forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 00:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Paka01



Imaš li stripove ili si čitao skenirane?
ako imaš,kakav je papir u tvom izdanju i koje je?



Misliš na Propheta?
Imam trejdove, kupio ih svojevremeno preko engleskog ebaya. Unutra je onaj standardni sjajni, premazani papir kao i u većini novijih izdanja na američkom tržištu. Gramaža isto ona "regularna" (odavno se ne bavim direktno papirom u struci, zaboravio sam brojke), niti je predebel, niti je pretanak. Ovo je prvi trejd, imaš dolje ispod navedene ostale nastavke: https://www.amazon.com/Prophet-Vol-Remission-Simon-Roy/dp/1607066114

Nažalost, ovo je jedino izdanje Propheta koje se može kupiti, osim sveski, jel... Nikad ga nisu reprintali u nekakvom deluxe hardcoveru ili omnibusu. Nadam se da prije ili kasnije oće, al sve mi se čini da ništa neće biti od toga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 12/11/2020 00:13:59
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/11/2020 : 08:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Znači, hermetičan je i na lošem papiru Fibra i Čarobna knjga neće izdat ništa hermetičnog... zar stvarno ostaje samo sken??
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/11/2020 : 14:12:07  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Fibra i objavljuje ovakve stripove, samo da su kvalitetni...sto ovo ispunjava...za sada od nasih izdavaca samo ona pruza nadu za opskurnije, a kvalitetne naslove...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/11/2020 : 14:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
A cudna su vremena, noviji deluxe edition izdanja imaju losiji papir od pojedinih trejdova, na nasu veliku zalost...tipa dugo ocekivani Kryptonite, uzasan papir...Animal Man broj 2 razlicit i format i papir nego broj 1?!? Onda uzmes Fibru, i dobijes strip na najboljem mogucem papiru, i velikom formatu...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 14:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Šta se Animal Mana tiče, naganjaj omnibus ako ga igdi uspiješ uvatit. Ima taman dovoljno stranica da ne bude preglomazan, a odlično je odrađen. Ja sam ga uzeo čim je izašao i prezadovoljan sam. Ista stvar i sa New Frontier, deluxe HC izdanje je prva liga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 12/11/2020 : 14:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

... Ista stvar i sa New Frontier, deluxe HC izdanje je prva liga.



Absolute je još bolji, ja ga uzeo pred koji tjedan.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 14:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Slažem se, vidija sam ga jednom uživo i izgleda brutalno, ali preskupo je za moj budžet. Ovaj deluxe format mi sasvim odgovara.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 12/11/2020 : 14:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Slažem se, vidija sam ga jednom uživo i izgleda brutalno, ali preskupo je za moj budžet. Ovaj deluxe format mi sasvim odgovara.



Da, i ja sam se uvijek klonio Absoluteova jer su mi bili preskupi do nedavno, ali zanima me baš koliko si platio Deluxe? Absolute me koštao nekih 350 kn sa uključenom poštarinom.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 14:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, to je odlična cijena, 350 kn je prva liga za takvo izdanje! Baš gledam na ovom svom popisu, deluxe sam platio nešto mrvicu ispod 280 kn, isto s uključenom poštarinom (bookdepository). Izađe da na kraju i nije tolika razlika, al rijetkost je da absolutei budu tako jeftini.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 12/11/2020 : 15:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Uf, to je odlična cijena, 350 kn je prva liga za takvo izdanje! Baš gledam na ovom svom popisu, deluxe sam platio nešto mrvicu ispod 280 kn, isto s uključenom poštarinom (bookdepository). Izađe da na kraju i nije tolika razlika, al rijetkost je da absolutei budu tako jeftini.



Nije zapravo rijetko, booksetc.co.uk ga stalno (kao i dosta drugih što absoluteova što omnibusa) ima na 48-50% popusta, ali je poštarina do nas oko 20 funti, no našao sam mali trik koji nije spomenut na stranici (odnosno bar nisam našao), za kupnju puno toga od jednom u iznosu od oko 200 funti poštarina pada na nulu. (Inače je fiksno 21 funtu bez obzira na broj knjiga što isto nije loše, ali SAMO ako se uzimaju knjige iste dostupnosti odnosno sličnog popusta). I šalju GLS-om savršeno zapakirano, stigne za 5-6 dana.

*I dobro došao na kanal.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301

Edited by - Spectre on 12/11/2020 15:02:07
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 15:06:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, zanimljiva stranica, nisam znao za nju do sada Baš ću baciti oko šta imaju. Ja dosta toga polovnoga uzimam s engleskog ebaya jer mi prijateljica živi u Londonu i dođe nazad u Hrvatsku par puta godišnje pa mi ponese. A slanje iz Engleske u Englesku je često svega par funti, a zna biti i besplatno... Dok su cijene polovnih stvari stvarno mizerne, baš ono sitniš.

quote:
Originally posted by Spectre

*I dobro došao na kanal.



Pratit će se s guštom

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
339 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 12/11/2020 : 15:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Hm, zanimljiva stranica, nisam znao za nju do sada Baš ću baciti oko šta imaju. Ja dosta toga polovnoga uzimam s engleskog ebaya jer mi prijateljica živi u Londonu i dođe nazad u Hrvatsku par puta godišnje pa mi ponese. A slanje iz Engleske u Englesku je često svega par funti, a zna biti i besplatno... Dok su cijene polovnih stvari stvarno mizerne, baš ono sitniš.


Eto super, poštarina u Britaniju je besplatna za sve... A ono što imaju na lageru se mijenja iz dana u dan pa treba povremeno baciti oko.


quote:
Originally posted by Paka01

Pratit će se s guštom



Hvala. Iako ne znam baš koliko ću dalje biti aktivan jer mi baš i ne ide od ruke.

Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/11/2020 : 23:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
PRIDE OF BAGHDAD



Scenarij: Brian K. Vaughan
Crtež: Niko Henrichon
Izdavač: Vertigo
Žanr: basna / anti-ratni



Pride of Baghdad sam prvi put čitao ima već dobrih deset godina i sjećam se da mi je tada bio baš fenomenalan. Sada kad sam ga napokon pročitao i po drugi put, moram priznati da su mi dojmovi nešto umjereniji, no još uvijek smatram da se radi o jednom više nego dobrom stripu. Moglo bi se reći da Vaughanov scenarij poprilično štur i bolno jednostavan, no u ovom mi slučaju to nije pretjerano smetalo. Za razliku od dobrog dijela ostalih Vaughanovih stripova, politiziranje je ovdje većinom ostavljeno po strani i Pride of Baghdad se može gledati kao kritika bilo kojeg rata. Njegova poruka je univerzalna i nije striktno fokusirana na tadašnju situaciju u Iraku, te mi se čini da upravo zbog toga dobro podnosi test vremena.

Henrichonov crtež mi je lijep, baš kao i kolor te zajedno tvore oku ugodnu cjelinu koja vjerno dočarava atmosferu mjesta radnje. Eventualno, jedina mi je mana to što se strip stvarno čita prebrzo. Istina, vrijedi se tu i tamo zaustaviti na pokojoj upečatljivoj tabli (onaj zalazak sunca pri kraju izgleda stvarno prelijepo), no radnja ide baš ekspresnom brzinom. Ipak, s druge strane, bolje da je tako nego da je Vaughan odlučio nepotrebno rastezati i pretvoriti ovaj strip u još jedan suhoparan naslov kako i inače zna napraviti. Pride of Baghdad svakako ostaje na polici i rado ću mu se vratiti još koji put.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/11/2020 : 12:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Crno Zrcalo



Scenarij: Scott Snyder
Crtež: Jock & Francesco Francavilla
Izdavač: DC Comics (Fibra)
Žanr: superherojski



Ovoga se sjećam kao puno boljega. Mislim ajde, ni prvi put kad sam čitao Crno Zrcalo nisam stekao dojam da se radi o nekakvom modernom klasiku, no bilo mi je okej za pročitati. Sada mi se pak čini da ovdje imamo jednu skroz prosječnu i u potpunosti šablonski napisanu superherojsku priču koja teško da vrijedi ponovnog čitanja. Tojest, barem mi je takav dojam za ove dijelove gdje Batman vodi glavnu riječ. S druge strane, sve ovo vezano za obitelj Gordon mi je ostavilo donekle bolji dojam i više mi se sviđa nego Dickove over-the-top avanture. Još jedna stvar za koju bi volio da je bolje odrađena je upotreba Tima Drakea, odnosno Red Robina. Imam osjećaj da je u to vrijeme u DC naslovima bio poprilično marginaliziran i prava je šteta što ga Snyder nije više uklopio u priču.

Također, ovdje mi veliki Fibrin format jednostavno ne funkcionira. Jock mi je skroz okej crtač, ali mu veliki format ne odgovara niti pridonosi sveukupnom dojmu. Nije toliko detaljan niti toliko lijep da bi ga trebalo povećavati i mislim da bi bolje funkcionirao da nije ovoliko uvećan. S druge strane, Francavillin dio priče je em bolje i smislenije napisan, em je puno bolje nacrtan. Obožavam njegov stil i ovdje me također nije razočarao. Ako ništa, kolor je kod njega uvijek na razini i strašno mi odgovara. Bilo bi lijepo vidjeti i njegovog The Black Beetle u domaćem izdanju.

Snyder nikad nije bio neki top pisac i Crno Zrcalo to jasno pokazuje. Idalje se držim toga da je Sud Sova nešto najbolje što je do sada napisao i vjerojatno nikada neće ponoviti takav uspjeh. Sve ovo ostalo jednostavno nije na istoj razini. Crno Zrcalo nažalost ide na bubanj, Francavillin crtež mi nije dovoljan da ga zadržim na polici.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/11/2020 : 14:46:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Sud sova bi mogao da dobije prolaznu ocenu da nije one scene borbe pored aviona dok je Batmen u mlaznom motoru. I dalje ne mogu da se načudim da je neko to napisao, da je neko to nacrtao i da je urednik to prihvatio.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/11/2020 : 17:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Sud sova bi mogao da dobije prolaznu ocenu da nije one scene borbe pored aviona dok je Batmen u mlaznom motoru. I dalje ne mogu da se načudim da je neko to napisao, da je neko to nacrtao i da je urednik to prihvatio.



Teško da ima blesavije od ovoga:

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/11/2020 : 10:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ŽIVI MRTVACI





Scenarij: Robert Kirkman
Crtež: Tony Moore, Charlie Adlard
Izdavač: Image
Žanr: horor / drama



S "mrtvacima" sam se počeo družiti još tamo 2014. godine kad je Fibra izbacila prvi omnibus. Redovito sam uzimao i čitao nove nastavke kako su izlazili i za ovogodišnji interliber, nakon četiri godine pauze, napokon sam uzeo i zadnju knjigu. Sinoć sam je pročitao do kraja i nakon što sam zatvorio stražnju koricu, dugo sam još ostao sjediti i gledati u prazno.

Bit će spoilera.

Isuse, koja je ovo bila luda, uzbudljiva i emocionalna vožnja... Svi već sve znamo o Živim Mrtvacima, nema smisla da se ovdje ponavljam po stoti put i većina onoga što ljudi zamjeraju ovom serijalu stoji. Previše se ponavlja, šabloni priča su često jedno te isti, umjesto poginulih likova stalno dolaze novi, radnja često djeluje kao da ne zna gdje ide... Sve to stoji, ali meni nikako nije smetalo.

Čitajući Žive Mrtvace niti u jednom trenutku mi nije bilo dosadno niti sam ikako stekao dojam da se priča toliko srozala da bi je htio prekinuti čitati. Čar Kirkmanovog pisanja leži u tome što je kroz sva 193 broja uspio napisati jedan zarazan strip koji se htjeli - ne htjeli uvuče pod kožu i traži i vuče da ga nastavljamo čitati i pitati se što će se dogoditi dalje. Tko će preživjeti, tko neće. Učinio je to da mi je stalo do likova, ne samo do Carla i Ricka, već do svih ostalih. Četvrta Fibrina knjiga za mene nije ništa ni bolja ni lošija od prve tri, jednostavno su mi svi nastavci otprilike na istoj, poprilično visokoj razini. Nikad se ovdje nije radilo o stripu koji pomiče granice što se tiče kvalitete, no Živi Mrtvaci nikad nisu ni stremili tome. Kako kaže Kirkma, bilo je bitno da se čitatelj zabavlja za vrijeme čitanja i meni je to sasvim dovoljno. Zabavio sam se, vukla me radnja i želio sam čitati još i još.

Za Ricka sam nažalost znao da će umrijeti, to sam si nekako uspio spoilati na internetu, al ono što nisam znao je način na koji će umrijeti. Od glupog i nepotrebnog metka, upucanog od strane glupog i nebitnog lika. Isprve me živciralo, mislio sam se "zaslužuje li Rick tako neslavan kraj?" nakon svega što je prošao. Međutim, kasnije sam shvatio da je točno ovako i trebalo biti. Rick je čovjek kao i svi drugi, podložan je iznenadnoj i besmislenoj smrti baš kao i svatko drugi. Ovako je jednostavno realnije i drago mi je da je tako završilo. Ljubitelji serije The Wire, ima li vas? Podsjeća li vas ovo donekle na Omarov kraj?

Andree mi je strašno žao, za nju sam očekivao da će dogurati do kraja i baš mi je bilo krivo kad je nastradala. Što se Negana tiče, obožavam što je Kirkman napravio s njim. Tako je dobro okarakteriziran da doslovno do zadnjeg trenutka nisam vjerovao da se promijenio. Bejzbolska palica u vatri i on koji ide u suprotnom smjeru, taj kadar mi se baš urezao u sjećanje... Maestralno je to Kirkman odradio. Što se tiče Carla, iznenadio me onaj vremenski skok u zadnjem poglavlju. Kroz još jedan zadnji mali zaplet saznajemo sudbinu svijeta u kojoj sada žive naši likovi.

Teško mi je bilo oprostiti se s njima, šest godina smo zajedno putovali kroz ovu sagu. Drago mi je što su neki od njih našli sreću, zaslužili su. Moram priznati da sam baš emotivno doživio to zadnje poglavlje, kao da nakon svega ovoga još uvijek nisam spreman oprostiti se s njima. Ali jebiga, sve jednom mora završiti. Drago mi je što Živi Mrtvaci imaju dostojan kraj.

P.S.
Hvala i tebi Marko što si nam donio Žive Mrtvace u ovako lijepom, jeftinom i pristupačnom izdanju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 17/11/2020 10:24:19
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 17/11/2020 : 10:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Potpis na sve rečeno (s tim da sam ga pratio efektivno od početka, dakle 2003. .. uh, čovječe, kad je to bilo )

Radnja .. a da, ima ponavljanja - no realno,
kako to izbjeći u projektu tog tipa?
Bez nekakvih elemenata kao što su vanzemaljci, magija, fantasy i slično ..
samo i tek ljudski faktor.

Ono što su gledatelji (otužno smećaste nakon prve sezone) TV serije
mahom skroz promašili je glavni motiv same radnje, a to je:
ljudski odnosi u sjebanoj situaciji .. ne faking zombiji, borba s istima, traženje uzroka ili lijeka, itd.
(navodim česte prigovore koji su se mogli pročitati kad komentiraju kako im je dosadno).
Ljudi su naprosto stoka, ponašaju se šablonski
(u se, na se, poda se + želja za moći), i sasvim je lako za pretpostaviti
kako bi se stvari odvijale da se stvarno nešto takvo desi
(na kraju krajeva, evo ti aktualne - u usporedbi solidno bezopasnije -
pandemije, kao dobrog pokazatelja ljudske gluposti i sebičnosti).
Dodaj tome i "povijest se ponavlja" - i eto,
kao i u stvarnom svijetu, imaš cikluse ..
što bi u TWD kontekstu bilo "riješe se jednih - dođu drugi".
Naravno, tako bi moglo unedogled, pa je bolje da se završilo
na visokom nivou.

Rick - da, Omar je dobra usporedba. Došeta se nekakav nebitni kotačić
koji bi silom bio nešto .. i sjebe cijeli mehanizam.
Opet, kao i u stvarnom svijetu: zbivanja se samo kotrljaju
(čitaš i vidiš gdje ide, i misliš, neće valjda - -
i onda BAM, Glenn. BAM, Lori i mala. BAM, svi ostali
koji bi u nekom drugom serijalu imali plot armor od glave do pete),
što često rezultira kojekakvim eskalacijama i sranjima
nakon kojih nema nazad i drastično mijenjaju situaciju.
Ponekad su, istina, tu bile neke stvari ubačene šoka radi..
no i ja sam na sitnice gledao kroz prste, ipak je to u globalu
cca 200 brojeva ujednačenog intenziteta,
što je poduhvat za skidanje kape.

Inače, sad opet pratim Deluxe varijantu (izvrsno obojano, usput) -
uzevši u obzir ono što dolazi kasnije,
promjena crtača je bila pun pogodak.
Adlard je puno, puno prikladniji za mračne teme
i crtež ostavlja sasvim drugačiji dojam;
Moore mi je inače sjajan i vrlo drag,
no mislim da mu više leži nešto skroz ili barem poluzajebantsko,
tipa Fear Agent.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 17/11/2020 10:58:20
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/11/2020 : 11:00:58  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Ljubitelji serije The Wire, ima li vas?


Ima nas!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 17/11/2020 : 12:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Čeka me na polici da ga više uzmem u ruke i krenem u tu avanturu koju svi toliko hvale. Ne želim si ništa spojlat pa ovo oko Žice neću ni čitat, al kad se već nju spominje, Paka pretpostavljam da si ti pročitao Gotham central? Na nekim osvrtima po internetu sam vidio da ga uspoređuju sa Žicom koju sam nedavno pogledao i teško mi je povjerovati da se išta može stavljati u istu rečenicu sa takvim remek djelom.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/11/2020 : 12:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hm, da, ne znam odakle ta usporedba... Po meni nemaju ama baš nikakve veze osim da u oba slučaja eto pratimo policiju u rješavanju zločinâ. Ne, Gotham Central je čisti police procedural i ne mogu ga nikako usporediti sa Žicom. No i nevezano za to, Gotham Central je vrhunski strip koji svakako treba pročitati. Odlično vođena radnja, odlični likovi, zanimljivi slučajevi, ma sve.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/11/2020 : 00:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Paka jesi citao New 52 Detective Comics od Tony S Daniela? https://www.delfi.rs/_img/artikli/2016/10/batman_detective_comics_vol_1_faces_of_death_vv.jpg

Ja sam dobio ovaj prvi trejd odavno od nekoga. Ali vidim da nesto i nije zapazen i hvaljen njegov run, sve je tada zasenio Snyder na redovnom Batmanu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/11/2020 : 00:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam taj prvi trejd kad su originalno izlazile sveske i ne sjećam se praktički ničega.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/11/2020 : 23:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
AIRBOY



Scenarij: James Robinson
Crtež: Greg Hinkle
Izdavač: Image
Žanr: satira / meta-fikcija



Nije nepoznanica da je James Robinson često zaluđen revivalima zaboravljenih Golden age junaka. U početku sam mislio da Airboy neće biti iznimka po tom pitanju, no na kraju je ispalo da je ovdje pristup poprilično drugačiji. Za razliku od većine drugih naslova, u ovom su stripu glavni likovi upravo James Robinson i (crtač) Greg Hinkle. Kada se neobjašnjivim spletom okolnosti stripovski lik Airboy materijalizira ispred njih kao čovjek od krvi i mesa, Robinson i Hinkle kreću na neobičnu avanturu kako bi otkrili kako se to uopće dogodilo.

Airboy je čisto okej strip i to je to. Iskreno, moram priznati da sam očekivao malo više i dublje radnje te mi je za ovako kratak strip možda mrvicu previše tripoidnih Fear & Loathing trenutaka. Prva dva broja (od sveukupno četiri) su mi dosta bolje sjela nego druga dva; jednostavno mi bolje funkcionira koncept fiktivnog lika u stvarnom svijetu nego situacija iz drugog dijela priče kada Robinson i Hinkle prelaze u Airboyev fiktivni svijet. Dosta rano se može otprilike zaključiti kako bi priča mogla završiti i pravo mi je žao što Robinson nije bar mrvicu ozbiljnije pristupio svemu tome, očekivao sam barem malo retrospektivniji đir stripa. Ovako sam stekao dojam da su se autori baš raspištoljili sa zajebancijom i nisu ni htjeli ići previše u ozbiljne vode. Naravno, nije to nužno loše, samo mi se nije poklopilo s očekivanjima.

Lijepo je vidjeti da Robinson unatoč svemu poštuje naslijeđe likova o kojima piše i ne izvrće ih ruglu i ne pravi lakrdiju od njih, nego se idalje vidi ta njegova ljubav prema Golden age junacima. Hinkleov crtež je skroz u redu i baš odiše modernijim Imageovim duhom, no ne mogu reći da baš donosi neke posebno upečatljive kadrove.

Sve u svemu, sasvim korektan strip za brzinsko čitanje, no čisto sumnjam da ću mu se ponovno vraćati.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/11/2020 : 19:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nakon tri mjeseca pauze, evo napokon i jedne nove recenzije za matični nam portal

Alan Moore, Gene Ha i Zander Cannon: Top 10 (knjiga 1)
https://www.stripovi.com/recenzije/top-10-top10-fb-1-top-10/2525/


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000