forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 19/11/2020 : 19:56:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Tako niska ocjena . U redu, ne može se mjeriti s jednim Tomom Strongom ali ipak.... Davno sam čitao absolute pa bi bio red da ga ponovim u Fibrinom izdanju.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/11/2020 : 20:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pa nije 79% niska ocjena

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/11/2020 : 21:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Osobno, meni je top 10 najbolji moore nakon swamp thinga. Opcenito mi je swamp thing vjerovatno najdrazi strip, ali mu top 10 ozbiljno puse za vratom.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/11/2020 : 10:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Godina Stota



Scenarij: Paul Pope
Crtež: Paul Pope
Izdavač: DC Comics
Žanr: distopijski akcijski SF



Godina Stota je jedan zanimljiv remix Batmanovog svijeta smješten u 2039. godinu, odnosno ravno stotinu godina nakon što se Batman originalno pojavio u stripovima. Distopijska budućnost, prljave gradske ulice, neonska svjetla, jurnjava po krovovima zgrada... Pozornica je postavljena i krećemo udarno. Od prvog pa do zadnjeg trenutka Pope nas konstantno drži napetima i tjera nas da željno iščekujemo što će se sljedeće dogoditi.

Nije ovo strip koji donosi neku revoluciju u poimanju Batmanovog svijeta, no definitivno je jedan od zanimljivijih i vještije odrađenih predstavnika DC-evih elseworlds priča. No prije svega, Godina Stota je jedan više nego dobar akcijski strip koji čitatelja drži fokusiranog i tjera ga da užurbano okreće stranice sve do samog kraja. Pope je dovoljno vješt autor da ne upadne u zamku repetativnosti te je balans između akcijskih scena i ajmo reći "pauza" posvećenih produbljivanju radnje i motivacije likova odlično izveden. Svijet u kojem se odvija radnja nam je stran i nepoznat; Pope nam ne prosipa sve detalje niti nam govori kako je došlo do situacije u kojoj se glavni likovi nalaze, već nam ostavlja da sami popunimo praznine. Likovi ostavljaju onaj nezaobilazni osjećaj kao da ih već poznajemo, iako se s njima srećemo tek prvi put. Dovoljno su različiti od dobro nam poznatih Batmanovih saveznika da ne djeluju kao obične kopije, no opet su taman toliko poznati kako bi ih automatski mogli povezati s njihovim ulogama.

Crtež je perfektan, Popeov donekle indie stil vjerno prikazuje sav jad i bijedu bliske nam budućnosti. Akcijske sekvence su mu žive i fluidne te odlično dočaravaju dinamiku pokreta. Atmosferi crteža uvelike pridonosi i kvalitetan kolor. Osjećaj uvučenosti u taj distopijski noćni svijet ne bi bio toliko upečatljiv bez Villarubijinih boja.

Godina Stota zaslužuje mjesto na polici svakoga tko traži odmak od klasičnih Batman stripova, voli street level distopijski SF, ali uza sve to uživa i u kvalitetno napisanoj i još bolje nacrtanoj akciji. Netko je prethodno spomenuo da je ovo "pravi rock 'n' roll Batman". Ne bih se složio. Ovo je kao stvoreno za sirovi i hladni industrial rock koji savršeno ocrtava atmosferu ovog nesretnog svijeta.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 20/11/2020 : 12:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mene je Godina stota asocirala na Akiru, zbog atmosfere, ambijenta, akcijskih scena, načina pripovedanja.

Uzgred, šta je Markos rekao u vezi planova za Betmena? Ništa? Završiće Snajdera, a posle? Ništa u vezi Tom Kinga, Darvyn Cookea, ostalih Millerovih?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/11/2020 : 22:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Mene je Godina stota asocirala na Akiru, zbog atmosfere, ambijenta, akcijskih scena, načina pripovedanja.

Uzgred, šta je Markos rekao u vezi planova za Betmena? Ništa? Završiće Snajdera, a posle? Ništa u vezi Tom Kinga, Darvyn Cookea, ostalih Millerovih?


laik,a bogami i pajser sam za betmena,ali voleo bih da vidim Kukov Ego,Milerov Dark Knight III (a možda i zlatno dete) i Brubišin Gotam central,iako to i nije Bets;a posle može katanac.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6574 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 21/11/2020 : 04:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

[quote]a posle može katanac.



A posle toga, domaći zadatak - odgledati sve video klipove Salazara Knighta i naučiti nešto o Betmenu, a onda preći na pravog Betmena, koga ima više nego dovoljno, srećom.

https://www.youtube.com/c/SalazarKnight/videos?pbjreload=102
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/11/2020 : 09:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
laik,a bogami i pajser sam za betmena,ali voleo bih da vidim Kukov Ego,Milerov Dark Knight III (a možda i zlatno dete) i Brubišin Gotam central,iako to i nije Bets;a posle može katanac.


Betmen ti je kao Zagor, ima milijardu stvari, od kojih valja 5%, ali fanovi kupuju sve.

Kukov Ego i Selina's Big Score (koja kao potpada pod Betmena, jelte) su odlični i bilo bi lepo kad bi to Markos objavio.

Miller je po mom mišljenju odlepio (negde pred kraj DK Strikes Again) i nije ni M od onog starog, ali mu je recimo "The Dark Knight - The Last Crusade" sasvim korektan, priča kako je i zašto Betmen "otišao u penziju", hronološki pre Dark Knigts Returns.
DK III je čista superherojština, može da se pročita kao jednokratna zabava. Miller i Azzarello pisali zajedno, uglavnom crtao Andy Kubert.
Ima i delova koje je crtao i sam Miller koji su ka-ta-stro-fal-no nacrtani, to izgleda kao da je neko dete crtalo nogama.
Golden Child mi je skroz bezveze, iako je dobro (odlično?) nacrtan. To je kao nextgen, nema Betmana, samo Batgirl/Batwoman i Supermenova deca nešto tamo-vamo...

Ono što bi bilo fenomanelano je kad bi Markos uradio Tom Kingov Reborn run, koji je odličan. Za razliku od Snajdera koji je ispod prosečan komercijalni scenarista sa ponekad baš idiotskim idejama, King je neko ko ipak ima nešto novo da kaže. Još bitnije, uspeva da PROBUDI EMOCIJE, da vas veže, zabrine, rastuži, obraduje, osećate se ponovo povezani sa likovima. Kod Snajdera u njeogovih desetak trejda nema ni pomena od bilo kakve emocije, Betmen i svi ostali su plastični likovi koji samo nastavljaju da rade što su radili i do tada.

Od ovih iz nove Fibrine ture dobri su Marinijev (zabavna i fenomenalno nacrtana pričica) i Godina stota. Ostalo za zaborav. Sanatorijum Arkam može da se pročita čisto infirmativno (sećam se da sam kad sam prvi put video američko izdanje pre dvadesetak godina bio impresioniran i pomislio "Jebote, šta je ovo..."). Sad mi je ipak malo previše bolesno, a i ne volim Morisona.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 21/11/2020 09:32:47
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/11/2020 : 10:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Ja da sam znao da ce Fibra raditi Y100, ne bih uzeo deluxe edition, isto sam uzeo i Kukov Ego...to je ono kada ne objavljujes planove unapred, sto je Fibra jedina praktikovala god unapred, i sto je meni znacilo...

Kingov Betmen bi bio odlican izbor, i nameta se kao logican sled, nakon Snajderovog runa, koji je takodje pun pogodak...

Bilo bi dobro videti Gotham Central, zasluzuje, i mislim da bi dobro prosao...verujem da ce Rissov Betmen biti tu, Gotika, Face the Face, neki Ruckini radovi sto da ne...ako Betmen nastavi sa dobrom prodajom...

A ono sto Alex sve vreme zeli reci, da i stariji radovi zasluzuju da se objave, i da bi bilo kupaca...na prvom mestu Neal Adams, to je Betmen kakvog svi zamisljamo, pa Englehart, Goodwin etc...

Evo meni jesenas stigao Wagnerov Betmen, prelepa kolekcija, ali papir losiji od fibrinog, manjeg je formata i sl...i onda ljudi koji to vole kupuju originale odmah, tako da za te opskurnije naslove tipa Y100 ili Ego, upitna je prodaja...videcemo kako ce proci Godina Stota...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 21/11/2020 : 11:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Ja da sam znao da ce Fibra raditi Y100, ne bih uzeo deluxe edition, isto sam uzeo i Kukov Ego...to je ono kada ne objavljujes planove unapred, sto je Fibra jedina praktikovala god unapred, i sto je meni znacilo...

Kingov Betmen bi bio odlican izbor, i nameta se kao logican sled, nakon Snajderovog runa, koji je takodje pun pogodak...

Bilo bi dobro videti Gotham Central, zasluzuje, i mislim da bi dobro prosao...verujem da ce Rissov Betmen biti tu, Gotika, Face the Face, neki Ruckini radovi sto da ne...ako Betmen nastavi sa dobrom prodajom...

A ono sto Alex sve vreme zeli reci, da i stariji radovi zasluzuju da se objave, i da bi bilo kupaca...na prvom mestu Neal Adams, to je Betmen kakvog svi zamisljamo, pa Englehart, Goodwin etc...

Evo meni jesenas stigao Wagnerov Betmen, prelepa kolekcija, ali papir losiji od fibrinog, manjeg je formata i sl...i onda ljudi koji to vole kupuju originale odmah, tako da za te opskurnije naslove tipa Y100 ili Ego, upitna je prodaja...videcemo kako ce proci Godina Stota...



Ja sam tako uzeo The Killing Joke i Azzarellovog The Jokera. Mislio sam ih prodati pa uzet Fibrine, ali iskreno, čak mi se i više sviđa taj manji DC-ov format, a i te 2 knjižice su dosta tanke pa zauzimaju manje mjesta (ali su skuplje od Fibrinih većih ).
E onda sam baš gnjavio Marka sa Dark Prince Charming jer sam htio isto uzet US izdanje, ali kako je on rekao da ga ima u razmatranu, ma reko čekat ću. I dočekao.
A Y100, sam kao i sve ostale Batmane išao čitat privju i odma mi se baš jako svidio i reko kupujem. I eto, to su sva 4 Batmana koje imam, ostale Fibrine posudim obično u knjižnici i pročitam, ali nisu mi nešto pa ih ne kupujem.

EDIT: Inače,na FB-u sam masovno popljuvan kada sam ljudima htio objasniti da je Y100 baš poseban Metnem...ma kakvi, ni čut, ne valja crtež, i kažu nema te priče koja bi iščupala....njihov gubitak (nažalost i Markov).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 21/11/2020 11:04:36
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2020 : 11:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by anto
laik,a bogami i pajser sam za betmena,ali voleo bih da vidim Kukov Ego,Milerov Dark Knight III (a možda i zlatno dete) i Brubišin Gotam central,iako to i nije Bets;a posle može katanac.


Betmen ti je kao Zagor, ima milijardu stvari, od kojih valja 5%, ali fanovi kupuju sve.

Kukov Ego i Selina's Big Score (koja kao potpada pod Betmena, jelte) su odlični i bilo bi lepo kad bi to Markos objavio.

Miller je po mom mišljenju odlepio (negde pred kraj DK Strikes Again) i nije ni M od onog starog, ali mu je recimo "The Dark Knight - The Last Crusade" sasvim korektan, priča kako je i zašto Betmen "otišao u penziju", hronološki pre Dark Knigts Returns.
DK III je čista superherojština, može da se pročita kao jednokratna zabava. Miller i Azzarello pisali zajedno, uglavnom crtao Andy Kubert.
Ima i delova koje je crtao i sam Miller koji su ka-ta-stro-fal-no nacrtani, to izgleda kao da je neko dete crtalo nogama.
Golden Child mi je skroz bezveze, iako je dobro (odlično?) nacrtan. To je kao nextgen, nema Betmana, samo Batgirl/Batwoman i Supermenova deca nešto tamo-vamo...

Ono što bi bilo fenomanelano je kad bi Markos uradio Tom Kingov Reborn run, koji je odličan. Za razliku od Snajdera koji je ispod prosečan komercijalni scenarista sa ponekad baš idiotskim idejama, King je neko ko ipak ima nešto novo da kaže. Još bitnije, uspeva da PROBUDI EMOCIJE, da vas veže, zabrine, rastuži, obraduje, osećate se ponovo povezani sa likovima. Kod Snajdera u njeogovih desetak trejda nema ni pomena od bilo kakve emocije, Betmen i svi ostali su plastični likovi koji samo nastavljaju da rade što su radili i do tada.

Od ovih iz nove Fibrine ture dobri su Marinijev (zabavna i fenomenalno nacrtana pričica) i Godina stota. Ostalo za zaborav. Sanatorijum Arkam može da se pročita čisto infirmativno (sećam se da sam kad sam prvi put video američko izdanje pre dvadesetak godina bio impresioniran i pomislio "Jebote, šta je ovo..."). Sad mi je ipak malo previše bolesno, a i ne volim Morisona.


fala za informacije

i meni se svideo Last crusade (Stripoteka ga je objavila),a isto mislim za Snajdera,i jedan sam od retkih kome je Sud sova mnjah.

poklapamo se i za Marinija,Popupa i Arkam.

edit:sad mi me zainteresovao za Kingovog Betsa,jer to je ono šta ja tražim od stripa inače,i baš se lepo opisao Snajderovog šišmiša kako sam ga i sam doživeo.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/11/2020 11:08:53
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2020 : 11:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to je Batman rebirth serijal od 12 trejdova?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/11/2020 : 11:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

to je Batman rebirth serijal od 12 trejdova?


Treba da izađe još jedan, poslednji. Dakle biće ih 13.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/11/2020 : 11:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Iznenađuje me vidjeti ovoliko oduševljenja Kingovim Batmanom. Počeo sam ga čitati kad je krenuo izlaziti i nakon dva pročitana trejda (I Am Gotham te I Am Suicide) mi je bio skroz bezveze. Pretpostavljam da dobre stvari dolaze tek kasnije, al ova prva dva nastavka me nisu niti malo motivirala da nastavim. S druge strane, King mi je strašno drag autor i praktički sve njegovo mi vrhunski leži (osim onog nesretnog užasa Heroes In Crisis).

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/11/2020 : 11:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj bar do petog, mislim da vredi.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2020 : 11:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

quote:
Originally posted by anto

to je Batman rebirth serijal od 12 trejdova?


Treba da izađe još jedan, poslednji. Dakle biće ih 13.


izašli su svi - taj dvanaesti ima duplo više stranica,pa je na neki način ukupan broj 13 trejdova
quote:
Originally posted by Paka01

Iznenađuje me vidjeti ovoliko oduševljenja Kingovim Batmanom. Počeo sam ga čitati kad je krenuo izlaziti i nakon dva pročitana trejda (I Am Gotham te I Am Suicide) mi je bio skroz bezveze. Pretpostavljam da dobre stvari dolaze tek kasnije, al ova prva dva nastavka me nisu niti malo motivirala da nastavim. S druge strane, King mi je strašno drag autor i praktički sve njegovo mi vrhunski leži (osim onog nesretnog užasa Heroes In Crisis).


a možda da pokušaš da pročitaš još neki trejd,pa bi ti bilo jasno oduševljavanje

šalu na stranu,u prvom je koscenarista Snajder,pa je razumljivo što ti nije nešto posebno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/11/2020 11:51:48
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/11/2020 : 12:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A ono, ritko se vatam dugačkih serijala u zadnje vrime eventualno ako se baš zakačim za nešto. Al svakako ću ponovno probati Kingovog Batmana prije ili kasnije, kao što rekoh, skoro pa svi njegovi ostali radovi su mi odlični.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 21/11/2020 : 16:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mene pak u poslednje vreme i pod stare dane stiglo strpljenje i smirenost i izgurao neke baš dugačke serijale koji čekaju hiljadu godina na čitanje: trenutno čitam Invincible, tu sam negde skoro na pola druge Compenium knjige i mogu reći da je ovo baš odlično, iako uopšte nisam fan superherojština. Odlično kao skoro sve od Kirkmana. I kad nije odlično, dovoljno je dobro da te tera da čitaš dalje i da vidiš šta će biti. Dobra zabava. Između poglavlja čitam Brita kao dopunu, isto odličan.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 21/11/2020 16:12:41
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2020 : 17:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Brita pročitao prvu svesku,i ona je odlična.
Verujem da je i Invincible, i ne znam što se Markos zagulio da ga neće izdavati,kad sa Mrtvacima prolazi sjajno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/11/2020 17:03:44
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/11/2020 : 17:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, šteta što neće ići Invincible. Strašno zabavan serijal i baš bi ga lijepo bilo vidjeti u domaćem izdanju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 21/11/2020 : 20:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Da Invincible je sjajan...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/11/2020 : 23:11:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE WILD STORM





Scenarij: Warren Ellis
Crtež: Jon Davis-Hunt
Izdavač: Wildstorm (DC Comics)
Žanr: SF tehno-triler



Želiš resetirati univerzum? Zovi Warrena Ellisa.

Zaboravite na sve one rebootove poput The New 52, DC Rebirth, Marvel NOW i slične, The Wild Storm je školski primjer kako se to radi. Kroz dvadeset i četiri broja ove maksi-serije Ellis postavlja temelje kompletnog novog Wildstorm univerzuma i pritom nam donosi jednu vrhunski osmišljenu priču.

Nije tajna da DC već godinama tapka u mraku što se tiče Wildstorma i popratnih mu likova. Pokušali su ih integrirati unutar The New 52 univerzuma, no taj je pokušaj neslavno propao. Nakon toga smo bilo što vezano za Wildstorm dobivali na kapaljku sve dok se upravo Ellis nije latio posla i stvari stavio na svoje mjesto

The Wild Storm je naslov koji je kompletno pogodan za nove čitatelje, za sve one koji o junacima Wildstorm univerzuma nemaju nikakvog pojma. Kroz cijelu ovu priču upoznati će nove likove koji praktički kreću od nule i malo po malo grade jedan novi svijet. Oni drugi čitatelji koji već otprije poznaju mnogobrojne likove spomenutog univerzuma također mogu uživati u novim inkarnacijama koje istovremeno posjeduju dobro im znane karakteristike. Ellis se hvata gotovo svih bitnih stavki Wildstorma, tako da susrećemo sve glavne likove timova WildC.A.T.s, DV8, The Authority, Stormwatch, Gen13 i sličnih, kao i mnoge druge manje ili više poznate pojedince.

Oni koji očekuju mnogo akcije bi mogli ostati poprilično razočarani. The Wild Storm je spor strip, takozvani slow burner, bez epskih borbi i konstantne makljaže koju bi mogli očekivati kad vidimo tko su nosioci radnje. No ipak, taj spori tempo mi je savršeno odgovarao s obzirom da su Ellisove ideje prvorazredne i čovjek jednostavno zna pisati kvalitetne dijaloge. Iako je ovaj naslov zapravo kamen temeljac cijelog univerzuma, uistinu je krcat slojevitom radnjom i mnogobrojnim likovima čije su priče nerazdvojive i isprepletene. Kao što rekoh, radnja se gradi polako, komadić po komadić i naprosto je gušt čitati svesku za sveskom te malo po malo svjedočiti priči koja raste do neočekivanih visina. Još bi samo htio spomenuti da ovdje ne trebate očekivati konkretno superherojski naslov. Iako su glavni likovi redom iz superherojskih timova, Ellis je ovdje napravio svojevrsni spin i gotovo ih u potpunosti operirao od klasične superherojštine. Skoro pa nitko ne nosi masku, supermoći se većinom zasnivaju na tehnološkoj bazi dok su imena likova uglavnom vezana za funkcije unutar matičnih im organizacija. Ukratko, The Wild Storm donosi superherojski univerzum na samom rubu onoga što inače doživljavamo kao superherojski žanr.

Posebno treba spomenuti i crtača Jona Davis-Hunta koji je ilustrirao kompletan serijal. Njegov moderni, čisti stil savršeno dočarava Ellisove ideje, čak i u trenucima kad se dobar dio radnje svodi na najobičnije dijaloge i likove smještene unutar četiri zida, bez ikakvih akcijskih scena. Za kraj, rekao bih da je The Wild Storm jedno odlično ostvarnje i iskreno se nadam da će poslužiti svrsi, odnosno da će inspirirati novu seriju kvalitetnih naslova s ovim nažalost nedovoljno iskorištenim likovima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/11/2020 : 09:21:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
JA UBIJAM DIVOVE



Scenarij: Joe Kelly
Crtež: Ken Niimura
Izdavač: Image (Fibra)
Žanr: (fantasy) drama



Ja Ubijam Divove je jedan od onih stripova koji su mi na drugo čitanje ispali neočekivano bolji nego na prvo. Da se razumijemo, prilikom prvog čitanja (američkog izdanja) sam također bio više nego zadovoljan, no čini mi se da sad kad napokon imam strip u rukama (Fibrino izdanje) dojam je mnogo jači.

Ovdje imamo priču o djevojčici Barbari koja se susreće s obiteljskim problemima s kojima se ne zna nositi te bijeg pronalazi u izmišljenom fantasy svijetu u kojem vrijede jedino njena pravila. Strip igra na izazivanje emocija i suosjećanja kod čitatelja i iako mi je jasno da će nekima djelovati površno ili nedovoljno razrađeno, meni je baš legao. Lijepo je prikazana ta granica između stvarnog svijeta i zamišljenih događaja pomoću kojih Barbara stvara svoj obrambeni mehanizam. Također, drago mi je što si je Kelly dao vremena i prostora za detaljnije obrađeni kraj i što nije sve skupa ubrzano nauštrb same akcije. Jednostavno volim ovakve krajeve stripova, kod kojih stvari malo po malo sjedaju na mjesto, bez ikakve žurbe. Crtež mi je okej, na trenutke previše rudimentalan, no Niimura lijepo prenosi Kellyjeve ideje na papir.

Čini mi se da sam ovih zadnjih par godina imao poprilično pogrešan dojam oko toga kako lokalna domaća strip publika doživljava ovaj strip. S obzirom da se rijetko šta piše o njemu, mislio sam da je prošao poprilično ispod radara, no vidim sada da je kod Fibre rasprodan, tako da je to valjda znak da ipak ima svoju publiku Drago mi je zbog toga, mislim da zaslužuje takvu pažnju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11583 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/11/2020 : 11:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dobar je to strip. Težak a opet duhovit pa i zabavan.
Barbara je djevojčica koja se ne miri s majčinom bolešću i hoće da pobjedi tog diva.
U školi zbog toga ima problema ali se dobro nosi s njima. Prkosna je i borbena, neda se zajebavat a na silu odgovara silom.
Smatraju je posebnom, čudnom, izbjegavaju je i ima samo jednu prijateljicu.

Na koncu vidimo da je Barbara ipak samo djevojčica koja treba pomoć.
Mala zaslužuje najveći respekt!

Have mercy
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 25/11/2020 : 12:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da, šteta što neće ići Invincible. Strašno zabavan serijal i baš bi ga lijepo bilo vidjeti u domaćem izdanju.



Ima već dosta da sam pročitao, ali se sjećam da mi je bio sjajan
do Viltrumite War zbivanja (što je taman oko pola),
i nakon toga mi se razvodnilo ..
izgurao sam do kraja, no jedva nekako.

A Divovi .. hvala na podsjetniku, strip nisam pročitao, ispravit ću.
Film mi je zato solidan - tko je gledao,
koliko je vjeran predlošku?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000