forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Umbrella Academy 1, 2 & 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/05/2020 : 17:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Diljem svijeta, pod tajanstvenim okolnostima, žene koje prethodno nisu pokazivale nikakve znakove trudnoće rodile su četrdeset troje djece iznimnih sposobnosti. Milijunaš i izumitelj Reginald Hargreeves posvojio je sedmero od njih, a kad su ga upitali zašto, njegov je odgovor glasio: "Da spasim svijet".

To sedmero djece čini Umbrella Akademiju, disfunkcionalnu obitelj superjunaka s neobičnim moćima. U svojoj prvoj pustolovini, u dobi od deset godina, suočili su se s hirovitim i ubojitim Eiffelovim tornjem, kojim je upravljao strašni zombi-robot Gustave Eiffel. Gotovo desetljeće poslije tim se razilazi, ali kada Hargreeves neočekivano umre, čangrizava braća ponovo će se okupiti, i to na vrijeme da spase svijet.

Strip Umbrella Academy: Apokaliptična suita osmislio je i napisao Gerard Way iz benda My Chemical Romance. Nacrtao ga je Gabriel Bá, višestruko nominiran za Eisnerovu nagradu (De: TALES, Casanova). Za boje je zaslužan dobitnik Eisnera, kolorist Dave Stewart, a za naslovnice višestruki laureat Eisnerove nagrade James Jean. Ovaj album obuhvaća prvih šest brojeva serijala, uz dvije kratke priče te proširenu grafičku sekciju s uradcima Báa, Jeana i Waya.

"... majstorski izbrušeno... Oni koji vole hrvanje sa svemirskim lignjama i zombi-robotske verzije istaknutih inženjera iz 19. st., doći će na svoje."

"Way... Da bi stvorio ovaj svoj humorno otkačen, pomalo gotički prvijenac, spaja zaigrani viktorijanski senzibilitet i vragolastu džet set impulzivnost."

"... besprijekorno... elegantno, maštovito..."

"Ultraljubičasta psihodelična koktel-bomba humora i domišljatosti. Superjunaci 21. stoljeća napokon su tu..."

Umbrella Academy 1 • Apokaliptična suita • 184 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Gerard Way • Crtež Gabriel Bá • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/umbrella-academy-1-apokalipticna-suita/621/



Teška su vremena došla za disfunkcionalnu obitelj superjunaka poznatiju kao Umbrella Academy. Nakon što jedno od njih skrivi pogibiju njihova voljenog mentora Poga, a umalo izazove i apokalipsu, grupa tone u melankoliju.

Kad se nad čovječanstvo nadvije prijetnja jedne druge katastrofe koja bi mogla promijeniti tijek povijesti ili čak uništiti svijet, članovi tima lagano se počinju buditi iz svoje apatije. Ali svatko od njih zaokupljen je vlastitim brigama. Bijela Violina prikovana je za krevet nakon nesretnog hitca u glavu. Glasina je ostala bez glasa – izvora svoje moći. Spaceboy se okrenuo hrani i zapao u katatoniju. I dok se Broj Pet bavi sumnjivim poslovima na psećem trkalištu, Kraken u svom mlađem bratu počinje nazirati ključ kojim će razmrsiti klupko zagonetnih krvoprolića.

Druga punokrvna pustolovina serijala Umbrella Academy, pod nazivom Dallas, epska je priča koja će promijeniti tijek povijesti iako će ama baš sve ostati isto, i povesti vas na putovanje kroz vrijeme, od svemira do Vijetnama, a vrhunac će doseći atentatom na J. F. K.-a.

U albumu se nalazi i kratka priča "Što dalje odavde", u kojoj glavne uloge imaju Vanya i Kraken, te proširena sekcija skica i crteža koje su načinili autor Gerard Way i Eisnerovom nagradom (Casanova, Pixu) ovjenčani crtač Gabriel Bá.

"... uvrnut hibrid Harolda i Maude s jedne te X-Mena s druge strane."

"Umbrella Academy“ oborila me s nogu. Ne sjećam se kad sam zadnji put uzeo strip i ostao tako zapanjen njegovom kvalitetom."

"Way i Bá smislili su recept za tim superjunaka koji se može mjeriti s X-Menima, a njihove živopisne pustolovine pun su pogodak."

"... dijelom X-Men, a dijelom Obitelj čudaka."

"Oko se jednostavno lijepi za Báove zaigrane kadrove pune detalja."

"U njegovoj sagi o disfunkcionalnoj obitelji superjunaka sve vrvi od originalnosti, akcije, iznenađenja i bizarnosti."

"Osipanje obitelji i neostvarene ambicije izvanrednih mladih ljudi isprepleću se s apokaliptičnom paranojom i (Grant)morrisonskom bizarnošću."

"Na policama trenutačno nema boljeg stripa od Umbrella Academy."

"Inovativne ideje, inteligentni dijalozi, prelijepo i originalno djelo."

Umbrella Academy 2 • Dallas • 184 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Gerard Way • Crtež Gabriel Bá • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/umbrella-academy-2-dallas/622/



Nagrađivani strip-serijal ponovo je tu, zajedno s novom Netflixovom serijom.

Nakon što su pobrali pohvale za svoj rad na zasebnim projektima, Gerard Way (My Chemical Romance, Doom Patrol) i Gabriel Bá (Two Brothers, Daytripper) donose nam novo poglavlje u neobičnom životu njihova nekadašnjeg tinejdžerskog tima superjunaka.

Suočen sa sve većim brojem supermoćnih luđaka koji žele poraziti njegovo čudesno potomstvo, Sir Reginald Hargreeves smišlja jedinstveno rješenje... Ali njihova se prošlost vraća da im zagorča život.

"Hotel Oblivion nije samo treći album iz serijala – on je lako moguće i najbolji. Obiluje svime što čitatelji žele vidjeti. Tu su: djeca, akcija, otkačeni superjunaci, zlikovci i jedna velika tajna. Tipičan izlet u dobro nam znani svijet obitelji Hargreeves."

Umbrella Academy 3 • Hotel Oblivion • 200 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Gerard Way • Crtež Gabriel Bá • Prijevod Tony Šercer • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2020. • Cijena 180 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/umbrella-academy-3-hotel-oblivion/623/

Trouble will find me

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/05/2020 : 20:48:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Ja pak naprosto nisam siguran što misliti o ovom stripu. Ideja mi je fora, ali preview mi nije jasan, a ocjene su podijeljene. Nisam ni znao da je snimljena tv serija.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/05/2020 : 20:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Dobri su kišobrani. S nastavcima malo opada, ali isplati se čitati. Kupujte ovo ljudi!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/05/2020 : 07:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Stigli kisobrani! Nice.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 19/05/2020 : 21:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Ajde neko nek bude duša pa da pusti par fotki da vidimo kako ovo izgleda uživo.

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/05/2020 : 22:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Stvarno izgleda super, čak i za Fibrine standarde. Kad pogledam realno, ovakvo izdanje po ovoj cijeni, to je stvarno bagatela.

Trouble will find me
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 20/05/2020 : 01:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Stvarno izgleda super, čak i za Fibrine standarde. Kad pogledam realno, ovakvo izdanje po ovoj cijeni, to je stvarno bagatela.


Već sam uzeo, treba da stigne ovih dana, nego da znam šta da očekujem.

Sta reci? Koju posluku porati?

Edited by - danilo9899 on 20/05/2020 01:39:05
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/05/2020 : 08:12:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Ja pak naprosto nisam siguran što misliti o ovom stripu. Ideja mi je fora, ali preview mi nije jasan, a ocjene su podijeljene. Nisam ni znao da je snimljena tv serija.



Ja sam prvo gledao seriju, pa čitao strip, rijetko se dešava, ali serija mi je bolja, premda je strip ipak dosta luđi/otkačeniji.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/05/2020 : 15:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
31. srpnja izlazi i 2. sezona serije pa bi i to moglo potaknit prodaju stripa.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 23/05/2020 : 18:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prvu knjigu, Apokaliptičnu suitu. Odličan je strip u pitanju, totalno lude i otkačene ideje, generalno je priča super, samo imam malu zamerku na ritam. Odnosno, neke stvari su mi zbrzane, a neke totalno neobjašnjene (a čuo sam da se u seriji one objašnjavaju). Recimo Vanjin odnos prema braći i sestrama, šta je sve napisano u njenoj knjizi, sve je to važno za glavni obrt, a dato nam je samo da spekulišemo.

Ipak, ja sam veoma zadovoljan. Toliko otkačenih ideja i likova, ceo taj svet mi se mnogo svideo i mislim da ima dosta potencijala da se proširi. Nabavljam drugu knjigu pa prelazim na nju, a i treću ako se druga pokaže zadovoljavajućom. Nedostaje mi jedno ili dva poglavlja sa flešbekovima i nekim finesama da bi ovaj strip bio vrhunski, ovako veoma veoma dobar. Inače crtež je prva liga, pomalo podseća na Minjolu a i generalno se super uklapa u ovaj opičen svet. Uzimajte ljudi, nećete zažaliti!
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 24/05/2020 : 07:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Malopre i ja pročitah prvu knjigu i meni je ovo fantastično. Zabavno i ludo. Davno nisam ovako uživao u nekom ameru. Namerno nisam hteo da gledam seriju pre nego što ovo pročitam i isplatilo se.

Da ne spojlujem previše zaplet je bio baš zabavan. Svidelo mi se i što ne znamo baš eksplicitno koje su supermoći nekih likova. Mene je više interesovao odnos između samih članova akademije. Za Vanju mi je koliko toliko bilo jasno, više sam bio zainteresovan zašto je Rumor sve vreme besan na Spaceboya. Pretpostavljam da će se to pojasniti u naredna dva trejda. Naravno svemu tome je pripomogao i odličan crtež Gabriela Ba (iako mi se čini da je za klasu bolji u Daytripperu). Preporuka.

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/05/2020 : 20:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni Vanjin odnos bio sasvim jasan. Možda ne detaljno objašnjen nali jasan u smislu da mi njezini postupci djeluju logično. Odnosno, samo okretanje od obitelji mi je bila smislena kulminacija kompliciranog odnosa od početka koji dobivamo i malim dijelovima. Dio sa Krakenom je pretpostavljam u drugoj knjizi?

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 25/05/2020 : 10:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam na to da se Vanja odjednom pojavi i posle dve reči Krakena napravi ogroman obrt. Za to mi nije bilo dovoljno postavljen teren, naravno da je jasno šta će se desiti i sve, ali mi je to delovalo pomalo zbrzano. No ne smeta mi, odlična je Umbrella.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 25/05/2020 : 11:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Aha, shvaćam što želiš reći. Ja sam to zapamtio kao još jedan komadić puzle u složeniom odnosima Vanje i Hargreevsa ali i prema obitelji... konstantan buling (očito namjeran) koji je bio da isprovocira nejne moći. Zašto je Krakenov odgovor toliko pogodi, djelomično objasni kratka priča iz knjige 2.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/06/2020 : 11:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam i drugi deo, i moram priznati da me je on već malo razočarao. Priča u pozadini je interesantna, i konačno se dobija odgovor šta se desilo Broju Pet, ali mi je strip sve vreme bio dosadnjikav. Ako je u "Apokaliptičnoj suiti" bilo uvrnutih stvari, ovde je to pojačano na 200%, sa sve susretom sa Bogom kao kaubojem, šefom koji ima akvarijum sa zlatnom ribicom umesto glave i dva agenta sa jezivim dečijim maskama koji samo pričaju o šećeru. Hazel i ChaCha su svakako najbolji deo "Dallasa", i opet mi je žao što im nije posvećeno više pažnje. Lično mislim da zanatski strip nije napisan na nekom visokom nivou, prelazi između scena i "cilffhangeri" su mi bili slabi, tako da me uopšte nije vuklo da završim čitanje. Ba je standardno dobar.

Svakako, kome se svideo kec verovatno će i dvojka, no meni je dosta slabiji. Nemam trenutno neku želju da pročitam trojku, zasad je to to od mene, možda ga pročitam u skenu, čisto da dovršim tu priču.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/06/2020 : 11:34:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Završiš? Strip još nije gotov i skoro da se tek zapetljava radnja

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 01/06/2020 : 15:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Završiš? Strip još nije gotov i skoro da se tek zapetljava radnja


Pravo da ti kažem posle dvojke mi se ne bacaju pare na trojku.
Pročitaću, pozajmiti ili kako već, ali nije mi malo para za nešto što se ispostavilo da me ne tangira. A tu su i problemi sa prostorom.
Svakako kec vrlo dobar, dvojka (u mom slučaju) slabunjava. Verujem da će se moj utisak dosta razlikovati od tuđih.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 05/06/2020 : 06:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Procitao keca, odlican i otkacen. Ideja stripa mi je genijalna.
Na vose mesta sam cuo da je dvojka dosta losija, pa cemo videti kako ce mi leci. 😀
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/07/2020 : 12:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
a jeste blago zabavno i otkaceno, al fali ovde jos toga da bi mi bilo dobro
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 30/07/2020 : 10:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Ako nekog zanima, u tijeku je Kickstartet kampanja za društvenu igru sa motivima stripa:


https://www.kickstarter.com/projects/umbrellaacademy/the-umbrella-academy-game


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/08/2020 : 13:58:14  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao prve 2 knjige i to je to. Sumnjam da ću treću. Slab strip na koncu krajeva.

Have mercy
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3648 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 05/10/2020 : 00:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Apokaliptična suita

Veoma hvaljen i popularni serijal, što kao strip, što kao serija. A u ovom divnom Fibrinom izdanju s odličnim formatom činilo se kao nešto što ne želim propustiti.
Ishod svega je jedna prilično zabavna i dinamična avantura. Teško je zamisliti da ovoliko akcije i flashbackova može stati na 150 stranica računajući i prilično glomazne scene. Zanimljiv je koncept, naoko priča o posebnim ljudima, superherojima, ali pod okriljem disfunkcionalne obitelji. Osjeti se ta svježina u pristupu, bujica ideja koju Gerard Way očito nije trudio se zaustavljati.
No, tu možda dolazi i do glavnog problema. Jako je puno ideja za sve ove likove iz Academyja (a ima ih podosta) i svaki od njih bi trebao biti poseban i istaknuti karakter. Na ovako ograničenom formatu se to dosta dobro odradi, izgledno je da u nastavcima će biti još puno toga otkriveno. No, opet dobiva se osjećaj kao da nedostaje nekoliko komada slagalice, nečega da ovome da potpunu sliku. Super je ovo avanturistički i zabavio sam se čitajući ovo, ali sam nakon zaklapanja ovog storylinea pomalo "gladno" pomislio "I to je to?"
Crtež je jako dopadljiv i stilski strip odiše nekim svojim šarmom.
Sve skupa, zanimljivo i zabavno, no možda malo nekompletno. No, čitat će se i nastavci u nekom trenu.
4/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 17/11/2020 : 19:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Šteta, ljubitelj sam Gerard Waya i My Chemical Romancea, njegove (prije svega fizičke :-) preobrazbe, na stranu emo i gluposti oko toga hajp. Taman san nedavno pročita Družba iznimne gospode koja je očito glavna inspiracija Way-u da napravi ovaj strip. Ovo...je bezveze. Amo reć jedan američki superherojski strip koji je...ubrzan i pinku zbrkan. Zapravo je level za max. djecu do 16 god. Uv`r glave.
Mislim, marketing je danas sve. Tip je baja, napravija je pricu od ovog svega, ima i tv serija, evo sad ispada i u nas da je to jedan DOBAR strip...pa me tira da razmislim. Šta bi bilo da jedan, npr. Dampyr, meni prosječni bonelli (6/10) ima marketinški odjek takav u S-A-D-u, da eto naslovnice crta James Jean, veliki A4 format, a unutra doslovno isti taj talijanski Dampyr, naravno obojan...pa to bio kraj svjeta za svih ti milijun Betmena, Spider-mana, Green lanterna, Umbrella i sličnog šunda.
Mislim, rugamo se s Bonellijem a netko ovo smatra...kvalitetnim? Nakon par minuta čitanja sestra odbija "zločeste", eto je nazad za par stranica i sad prihvaća zlo... Znači masu filmova STAR WARSA
i preobrazbe glavnog lika stalo je u 2 minuta čitanja...ej..Dampyr...ono prosječni Dampyr...je kraj svijeta za ovo.
4/10...naslovnice i crtež nisu loši...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/11/2020 : 20:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
TV serija je odlična.
Number 5 rules!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/11/2020 : 20:29:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Taman san nedavno pročita Družba iznimne gospode koja je očito glavna inspiracija Way-u da napravi ovaj strip.



Mislim da je glavna inspiracija bio Morrisonov run na Doom Patrol Puno sličnosti ima, samo što je Doom Patrol nemjerljivo bolji strip.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 17/11/2020 : 23:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Strašno. Pa da čemu valja Dum patrol bi Fibra objavila

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000