forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Upravljanje novcem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/05/2020 : 17:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
osobno nikakva osjecaja nemam prema zlatu
za ne povjerovati... ni sam ne znam zasto

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/05/2020 : 17:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango
Fali ti ono najcesce na ovom forumu. Opcija procerdah lovu na stripove koje za 10 godina vise nitko nece htjet kupit, a nemam ih vise di ni stavit, a i zena non-stop kvoca da koji ce mi kurac jos jedno izdanje Zagora, vec imas i Extru i Klasik i LL i jel ti stvarno treba jos i Original


Malo je žena koje će čak i prelistavanjem skužiti da su u pitanju potpuno iste epizode, kažeš da je sve to različito i riješen problem.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/05/2020 : 17:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

osobno nikakva osjecaja nemam prema zlatu
za ne povjerovati... ni sam ne znam zasto



Mislim da si bio indijanac u prošlom životu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/05/2020 : 20:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by fandango
Fali ti ono najcesce na ovom forumu. Opcija procerdah lovu na stripove koje za 10 godina vise nitko nece htjet kupit, a nemam ih vise di ni stavit, a i zena non-stop kvoca da koji ce mi kurac jos jedno izdanje Zagora, vec imas i Extru i Klasik i LL i jel ti stvarno treba jos i Original


Malo je žena koje će čak i prelistavanjem skužiti da su u pitanju potpuno iste epizode, kažeš da je sve to različito i riješen problem.


Dovr...
Prok...
Kvr...
Moja to sve kuzi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1126 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 05/05/2020 : 00:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
prije dok mi je plata bila finih 7200 moga san trošit 3500 na stripove i slični fetiš.

Sad sa 3500 (firma propala sad na novom radnom mjestu) nit više mogu kupovat niti Libellus stripove niti knjige priko interneta nakon što mi je hakiran račun.

Sad je sve spalo na trafiku, Tisak i Muller...a tek nakon što se plate sve režije i spiza.

Počet ću štedit kad dobijen Eurojackpot... (htjeh dobiti 600-700 milijuna kn...a sad mi dobar i ovaj 5+1 sa 30 milijuna)...ovako iman sriću da mi i cura radi pa kako nemamo djece sve funkcionira još kako tako.

No, i nakon 35 god skupljanja svega to bih trebao napokon i posložiti kako treba u sobi.

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja

Edited by - Dr.GonZo on 05/05/2020 00:42:21
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 05/05/2020 : 14:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr.GonZo

prije dok mi je plata bila finih 7200 moga san trošit 3500 na stripove i slični fetiš.

Sad sa 3500 (firma propala sad na novom radnom mjestu) nit više mogu kupovat niti Libellus stripove niti knjige priko interneta nakon što mi je hakiran račun.

Sad je sve spalo na trafiku, Tisak i Muller...a tek nakon što se plate sve režije i spiza.

Počet ću štedit kad dobijen Eurojackpot... (htjeh dobiti 600-700 milijuna kn...a sad mi dobar i ovaj 5+1 sa 30 milijuna)...ovako iman sriću da mi i cura radi pa kako nemamo djece sve funkcionira još kako tako.

No, i nakon 35 god skupljanja svega to bih trebao napokon i posložiti kako treba u sobi.


Jesi čitao Bibliju? Faraonov san o sedam plodnih i sedam gladnih godina.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/05/2020 : 15:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima i ona stara, jos bolja; jedni sticu, drugi uzivaju, treci rasticu! Generacijski...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr.GonZo
Senior Member



Croatia
1126 Posts

Member since 31/03/2002

Posted - 08/05/2020 : 08:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dr.GonZo's Homepage  Send Dr.GonZo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Dr.GonZo

prije dok mi je plata bila finih 7200 moga san trošit 3500 na stripove i slični fetiš.

Sad sa 3500 (firma propala sad na novom radnom mjestu) nit više mogu kupovat niti Libellus stripove niti knjige priko interneta nakon što mi je hakiran račun.

Sad je sve spalo na trafiku, Tisak i Muller...a tek nakon što se plate sve režije i spiza.

Počet ću štedit kad dobijen Eurojackpot... (htjeh dobiti 600-700 milijuna kn...a sad mi dobar i ovaj 5+1 sa 30 milijuna)...ovako iman sriću da mi i cura radi pa kako nemamo djece sve funkcionira još kako tako.

No, i nakon 35 god skupljanja svega to bih trebao napokon i posložiti kako treba u sobi.


Jesi čitao Bibliju? Faraonov san o sedam plodnih i sedam gladnih godina.



Jesam. Ali tesko bi se to moglo primjeniti u ovom slucaju.
Meni vise pase ona od Predatora: "Sranja se dogadjaju."

Ne bi sad bilo 7 gladnih godina da drzava funkcionira kako treba. Da sam zakonski dobio ono sto mi pripada (200 000kn od zaostalih placa i 20 god staza otpremnine) sad bi i dalje fino zivija. Nije problrm sto je firma propala nego sto ja nisam dobio ono sto sam trebao dobiti.

Dok god liso prolaze Mamici, Horvatincici, Todorici i stranacki grebatori koji ne znaju ni koliko ukradenih nekretnina imaju bit ce nam svima ajme i kuku...i mi mali se moremo jebati cekajuci pravdu.

Da baren imamo The Punishera pa da im on naplati kako treba...kad mi nemoremo.

https://www.youtube.com/channel/UCSVFRt10CqkxsU_hZWeo_JA?view_as=subscriber - HororFilm Playground predstavlja

Edited by - Dr.GonZo on 08/05/2020 08:18:20
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 10/05/2020 : 19:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 10/05/2020 : 23:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Poznata mi ta priča u nešto izmijenjenom obliku. Meni je lik (nije poslodavac) dužan sigurno nekih 100 000 kn i nema šanse da ću ih dobiti u skorije vrijeme, a pitanje da li ikada i koliko.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2020 : 01:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ako radite u Hrvatskoj neki normalan posao, svaka vam čast na tolikim ciframa, s normalnim poslom, takve cifre sam mogao samo sanjati.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2020 : 07:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!



Prvo nije riječ samo o plaći, nego je čovjek naveo i otpremninu.
A i prije toga je napisao plaću, 7200kn.
Ugl za hr pojmove, ovo je vanserijski, premda realno i dalje premalo.

EDIT: @Tonka: Može tvoja definicija i eventualni primjer tvog normalnog i nenormalnog posla?
Recimo što sada radiš; ako je preosobno, zanemari.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 11/05/2020 09:04:49
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/05/2020 : 07:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Najsiromašnija zemlja EU

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/05/2020 : 19:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Tonka24

200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!



Prvo nije riječ samo o plaći, nego je čovjek naveo i otpremninu.
A i prije toga je napisao plaću, 7200kn.
Ugl za hr pojmove, ovo je vanserijski, premda realno i dalje premalo.

EDIT: @Tonka: Može tvoja definicija i eventualni primjer tvog normalnog i nenormalnog posla?
Recimo što sada radiš; ako je preosobno, zanemari.


Mislio sam više u vezi plaće.
U tom smislu oko nekih 4000 do 5000 kn.
7200 kn za Hrvatsku je dosta velika plaća, mislim da za većinu plaća od 5000 kn na više, treba dobra škola.
Ne znam kakvo je stanje sada.
Trenutno radim u klinici, prije sam radio u hotelu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/05/2020 : 10:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Tonka24

200 000 kuna?!
Pa koliko si to godina radio bez plaće, deset?!



Prvo nije riječ samo o plaći, nego je čovjek naveo i otpremninu.
A i prije toga je napisao plaću, 7200kn.
Ugl za hr pojmove, ovo je vanserijski, premda realno i dalje premalo.

EDIT: @Tonka: Može tvoja definicija i eventualni primjer tvog normalnog i nenormalnog posla?
Recimo što sada radiš; ako je preosobno, zanemari.


Mislio sam više u vezi plaće.
U tom smislu oko nekih 4000 do 5000 kn.
7200 kn za Hrvatsku je dosta velika plaća, mislim da za većinu plaća od 5000 kn na više, treba dobra škola.
Ne znam kakvo je stanje sada.
Trenutno radim u klinici, prije sam radio u hotelu.



A ne znam kad si prošao ća, ali situacija je mrvu bolja, tj bila je prije ovog sranja.
Tako da su i prodavači dogurali do cca 5k kn (ovo sam najduže radio, a još imam ekipu u starim firmama), samo što su i cijene skočile, pa bi ja rekao da je platežna moć ostala ista.

Evo ja sam se spasio, ne novčano, ali tu su ostali benefiti (Nije u šoldima sve! ;)), meni je drago da više ne moram radit nedjeljom i praznicima po cijele dane, da mogu uzet GO kad mi paše bez da se moram poklat sa kolegama, da dobivam puni GO koji mi pripada po stažu i prije svega jer radim ono za što sam se školovao i ono što volim.
Ljudi sa kojim radim me poštuju i pristojni su samnom, nema deranja, prijetnji i znaš ti ko sam ja fora...

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/05/2020 10:10:06
Go to Top of Page

Dranki
Senior Member



2549 Posts

Member since 03/06/2007

Posted - 13/05/2020 : 10:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dranki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango
Stednja u banci, ovisi. Kamate su vecinom slabe ili nikakve. Orocena stednja mozda, ali mislim da trebas imati vise love koju si voljan vezati na duzi rok. Samo se u tom slucaju po meni isplati. I kamata mora biti pristojna.



Nedavno sam razgovarao sa direktorom moje banke, potvrdio je ono što već znamo čitajući vijesti, a to je da štednja nema budućnost. Centralne banke uvode negativne kamate i žele se riješiti keša i tako preuzeti 100% kontrolu nad našim novcem, da bi nam u budućnosti po potrebi mogli činiti ovakve stvari.

Između ostalog i ova epidemija je pokazala da je jedina sigurna investicija ona u opipljive stvari, nekretnine i zlato.

I am tormented with an everlasting itch for things remote.
I love to sail forbidden seas, and land on barbarous coasts.
Go to Top of Page

MSBlueberry
Senior Member



1692 Posts

Member since 18/02/2013

Posted - 13/05/2020 : 22:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send MSBlueberry a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

osobno nikakva osjecaja nemam prema zlatu
za ne povjerovati... ni sam ne znam zasto



ja znan, nisan ga ima puno!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 15/05/2020 : 19:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
Fale kriptovalute.

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000