo;nisam kompletista tako da mnogo serijala posedujem krnje;ali kod Džeremaje je šteta ako se budeš zaustavio na petom integralu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/05/2020 17:38:36
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 18:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

deso,ne znam da li si još na dw forumu,ali tamo smo vodili sličnu diskusiju - ja sam zaključio da je "Džeremaja valja do Alekse i to je to",najobičnija urbana legenda,i pogrešna informacija.
Svakako,ima poneka epizoda ispodprosečna ili tu negde,ali recimo meni je celi 8 integral jako,jako dobar.

Uostalom,evo ti teme gde sam sve epizode recenzirao - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=17&TOPIC_ID=34539#2197138 (tu krećem sa 5. knjigom) - da se razumemo;nisam kompletista tako da mnogo serijala posedujem krnje;ali kod Džeremaje je šteta ako se budeš zaustavio na petom integralu.



U situaciji kad čovik kaže da nema ni vrimena, ni prostora, ni para, i pita di triba stat, mislin da je prva granica 15. album. Druga granica 23.album.
Nakon toga, uglavnom samo za hard core fanove. Nakon tog 23.albuma niti jedan ne mogu ocijenit sa više od 3. Možda "mala maca je mrtva" zaslužuje ocjenu više, al to je to.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 01/05/2020 : 18:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da skratimo, desso, ne valja Jeremiah/Džeremaja kojem je anto dao ocjenu -5. Ostali sa 5-icom valjaju.

Edited by - Peyo on 01/05/2020 18:09:21
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 18:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Da skratimo, desso, ne valja Jeremiah/Džeremaja kojem ja anto dao ocjenu -5. Ostali sa 5-icom valjaju.


Ako se i zafrkavaš, antove ocjene triba znat čitat.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 01/05/2020 : 18:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Vrh serijala je 9. priča Zima klovnova, posle sve ide polako nizbrdo do 18. epizode, koja je još
u rangu čitljivih. Ima u drugom delu i pokoja koja je baš dobra, poput Tri motora (17 ep.),
ali posle epizode Ave Cezare, kad je Hereman promenio i likovnu tehniku iz linijskog crteža
u slikarski, strip je loš.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 18:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

deso,ne znam da li si još na dw forumu,ali tamo smo vodili sličnu diskusiju - ja sam zaključio da je "Džeremaja valja do Alekse i to je to",najobičnija urbana legenda,i pogrešna informacija.
Svakako,ima poneka epizoda ispodprosečna ili tu negde,ali recimo meni je celi 8 integral jako,jako dobar.

Uostalom,evo ti teme gde sam sve epizode recenzirao - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=17&TOPIC_ID=34539#2197138 (tu krećem sa 5. knjigom) - da se razumemo;nisam kompletista tako da mnogo serijala posedujem krnje;ali kod Džeremaje je šteta ako se budeš zaustavio na petom integralu.



Anto, deša sam, ne desa.

Pratim oba foruma sve vreme, samo nisam pisao skoro. Ovu temu nisam hteo na DW da otvaram jer su tamo forumaši "prestrogi", pa bi većina toga bilo ocenjeno kao "đubre", što se ne slaže sa mojim kriterijumima.
Sećam se tvog skorašnjeg komentara o 8. integrali i kako tu ponovo raste kvalitet.
Ali da se razumemo, u jednom trenutku će biti preko 100 serijala poput Džeremaje, što je preko 1000 integrala. Ovo nije pitanje jednog ili nekoliko serijala već mnoogo više. I onda treba da biram, da li ću da uzimam Džeremaju posle petog integrala, jer ni oni posle "nisu loši" ili ću da uzmem 5 Džera i 5 Komanči. A ne mogu oba.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 18:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI


U situaciji kad čovik kaže da nema ni vrimena, ni prostora, ni para, i pita di triba stat, mislin da je prva granica 15. album. Druga granica 23.album.
Nakon toga, uglavnom samo za hard core fanove. Nakon tog 23.albuma niti jedan ne mogu ocijenit sa više od 3. Možda "mala maca je mrtva" zaslužuje ocjenu više, al to je to.


To je to!!

quote:
Originally posted by Peyo

Da skratimo, desso, ne valja Jeremiah/Džeremaja kojem je anto dao ocjenu -5. Ostali sa 5-icom valjaju.



Sve jasno!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 18:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by Peyo

Da skratimo, desso, ne valja Jeremiah/Džeremaja kojem ja anto dao ocjenu -5. Ostali sa 5-icom valjaju.


Ako se i zafrkavaš, antove ocjene triba znat čitat.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2020 : 18:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by anto

deso,ne znam da li si još na dw forumu,ali tamo smo vodili sličnu diskusiju - ja sam zaključio da je "Džeremaja valja do Alekse i to je to",najobičnija urbana legenda,i pogrešna informacija.
Svakako,ima poneka epizoda ispodprosečna ili tu negde,ali recimo meni je celi 8 integral jako,jako dobar.

Uostalom,evo ti teme gde sam sve epizode recenzirao - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=17&TOPIC_ID=34539#2197138 (tu krećem sa 5. knjigom) - da se razumemo;nisam kompletista tako da mnogo serijala posedujem krnje;ali kod Džeremaje je šteta ako se budeš zaustavio na petom integralu.



Anto, deša sam, ne desa.

Pratim oba foruma sve vreme, samo nisam pisao skoro. Ovu temu nisam hteo na DW da otvaram jer su tamo forumaši "prestrogi", pa bi većina toga bilo ocenjeno kao "đubre", što se ne slaže sa mojim kriterijumima.
Sećam se tvog skorašnjeg komentara o 8. integrali i kako tu ponovo raste kvalitet.
Ali da se razumemo, u jednom trenutku će biti preko 100 serijala poput Džeremaje, što je preko 1000 integrala. Ovo nije pitanje jednog ili nekoliko serijala već mnoogo više. I onda treba da biram, da li ću da uzimam Džeremaju posle petog integrala, jer ni oni posle "nisu loši" ili ću da uzmem 5 Džera i 5 Komanči. A ne mogu oba.


ma znam da si deša,nego kad kucam mi je lakše sa slovom s.

pazi,ako je već takva situacija,ja ti onda savetujem da razmisliš da li nabavljati prvi integral! Ja bih recimo njega preskočio,ako je već takva situacija.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/05/2020 18:45:22
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 01/05/2020 : 18:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


pazi,ako je već takva situacija,ja ti onda savetujem da razmisliš da li nabavljati prvi integral! Ja bih recimo njega preskočio,ako je već takva situacija.


Njega jedino imam.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/05/2020 : 18:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ninel

Vrh serijala je 9. priča Zima klovnova, posle sve ide polako nizbrdo do 18. epizode, koja je još
u rangu čitljivih. Ima u drugom delu i pokoja koja je baš dobra, poput Tri motora (17 ep.),
ali posle epizode Ave Cezare, kad je Hereman promenio i likovnu tehniku iz linijskog crteža
u slikarski, strip je loš.


E, ovo je dobra, lijepa definicija. Ali, ja cu ga popratiti,(serijal) do samog kraja. Mene ili Hopena. Nema napustanja broda! Niti kad tone...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 01/05/2020 : 19:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

quote:
Originally posted by anto

deso,ne znam da li si još na dw forumu,ali tamo smo vodili sličnu diskusiju - ja sam zaključio da je "Džeremaja valja do Alekse i to je to",najobičnija urbana legenda,i pogrešna informacija.
Svakako,ima poneka epizoda ispodprosečna ili tu negde,ali recimo meni je celi 8 integral jako,jako dobar.

Uostalom,evo ti teme gde sam sve epizode recenzirao - http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=17&TOPIC_ID=34539#2197138 (tu krećem sa 5. knjigom) - da se razumemo;nisam kompletista tako da mnogo serijala posedujem krnje;ali kod Džeremaje je šteta ako se budeš zaustavio na petom integralu.



Anto, deša sam, ne desa.

Pratim oba foruma sve vreme, samo nisam pisao skoro. Ovu temu nisam hteo na DW da otvaram jer su tamo forumaši "prestrogi", pa bi većina toga bilo ocenjeno kao "đubre", što se ne slaže sa mojim kriterijumima.
Sećam se tvog skorašnjeg komentara o 8. integrali i kako tu ponovo raste kvalitet.
Ali da se razumemo, u jednom trenutku će biti preko 100 serijala poput Džeremaje, što je preko 1000 integrala. Ovo nije pitanje jednog ili nekoliko serijala već mnoogo više. I onda treba da biram, da li ću da uzimam Džeremaju posle petog integrala, jer ni oni posle "nisu loši" ili ću da uzmem 5 Džera i 5 Komanči. A ne mogu oba.


Kod Comanche ti je "obavezno" prvih 10.
I ako moraš birat između Comanche i kasnijih Jeremiaha, Comanche ti je 100 puta bolji izbor.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 01/05/2020 19:05:49
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000