forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Nikola de Kresi: LEDENO DOBA (II izdanje)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/05/2020 : 08:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote


Poštovani čitaoci, s ponosom predstavljamo 2. izdanje jedne od najuspešnijih knjiga Komikovog "Prvog izbora" - Ledeno doba danas jednog od najcenjenijih i nagrađivanijih savremenih francuskih autora - Nikole de Kresija. Ledeno doba je antiutopijska, futuristička avantura, puna duha i humora, sarkazma i šarma. Producirana u saradnji sa Muzejom u Luvru, prva je knjiga iz sada već čuvene serije u kojoj velikani savremenog stripa inspiraciju pronalaze u verovatno najčuvenijem muzeju sveta. Posle de Kresija o Luvru su stripove nacrtali i Bernar Isler, Matje, Điro Taniguči, Enki Bilal, David Pridom i drugi.

Tehnički podaci:

„PRVI IZBOR“

LEDENO DOBA
Tekst i crtež: Nikola de Kresi
Glavni urednik: Vuk Marković
Prevod: Goran Kostrović
Strana: 88
Štampa: u boji
Format: 215×305 cm
Povez: tvrdi
Predviđeni datum objavljivanja: 15. 5. 2020.



„Svaki album je posebno iskustvo. Ne mogu da zamislim sebe kako godinama upotrebljavam jedan te isti recept kao što je često slučaj u stripu. Albumi koje radim često su u potpunoj suprotnosti sa onim koje sam prethodno radio, ali to mi ostavlja prostora za napredak.

Crtanje je oduvek bilo i ostalo nešto najprirodnije, najočiglednije i najuzbudljivije. Bilo je i ostalo moj fetiš – kompozicija, perspektiva, energija, oslobađanje, senzualnost, nasilje, disanje, obrazovanje, pripovedanje, podvig nad podvizima...“

Pažnju kritike i publike Nikola de Kresi je osvojio početkom 1990-ih sa albumom Foligatto, i otada je ostavio autentičan lični pečat u svetu stripa. Jedan je od onih autora čije nove naslove jednako nestrpljivo iščekuju i čitaoci i njegovi takmaci. On se ne zadovoljava time da prati klasičnu nit naracije i ne libi se da sa svakim novim albumom iznova sebi postavlja pitanja, svaki put menjajući stil i tehniku rada. Svaka od njegovih vinjeta je istinska grafička bravura.

U Ledenom dobu Nikola de Kresi stvara uzbudljivu i vanserijsku priču u kojoj naši savremenici susreću, uz dozu humora i ležernosti, izmaštana „šapolika“ bića, nešto između psa, svinje i foke. Bilo da u fokus stavlja samog umetnika ili da čitav muzej Luvr okiva u led, Nikola de Kresi ispreda neke od najumesnijih i najslobodnijih priča koje smo u prilici da čitamo.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 09/05/2020 09:58:03

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/05/2020 : 10:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
eto, jeste li mogli odmah ovako, a ne da čitamo s povećalom, listamo s pincetom... :)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/05/2020 : 10:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

eto, jeste li mogli odmah ovako, a ne da čitamo s povećalom, listamo s pincetom... :)


Sad onda mozes meni poklonit to raspadnuto izdanje

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2510 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 09/05/2020 : 10:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
ma nije se raspalo, uvez je odličan ali format je za dva para cvika. kad kupim ovo 2. izdanje poklanjam ti prvo.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/05/2020 : 10:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2020 : 11:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
bravo za potez - a on smanjeno ćemo već nekom pokloniti

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/05/2020 : 12:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Može netko slobodno meni pokloniti prvo izdanje. Moj primjerak ima nekoliko stranica bez upisanog teksta.

Inače, svaka čast na reprintu!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/05/2020 : 12:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Može netko slobodno meni pokloniti prvo izdanje. Moj primjerak ima nekoliko stranica bez upisanog teksta.

Inače, svaka čast na reprintu!





Upisan je tekst, nego je tako sitan da ga nisi primetio.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 09/05/2020 : 13:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je promaklo, super za reprint.

De Crécy me rasturio sa Salvatoreom. Genijalac.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/05/2020 : 16:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa ja cu vazesti i ovo bolje izdanje. Nekoliko sam se puta vracao ovom stripu, izuzetno mi se svidio. A ostavit cu i staro, sto da ne... Ne pita jesti.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2020 : 17:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Shaner

Može netko slobodno meni pokloniti prvo izdanje. Moj primjerak ima nekoliko stranica bez upisanog teksta.

Inače, svaka čast na reprintu!





Upisan je tekst, nego je tako sitan da ga nisi primetio.


Mozda Shaneru trebaju cvike?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/05/2020 : 20:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Shaner

Može netko slobodno meni pokloniti prvo izdanje. Moj primjerak ima nekoliko stranica bez upisanog teksta.

Inače, svaka čast na reprintu!





Upisan je tekst, nego je tako sitan da ga nisi primetio.


Mozda Shaneru trebaju cvike?





Samo vi zajebavajte momci. Ja sam još mlad, pravo oko sokolovo.

Vuče, si imao već koji takav primjerak?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 09/05/2020 : 20:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Shaner

Može netko slobodno meni pokloniti prvo izdanje. Moj primjerak ima nekoliko stranica bez upisanog teksta.

Inače, svaka čast na reprintu!





Upisan je tekst, nego je tako sitan da ga nisi primetio.


Mozda Shaneru trebaju cvike?





Samo vi zajebavajte momci. Ja sam još mlad, pravo oko sokolovo.

Vuče, si imao već koji takav primjerak?



Ne, prvi pu cujem. A nije mi ni jasno kako bi to moglo da se desi. Moglo bi da ima belih citavih strana ako je masina uvukla prazan tabak, ali ne moze da nedostaje samo tekst.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/05/2020 : 22:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Shaner

Može netko slobodno meni pokloniti prvo izdanje. Moj primjerak ima nekoliko stranica bez upisanog teksta.

Inače, svaka čast na reprintu!





Upisan je tekst, nego je tako sitan da ga nisi primetio.


Mozda Shaneru trebaju cvike?





Samo vi zajebavajte momci. Ja sam još mlad, pravo oko sokolovo.

Vuče, si imao već koji takav primjerak?



Ne, prvi pu cujem. A nije mi ni jasno kako bi to moglo da se desi. Moglo bi da ima belih citavih strana ako je masina uvukla prazan tabak, ali ne moze da nedostaje samo tekst.


Strane 22-23 i 26-27. Nije otisnut tekst u oblačićima, niti brojevi stranica.

Ni meni nije jasno. Kad sam prvi put čitao, mislio sam da tako treba biti. Tek naknadno sam skužio da je greška.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 09/05/2020 : 22:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Slika govori više od riječi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 10/05/2020 : 11:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner



Strane 22-23 i 26-27. Nije otisnut tekst u oblačićima, niti brojevi stranica.

Ni meni nije jasno. Kad sam prvi put čitao, mislio sam da tako treba biti. Tek naknadno sam skužio da je greška.

[/quote]

Aha, onda mi je jasno. To je jedan tabak, i očigledno nije odštampan crni prolaz na njemu. To mi se do sada nije desilo ni na jednom od 100+ izdanja, ali očito je i to moguće.

To je škart primerak, ako možeš da odeš u Stripovi na kvadrat kada stigne novo izdanje tamo javiću da ti zamene novim izdanjem i da unište ovaj komad.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/05/2020 : 12:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozda ga je bas dobro ostaviti, takvog unikatnog s tom jedinstvenom greskom. Nego Vuce, ima li sansa da radis Storma, kao sto ces Daleku planetu?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 10/05/2020 : 12:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Nego Vuce, ima li sansa da radis Storma, kao sto ces Daleku planetu?



Storma bih i ja voleo da vidim u tvom izdanju.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2020 : 14:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by Shaner

Strane 22-23 i 26-27. Nije otisnut tekst u oblačićima, niti brojevi stranica.

Ni meni nije jasno. Kad sam prvi put čitao, mislio sam da tako treba biti. Tek naknadno sam skužio da je greška.




Aha, onda mi je jasno. To je jedan tabak, i očigledno nije odštampan crni prolaz na njemu. To mi se do sada nije desilo ni na jednom od 100+ izdanja, ali očito je i to moguće.

To je škart primerak, ako možeš da odeš u Stripovi na kvadrat kada stigne novo izdanje tamo javiću da ti zamene novim izdanjem i da unište ovaj komad.


Hvala na gesti, ali nema potrebe.

Ipak ovaj primjerak ima neku svoju priču, a i drag mi je ovaj manji format.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 10/05/2020 14:46:21
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/05/2020 : 00:06:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A ja na Salonu stripa u BGu prosle godine nabavio poslednji primerak starog rasprodatog izdanja!
Kolika ce biti cena ovog reprinta u vecem formatu?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 22/05/2020 : 14:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote

A evo i našeg prvog majskog izdanja - Ledeno doba i Nikola de Kresi u punom sjaju i na velikom formatu!


www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2020 : 14:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Odlično, bravo!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3522 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 25/05/2020 : 15:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Komikov reprint Ledenog doba je na većem formatu. Svejedno, podsetimo se jednog od prvih PreliStAvanja - koga zanima nešto više o ovom delu... Dokaz da pažljivo biramo naslove koje ćemo predstaviti.


PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/07/2020 : 18:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pošto je zemljom zavladalo ledeno doba sneg vešto krije bilo kakve tragove. Jedina nada su neproverene karte, GMO psi i istraživački duh ekspedicije.

I dijalozi i humor su na visokom nivou,a pre svega De Kesijev crtež,u kome tek sad,u ovako normalnom formatu možemo da opušteno uživamo.

Slično kao kod prethodnog čitanja,od trenutka kada Hulk krene u razgovor sa "neživom prirodom",strip mi gubi na kvalitetu,ali za razliku od prošlog puta,nisam razočaran ni krajem a ni sa samim stripom. Sve mi je sad nešto bolje selo,kompletan ugođaj mi je bolji nego kod prošlog izdanja.

4/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 31/07/2020 19:13:09
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/07/2020 : 19:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Antiša, ako je tvoj odgovor na pitanje: "Da li si čitao Salvatorea?", ne, past će teške riječi !

A ako ti se Salvatore ne svidi ideš na ignore listu pod brojem 1.

Opet je ucjenjujem. Drhti Anto !
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/07/2020 : 21:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Antiša, ako je tvoj odgovor na pitanje: "Da li si čitao Salvatorea?", ne, past će teške riječi !

A ako ti se Salvatore ne svidi ideš na ignore listu pod brojem 1.

Opet je ucjenjujem. Drhti Anto !


bez brige - Salvatore je planiran za avgustovsku nabavku,tako da je prvi odgovor "ne,ali da za mesečak dana";

inače,pročitao sam zavir,odnosno celi prvi album još odavno,i znam da sam bio oduševljen.

tako da nema drhtavice!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000