forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Nestor Burma omnibus 2.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Jason Fly
Starting Member

71 Posts

Member since 29/12/2018

Posted - 13/05/2020 : 16:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jason Fly a Private Message  Reply with Quote
Francuski odgovor na američka privatna njuškala se vratio u tri nove avanture uz neponovljivi crtež majstorskog Tardija!



Scenarij: Leo Malet
Crtež: Jacques Tardi

Crno-bijelo + boja

Cijena: 220 kn

Već na shop.strip-agent.hr

Uskoro u SnK, knjižarama Školske knjige, Hoću knjigu i Artmenu.

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/05/2020 : 17:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Odlično!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 13/05/2020 : 17:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/05/2020 : 18:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nikad dosta Tardija. Odlicno!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/05/2020 : 19:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Odlicno!

A i Komiko ga planira:
Septembar 2020.
- Žak Tardi: Nestor Burma omnibus






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/05/2020 : 23:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
Odlično !

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2020 : 08:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!


Ovog serijala ima tridesetak epizoda, za desetak omnibusa, jel da?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/05/2020 : 09:47:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!


Ovog serijala ima tridesetak epizoda, za desetak omnibusa, jel da?


Serijal ima 14 albuma, a Tardi potpisuje prvih 5.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 14/05/2020 : 09:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!


Ovog serijala ima tridesetak epizoda, za desetak omnibusa, jel da?


Znatno manje. Pogledaj ovdje!
https://www.bedetheque.com/serie-28-BD-Nestor-Burma.html

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2020 : 10:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Znaci ovaj integral (385 str.) obuhvaca prve 4 albume?
https://www.bedetheque.com/BD-Nestor-Burma-INT-378947.html




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 14/05/2020 11:02:40
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2020 : 11:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mr. Bushido i izivko, thx.
Mislio sam vec davno odprije, da je vise materijala. A nisam prosurfao...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!

Edited by - ivanl on 14/05/2020 11:19:59
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 14/05/2020 : 11:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znaci ovaj integral (385 str.) obuhvaca prve 4 albume?
https://www.bedetheque.com/BD-Nestor-Burma-INT-378947.html








Prvi omnibus su albumi 1+2,
a ovaj albumi 3+4+5

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/05/2020 : 11:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by Poli


Znaci ovaj integral (385 str.) obuhvaca prve 4 albume?
https://www.bedetheque.com/BD-Nestor-Burma-INT-378947.html








Prvi omnibus su albumi 1+2,
a ovaj albumi 3+4+5


Jest, ovi nasi. Ali onaj album/integral na linku sto ga je Poli postavio, odgovara brojem stranica svih prvih, pet albuma Tardija.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2020 : 11:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Da, ovi od Bookglobea, ali ovaj u linku obuhvaca prve 4 albume. Mozda ce Komiko raditi po tom principu, drukcije sve skupa ima serijal nekih cca 1.000 stranica stripa, u grubom.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/05/2020 : 12:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Znaci ovaj integral (385 str.) obuhvaca prve 4 albume?
https://www.bedetheque.com/BD-Nestor-Burma-INT-378947.html






Ovaj integral sadrži samo albume (njih 4) koje je Tardi radio prema romanima Léa Maleta. Međutim, Tardi je napravio još jedan album prema vlastitom scenariju. Ova dva omnibusa, koje je izdao Bookglobe, sadrže svih 5 albuma koje potpisuje Tardi.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 27/05/2020 : 20:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slično kao i kod prvog omnibusa, crtež super (osim epizode u boji, tu je podbacio), priča/e tek ok. Imaju te Nestorove pustolovine dosta dobrih elemenata (prije svega likovi), ali kao da se događa previše toga prebrzim tempom. Sad, je li to do Maleta ili Tardija, ne znam, a nije ni previše bitno. Fora je to za pročitati, ali nažalost nije u potpunosti po mom guštu. S druge strane, za ljubitelje krimića ovo je, rekao bih, obavezna literatura.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 27/05/2020 : 21:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!


Ovog serijala ima tridesetak epizoda, za desetak omnibusa, jel da?


Znatno manje. Pogledaj ovdje!
https://www.bedetheque.com/serie-28-BD-Nestor-Burma.html



Prema ovom linku ispada da je Tardio crtao prva 4 albuma, a ne 5? Otkud prica d aje radio 5 albuma?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/05/2020 : 21:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!


Ovog serijala ima tridesetak epizoda, za desetak omnibusa, jel da?


Znatno manje. Pogledaj ovdje!
https://www.bedetheque.com/serie-28-BD-Nestor-Burma.html



Prema ovom linku ispada da je Tardio crtao prva 4 albuma, a ne 5? Otkud prica d aje radio 5 albuma?


Ovo je peti album.

https://www.bedetheque.com/BD-Nestor-Burma-HS02-Une-gueule-de-bois-en-plomb-9898.html

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/05/2020 : 08:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Taj je izvan serijski, ne broji se kao 5.
Još je i bio originalno objavljen na manjem formatu i u boji za razliku od prve 4 epizode.

Da se mene pita, bolje bi ga bilo objaviti zasebno i na manjem formatu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 28/05/2020 : 21:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Mord

quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by izivko

Čitam redovito Burmine avanture, tako svaki mjesec po jednu onako kad mi padne na pamet. I negdje sam pri kraju.
Priče mi se jako sviđaju, imaju svoj šarm, usput malo upoznaš i Francusku, povijest, kulturu, arhitekturu.
Tu je i akcija, žene, cuga... Crtež da ne spominjem. Preporuka!


Ovog serijala ima tridesetak epizoda, za desetak omnibusa, jel da?


Znatno manje. Pogledaj ovdje!
https://www.bedetheque.com/serie-28-BD-Nestor-Burma.html



Prema ovom linku ispada da je Tardio crtao prva 4 albuma, a ne 5? Otkud prica d aje radio 5 albuma?


Ovo je peti album.

https://www.bedetheque.com/BD-Nestor-Burma-HS02-Une-gueule-de-bois-en-plomb-9898.html



Kuzim. A taj peti je u ovom drugom integralu ili?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/05/2020 : 22:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Kuzim. A taj peti je u ovom drugom integralu ili?


Da, tako je. Zove se Smrtonosni mamurluk.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/06/2020 : 08:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Thanks Bushido.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 28/11/2022 : 12:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pročitana i zadnja epizoda Burme - Smrt čovjeka iz Marseillea.

Tardi sjajan kao inače sa posebnim naglaskom na vjernom prikazivanju grada Pariza sredinom 1950-ih.
Na kraju originalnih izdanja su i mape područja grada Pariza gdje se dešava radnja stripa sa označenim mjestima gdje se nešto desilo.
U omnibusu su te mape izostavili.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/12/2022 : 21:32:03  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Još jednom sam prošao i ove dvije epizode. Nemam puno za reći. Super su mi ali ne kao 120, Rue de la gare, ta mi je najbolja. Ove su malo, malo zbrzanije u završnicama, pogotovo zadnja, ona sa pjevačem.

Ipak, ta zadnja mi je i draža jer tu u rješavanju zagonetke skupa djeluju Nestor i njegova tajnica Helene pa je to dodatni plus. Ma sve epizode su super, crtež, humor, atmosfera, baš sam zadovoljan. Drugo čitanje je potvrdilo najviše dojmove.

Dvije regularne epizode iz ovog integrala su malo zgusnutije nacrtane pa se čini da bi bilo bolje da je format malo veći, a prva epizoda, u boji, je opet zafušarena i bolje bi joj pasao manji format. Ali sve skupa sam zadovoljan izdanjem. Ova dva integrala su bombončić

Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 27/12/2022 : 12:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Nema mi druge nego ovo nabaviti...
jos kad se na vase komentare dodaju ovi printovi ( https://www.bdaddik.com/fr/index.php?fc=module&module=stproductsearch&controller=productsearch&cate=&search_query=tardi ), imam utisak da covek seda u vremeplov kada otvori te stranice...
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000