forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2021 : 21:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja imam pitanje, ali nije vezano za Supermana, već Batmana. U biti nije ni pitanje, nego molba.

Ako možeš navesti neke priče koje bi po tebi bile odlične ili jako dobre, a da nisu u onih Fibrinih 20.

Unaprijed zahvalan.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/01/2021 : 21:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ja imam pitanje, ali nije vezano za Supermana, već Batmana. U biti nije ni pitanje, nego molba.

Ako možeš navesti neke priče koje bi po tebi bile odlične ili jako dobre, a da nisu u onih Fibrinih 20.

Unaprijed zahvalan.





Može, naravno. Evo ovako brzinski, bez nekog posebnog redoslijeda Neke od njih su mi baš vrhunske, a neke tek dobra zabava, no smatram da ih sve vrijedi pročitati.

- run Granta Morrisona* - recenzija
- Broken City - osvrt
- Face the Face - osvrt
- Batman and the Monster Men / Batman and the Mad Monk - recenzija
- Night Cries
- Pway For Me - osvrt

Plus dva bonusa u kojima Batman nema glavnu ulogu, al manje-više je vezano za njega:
- Batwoman: Elegy - osvrt
- Gotham Central

* run Granta Morrisona je skupljen u tri omnibusa ili u veći broj trejdova. Ako se odlučiš čitati, prvo poglavlje je priča Batman and Son. Ako ti to bude dobro, javi se pa ću napisati šta ide dalje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 21/01/2021 21:30:02
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/01/2021 : 21:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Morrisonov run: Batman & son, The Black Glove, Batman R.I.P i tako redom.
Koji god hoces format, promasaja nema. Mislim da nema osobe koja je procitala ove price da nece da ih preporuci. Mislim da Paka cak pise recku za R.I.P

(da se ubacim, dok se Paka ne oglasi)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/01/2021 : 21:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Jbemliga, oglasi se čovek
Sad baš ispadoh bezze

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/01/2021 : 21:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Jbemliga, oglasi se čovek
Sad baš ispadoh bezze



Neka neka, šta više ljudi piše, to bolje

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Mislim da Paka cak pise recku za R.I.P



Eh, ko zna kad će to doć na red.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 21/01/2021 : 21:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Shaneru ono za čim išteš se zove Black and White 1
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 21/01/2021 : 22:31:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala svima na preporukama. Dovršit ću prvo ove što je Fibra objavila, pa ću vidjeti hoću li odmah dalje ili će Batman na pauzu. Bitno da stoji lista tu negdje.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/01/2021 : 08:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Moj dojam, nakon pročitanih Batmana od Fibre i još par drugih: osim ona dva stara Millerova nema odličnog Batmana. Sve ostalo je u najboljem slučaju korektno. Sjećam se da sam svojedobno počeo čitati i Morrisona i bio je dosta konfuzan pa sam odustao i čekam da se objavi na papiru. Osim ova dva, nijedan kojeg sam ja čitao nije na razini filmova, a čini se da nema ni onakvih kakva je bila dobra stara serija.

Crno bijelo sam bio kupio pred par godina, bio je nahvaljen u piratskom izdanju Godine prve iz devedesetih. Riječ je o kratkim pričama koje imaju dobar crtež ali su većinom dozlaboga pretenciozne ili patetične. Tad je valjda bio vrhunac revizije superheroja i svi su htjeli biti duboki.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2021 : 09:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne treba zaboraviti da je Batman u srži zapravo jedan poprilično jednostavan akcijski superherojski naslov i kao takav ni ne mora pomicati nekakve granice, niti to od njega treba očekivati. Batman je fast food, masovni proizvod namijenjen brzoj zabavi za široke mase i to je to. U većini slučajeva je skroz okej naslov, no ponekad bljesne i dâ nam neke uistinu kvalitetne priče. Od ovih što je Fibra objavila, ja bih se također složio da su TDKR i Y1 jedina dva koja mogu nositi tu nekakvu titulu "bezvremenskih klasika", no zbilja bi trebalo spustiti očekivanja (ne govorim direktno tebi pcoro, već općenito) kad se pristupa ovom junaku i jednostavno uzeti ono što nudi - zabavu i avanturu. Ima i u Fibrinom katalogu stvarno dobrih Batmana koji nisu u razini TDKR i Y1, no opet, stvarno ni ne moraju biti.

Što se tiče Batmana koji su neobjavljeni kod nas, meni je Morrison daleko na prvom mjestu, no mislim da sam već i dosadan koliko se ponavljam To mi je Batman broj jedan, bolji od bilo kojeg drugog. A kad već spominješ filmove, iskreno rečeno, ja još uvijek čekam superherojski film koji će me baš oduševiti. Sve što sam pogledao od Marvela i DC-a (a to je jedno 90% toga što je izašlo) mi je bilo čisto okej i zabavno, uključujući sve do sada objavljene Batmane. Međutim, niti jedan od tih filmova mi nije ni bolji ni kvalitetniji od nekih mojih top 10 Batman stripova, niti blizu. Nisu loši filmovi, neki su uistinu zanimljivi, no niti blizu stripovima.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/01/2021 : 09:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni je osnova Batmana serija koju sam gledao kao klinac i ona dva Burtonova filma, a takvih Batmana je najmanje. Filmovi od Burtona, pa čak i Nolana su mi draži od većine stripova, iako je ova Sova saga dosta Nolanovska..

Realno, stalno nešto seruckam po Batmanu, a pročitam svakog koji izađe I ja želim tu akcijsku superherojsku zabavu
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2021 : 09:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kad kažeš "serija", misliš na The Animated Series? Okej, to je van svake kategorije, ona je fenomenalna

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/01/2021 : 09:32:50  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ne, nisam gledao

Mislim na onu staru, sa Adamom Westom. Kad smo bili klinci to mi je bilo vrh. Emitirala se u sklopu Malavizije. Obično bi išla jedna epizoda u 2 nastavka, a na kraju prvog bi se Batman i Robin uvijek našli u nekoj bezizlaznoj situaciji i bilo je napeto za poludit!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2021 : 09:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A to Ako ti se sviđa ta s Adamom Westom, provjeri onda strip Batman '66, to ti je praktički ta serija u stripovskom obliku i baš je super.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/01/2021 : 09:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Znači stvarno postoji Batman za svaku skupinu kupaca
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 22/01/2021 : 11:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Znači stvarno postoji Batman za svaku skupinu kupaca


S obzirom kolike su razlike samo među ovima što ih je Fibra izdala, uopće me to ne čudi.

Inače, slažem se za TDKR i YO, ali uz njih su mi vrlo dobri i The Killing Joke (baš ga ponovio i dobro se drži) te White Knight koji mi ima izvrstan balans superherojske zabave i ozbiljnijih tema.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 22/01/2021 : 15:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Znači stvarno postoji Batman za svaku skupinu kupaca

ovaj je mozda najblizi seriji, iako malo ko sme javno reci da mu je omiljeni



morrisonu je toliko drag da mu je posluzio kao referenca za ceo run (prelistati the black casebook, kolekciju prica iz srebrnog doba)


Edited by - Vlaadisha on 22/01/2021 15:30:00
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/01/2021 : 17:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Kad kažeš "serija", misliš na The Animated Series? Okej, to je van svake kategorije, ona je fenomenalna



The Animated series je remek delo bez premca i to mi je nabjolji prikaz Betmena u svim medijima. Bolje mi je i od filmova i od stripova.
Na prvom mestu The Animated series, pa onda par mesta prazno pa Millerov The Dark Knight Returns.
Godina prva me nije odusevila, moracu da je ponovim.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/01/2021 : 17:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NORTHWEST PASSAGE



Scenarij: Scott Chantler
Crtež: Scott Chantler
Izdavač: Oni Press
Žanr: povijesni, avanturistički



Ovdje imamo jedan neočekivano lijep i zanimljiv avanturistički strip smješten u 1755. godinu na području Rupertove Zemlje u Kanadi. Dok se tenzije između engleskih i francuskih kolonizatora iz dana u dan sve više pojačavaju, bivši istraživač Charles Lord sanja o pronalasku mitskog sjeverozapadnog prolaza do Tihog oceana. Nakon što francuzi napadnu njegovu utvrdu, Lord će se morati snaći kako god zna i umije ne bi li sačuvao goli život i pritom vratio provinciju pod englesku vlast.

Kad kažem "neočekivano lijep i zanimljiv", mislim prvenstveno na činjenicu da se ovdje radi o meni poprilično nepoznatom autoru i stripu na koji sam sasvim slučajno naišao. Međutim, crtež me zainteresirao odmah na prvi pogled. Pogledajte barem jednu stranicu i odmah ćete shvatiti o čemu govorim. Volim ovakav stilizirani stil na tragu animiranih filmova i mislim da bi Northwest Passage odlično funkcionirao kao dugometražni crtić. Iako nije u boji (a čini mi se da bi i obojan lijepo izgledao), nije ni čisto crno-bijel, već sadrži i sive tonove, slično kao recimo The Walking Dead.

Realno, Northwest Passage nije nikakvo remek-djelo. Imamo poprilično jednostavnu radnju i crno-bijele likove za koje odmah možemo dokučiti kakvi su i kakve su im namjere, no unatoč svemu tome smo dobili sasvim ugodnu razbibrigu i lagan, opuštajući strip pun čistokrvne avanture kao stvoren za ležerno popodnevno čitanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/01/2021 17:19:38
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2021 : 09:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
POSLJEDNJI FAN



Scenarij: Marko Dješka
Crtež: Marko Dješka
Izdavač: StripOs
Žanr: satira



Posljednji Fan je trodijelni autorski strip Marka Dješke u kojem priča neobičnu satiričnu priču vezanu za kultnu TV emisiju, svima nam dragu Večernju Školu. Kroz tri poglavlja pratimo glavnog lika, uvrnutu i izopačenu verziju samog Dješke u namjeri da Željku Pervanu predstavi strip koji je, zaluđen Večernjom Školom, sam napravio. Međutim, stvari vrlo brzo krenu drugim, neočekivano nasilnim tokom. Posljednji Fan je skroz korektan album koji je zanimljiv za pročitati, no čisto sumnjam da ću mu se ponovno vraćati. Crtež me također nije baš previše oduševio, pogotovo zato što i nisam pretjerani ljubitelj ovakvog izričaja samom olovkom. Donekle mi je slabiji od Bul i Bal, jedinog drugog njegovog stripa koji sam čitao. Tamo mi je njegov stil puno bolje legao i volio bih da u skorijoj budućnosti vidimo još radova koji idu u tom smjeru.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/01/2021 : 12:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Crnu Željku nisi čitao? Imaš epizodu Crni Božić na homepageu
Kako ja nisam oldskul fan Večernje škole i meni se nije do kraja dopao ovaj strip. Ali ga razumijem, obračun sa idolima koji te iznevjere llječi dušu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/01/2021 : 12:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao Željku, ali doći će na red prije ili kasnije. Ma nije ni meni Posljednji Fan ne znam sad nešo baš "wow!", al čisto je okej za pročitati. Dobra je ideja, to mu se ne može osporiti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/01/2021 : 08:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MURDER FALCON



Scenarij: Daniel Warren Johnson
Crtež: Daniel Warren Johnson
Izdavač: Image Comics
Žanr: glazbeno-akcijski SF



Molim vas nemojte me ubiti kad kažem da mi nakon čitanja Murder Falcon ostavlja dojam kombinacije filma Tenacious D: The Pick of Destiny, stripa I Kill Giants te akcijskih crtića koji su se 90'ih godina tokom jutra vrtili na televiziji. Čudna je to kombinacija, no moram priznati da zaista lijepo funkcionira. Čini mi se da je autor Daniel Warren Johnson osmislio ovaj strip prvenstveno kao osobnu katarzu, odnosno sredstvo preko kojeg će olakšati neke teške situacije iz vlastitog života. Kao što i sam priznaje u direktnom obraćanju čitateljima nakon svake sveske, metal muzika je njegov osobni mehanizam koji mu pomaže prebroditi određene životne probleme te mi se čini da je ovaj strip zamišljen kao glazbena terapija na papiru.

No, stavimo li po strani Johnsonove razloge zbog kojih je ovaj strip nastao, idalje imamo jedno poprilično zabavno i uistinu lijepo nacrtano feelgood djelo. Priča je blesava, potpuno over-the-top i neozbiljna, no upravo je to čini zanimljivom i toliko privlačnom. Istina, čitatelji koji ne vole ovu muziku možda neće pohvatati sve reference te će im zbog toga dojam možda biti nešto slabiji, no meni je sve to baš lijepo sjelo. Da sam ga prvi put pročitao prije 10-15 godina, možda bi mi bio najdraži strip ikad. Ovako mi pak ostaje na razini čistokrvne zabave koja u formi stripa obuhvaća samu srž i bit muzike koju najviše volim. Meni sasvim dovoljno!

P.S.
Garant nisam uhvatio sve glazbene reference na koje se Johnson poziva, no ove pjesme i albumi su mi upali u oko, u ovom ili onom obliku:
Blue Öyster Cult - Don't Fear the Reaper
Death - The Sound of Perseverance
Dio - Holy Diver
Judas Priest - Between the Hammer and the Anvil
Judas Priest - Painkiller
Korn - Follow the Leader
Metallica - Master of Puppets
Metallica - St. Anger

Plus posvete ovim bendovima i izvođačima: Power Trip, Pelican, Anvil, Bolt Thrower, Opeth, Skull Fist, Racer X, In Flames, Ratt, Steve Vai, Lemmy, Jason Becker, Eddie Van Halen, Ronnie James Dio

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/01/2021 : 09:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A o čem se radi? Reci i radnju da možemo odvagnut da li skidat ili ne.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/01/2021 : 10:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pojednostavljeno: nekoliko muzičara (praktično metal bend) daje svojim sviranjem energiju polumitskim-poluživotinjskim bićima koja se bore za spas sveta protiv nekog zla iz nekog paralelnog univerzuma.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/01/2021 : 15:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN by Tom King & Lee Weeks



Scenarij: Tom King
Crtež: Lee Weeks
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, neo-noir



Ovdje imamo jednu lijepu kolekciju Batmanovih stripova koje potpisuju scenarist Tom King i crtač Lee Weeks. Nisam čitao cijeli Kingov run na Batmanu te sam se u početku bojao da će mi zbog toga ovo bit nešto teže za pratiti, no na kraju se pokazalo da mi je bojazan bila neosnovana.

U principu ovdje imamo četiri priče. Prva od njih, Some of These Days je originalno objavljena u Batman Annualu i prikazuje nam jedan što-bi-bilo-kad-bi-bilo svijet u kojem vidimo presjek odnosa Batmana i Catwoman, od njihovog prvog susreta pa sve do posljednjeg, nekad u budućnosti. Sasvim pristojna priča, lagana i lijepo napisana. Druga po redu, trodijelna Cold Days, ujedino je i najduža te je objavljena kao dio redovne Batman serije. U njoj pratimo Kingovu varijantu filma 12 Angry Men smještenu u Gotham City, tako da ako ste gledali film, možete otprilike pretpostaviti o čemu se radi. Meni se svidjela, mislim da je dobro napisana i zanimljivo je napokon vidjeti Brucea Waynea u glavnoj ulozi. Treća priča, All the Way Down, kratka je i gotovo bez ikakvog teksta, no nije me baš nešto pretjerano oduševila te mi je ostavila dojam kao da je odrađena čisto da se popuni prostor. No zato na kraju imamo daleko najbolju priču, razlog zbog kojeg ovu kolekciju i treba kupiti. Naravno, radi se o Pway For Me o kojoj sam već prije pisao ovdje, tako da se neću sada ponavljati. Definitivno jedan od najboljih stripova koje je Tom King ikada napisao i zaslužuje da ga se ima na papiru.

Na kraju imamo kolekciju naslovnica koje je Lee Weeks radio za raznorazne Batman naslove u posljednjih 20-ak godina i to je to. Sve u svemu, zadovoljan sam, više nego što sam u početku mislio da ću biti. Također, ugodno iznenađenje je i odabir papira s obzirom da ovdje nije onaj klasični sjajni papir, već je korišten nekakav polu-mat. Puno bolja opcija ako mene pitate.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000