forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 09/09/2020 : 20:28:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja sam čitao “Superman: Metropolis”. Prvih 5 sveski je radio mislim Žeželj, a ostalih 5 Kriistianaen. Za zaborav. Imao sam to , pa prodao.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/09/2020 : 16:21:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
UNCLE SCROOGE & DONALD DUCK: Son of the Sun



Scenarij: Don Rosa - 8
Crtež: Don Rosa - 9
Ocjena: 85%
Izdavač: Fantagraphics
Žanr: avantura / humor



Son of the Sun je prva od deset knjiga koje skupljaju cjelokupni opus stripova Dona Rose za Disney. Prije ovoga sam već pročitao njegov "The Life and Times of Scrooge McDuck" i otprilike sam znao kakav je Rosin pristup Disney stripovima te me upravo zbog toga veselilo kreniti s cjelokupnim njegovim opusom ispočetka.

Slično kao što je radio i njegov idol, Carl Barks, Rosa najveći trud ulaže u avanturistički tip priča sa Scroogeom McDuckom kao glavnim junakom. Naslovna priča, Son of the Sun, ujedino i prvo Rosino djelo za Disney, slovi kao jedna od njegovih najboljih i zbilja nije teško vidjeti zbog čega. Imamo ovdje pravu pravcatu avanturu koja je lijepo ispričana i atraktivno nacrtana od prve do zadnje stranice. Međutim, kad bi morao birati favorit iz ove knjige, to bi definitivno bila priča Last Sled to Dawson u kojoj dobivamo ponešto detalja iz Scroogeove prošlosti, a vidimo i neke otprije poznate likove iz Barksovih priča. Upravo ova priča nagovještava ono čime će se Rosa kasnije pozabaviti u "Life and Times", a to je prepričavanje događaja iz Scroogeove avanturama bogate mladosti. Ostale priče skupljene u ovu knjigu su klasične kraće humoristične avanture na 10 stranica u kojima glavnu ulogu najčešće preuzimaju Donald Duck i njegovi nećaci. O tim pričama ne bih puno duljio i reći ću samo da su, očekivano, itekako zabavne za čitati.

Rosin crtež se odmah na prvu razlikuje od Barksovog. Za razliku od Barksa koji je bio glasni zagovaratelj čistog i donekle minimalističkog stila bez puno detalja, Rosa u svoje table ubacuje pregršt sitnica i minijatura zbog kojih svaku sličicu vrijedi pogledati i više puta. Također, Rosa je majstor ekspresija lica, tako da u puno slučajeva upravo one podižu stvari na jedan viši nivo.

Za kraj, Son of the Sun je tek prvi korak u Rosinoj odiseji kroz pačji dio Disneyevog univerzuma i uživao sam i svakoj stranici. Jedva čekam baciti se na sljedeći nastavak!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/09/2020 : 22:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Face the Face



Scenarij: James Robinson - 8
Crtež: Leonard Kirk, Keith Champagne, V.A. - 8,5
Ocjena: 82,5%
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Ima li išta bolje nego pročitati stvarno dobru Batman priču?

Face the Face je jedan poprilično dobar superherojski strip s elementima krimića, baš onakav miks žanrova kakav odlično pristaje Batmanu. Kronološki smješten godinu dana nakon crossovera Infinite Crisis te nakon maratonskog serijala "52" za vrijeme kojeg Batman i ostatak uže ekipe napuštaju Gotham. Robinson nam ovdje prikazuje Batmanov povratak i suočavanje sa sve opasnijim podzemljem Gothama.

Nakon što je nekolicina manje poznatih negativaca ubijena, Batman i Robin prate tragove koji ih malo po malo vode ka Two-Faceu. Međutim, stvari i nisu toliko crno-bijele kako se čini na početku. Je li moguće da netko pokušava podvaliti lažne dokaze i tako okriviti Harveya Denta za ubojstva?

James Robinson ovdje priča jednu vrlo dobro odmjerenu detektivsku priču koja ne upada u čestu viđenu zamku beskrajnih akcijskih scena i bespotrebnih tučnjava. Da se razumijemo, akcije ima, no ona gotovo pa nikako ne prevladava i uvijek je u službi priče. Dijalozi su odlični i pravi ih je gušt čitati, dok mi karakterizacija likova spada u sami vrh za sada pročitanih Batmana. Nemamo često priliku vidjeti Batmana kako pokazuje svoju humanu stranu (tj. barem ne na ovako upečatljiv način) i pravo je osvježenje čitati ga u takvom izdanju. Odnos Batmana i Robina je ovdje majstorski prikazan te se uistinu osjeti uzajamno poštovanje, ali i očinska ljubav Brucea prema Timu. Posebno to dobiva na težini ukoliko znamo da je Tim ostao bez oca za vrijeme priče Identity Crisis, ali i bez najboljeg prijatelja Connora Kenta za vrijeme Infinite Crisis. Upravo su njihov odnos i Bruceove misli i bojazni oko Timovog života i budućnosti najsvjetlije točke cijele ove priče.

Zadnje poglavlje ove osmodijelne priče i otkriće pravog negativca koji stoji iza svih događaja je razlog zbog kojeg Face the Face od mene ne može dobiti veću ocjenu. Twist mi se jednostavno ne sviđa i neuvjerljiv mi je, odnosno djeluje mi da je ubačen skroz neprirodno i bez ikakvog smisla. No i unatoč tome, Face the Face je jedna vrlo dobra priča puna pamtljivih i upečatljivih trenutaka te ju je gušt čitati iako ne donosi ništa revolucionarno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 14/09/2020 22:44:48
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/09/2020 : 10:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MIDNIGHT NATION



Scenarij: J. Michael Straczynski - 8,5
Crtež: Gary Frank - 7,5
Ocjena: 80%
Izdavač: Image Comics / Top Cow
Žanr: drama / strip ceste



Jedna stvar u koju uvijek mogu biti siguran kod stripova koje piše J. Michael Straczynski je to da će likovi biti odlično karakterizirani. Čak i ukoliko sve ostalo kojim slučajem nije na razini, Straczynskievi likovi uvijek budu na razini zadatka i upravo je to jedna od najljepših stvari kod čitanja njegovih stripova.

Kolega forumaš bonjovi4ever je svojedobno napisao više nego dobru recenziju ovog stripa, tako da neću duljiti više nego što je potrebno. Iako se za Midnight Nation najčešće spominje da obrađuje kršćansku tematiku, rekao bih da je to samo djelomično točno. Istina, imamo tu mnogobrojne likove vezane za kršćansku mitologiju, no mišljenja sam da mu je tematika univerzalna. Ovo je strip baziran na traganju za nečim što je izgubljeno i protagonistovom željom da to izgubljeno ponovno nađe. Drago mi je da Straczynski ni u jednom trenutku ne govori čitatelju što i kako treba razmišljati, već mu pokazuje različite pristupe na koje se jedna ovakva alegorijska potraga može izvesti.

Teksta u stripu ima dosta, no ni u jednom trenutku ne guši čitatelja. Straczynski je majstor dijaloga i misaone rasprave u kojima likovi sudjeluju itekako daju materijala za razmišljanje. Sukladno tome, karakterizacija likova je odlična, kao i u većini njegovih stripova. Svi oni posjeduju emocionalnu dubinu i dozu ljudskosti, čak i oni kod kojih to ne bi nikako očekivali. Straczynski me je od početka do kraja priče tjerao da suosjećam s likovima te da razumijem njihove strahove i dvojbe.

Midnight Nation je u svojoj srži strip ceste koji meni osobno ima nekoliko dodirnih točki s Ennisovim Preacherom, iako se u pristupu tematici dijametralno razlikuju U oba slučaja imamo protagoniste koji u potrazi za onim duhovnim (ovdje traži dušu, u Preacheru traži Boga) prolaze Ameriku "uzduž i poprijeko" te pritom svjedoče svemu onome najgoremu što ljudski rod ima za ponuditi. U oba im slučaja društvo prave suputnici s kojima nerijetko upadaju u međusobne sukobe te iz njih izlaze čvršći i jači. I ovdje i tamo je samo putovanje bitno jednako koliko i pronalazak cilja. Ipak, Midnight Nation je mnogo osobnije djelo koje tjera čitatelja da preispita svoje životne postupke i zamisli se o načinu na koji tretira ljude oko sebe.

Što se crteža tiče, Gary Frank ovdje još nije stasao u onoliko kvalitetnog crtača kakvim će se pokazati kasnije (posebno na radovima na Supermanu za DC Comics), no svejedno je odradio više nego dobar posao. Crtež na momente djeluje kao pomalo zastarjeli produkt svog vremena (sami početakh 2000ih), no u velikoj većini stripa je pitak i čist. Najveća Frankova kvaliteta je bila i ostala u prikazu lica protagonista i sporednih likova. Čovjek jednostavno zna dočarati emocije, bilo pozitivne ili negativne.

Sve u svemu, Midnight Nation je strip koji je vrijedan čitanja više puta. Donosi na univerzalnu poruku bez da u ijednom momentu sliči na propovijed, plus je priča sama po sebi uistinu zanimljiva, baš kao i karakteri likova s kojima se susrećemo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2020 : 13:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Cudi me da niko kod nas nije objavio Midnight nation.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 16/09/2020 : 19:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Midnight nation je sjajan, i voleo bih ga videti kod fibre, kao i face the face. Paka ima profinjen ukus...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2020 : 18:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Detective



Scenarij: Paul Dini - 7,5
Crtež: V.A. - 7,5
Ocjena: 75%
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski / krimić



Iza ovog pomalo nemaštovitog naslova krije se kolekcija itekako zabavnih one-shot priča koje potpisuje kreator animirane Batman serije, Paul Dini. Ovaj trejd je kronološki smješten odmah iza priče Face the Face (imate osvrt dva posta poviše) te je ujedino i početak Dinijevog dugoročnog runa na serijalu Detective Comics.

Zanimljivost ovog trejda leži u činjenici da Dini ne piše jednu dužu priču, već nam kroz šest sveski donosi šest samostalnih priča. Odlična je to alternativa maratonskom Morrisonovom runu koji se u isto vrijeme odvijao u matičnom Batman serijalu, ali i uobičajnom pristupu pisanju superherojskih priča. One-shot priče u dugotrajnim serijalima nisu toliko često zastupljene i upravo je zbog toga "Detective" dobrodošlo osvježenje. Kroz spomenutih šest priča pratimo Batmana i Robina u sukobima s nekim od njihovih najpoznatijih protivnika poput Poison Ivy, Riddlera, Pingvina, Jokera i drugih... Očekivano, nisu sve priče jednake kvalitete, ima tu poprilično mediokritetskih poglavlja (npr. ono s Poison Ivy), zatim skroz okej priča (Pingvin), ali i par baš vrlo dobrih (prva sa Facadeom, te zadnja s Jokerom, a bome može tu upasti i ona s Riddlerom).

Što se crtača tiče, Don Kramer je odradio polovicu posla samostalno i njegov stil je čisto pitak i oku ugodan. Od ostalih je očekivano fenomenalan posao odradio J.H. Williams III, dok me npr Joe Benitez nije niti mrvice impresionirao. Iako inače nisam ljubitelj rotacije crtača unutar jedne knjige, ovdje mi to nije smetalo s obzirom da se radi o samostalnim pričama.

Ukupno gledano, "Detective" nije štivo koje je neophodno za čitanje, no zato služi kao sasvim korektan oblik razbibrige ukoliko vam se ne čita nešto preteško. Također, lijepo je vidjeti nešto kraću formu u Batmanovim pričama, pogotovo zato što takve stvari danas rijetko viđamo i najčešće su rezervirane za raznorazna specijalna izdanja (annuale, obljetničke brojeve, itd...). Sviđa mi se način na koji Dini piše i uskoro nastavljam s čitanjem njegovog runa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/09/2020 : 21:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
taman pomislih kako sam skupio skoro sve Betmene koji valjaju (osim Morrisonovog, ali on ide u kombinacijama, lagano) eto ti Pake sa ne jednim nego tri.

Bestraga!
Hvala!

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/09/2020 : 22:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

taman pomislih kako sam skupio skoro sve Betmene koji valjaju (osim Morrisonovog, ali on ide u kombinacijama, lagano) eto ti Pake sa ne jednim nego tri.

Bestraga!
Hvala!



Ako te tješi, ne mislim da si svi ovi Batmani u top klasi da ih se vječno drži na polici Neki su baš ono za par čitanja i to je to. Al da su zanimljivi - to definitivno jesu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/09/2020 : 11:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pročitao juče Midnight Nation, stvarno odličan.
Posebno lepa kraka pričica "Precious Objects".

Ova tema, uz Izivkove preporuke, je nešto najsvežije (što je ostalo) na ovom forumu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2020 : 09:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
PULP



Scenarij: Ed Brubaker - 7
Crtež: Sean Phillips - 8,5
Ocjena: 77,5%
Izdavač: Image Comics
Žanr: krimić



Pulp je još jedna knjiga u seriji samostalnih grafičkih novela koje u posljednje vrijeme za Image Comics izbacuje dvojac Brubaker/Phillips. Na svega 70ak stranica imamo priču o Maxu Wintersu, ostarjelom piscu šund westerna koji 1930'ih godina prošlog stoljeća pokušava zaraditi koji dolar više kako bi pod stare dane mogao lagodnije živjeti. Očekivano za Brubakera, stvari vrlo brzo kreću krivim smjerom i Maxa će vrlo brzo dostići burna i krvlju natopljena prošlost od koje bježi već dugi niz godina...

Ne mogu reći da sam baš u potpunosti zadovoljan. Pulp se jednostavno prebrzo čita i pritom ne uspijeva ostaviti ikakav upečatljivi dojam. Što se tiče radnje, jednostavno je tanak i nema tu "mesa" zbog kojeg bi mu se nekad vratio i pročitao ga ponovno. Pisao je Brubaker i prije ovoga kratke priče, no one su mi uvijek ostavljale puno jači utisak nego što to Pulp radi. Ovaj se strip ne čita ništa duže od prosječnog kiosk Bonellija, al je zato bome cjenovno puno skuplji i ne vidim razloga zbog kojeg bih potrošio novce na njega. Međutim, iskreno rečeno, čak i prosječan Brubaker je dobar Brubaker, tako da je uvijek gušt čitati njegove dijaloge i monologe te je upravo to dio stripa koji podsjeća na njegove najbolje radove.

Mišljenja sam da je Pulp nedovoljno razrađen kako bi uspio okupirati pažnju čitatelja na duže staze. Iako u načelu nije loš strip, mislim da mu ne bi škodilo još nekih dodatnih 30ak stranica kako bi priča dobila dubinu. Ovako imamo jedan by-the-numbers lagani krimić koji intrigira idejom, no odbija izvedbom.

Crtež Seana Phillipsa? Treba li uopće išta spominjati kad je čovjek gotovo uvijek na razini zadatka. Bio i ostao odličan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 21/09/2020 : 18:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Midnight Nation.
Recenzija iz vremena dok sam još vježbao pisanje :D
Nisam ni ja MN gledao previše iz kršćanskog konteksta, mada je jasno da prožima priču.
Osobna priča za JMS, ali i za mene.
A poneke odlomke i dan danas pamtim, tako da definitivno ne smeta više teksta.
Pulp ide na moju dugoročno-vječnu potražnju ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/09/2020 : 22:15:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever
Pulp ide na moju dugoročno-vječnu potražnju ;)



Pretpostavljam da će ga Fibra objaviti prije ili kasnije, kao i ostatak Brubakerovog i Phillipsovog opusa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/09/2020 : 00:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

BATMAN: Detective



Scenarij: Paul Dini - 7,5
Crtež: V.A. - 7,5
Ocjena: 75%
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski / krimić







Evo i novog omnibus izdanja za zainteresovane.
Meni se bas svijda kako izgleda ovaj omnibus. I tehnicki i likovni dizajn i crtez i kolor unutra. Valjalo bi to nabaviti i Morrisonov run u omnibusima, jednom kad bude bilo para.

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/09/2020 : 08:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Odlično izgleda taj omnibus, al meni je 1000 strana deluxe formata ipak previše. Nezgrapno je za rukovati i dosta je težak, a o cijeni da i ne govorim
Šteta što ga nisu podijelili na dva dijela kao što su radili recimo s Moench/Jones Batmanom.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/09/2020 : 09:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MY HEROES HAVE ALWAYS BEEN JUNKIES



Scenarij: Ed Brubaker - 6,5
Crtež: Sean Phillips - 8,5
Ocjena: 75%
Izdavač: Image Comics
Žanr: krimić



Eh, Brubakeru, crni Brubakeru... Vrijeme je da ti netko u uredništvu napokon kaže da nije sve šta napišeš vrijedno objavljivanja.

Baš kao i Pulp (imate osvrt nekoliko postova poviše), ovaj naslov je također jedan od novih one-shotova koje svima nam omiljeni dvojac u zadnje vrijeme isporučuje za Image Comics. Baš kao i Pulp, ovo je priča na malom broju stranica koji joj jednostavno ne dopušta da zaživi punim plućima. Baš kao i Pulp, ova se priča čita ekspresno brzo i pritom ne donosi ništa novoga ni zanimljivoga. Ali! Ali ali ali.... Za razliku od Pulpa gdje je glavni lik bio vrlo dobro karakteriziran i baš kao i u mnogim naslovima ovog dvojca, mogli smo se tu i tamo poistovjetiti s njim, ovdje imamo dvoje skroz užasno iritantnih likova koji su mi išli na živce od prve do zadnje stranice. Nagledali smo se kroz Kriminal, Sleeper, Incognito i slične naslove puno likova koji upadaju u "sivu zonu" što se tiče moralnosti, ali koliko god loši bili, Brubaker ih je vrhunski pisao. Ne i ovdje. Ovdje su me njihovi dijalozi baš živcirali u tolikoj mjeri da sam jedva čekao završiti čitanje.

Radnja? Doslovno je opisana u naslovu, pratimo djevojku koja eto igrom slučaja idolizira sve glazbenike, znanstvenike, književnike i slične pojedince koji su nekad tokom svog života bili na drogama. Iskreno, nemam pojma šta je Brubaker ovdje htio uopće poručiti čitateljima s obzirom da gotovo trećina stripa djeluje kao puko nabrajanje glazbenih i književnih djela koja su nastala pod utjecajem droga i opijata. Istina, djelomično je to i u službi priče, ali takvo opravdanje se jednostavno gubi u pretjeranoj količini primjera koje Brubaker iznosi i na kraju ostavlja dojam kao da autor jednostavno pokazuje svoje znanje o temi umjesto da to ukomponira u priču na konstruktivan način.

Ovo grintanje koje upravo čitate je ponajviše prouzrokovano znanjem da Brubaker može pisati bolje od ovoga. Imam osjećaj kao da mu se zbog reputacije gleda kroz prste i sve živo što odluči objaviti nailazi na odobravanje pa upravo zbog toga dobivamo poluproizvode koji mu nikako ne idu u korist. Čini mi se da bi malo čvršća urednička ruka učinila čuda.

Phillipsov crtež? Ma rekoh vam već, čovjek je uvijek super, trebam li ponavljati svaki put?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/09/2020 09:06:10
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/09/2020 : 09:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ovaj one-shot je i meni bio razočaranje. Nisam čitao puno toga od Brubakera (Criminal, The Fade Out, Fatale), ali ovo mi je uvjerljivo najslabije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 22/09/2020 : 10:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Meni se čini da je Brubaker, kao i Frank Miller, nekad imao nešto da ispriča, ispričao i posle počeo da prežvakava sam sebe. Primer, Millerov "The Dark Knight Returns – The Golden Child" je jednostavno gnjavaža za čitanje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/09/2020 : 15:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Odlično izgleda taj omnibus, al meni je 1000 strana deluxe formata ipak previše. Nezgrapno je za rukovati i dosta je težak, a o cijeni da i ne govorim
Šteta što ga nisu podijelili na dva dijela kao što su radili recimo s Moench/Jones Batmanom.



Da, omnibusi su općenito nespretni za rukovanje i čitanje, ali lijepo izgledaju, a cijene u osnovi nisu tako strašne. Pretpostavljam da će se ovaj moći naći za 400-450 kn što je ok za veliki format i toliko stranica.

A hardcoveri Moench/Jones Batmana su bili užasni koliko se sjećam, uvez je bio vrlo čvrst i lijepljen i bilo je puno gubitka u sredini.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/09/2020 : 15:47:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Evo i novog omnibus izdanja za zainteresovane.
Meni se bas svijda kako izgleda ovaj omnibus. I tehnicki i likovni dizajn i crtez i kolor unutra. Valjalo bi to nabaviti i Morrisonov run u omnibusima, jednom kad bude bilo para.



Morrisonovi omnibusi su super izvedeni, a ovog sam baš zadnjih dana namjeravao uzeti, ali sada se nekako dvoumim jer Resurrection of Ra's al Ghul nije cijeli unutra, a nema niti kratkog sadržaja onoga što fali tako da sam razočaran. Ostatak je super tako da možda ipak naručim...


Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/09/2020 : 16:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, nisam znao to za Moench/Jones hardcovere... Stalno mi je bilo žao što nisam uhvatio prvi hardcover, rasprodao se ekspresno brzo. Volio bi da ga reprintaju sa šivanim uvezom.

Što se tiče Morrisona i Resurrectiona, ta ti priča realno ne treba. Vrlo je malo vezana za ukupni Morrisonov run i nije baš neki vrh što se tiče kvalitete. Imam cijeli Morrisonov run u trejdovima i hardcoverima, al to sam poglavlje namjerno preskočio.

EDIT: dobar ti je ovaj youtube kanal

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/09/2020 16:01:30
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/09/2020 : 16:05:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Eh, nisam znao to za Moench/Jones hardcovere... Stalno mi je bilo žao što nisam uhvatio prvi hardcover, rasprodao se ekspresno brzo. Volio bi da ga reprintaju sa šivanim uvezom.

Što se tiče Morrisona i Resurrectiona, ta ti priča realno ne treba. Vrlo je malo vezana za ukupni Morrisonov run i nije baš neki vrh što se tiče kvalitete. Imam cijeli Morrisonov run u trejdovima i hardcoverima, al to sam poglavlje namjerno preskočio.

EDIT: dobar ti je ovaj youtube kanal



Hvala za kanal.

Ja sam imao prvi M/J HC, ali sam ga vrlo brzo prodao i nadao se omnibusu ili deluxe izdanju sa šivanim uvezom... i još uvijek se nadam...

A za Resurrection znam, imam ja TPB, ali sam se nadao zamijeniti ga omnibusom.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/09/2020 : 18:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

DELPHINE






Sala mi je dosta dosadio jer su mu priće dosta klišejske: dosta emancipiranih aktivnih ljepotica u kandžama nemani.

Od njega imam
-The Chukling Whatsit
-Peculia
-Peculia and the Groon Grove Vampires
-Tha Grave Robber's Daughter
-The Hidden
-The Bloody Cardinal

Jesi li čitao Jasona? Isto mu izdaje Fantagraphics.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/09/2020 : 18:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uh, sa Jasonom imam neki love/hate odnos, da se tako izrazim... Generalno me zanimaju stripovi koje on radi i vuku me da ih čitam, al mi isto tako tijekom i nakon čitanja ostavljaju nekakav odvratan osjećaj nelagode koji mi se nikako ne sviđa. Čitao sam I Killed Adolph Hitler te Hey, Wait i oba mi spadaju u tu kategoriju. Želim ih čitati, ali mi se ne sviđa osjećaj dok ih čitam. Čudna stvar, s nijednim drugim autorom mi se nije dogodilo ništa slično.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 22/09/2020 : 18:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Kod Jasona je po moje osećanje otuđenja. Ni meni njegovi stripi nisu prijatni.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000