forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA PREDSTAVLJA - KOMANČA 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

StanDarsh
Starting Member

Serbia
8 Posts

Member since 07/03/2020

Posted - 22/05/2020 : 16:17:26  Show Profile Show Extended Profile  Send StanDarsh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by StanDarsh

Pozdrav svima!

Dugo vremena pratim ovaj forum i sajt, ali se nikada nisam uključio u neku konverzaciju. Pročitao sam tu puno vaših preporuka i razrešio puno dilema kao npr. da li da kupim ovo ili ono izdanje, da li bi me možda zanimao ili ne određeni junak itd.

Uzeo sam ovo juče i izdanje izgleda jako lepo. Pošto me uvek kada bude najavljeno ili izađe nešto što mi je interesantno zanima da vidim kako izgleda uživo i "zavirim" u strip, pomislih da bi prvi post na forumu mogao biti neki mali, mali, doprinos, da pošaljem nekoliko slika ako nekoga ko nije kupio zanima. :-)

Pre toga da pitam da li možda postoji neko drugo mesto gde se to radi, pošto još uvek ne poznajem ceo forum i sva pravila? :-)



Pa izdavač je u prvom postu već stavio link za zavir/preview knjige.

A pravila su ti ovdje:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=32164

Sad koliko ih se tko pridržava, o tom potom.





Znam ova standardna pravila, više sam mislio na nešto specifično, na primer gde se stavljaju slike, da li ovde ili postoji neki drugi topik za to. Znam i da je izdavač u prvom postu već stavio preview, prelistao sam ga kada sam prvi put otvorio ovu temu.

@DiSkAcH: Na to sam mislio, meni bar nije isto da vidim nekoliko stranica PDF-a i sliku "iz ruke". PDF pogledam zbog crteža, a ove slike da vidim kako je urađeno neko izdanje.

@going going: Hvala!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2020 : 16:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
@Peyo: Pa sam izgled stripa i privju PDF nisu nikako ista stvar.



Želiš reći da PDF izgleda puno bolje?

Moguće, iskustvo me sa domaćim izdavačima naučilo da kupujem tek kada vidim uživo, da li mi izdanje odgovara. Fibra je iznimka.
Go to Top of Page

StanDarsh
Starting Member

Serbia
8 Posts

Member since 07/03/2020

Posted - 22/05/2020 : 16:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send StanDarsh a Private Message  Reply with Quote
Evo nekoliko slika.



Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 22/05/2020 : 17:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH
@Peyo: Pa sam izgled stripa i privju PDF nisu nikako ista stvar.



Želiš reći da PDF izgleda puno bolje?


PDF uvek može da prevari, i na bolje i na gore. Ona Murena je recimo na previewu izgledala duplo lošije no zapravo. Margine nisu sjajne ni uživo ali su na skenu bile izgledale nekako još veće.

Prelistao sam i ja pre neki dan Komanču, i odlično je urađeno izdanje.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 22/05/2020 : 18:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by DiSkAcH
@Peyo: Pa sam izgled stripa i privju PDF nisu nikako ista stvar.



Želiš reći da PDF izgleda puno bolje?

Moguće, iskustvo me sa domaćim izdavačima naučilo da kupujem tek kada vidim uživo, da li mi izdanje odgovara. Fibra je iznimka.



Ma ne, PDF privju mi ne pokazuje kako stvarno izgleda sam strip, taj privju je samo da vidim da li mi strip leži i želim li ga kupit. A fotografija samog stripa je da vidim kakve su korice, uvez, margine...
2 po meni potpuno različite stvari.

@Red Marquis: Meni je Murena i kao sam strip, a i izdanje ČK odličan!
Margine su mrvu veće, i ja osobno ih nebi ni skužio da se nije digla tolika buka.
PDF nisam ni gledao jer sam ju ionako čitao u skenovima, pa sam već znao što kupujem.

EDIT: Super izgleda Komanča i jedva čekam da se više granice otvore pa da naručim Srpsku turu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 22/05/2020 18:45:56
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2020 : 19:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, lepo to izgleda. Jedva cekam poloziti svoje sape na ove papirice.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 22/05/2020 : 19:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2020 : 19:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni


Dobro, i u noci su sve krave crne.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 22/05/2020 : 21:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
Gledajuci ove slike i citajuci ove redove, razmisljam naglas i pitam se da li CK u planu mozda ima i objavljivanje integrala Bernar Prinsa?
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/05/2020 : 23:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Brutalno izgleda.
Hvala za fotke.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2020 : 23:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni



Isto je i kod Strip-agenta.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/05/2020 : 23:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by StanDarsh

Pročitao sam tu puno vaših preporuka i razrešio puno dilema kao npr. da li da kupim ovo ili ono izdanje, da li bi me možda zanimao ili ne određeni junak itd.



pa jesi li kupio Tvrđe?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/05/2020 : 00:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius

Gledajuci ove slike i citajuci ove redove, razmisljam naglas i pitam se da li CK u planu mozda ima i objavljivanje integrala Bernar Prinsa?



To bi bilo isto lepo. Sa Dzeremajom su uskoro gotovi (odnosno stigli su Italijane sto bi se reklo ovde na forumu), Komanca ima samo 15 epizoda dakle 5 ovih integrala.
Mogao bi posle toga Bernard Prins ili mozda cak i Tornjevi.
A ja bih voleo da vidim Bluberija u boji integrale.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 23/05/2020 : 01:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by alaniusfordius

Gledajuci ove slike i citajuci ove redove, razmisljam naglas i pitam se da li CK u planu mozda ima i objavljivanje integrala Bernar Prinsa?



To bi bilo isto lepo. Sa Dzeremajom su uskoro gotovi (odnosno stigli su Italijane sto bi se reklo ovde na forumu), Komanca ima samo 15 epizoda dakle 5 ovih integrala.
Mogao bi posle toga Bernard Prins ili mozda cak i Tornjevi.
A ja bih voleo da vidim Bluberija u boji integrale.



Dobra je ideja Bluberi kolor integrali, taman da legne uz Marketprint/DW CB integrale... Ali pre toga bih Dzerija Springa al za njega prava drzi DW tako da su nikakve sanse za to.

Sa druge strane, Tornjeve imam i u Strip Artu i u Safir i u Marketprint albumima, pa su mi nisko na listi prioriteta

Koliko god mi bile drage ove reprize, vise bih voleo nesto sto kao sto je Narednik Kirk ili Erni Pajk Huga Prata, taman za nastavak u Starom kontinentu
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/05/2020 : 08:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
I ja bi volio integrale Blueberry-a!

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

StanDarsh
Starting Member

Serbia
8 Posts

Member since 07/03/2020

Posted - 25/05/2020 : 17:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send StanDarsh a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by StanDarsh

Pročitao sam tu puno vaših preporuka i razrešio puno dilema kao npr. da li da kupim ovo ili ono izdanje, da li bi me možda zanimao ili ne određeni junak itd.



pa jesi li kupio Tvrđe?



Nisam...još uvek.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 25/05/2020 : 18:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Bio Bluberi prvo kod Decjih Novina pa Marketprint/DW, ima bookglobe, necu da pominjem stare revije i divlja izdanja. Mislim da je Bluberija vise nego dosta. Veliki je to serijal za CK, ne verujem da ce imati strpljenja da to guraju posle Dzeremaje koji se (verovatno) ne prodaje tako dobro kao sto su ocekivali. Naravno, Bluberi je komercijalniji serijal pa bi se mozda bolje prodavao ali verujem da mnogo ljudi ima gore pomenuta izdnaja.
[jedva sakupih BG komplet pa bih nesto drugo ]

Nadam se da ce objaviti Komancu u 5 knjiga jer bih voleo da imam kompletan serijal.

Nego, da li neko zna da li ce objaviti i preostale dve Murene (9 i 10)? Moglo bi tu uz neke fine dodatke kao sto su radili Inkala.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/05/2020 : 15:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Bio Bluberi prvo kod Decjih Novina pa Marketprint/DW, ima bookglobe, necu da pominjem stare revije i divlja izdanja. Mislim da je Bluberija vise nego dosta. Veliki je to serijal za CK, ne verujem da ce imati strpljenja da to guraju posle Dzeremaje koji se (verovatno) ne prodaje tako dobro kao sto su ocekivali. Naravno, Bluberi je komercijalniji serijal pa bi se mozda bolje prodavao ali verujem da mnogo ljudi ima gore pomenuta izdnaja.
[jedva sakupih BG komplet pa bih nesto drugo ]

Nadam se da ce objaviti Komancu u 5 knjiga jer bih voleo da imam kompletan serijal.

Nego, da li neko zna da li ce objaviti i preostale dve Murene (9 i 10)? Moglo bi tu uz neke fine dodatke kao sto su radili Inkala.



Murena nije gotova, vj će objavit 9-12.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2020 : 21:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nabavio i ja Komancu, sjajno izdanje, Rotografika je stvarno najbolja srpska stamparija sve knjige su im besprekorne. Ima dosta tekstualnih dodataka i sveukupno lepo izgleda. Samo jos da se krene sa citanjem!

Je l kvalitetom od pocetka dobra Komanca ili dobre epizode dolaze kasnije?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/05/2020 : 22:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nabavio i ja Komancu, sjajno izdanje, Rotografika je stvarno najbolja srpska stamparija sve knjige su im besprekorne. Ima dosta tekstualnih dodataka i sveukupno lepo izgleda. Samo jos da se krene sa citanjem!

Je l kvalitetom od pocetka dobra Komanca ili dobre epizode dolaze kasnije?


Samo zadnja malo steka, ali meni je dobra i ona zbog Hermannovog bunta i 'sublimiranih' poruka koje je tu ostavio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/05/2020 : 12:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by kasper

pocetak treceg albuma, u sceni 6 konja i crnac i svi su isto obojeni


Dobro, i u noci su sve krave crne.






10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1908 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 23/10/2020 : 10:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Koliko ukupno ovih integrala treba da izadje?
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 23/10/2020 : 11:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Koliko ukupno ovih integrala treba da izadje?



5, prva tri cisto sa Hermanom, br 4 jedna epizoda Herman (Algernon Braun) i dve Ruz, i poslenji 3 epizode Ruz

integrali 2 i 3 najavljeni da izlaze 27.10.2020.

Edited by - alaniusfordius on 23/10/2020 11:40:22
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1908 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 23/10/2020 : 11:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message  Reply with Quote
Hvala. Nije dug serijal. Moracu da ga uzmem.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1005 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 23/10/2020 : 11:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Hvala. Nije dug serijal. Moracu da ga uzmem.



Evo nisam ni video da je izasle Komanca 2 i 3, par tema ispod ove...

Edited by - alaniusfordius on 23/10/2020 11:45:55
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000