forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka sp 28 - Bagdadski čopor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/05/2020 : 23:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper
gledam sta je covek uradio u zivotu da valja


I Runaways nije loš, barem onih prvih 18 sveski.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/05/2020 : 23:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by kasper
gledam sta je covek uradio u zivotu da valja


I Runaways nije loš, barem onih prvih 18 sveski.


.
a private eye?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/05/2020 : 23:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Izvrtan je Private eye.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 06:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Izvrtan je Private eye.


I šta se čeka?

Evo sad će četiri godine da sam te žicao:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=3&TOPIC_ID=30621#1976279

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/05/2020 : 10:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Crtač traži previše za prava.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2020 : 10:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Crtač traži previše za prava.



Uaaa crtač!

Uaaa Shaner, koji žica stripove da bi im podijelio 4/10 !
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 10:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
A tamo na panelsyndicateu sve nešto dijele za džabe. Licemjeri!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 10:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Markos

Crtač traži previše za prava.



Uaaa crtač!

Uaaa Shaner, koji žica stripove da bi im podijelio 4/10 !


A ne, ne. Da si kliknuo na link, vidio bi da sam ovom dao 7/10.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/05/2020 : 11:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=754

svi podeliše desteke,šaner četvorku - he,he...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 23/05/2020 : 11:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Crtač traži previše za prava.


Marcos vs Markos
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2020 : 11:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Markos

Crtač traži previše za prava.



Uaaa crtač!

Uaaa Shaner, koji žica stripove da bi im podijelio 4/10 !


A ne, ne. Da si kliknuo na link, vidio bi da sam ovom dao 7/10.





Folirantu, prst ti je skliznuo sa 4 na 7 da nisi ni primijetio !

Ne prevari ti mene !
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 11:34:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Markos

Crtač traži previše za prava.



Uaaa crtač!

Uaaa Shaner, koji žica stripove da bi im podijelio 4/10 !


A ne, ne. Da si kliknuo na link, vidio bi da sam ovom dao 7/10.





Folirantu, prst ti je skliznuo sa 4 na 7 da nisi ni primijetio !

Ne prevari ti mene !


Čitaš me k'o otvorenu knjigu! Sad nemaš izgovora da ne pročitaš strip, znaš da što je niža moja ocjena, to je strip bolji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/05/2020 : 11:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Sad nemaš izgovora da ne pročitaš strip, znaš da što je niža moja ocjena, to je strip bolji.



Strah me čitati! Na Aldebranu smo isti s ocjenama i još ponegdje.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/05/2020 : 11:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=754

svi podeliše desteke,šaner četvorku - he,he...



Ovo je bilo pre dvanaest godina, tad je još bio mlad i neiskusan.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 12:48:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by anto

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-view&StoryID=754

svi podeliše desteke,šaner četvorku - he,he...



Ovo je bilo pre dvanaest godina, tad smo još bili mladi i neiskusni.


Slažem se.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 23/05/2020 : 17:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by sumohrvat

Nek se smije tko god hoće, ali ja ne mogu gledat ili čitat o patnji životinja, rastuži me....
Nisam nikad želio niti Lajku pročitati. Jbg...




To je tema koja i mene najvise pogadja... Ali osecam da je strip vredan paznje pa cu ga nabaviti. Lajku jurim vec dve godine i ako hoces da prodas ili znas nekoga ko hoce, javljaj!


Pa šta ti nisam dojavio i za još neke stripove šta si ganjao pa ništa 😊

Edited by - sumohrvat on 23/05/2020 19:31:09
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/05/2020 : 19:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ovo jučer brzinski, a ono, fora strip, ali skoro da se slažem sa mladim Shannerom.
Neki prosjek, nit smrdi nit miriše.
Kraj mi se svidio jer je realan.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 23/05/2020 19:27:33
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/05/2020 : 20:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Okanite se "mladog" Shanera, ostavio sam komentar pred četiri godine.

Koliko pažljivo ljudi čitaju, nije ni čudo da je nekima ovo odličan strip.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 18:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao u jednom cugu od nesto manje od sat vremena. Ovo mi je prvi strip koji citam a da ga je potpisao Vaughan, imam prvi integral Sage ali nikako da pocnem sa citanjem. Bagdadski copor je stvarno odlican strip. Vizuelno savrsenstvo, sjajan crtez i kolor, siroki kadrovi su maestralni (F16ice iznad zooloskog vrta, prolazak lavova kroz spomenik ukrstenim sabljama, horizont bombama razrusenog Bagdada). Prica jeste jednocrnta ondonso vrlo direktna i linearna, ali opet pogadja tamo gde treba, zanimljivom pricom, interesantnim odnosom izmedju likovima i sto je najbitnije pogadja emotivnu crtu sa odlicnim gorkim krajem. Efektno i jako. Dobra scena je i pojavljivanje kornjace.
Iako se Vaughan u pogovoru (tj. to su predlozi za strip koje je slao urednistvu, pocetne ideje, sinopsis i opis likova) pere od toga da je ovo anti-americki strip i da mu nije zelja da napada i pljuje po americkim vojnicima, vec samo da postavi pitanje da li je vojna intervencija opravdana ili ne, ipak bih rekao da je to napisao samo da ga urednistvo ne bi odmah odbilo. Strip je u potpunosti anti-ratni i anti-americki u ovom slucaju. Cemu sam se iskreno i nadao i dobro je da nije bilo patetike i americkog popovanja i pravdanja.
Mene je strip iskreno pogodio i vrlo mi je drago sto sam ga odmah nabavio i procitao, zauzimace vazno mesot u mojoj kolekciji.

Edited by - going going on 24/05/2020 18:54:33
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 24/05/2020 : 20:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Znam na šta si mislio pod anti-američki going going, ali bih se složio s autorom. To je samo retorika nametnuta nam svima nama bilo gde od onih koji vladaju. Ako zastupaš stav da tvoja zemlja ne treba da ima ekspazionističku neokolonijalnu politiku, to ne znači da je izdajnik ili nepatriota. Čak bih rekao i da je suprotno. Zvanične državne politike kako ovih moćnih tako i nekih banana država poput ovih naših na Balkanu ovde su često skroz pogrešne, biti protiv toga je jedino razumno i pravi patriotizam.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2020 : 20:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Znam na šta si mislio pod anti-američki going going, ali bih se složio s autorom. To je samo retorika nametnuta nam svima nama bilo gde od onih koji vladaju. Ako zastupaš stav da tvoja zemlja ne treba da ima ekspazionističku neokolonijalnu politiku, to ne znači da je izdajnik ili nepatriota. Čak bih rekao i da je suprotno. Zvanične državne politike kako ovih moćnih tako i nekih banana država poput ovih naših na Balkanu ovde su često skroz pogrešne, biti protiv toga je jedino razumno i pravi patriotizam.





Apsolutno se slazem.
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 20/06/2020 : 08:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Bas mi se svidio ovaj strip, procitao sam ga u komadu. I prica, i crtez, i story telling, i kolor, bas je lijepo zaokruzena cjelina. Nije mi patetican i nisam ga protumacio na nacin kako to autor pise u materijalima u dodacima. Nije mi ni protuamericki, sto mi je isto ok, malo sam strepio da ce bit neka politicka litanija. Ja sam ga ocito preveo na svoj nacin, kako meni pase i preporucam ga dalje svima 😂
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/08/2020 : 11:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
simpatično.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2020 : 14:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma sve ok, ali kad sam citao one sinopsise cinilo mi se da bi to moglo ispasti bolje, to jest, da nije sve uspelo da se docara.
Nesto mi smetalo kod crteza ali dosta dobro je pogodio pogled zivotinja, izraz lica, emocije donekle.

Sama prica mi je dobro slozena, za ideju palac gore.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/08/2020 : 23:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo za sada najbolji strip objavljen u 2020. godini. Nisam osetio patetiku vec me je lepo emotivno pogodila prica. Crtez i kolor su vrhunski. Naracija je jednostavna i pravolinijska, ali opet efektna i jaka.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000