forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/06/2020 : 23:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Danas je solar objavija moju recenziju Fractionovog Hawkeyea
https://www.stripovi.com/recenzije/album-album-klo-sp-17-oko-sokolovo/2449/

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/06/2020 : 13:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
RASL



Scenarij: Jeff Smith - 8,5
Crtež: Jeff Smith - 8,5
Ocjena: 85%
Izdavač: CB
Žanr: Akcijski SF krimić


RASL je dokaz da Jeff Smith nije one hit wonder autor koji osim Bonea nema ništa drugo za ponuditi. Iako je on sam ovaj strip opisao kao "sci-fi noir", ja bih se usudio reći da noir elementi nisu skroz u prvom planu, već da kroz dobrih 450-ak stranica pratimo jednu izrazito kvalitetnu akcijsku priču u isto vrijeme ukorijenjenu u znanstvenu fantastiku, ali i prožetu elementima krimića. Glavni lik, kojeg u početku znamo jedino po akronimu RASL, za život zarađuje kradući i preprodavajući umjetnine iz paralelnih svemira. Uz pomoć posebnog uređaja koji mu omogućuje prelazak s jedne Zemlje na drugu, RASL životari od jednog trenutka do drugog, nikad se ne zadržavajući predugo na istom mjestu. Međutim, prošlost nikad nije daleko i vrlo brzo nam postaje jasno da njegove krađe umjetnina nisu jedini razlog zbog kojeg bježi s jednog svijeta na drugi. U tom se trenutku odmotava klupko puno dublje priče koja je prožeta prijateljstvom, mržnjom, znanošću, legendama, ljubavi i izdajom...

RASL je stvarno dobar strip. Ukoliko ste čitali Bone (a svesrdno se nadam da jeste), prepoznati ćete neke paralele u načinu prepričavanja i vođenja radnje, no budite sigurni da su ta dva stripa poprilično različita jedan od drugog. Dok je Bone prava fantasy bajka epskog karaktera namijenjena kako mladim, tako i starijim čitateljima, RASL je punokrvni akcijski SF film na papiru. Bez da otkrivam detalje, rekao bih da me tematski podsjeća na Nolanov film The Prestige, no stvarno ne želim previše prepričavati jer smatram da biste ovo svakako trebali pročitati. Autor nam na kraju priče ne otkriva odgovore na sva postavljena pitanja, već neke stvari ostavlja na maštu čitatelju. Meni sa takav pristup sviđa i rekao bih da Smith u svakom trenutku zna što radi, odnosno prazni hod ne postoji. Smithov crtež je meni uvijek lijep za vidjeti, bilo da je crno-bijel ili u boji. Baš kao i Bone, RASL je objavljen i u crno-bijelom izdanju i u koloru, a na vama je da se odlučite koja vam se varijanta više sviđa. Ja sam čitao obojano izdanje na koje nemam nikakve zamjerke i rado bih ga volio imati na polici.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 25/06/2020 13:23:00
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/06/2020 : 21:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Još jedna recenzija je na sajtu! Ovaj put je to Challengers of the Unknown Must Die!
Prva kolaboracija Jepha Loeba i Tima Salea, bacite oko.

https://www.stripovi.com/recenzije/challengers-of-the-unknown-cotu-dc-1-challengers-of-the-unknown-must-die/2452/

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/06/2020 : 00:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
RASL sam krenuo čitati u epizodama još nekad davno i bio mi je baš dobar. Pojma nemam zašto sam stao. Morat ću i to nekako ubaciti u raspored.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/06/2020 : 10:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SUPERMAN: What's So Funny 'bout Truth, Justice & American Way?



Scenarij: Joe Kelley - 6,5
Crtež: Doug Mahnke & Lee Bermejo - 6,5
Ocjena: 65%
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski


S obzirom da se ova priča često spominje kao moderni Superman klasik i jedna od najboljih done-in-one epizoda, očekivanja su bila donekle velika. Originalno objavljena 2001. godine u 775. broju Action Comicsa, "What's So Funny..." nam na svega 20ak stranica donosi sukob generacija, s jedne strane imamo Supermanov old-school pristup rješavanju zločina, dok s druge strane stoji The Elite, moderni tim brutalnih i nasilnih superheroja. Zvuči poznato? Da, i mene podsjeća na Kingdom Come, samo što je razlika u kvaliteti ogromna. Joe Kelley ovdje direktno napada stripove poput The Authority, no sve što postiže je to da zvuči kao umorni starac koji se ne snalazi u modernom svijetu. Superman ima svoju publiku i vjerojatno će je uvijek imati, a to što postoje i drugi pristupi superherojskom žanru ne bi trebalo nikoga zamarati, pa tako ni Kelleya. Sve ima svoju publiku. Konflikt staroga i novoga je tema koja je već 100 puta prožvakana (i to ne samo u stripovima) i teško je bilo za očekivati da ova priča može donijeti nešto novo po tom pitanju. Crtež je napadan, pretrpan nepotrebnim detaljima i za moj ukus previše drečavo koloriran. Sveukupni dojam - okej priča, ali debelo precijenjena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 26/06/2020 10:06:27
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/06/2020 : 10:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
WE CAN NEVER GO HOME



Scenarij: Matthew Rosenberg & Patrick Kindlon - 5
Crtež: Josh Hood & Brian Level - 6,5
Ocjena: 57,5%
Izdavač: Black Mask Studios
Žanr: nadrealni akcijski triler


Jedini strip Matta Rosenberga koji sam do sada pročitao je stvarno odlični 4 Kids Walk Into a Bank (također u izdanju male kuće Black Mask Studios), tako da sam se zainteresirao kad sam vidio da je za istog izdavača radio još jedan mini-serijal. Suprotno očekivanjima, We Can Never Go Home je skoro pa potpuni promašaj. Volio bih reći da mi se nešto posebno svidjelo, ali jednostavno ne mogu. Još se od početka vidjelo da strip ne obećava, al kad je već toliko kratak (5 brojeva) natjerao sam se završiti ga do kraja.

Glavni likovi su dvoje tinejdžera; ona je ljepotica, a on je asocijalni panker. Rekla bi Avril: "He was a boy, she was a girl, can I make it any more obvious?". Ne, ozbiljno, preskočite ovaj strip i radije pročitajte par prvih strofa pjesme Sk8erBoi jer na trenutke mi se čini kao da je Rosenberg preuzeo inspiraciju baš od tamo. Naravno, stvari se mijenjaju nakon što glavni likovi počine nehotično ubojstvo i umjesto da se predaju policiji, odluče se dati u bijeg. Iako smo još na prvom broju mini-serijala, stvari ovdje naglo kreću nizbrdo. Od tada pa sve do kraja strip obiluje priglupim i totalno nerealnim odlukama koje niti jedna suvisla osoba, bilo da je u tinejdžerskim ili odraslim godinama, nikad ne bi napravila. Također, ne znam zašto su autori odlučili ubaciti i neke nadrealne elemente u igru s obzirom da niti pridonose priči, niti bi ona bila išta drugačija da tih elemenata nema. Karakterizacija? Najosnovnija moguća, likovi nemaju apsolutno nikakve dubine. Crtež je okej, ali ništa više od toga, ne bih ga nikad uspio izdvojiti iz mora sličnih prosječnih polu-indie derivata.

Preporučam da preskočite ovo i radije se uhvatite 4 Kids Walk Into a Bank jer je stvarno odličan. Pun je humora, zanimljivih i živopisnih likova, zabavan je i dugo ostaje u sjećanju nakon čitanja. Ukratko - sve što We Can Never Go Home nije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 27/06/2020 10:30:35
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/06/2020 : 15:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
RED



Scenarij: Warren Ellis - 7,5
Crtež: Cully Hamner - 7
Ocjena: 72,5%
Izdavač: Wildstorm
Žanr: akcijski


Frank Moses je bivši tajni agent CIA-e i jedino što želi od života je provesti mirovinu u miru i tišini, bez ikakvog kontakta s ostalim ljudima. Međutim, kad novi direktor CIA-e odluči da je Moses previše opasan da bi ga se ostavilo na životu, bivši će ubojica biti prisiljen vratiti se starim navikama koje uključuju ogromnu dozu oružja, nasilja i krvi.

RED je trodijelni akcijski mini-serijal koji se čita eksplozivno brzo. Radnja je pravocrtna, nema dubljih tema ni skrivenih značenja i ovo što sam naveo u prvom paragrafu je praktički sve što od ovog stripa možete očekivati. Teksta je malo, pucnjave i ubijanja je puno i to je to. No unatoč navedenom, Ellis nikad ne izlazi iz postavljenih granica i RED ni u jednom trenutku ne pokušava biti nešto više od čistokrvne akcije. Hamnerov crtež meni osobno i inače nije baš po guštu (iako doduše, dobar mi je na Blue Beetleu), no pripovijedanje mu je tečno i razumljivo. Ovo je strip koji se u ruke uzima kad vam se čita nešto za mozak na pašu, kad jednostavno želite ubiti vrijeme bez da se zamarate mnogobrojnim zapletima i podzapletima. Sami strip bi vjerojatno pao u zaborav da 2010. nije izašla filmska adaptacija s Bruceom Willisom, Morganom Freemanom, Johnom Malkovichem i Helen Mirren u glavnim ulogama. Nastavak filma, RED 2, izašao je tri godine kasnije.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/06/2020 : 09:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ETERNAL



Scenarij: Eric Zawadzki & Ryan K. Lindsay - 8
Crtež: Eric Zawadzki - 8
Ocjena: 80%
Izdavač: Black Mask Studios
Žanr: povijesni / nadnaravni


Eternal je sasvim neočekivano i ugodno iznenađenje koje na svega četrdesetak stranica donosi jednostavnu i zanimljivu priču smještenu u vikinško doba. Pratimo grupu žena ratnica (nažalost stvarno ne znam koji je konkretan hrvatski prijevod pojma "shieldmaiden") koje tijekom odsustva muškaraca brane svoje selo od napada tiranina. Meni osobno priča odiše arhaičnom, mirno-zlokobnom atmosferom koja me podsjeća na neke kratke Hellboyeve priče. S obzirom na mali broj stranica, priča ne ide previše u širinu, no to nadoknađuje već spomenutom atmosferom. Ne znam za vas, al meni dobro pogođen ugođaj priče nekad zna itekako podignuti sveukupni dojam stripa. Crtež je vrlo lijep te autor s vremena na vrijeme koristi ornamentalne okvire na kadrovima koji odlično pridonose sveukupnom vizualnom dojmu. Moram spomenuti i sasvim ugodan i nenapadan kolor koji odlično odgovara ovakvom tipu priče. Kao što rekoh, Eternal je kratko, ali upečatljivo djelo koje mi je sasvim lijepo leglo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/07/2020 : 18:51:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
WONDER TWINS



Scenarij: Mark Russell - 8,5
Crtež: Stephen Byrne - 7,5
Ocjena: 80%
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski


Mark Russell mi visoko kotira među trenutno aktualnim scenaristima i uvijek željno iščekujem njegove nove radove. Wonder Twinsi su mu jedan od novijih projekata i moram priznati da sam prije čitanja imao visoka očekivanja. Drago mi je što mogu reći da Russell ni ovaj put nije podbacio jer ovdje imamo jedan jako kvalitetan i zanimljiv naslov.

Za one koji ne znaju, Wonder Twins su Zan i Jayna, alienski brat i sestra koji su nastali kao dio DC-eve animirane TV serije "The All-New Super Friends Hour" u drugoj polovici 70ih godina. Kada je prošle godine Brian Michael Bendis aktivirao imprint Wonder Comics čiji su naslovi smješteni unutar mainstream DC univerzuma, Mark Russell je napisao ovaj izrazito dobro prihvaćeni dvanaestodijelni mini-serijal. Ako ste čitali Russellove radove, pogotovo The Flintstonese, znate otprilike kakav mu je stil pisanja. Wonder Twins nisu iznimka po tom pitanju tako da i ovdje imamo strip koji je baziran na humoru, dok je istovremeno prožet britkim i satirično-sarkastičnim komentarom današnjeg društva. Scenarij djeluje svježe, lepršavo i zanimljivo, lako se čita i iako nerijetko obrađuje nešto teže moralne dvojbe, generalno ima onaj neodoljivi feelgood učinak i jednostavno ga je gušt čitati. Dijalozi su pitki i zanimljivi, a humor meni osobno sasvim dobro pogađa poantu. Ako bih Wonder Twinse morao usporediti s nekim poznatijim djelom, rekao bih da je humor otprilike sličnog tona kao i onaj u Simpsonima.

Kao što rekoh, Wonder Twinsi su brat i sestra koji se igrom slučaja nađu na Zemlji i pritom "stažiraju" u Hall of Justice pod Supermanovim mentorstvom kako bi postali što bolji superjunaci. Osim Supermana, tu i tamo imamo pojavljivanja i ostalih članova JLA, no bitno je spomenuti da Russell gradi zanimljiv mikrokozmos u vidu srednje škole koju pohađaju Zan i Jayna. Sporedni likovi, kako prijatelji tako i negativci, su manje-više novi likovi osmišljeni za ovaj serijal tako da i novi čitatelji koji nisu previše upoznati s DC univerzumom mogu uživati u ovom naslovu. Preporuka, šta drugo da kažem, mislim da se nećete razočarati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 08/07/2020 : 22:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stigli smo lagano i do 5000 pregleda ove teme

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/07/2020 : 01:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ALIENS vs. PREDATOR



Scenarij: Randy Stradley - 7,5
Crtež: Phill Norwood, Chris Warner - 7,5
Ocjena: 75%
Izdavač: Dark Horse
Žanr: akcijski SF


Dobrih petnaest godina prije nego što su ove dvije franšize odmjerile snage na filmskom platnu, Dark Horse ih je po prvi put upario u šestodijelnom mini-serijalu jednostavnog naziva "Aliens vs. Predator". Za razliku od filma koji je smješten na Zemlju, radnja stripa se odvija na friško koloniziranom planetu Ryushi gdje u donekle western maniri pratimo uzgajivače stoke koji su napustili Zemlju tražeći bolji život u bespućima svemira. Teški uvjeti na granicama civilizacije će za doseljenike postati još teži kada shvate da Predatori već godinama koriste Ryushi kao teritorij za uzgoj i lov Xenomorpha, tj. Aliena.

Moram priznati da sam ugodno iznenađen ovim stripom. Stilski više vuče na akcijsku stranu Predatora nego na horor elemente Aliena i sasvim lijepo dočarava atmosferu divljeg zapada u svemiru. Štih SF filmova iz 80-ih godina je također prisutan i to se najviše osjeti preko old school crteža i kolora (neki bi možda crtež i kolor nazvali zastarjelima, al meni se sviđaju). Radnja sasvim lijepo balansira između akcijskih sekvenci s jedne strane te mirnijih trenutaka s druge strane, dok su likovi solidno karakterizirani i dijalozi su im realni i uvjerljivi. Autor ne istražuje psihu glavnih likova u detalje, no to od jednog ovakvog naslova svakako ne bi trebalo ni očekivati. Gledajući ovaj naslov striktno kao akcijski SF, on ispunjava očekivanja i ni u jednom trenutku ne pokušava biti nešto više. Aliens vs. Predator predstavlja sami začetak ove crossover franšize i ukoliko ste ljubitelji spomenutih likova, vjerujem da će vam dobro sjesti. Ako niste, nema veze, strip je moguće sasvim normalno čitati i bez ikakvog predznanja o filmovima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/07/2020 : 15:46:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
JONAH HEX: Two-Gun Mojo



Scenarij: Joe R. Lansdale - 6
Crtež: Timothy Truman - 8,5
Ocjena: 72,5%
Izdavač: Vertigo
Žanr: western / weird west


Vertigov pokušaj oživljavanja Jonaha Hexa 90ih godina sastojao se od tri mini-serijala koja je pisao Joe R. Lansdale (možda ovdašnjim ljubiteljima stripa poznat kao autor čije je priče Boselli adaptirao za Bonellijev serijal Deadwood Dick) i crtao Timothy Truman. Očekivano za Vertigo, nasilje je bilo eksplicitnije prikazano nego što je to bio običaj u prethodnim Hexovim inkarnacijama. Ovdje recenzirani Two-Gun Mojo prvi je od tri Vertigova mini-serijala i rekao bih da se radi o jednom sasvim prosječnom i ne baš pamtljivom ostvarenju. Zaplet je poprilično banalan i nemaštovit, a izvedba suhoparna. Dijalozi i popratne didaskalije skoro pa uopće ne pridonose samoj radnji i rekao bih da bi priča bila jednako razumljiva da likovi nisu izgovorili niti jednu jedinu riječ. Ovako sam zadnja tri broja doslovno brzinski proletio bez da sam obraćao previše pažnje na sami tekst. Trumanov crtež je zato skroz dobar, ima onu prljavu old school notu koja lijepo odgovara ovakvom ne-romantičnom stilu westerna. Ostala dva Vertigova mini-serijala nisam pročitao, a sve mi se čini da ni neću. Očekivanja mi ni prije čitanja nisu bila baš previsoka, no očekivao sam bar donekle pristojno djelo. Ovako bih rekao da Two Gun Mojo isplati prolistati čisto zbog Trumanovog crteža jer radnja je stvarno ništa posebno.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/07/2020 : 21:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija na sajtu: Ice Cream Man
Odličan novi Imageov horor serijal.

https://www.stripovi.com/recenzije/ice-cream-man-icm-img-1-5-ice-cream-man/2462/

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/07/2020 : 12:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
CATWOMAN: Selina's Big Score



Scenarij: Darwyn Cooke - 8,5
Crtež: Darwyn Cooke - 8,5
Ocjena: 85%
Izdavač: DC Comics
Žanr: krimić / triler


Selina's Big Score je grafička novela na nekih 80ak stranica i odličan je izbor ukoliko vam se čita nešto slično Cookeovim adaptacijama Parkera Richarda Starka. Odma da objasnim, ovaj strip nije na razini prve dvije Parkerove knjige (Lovac i Firma), no po mom mišljenju nije ništa slabiji od druge dvije (Pljačka i Ubijalište). Cooke još jednom pokazuje da je majstor koji se odlično snalazi u krimi stripovima, bilo kao scenarist ili kao crtač.

Ovaj strip služi kao prequel Brubakerovom runu na Catwoman, no time se ne trebate niti malo zamarati s obzirom da savršeno funkcionira kao samostalno djelo. Poprilično je operiran od ostatka DC univerzuma i većinom sadrži nove likove tako da možete priču pratiti bez ikakvog opterećenja vezanog za prethodne događaje. Jedini stariji (i to poprilično stariji) lik koji se pojavulje je privatni istražitelj Slam Bradley, jedna od prvih kreacija Jerryja Siegela i Joea Shustera. Iako je debitirao još 1935. godine, nije se baš puno pojavljivao po stripovima dok ga Cooke i Brubaker nisu uzeli pod svoje.

Što se tiče same priče, ovdje imamo klasične "heist" elemente, odnosno tim kriminalaca se okuplja kako bi isplanirali savršenu pljačku. Ukoliko vam zvuči slično trećoj knjizi Parkera, niste pogriješili. Ima tu nekih sličnosti, no rekao bih da se ovdje ipak radi o hommageu klasičnim motivima spomenutog žanra. Dijalozi su super i iako je strip poprilično bogat tekstom, ni jedan trenutak ne djeluje pretrpano niti radnja i tempo pate zbog toga. Ono što mi se posebno svidjelo je "ozbiljniji" pristup krimi tematici, tako da imamo poprilično hladnokrvna ubojstva i ponekad iznenađujuće odnose među likovima, tako da je na trenutke zbilja lako zaboraviti da je ovaj naslov zapravo dio mainstream DC univerzuma. Crtež je, klasično za Cookea, odličan pravi ga je gušt gledati i pratiti. Ne bih rekao da mu je ovo jedan od najboljih radova, no ukoliko ste se ikad susreli s njegovim crtežom, znate šta možete očekivati. Selina's Big Score je stvarno dobar strip vrijedan čitanja i posjedovanja na papiru.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2020 : 18:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Svi radovi Darwyna Cookea su mi odlicno legli i stvarno ga cenim i kao crtaca i kao scenaristu, tako da bih i CATWOMAN voleo da vidim u domacem izdanju. Prerano nas je napustio i idalje ne mogu da verujem da je preminuo. Secam se da me je ta vest bas pogodila kad sam je procitao i u Stripoteci tadasnjoj je Djole Tadic napisao sjajan tekst o njemu.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 19:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Koji broj stripoteke je u pitanju?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2020 : 20:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Stripoteka #1138 iz juna 2016.

Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/07/2020 : 20:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Hvala druze.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2020 : 20:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Nema na cemu!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/07/2020 : 14:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MICKEY MOUSE: Mickey's Craziest Adventures



Scenarij: Lewis Trondheim - 6,5
Crtež: Nicolas Keramidas - 8
Ocjena: 72,5%
Izdavač: Disney (Glenat / IDW)
Žanr: avantura


Mickey's Craziest Adventures je album koji je originalno izašao za francuskog izdavača Glenat, a dio je serije u kojoj se popularni autori stripa okušavaju u pisanju i crtanju Disneyevih junaka. Osim Trondheima, za Glenat su slične naslove radili i Cosey, Loisel i još neki drugi. Sama ideja ovog stripa je skroz simpatična: u uvodniku je navedeno kako su Trondheim i Keramidas na lokalnom sajmu sasvim slučajno naišli na stare stripove imena Mickey's Quest i odlučili su ih reprintati, međutim kako su ti stripovi poprilično stari, neke stranice nedostaju. Sukladno tome, Mickey's Craziest Adventures je, pod navodnike, nepotpuna kolekcija ili reprint tog fiktivnog stripa.

Ideja je super, šta drugo da kažem. Trondheim i Keramidas na ovaj način igraju na kartu nostalgije i pred nas stavljaju strip koji nas podsjeća na stare Disney stripove koje smo čitali kao djeca. Upravo taj fragmentirani način pripovijedanja, zajedno s pokojom uprljanom ili iskidanom stranicom, ostavlja dojam kao da smo i mi sami našli na davno zaboravljene naslove kojih se tek djelomično sjećamo u odrasloj dobi. Što se samog sadržaja tiče, tu već nisam baš oduševljen. Imam dojam kao da je priča u potpunosti stavljena u službu forme, tako da kroz cijeli strip samo pratimo Mikija i Paju kako bezglavo trče od jedne lokacije do druge. Ništa čudno, no mišljenja sam da je Trondheim trebao ovaj naslov razbiti na dvije-tri priče, jer ovako imam osjećaj kao da se osim trčanja i promjena mjesta radnje ništa drugo ne događa. Humor je skroz u redu, ima nekoliko baš dobrih gegova, no ništa što bi se baš posebno pamtilo.

Sve u svemu, simpatična ideja za koju ne mogu reći da je u potpunosti uspjela. Definitivno se to osjeti na samoj priči koja je ili trebala biti dosta kraća ili ponuditi nešto više od čiste akcije. Također, preporučam odličan osvrt forumaša LordVader89, tu je baš detaljno objasnio neke stvari: link

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 20/07/2020 14:39:36
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/07/2020 : 00:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
6.5 za Trondhajma??

odjavljujem se sa ove teme!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/07/2020 : 07:35:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

6.5 za Trondhajma??

odjavljujem se sa ove teme!!



Samo sam čekao ovaj komentar

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/07/2020 : 09:39:56  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
He he, kako beše ona stara: Mišljenje je kao d***, svako ga ima.
Paka01, svaka ti valja, ali sam ovde na Antovoj strani. Kad sam prvi put čitao MM:MCA imao sam isprva isti utisak kao ti: jurnjava, jurnjava, jurnjava i ništa više. Čim Tronda "mrzi" da nešto "objašnjava", on "izgubi par strana" i nastavlja avanturu dalje. A onda mi je došlo, upravo to: ovo je najvaća Mikijeva avantura ikad! Ikad! Mikija i Paju je poslao u džunglu, pustinju, svemir, središte zemlje, Atlantidu, pusto ostrvo... I sve to na 44 strane. Malo li je?

I kad sam već tu, još par komentara: za Selina's Big Score potpisujem svaku tvoju reč.

Međutim za RASL pak ne. Dobro počinje, zaplet je ok, uvuče te u priču. Ali kako idu strane, sve više i više deluje "šuplje" i nedorečeno. Naročito na kraju, koji je kao otvoren, a u stvari ništa nije razrešeno i ima mnogo nedorečenih i nerazjašnjenih stvari.
Kao da je Smith imao ideju da posveti strip Tesli ("dokumentarni" delovi su uglavnom ok, ali i tu se pri kraju pogubi i postaje zamorno pratiti) i sve je zavrteo oko toga. I posvetio je strip Tesli, ok. Međutim, previše je logičkih rupa. Ne sećam se više svega, odavno čitao, ono što mi je ostalo je da na primer da glavni lik u početku kad koristi onaj njegov urađaj za promenu dimenzija ima fizičkih problema i mučnina i treba mu po nekoliko dana za oporavak, dok ga na kraju svako malo koristi i ništa... I tako dalje i tako dalje.
A i crtež mi nije lagao kao u Bone. Tamo ima smisla polukarakaturani stil kad se crtaju ljudi, ovde mislim ne. Čemu onolika glava glavnog junaka? A ostali ljudi su kao normalni.

Enivej, mala digresija, RASL sam čitao u slično vreme kao i The Sculptor Scott McClouda i iako nisu ni slični stripovi, mislim da postoji neka paralela: posle dugo godina bavljena nekom svojom inicijalnom idejom (Smith sa Bone, McCloud sa Understanding/Reinventing/Making Comics), oba majstora su krenula da naprave nešto drugačije, one-shot, neku dužu priču.
I dok je McCloud sa The Sculptorom napravio (verovatno) remek-delo, Smith se pogubio i dobili smo nešto što ja sigurno neću ponovo da čitam, a kamo li da poželim da imam na papiru.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/07/2020 : 15:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jasno mi je šta oćeš reć za Mickeya i meni to trčanje iz jedne situacije u drugu u načelu ne smeta, al ovdje mi je to jednostavno bilo predugo. Previše se ponavlja, jedno te isti događaji iz stranice u stranicu, samo se pozadina mijenja. Simpatično mi je bilo u početku, al brzo dosadi.

Šta se tiče RASL, u pravu si što se tiče rupa u radnji, one se nakon nekog vremena baš primjete, no strip mi je jednostavno bio dovoljno zabavan da me to ne ometa Mogao je Smith to malo bolje posložiti, istina, no i unatoč nelogičnostima uživao sam od prve do zadnje strane. Otvoren kraj mi ne smeta, pogotovo zato što je Smith jednom izjavio da će možda pisati i nastavak, al tko to zna šta će od toga biti...

Šta se McCloudovog The Sculptora tiče, složit ćemo se da je odličan. Mislim da je samo pitanje vremena kad će ga izbaciti Fibra i/ili Komiko.




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/07/2020 : 16:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo, meni je skulptor bio mlak
sve je dobro i nista ne valja
nekako udzbenicki (shocking, i know)
a onih skulptura se ni staljin ne bi postideo
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000