forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/02/2021 : 18:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GREEN LANTERN / SUPERMAN: Legend of the Green Flame



Scenarij: Neil Gaiman
Crtež: Eddie Campbell, Mike Allred, Mark Buckingham, John Totleben, Matt Wagner, Eric Shanower, Jim Aparo, Kevin Nowlan, Jason Little
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Legend of the Green Flame je još jedan od onih "izgubljenih" stripova koji su originalno nastali u jednom periodu, no objavljeni su tek godinama kasnije iz ovog ili onog razloga. Igrom slučaja sam već napisao osvrt za jednu takvu Gaimanovu priču, a ovom prilikom donosim drugu. Originalno je nastala nakon što je Gaiman napisao scenarij za svoj prvi DC Comics strip, mini-serijal Black Orchid 1988. godine, no premijerno je objavljena tek 2000. godine.

Na svega 40ak stranica Gaiman uz pomoć velike plejade crtača pričâ sebi svojstvenu priču vezanu za magiju, zabačene zakutke DC-univerzuma i neobične, gotovo nemoguće situacije u koje postavlja dva glavna lika. Priča je sama po sebi poprilično netipična i za Green Lanterna i za Supermana s obzirom da nijedan od njih nema skoro pa nikakvu kontrolu oko događaja u kojima sudjeluju. Teško ju je nazvati istinski superherojskom s obzirom da po tematici i narativnom pristupu više naginje klasičnom Gaimanovom pripovijedanju (znati ćete o čemu govorim ukoliko ste čitali neke njegove knjige i stripove), a manje se bazira na standardnim superherojskim elementima. Iako je priča kratka, crtači su tematski podijeljeni po kratkim poglavljima i moram priznati da su svi odradili više nego dobar posao, pretvorivši na taj način ovaj one-shot u uspješno proveden vizualni eksperiment. Koliko me sjećanje služi, ovaj je strip već odavno out of print, no nedavno je izašao kao dio deluxe kolekcije "The DC Universe by Neil Gaiman".

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/02/2021 : 23:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Neko mi je spominjao da je Darkvud planirao (ne znam da li je jos uvek u planu) DC Universe: The Stories of Alan Moore. To bih jako voleo da vidim u domacem izdanju. A svakako i The DC Universe by Neil Gaiman nakon Pakinih pozitivnih komentara.
A i nekako mi je ovo stripovska opsta kultura, treba imati na domacem jeziku prevedene ove dve zbirke dvojice najvecih engleskih strip scenarista.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/02/2021 : 08:37:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Imam ovaj Green flame. Koliko se sjećam podsjetilo me na Mooreove epizode sa Močvarkom u paklu.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."

Edited by - Deers on 12/02/2021 08:37:55
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2021 : 14:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE BOOKS OF MAGIC



Scenarij: Neil Gaiman
Crtež: John Bolton, Scott Hampton, Charles Vess, Paul Johnson
Izdavač: Vertigo
Žanr: dark fantasy



Stavimo li na stranu po kvaliteti nedostižnog Sandmana, Books of Magic mi je daleko najbolji Gaimaonv strip koji sam do sada pročitao. Ovo je jedna strašno lijepa i uzbudljiva avantura u kojoj pratimo dvanaestogodišnjeg Tima Huntera dok otkriva svijet magije šireg DC univerzuma u pratnji četiri mentora. Na njegovom mu putovanju društvo prave Phantom Stranger koji mu pokazuje prošlost magije, John Constantine koji ga upoznaje s magijom i njenim korisnicima danas, Dr. Occult ga vodi kroz čarobne izmišljene zemlje vila, Gemworlda, Snivanja, Pakla i sličnih, dok mu Mister E pokazuje apokaliptičnu budućnost.

Gaiman ovdje radi ono što u stvari najbolje radi. Kroz Timovo putovanje svjedočimo nekima od krucijalnih likova vezanih za prošlost, sadašnjost i budućnost magičnog aspekta DC univerzuma, no osim toga ubacuje i mnogobrojne manje poznata i zaboravljena imena koja neću sada sva ovdje navoditi. Books of Magic je tematski, pripovjedački i atmosferom usko vezan za Sandmana i mislim da nema šanse da vam se ne svidi ukoliko volite Morpheusa i ekipu. Četiri poglavlja crtaju četiri vrhunska slikara, jer teško ih je nazvati samo crtačima. Ovaj je strip vizualna perfekcija i prelijep je kako za čitati, tako i za gledati te doslovno ne mogu reći da je jedan bolji od drugoga. Meni se osobno ipak najviše svidio stil Charlesa Vessa, no vjerujte mi kad kažem da su sva četvorica kvalitetom stvarno odmah jedan do drugoga. Volio bih kad bismo ovaj naslov vidjeli na domaćem tržištu u velikom absolute formatu. Ništa manje ni ne zaslužuje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 12/02/2021 14:47:25
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/02/2021 : 14:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Imam ga na listi već duže vrijeme, mogao bih ga baš i pogurati kod iduće narudžbe
Volim Gaimana, volim generalno sve što ima veze s Hellblazerom,
ali mi je Hunter jako iritantan lik i nekako nikako da dođe na red.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/02/2021 : 14:54:52  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sova? Očale? Nemojmo se zajebavat, ovo je Hari Poter.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2021 : 14:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Sova? Očale? Nemojmo se zajebavat, ovo je Hari Poter.



Sedam godina prije Harry Pottera. No ajde, ajmo ne odvesti priču u tom smjeru, može? Postoji dovoljno izjava samog Gaimana koje demantiraju Potter/Hunter vezu i preporučam to proučiti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/02/2021 : 15:04:47  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sjećam ga se i ja još iz 90tih i znam da je bio prije, ali sad je HP poznatiji i ne mogu ne pogledat ovu naslovnicu i ne pomislit: KOPIJAAA!!

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 12/02/2021 : 15:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A sjećam se, još iz tog doba, kako su neki hvalili te Books of magic, a neki opet pričali da su loše i ja ih se onda nikako nisam odlučio pročitat jer je u to doba pročitat značilo kupit. Pa sam onda čitao samo Sandmana, a ovo je ostalo u zapećku..

U međuvremenu mi je Gaiman pao nisku na listi scenarista i bio sam zaključio da mu osim Sandmana (i Mračnih predznaka) ništa drugo ne valja pa nikad nisam pročitao te Knjige magije.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/02/2021 : 15:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Books of Magic, nekih 5-6knjiga i valja, može se čitati. Inače Gaiman je baban u tom žanra.

Zadnje što sam čitao od njega je ovaj A Study in Emerald. Jako dobar strip u svakom pogledu.


Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 12/02/2021 : 20:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
I ja pre par sedmica overih Knjige magije, po meni ima toliko puno prečih stvari koje vredi objaviti da iskreno ne priželjkujem dupliranje samo zbog većeg formata, DW izdanje je vrhunski odrađeno

Ali slični utisci o pročitanom, i grafički i pripovedački snažno delo, ko voli Sendmena morao bi overiti i Knjige magije
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6571 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/02/2021 : 22:42:33  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Gaimanov Books of Magic je odličan. Crtači su sjajni.
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
581 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 13/02/2021 : 11:42:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Može li se darkvudovo izdanje Books of Magic pronaći negdje u HR za kupiti?
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 15/02/2021 : 00:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

A i nekako mi je ovo stripovska opsta kultura, treba imati na domacem jeziku prevedene ove dve zbirke dvojice najvecih engleskih strip scenarista.



Pre jedno 15-20 godina su žarile i palile rasprave tipa "ko je bolji od njih dvojice", barem kod nas, a pretpostavljam i šire, jer je u prirodi ljudi da se prepucavaju oko toga.

Ja sam u poslednje vreme dosta razmišljao o tome, dok sam čitao Prometheju, i, ne želim da kvarim temu Paki, pa ću biti vrlo kratak za zaključkom:

Gaiman je pre svega prozni pisac.

Moore je cartoonist koji je batalio crtanje jer je shvatio da nema potrebnu brzinu ni kvalitet.

Nisam čitao Jerusalem, pa ne znam kako bi se Moore poredio strogo literarno. Ali u stripu pobeđuje, jer ima veću kontrolu i veštinu po pitanju ritma i interakcije slike i pisane reči.

Naravno, najtačniji odgovor je da je medij dovoljno širok i dubok za obojicu, i mnoge druge pride, čak i bez kopiranja.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 15/02/2021 00:23:58
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 05:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by going going

A i nekako mi je ovo stripovska opsta kultura, treba imati na domacem jeziku prevedene ove dve zbirke dvojice najvecih engleskih strip scenarista.



Pre jedno 15-20 godina su žarile i palile rasprave tipa "ko je bolji od njih dvojice", barem kod nas, a pretpostavljam i šire, jer je u prirodi ljudi da se prepucavaju oko toga.

Ja sam u poslednje vreme dosta razmišljao o tome, dok sam čitao Prometheju, i, ne želim da kvarim temu Paki, pa ću biti vrlo kratak za zaključkom:

Gaiman je pre svega prozni pisac.

Moore je cartoonist koji je batalio crtanje jer je shvatio da nema potrebnu brzinu ni kvalitet.

Nisam čitao Jerusalem, pa ne znam kako bi se Moore poredio strogo literarno. Ali u stripu pobeđuje, jer ima veću kontrolu i veštinu po pitanju ritma i interakcije slike i pisane reči.

Naravno, najtačniji odgovor je da je medij dovoljno širok i dubok za obojicu, i mnoge druge pride, čak i bez kopiranja.



Slozio bih se sa tvojim zakljuccima.
Mada nisam procitao celog Sendmena jos uvek do kraja (stao sam na Sezoni Sumaglica, a trejdove pre tog sam procitao sve po 2 ili cak 3 puta, sad kad se budem odlucio da procitam ceo serijal do kraja moracu opet ispocetka sve!), rekao bih da je ipak Mur veci a mozda i najveci scenarista engleskog govornog podrucja. A Gejman je odlucio da se bavi stripom kada je kupio jednu Murovu epizodu Stovrenja iz mocvare na zeleznickoj stanici dok je cekao voz. Procitao i odusevio se. A prva dva trejda Sendemena se umnogome naslanjaju i nadovezuju na Murovo stvorenje. A svasta je jos Mur pisao pored Stvorenja.

Ali kao sto kaze najtacniji odgovor i zakljucak bi bio: da je medij dovoljno širok i dubok za obojicu, i mnoge druge pride, čak i bez kopiranja.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 15/02/2021 : 11:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
NI ja nisam čitao Sandman-a od 90-ih - pa je moguće da sam nešto smetnuo sa uma - osim što sam skoro pogledao onu epizodu #50, Ramadan, koju je crtao P. Craig Russell. Suviše mnogo teksta koji ne teče dobro u saradnji sa slikama kao Moore-ov. Postala bi ilustrovana knjiga da Russell nije toliko vešt crtač. Sjajna ilustrovana knjiga, ali nema onaj intenzitet i onu dramu koju Moore (uglavnom) može da proizvede u saradnji sa svojim crtačima.

A stil po kojem je P. Craig Russell poznat je po meni vizuelni ekvivalent Gaimanovog književnog stila. Čak i više nego onaj Charles-a Vess-a.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/02/2021 : 10:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SANDMAN MYSTERY THEATRE: The Tarantula



Scenarij: Matt Wagner
Crtež: Guy Davis
Izdavač: Vertigo
Žanr: krimi, noir, pulp



Sandman Mystery Theatre je serijal koji je nažalost puno manje poznat nego što bi trebao biti. Kroz maratonskih 70 brojeva Matt Wagner (kasnije u kombinaciji s Stevenom T. Seagleom) nas vodi na putovanje u New York neposredno prije Drugog svjetskog rata, pokazujući nam pritom sve ono najgore i najmračnije što taj grad i to razdoblje imaju za ponuditi. Ovo je u jednu ruku kvintesencijalni ranovertigovski serijal koji obuhvaća sve one karakteristike zbog kojih je taj imprint postao ono što je. Teške teme kojima nije bilo mjesta u mainstream stripovima tog vremena, eksperimentalni indie crtež, tmurni kolor i likovi koji plešu na tankoj granici između DC univerzuma i vlastitog svijeta, sve je tu.

Glavni lik je Wesley Dodds, titularni Sandman koji se u stripovima pojavio još za vrijeme Zlatnog doba i bio je jedan od osnivača tima Justice Society of America. Dodds/Sandman ima vrlo malo toga superherojskoga u sebi i u osnovi je pulp junak, a mislim da ne treba posebno spominjati koliko se Wagner dobro snalazi na tom teritoriju. Iako će SMT kasnije obuhvaćati još neke likove iz DC univerzuma, The Tarantula je kao prva priča u potpunosti zasebna i smještena u svoj krimi/noir/pulp mikrokozmos.

Još jedan faktor koji pridonosi sveukupnom dojmu je i fenomenalni crtež Guya Davisa za koji mislim da neću pogriješiti ukoliko kažem da nije za svačiji ukus. Mene osobno donekle podsjeća na Eddija Campbella u From Hell, no neću ići tako daleko da kažem da je bio inspiriran upravo tim naslovom. Davisov crtež je prljav i grub te kao takav savršeno pristaje predratnom New Yorku, malim zabačenim uličicama punima smeća, maglovitim dokovim i zadimljenim salonima... Njegovi likovi nisu atletski isklesane figure kakve na (pre)često nailazimo u superherojskim naslovima, već su sličniji ljudima u stvarnom svijetu. Visoki, niski, mršavi, debeli, bogalji, bogataši, sirotinja, itd itd... Srećom, Davis je ilustrirao veliku većinu serijala i mislim da je od svih crtača koji su radili na SMT njegov crtež ipak daleko najbolje pogođen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 16/02/2021 : 11:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Sandman Mystery Theatre je serijal koji je nažalost puno manje poznat nego što bi trebao biti.



Da, bolno je kad ljudi nabrajaju najbolje Vertigove naslove i nigde pomena od ovog, a jeste jedan od verovatno nekoliko najboljih ikad objavljenih pod tom edicijom.

Inače, dobar prikaz, i to ne zato što se slažem sa rečenim.

A za Davisa, baci pogled na Vertigo Visions: The Phantom Stranger, kad uzmogneš. To je crtao otprilike u isto vreme kad i Tarantulu. Kratka priča, sličan pristup, ali sa potpuno natprirodnom tematikom.


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2021 : 22:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Mozda vidimo Sandman Mystery Theatre u izdanju Fibre?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/02/2021 : 22:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, bilo bi lijepo, al čisto sumnjam. Serijal nije ni u SAD-u nikad skupljen do kraja, dva puta je Vertigo krenuo izbacivati trejdove i dva puta su stali. A i kad bi izašlo u Fibrinom izdanju, sve se bojim da bi bilo u absolute formatu koji mi se nikako ne sviđa za SMT i više bi ga volio vidjeti u onom nešto manjem izdanju, onako kako je išlo Zatamnjenje. Također, po mom mišljenju SMT ima jedan baš specifičan izričaj i mislim da bi bilo vrlo važno kako je preveden. Volio bi vidjeti Sršena na tom zadatku. No, sve je to "šta bi bilo kad bi bilo"...

Jedino što mi daje nadu u neko aktualno američko izdanje jest činjenica da se DC bacio na izdavanje compendiuma. Nije baš najsretnije rješenje, al šta je tu je. Najavili su Robinsonovog Starmana za najesen što je vrhunska vijest s obzirom da su svojevremeno stali s objavljivanjem mekokoričenih omnibusa. Bilo bi lijepo kad bi i SMT dobio sličan tretman.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/02/2021 : 21:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRIPOVSKA BALJEZGANJA #5

STRIPOVI ALANA MOOREA NEOBJAVLJENI NA DOMAĆEM TRŽIŠTU

Od svih autora koji su djelovali na području američkog stripa, mislim da smo na domaćem (države ex-yu) tržištu vidjeli najviše radova Alana Moorea. Od njegovih ranijih radova poput Balade o Halo Jones, pa sve do novijih naslova poput Providensa, izbor je stvarno ogroman. Međutim, Mooreova bibliografija je poprilično široka i nađe se tu još vrhunskih stvari za koje smatram da bi ih bilo lijepo imati u domaćem izdanju.

Ovaj put neću navoditi nastavke već objavljenih stripova koji još nisu izašli, a zasigurno oće (nastavci Družbe Iznimne Gospode) ili naslove koji su najavljeni, ali još uvijek nisu izašli (Promethea, Tom Strong i srodni ABC stripovi, kao i njegov raniji autorski rad D.R. & Quinch). Ovdje su navedeni stripovi koje za sada nijedan izdavač iz regije nije najavio u ikakvom obliku. Također, moram spomenuti da još uvijek nisam pročitao baš sve što je Moore radio, tako da pardon ukoliko nekih poznatijih naslova ipak ne bude na listi. Pa eto, krenimo, bez nekog posebnog redoslijeda:

- DC Universe: The Stories of Alan Moore



Ovaj trejd sadrži neke od najpoznatijih Mooreovih kratkih priča koje je odradio za DC Comics. Iako smo neke od njih već dobili u zasebnim izdanjima (oba Mooreova Supermana i The Killing Joke), ovdje se može naći još vrhunskih minijatura od kojih posebno treba izdvojiti tri kratke Green Lantern priče. Od te tri, dvije su kasnije ostavile neizbrisiv trag u Green Lantern mitologiji kada ih je Geoff Johns uklopio u svoj run. Naravno, radi se o Mogo Doesn't Socialize i Tygers (recenzija). Osim toga, Green Arrow priča je više nego dobra, baš kao i kratke The Omega Men backup priče te drugi Mooreov Batman, Mortal Clay.


- Captain Britain: A Crooked World



O ovom sam stripu svojevremeno napisao i recenziju (link), pa ako vas zanima detaljnije, bacite oko . Uglavnom, Mooreov run na CB je odličan primjer ranog superherojskog Moorea pisanog u stilu Miraclemana i Swamp Thinga (no ipak nešto naivnije i manje poetski). Vrlo dobra priča praćena odličnim crtežom.


- The Complete Alan Moore Future Shocks



Od svih ranih Mooreovih epizodalnih stripova za britansko tržište, Future Shocks su mi se najviše svidjeli. Kratke crno-bijele SF priče koje gotovo uvijek imaju neočekivani twist na kraju su kao stvorene za lagano i neobavezno čituckanje. Ovdje je surađivao s nekim od najboljih crtača u karijeri tako da je crtež uvijek na razini, a scenarističke ideje, kao i humor su više nego svježi i zanimljivi čak i 40 godina kasnije.


- Supreme



Supreme je jedan od najboljih Supermanovih runova, čak i kad znamo da ta dva lika nisu jedno te isto. Međutim, Moore ovdje radi svojevrsnu antitezu svemu onome što je napravio s Watchmenima te se poziva na veličanje Srebrnog i Brončanog doba američkog stripa, utkajući pritom u priču mnoge zanimljive i fenomenalno razrađene ideje koje od jednog naizgled jednostavnog lika rade pravu pravcatu sagu vrijednu čitanja ispočetka i ispočetka. Crtež možda nije uvijek na razini i često pati od svih onih problema od kojih je superherojski strip patio sredinom '90-ih, no čak i kad to stavimo po strani, ovo je strip koji svakako treba imati na polici. Nažalost, još jedna stavka koja mu ne ide u prilog je ta što nema konkretan kraj i završava svojevrsnim cliffhangerom, ali šta je tu je. Srećom, prije posljednjeg poglavlja imamo stvarno gomilu materijala koji čak ni u SAD-u nije skupljen u zadovoljavajućem obliku. Postoje dva trejda (The Story of the Year i The Return) koji su već ohoho godina rasprodani, no sve da ih i uspijete nabaviti, kvaliteta reprodukcije je na momente u najmanju ruku diskutabilna.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 17/02/2021 : 21:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Gomila pričica iz Future Shocks su objavljene u časopisu Laser koji je izlazio početkom 80ih u bivšoj Jugoslaviji.
“Najpoznatije” su one o Abenard Snazz-u.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/02/2021 : 14:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE PROMISED NEVERLAND: King of Paradise (dio VII)
THE PROMISED NEVERLAND: Seven Walls (dio VIII)




Scenarij: Kaiu Shirai
Crtež: Posuka Demizu
Izdavač: VIZ Media
Žanr: nadnaravni horor, drama



Prošlo je poprilično dugo vremena otkad sam pročitao peto i šesto poglavlje The Promised Neverlanda. Razlog za to leži u činjenici da su ova dva sljedeća poglavlja, sedmo i osmo, za sada najniže dno otkad sam uopće i počeo s čitanjem ove mange. Naprosto je nevjerojatno koliko se kvaliteta srozala u odnosu na početne četiri priče i koliko se u stvari svela na pretakanje iz šupljega u prazno. Priča se manje-više samo vrti oko par skroz banalnih gluposti i skoro pa uopće ne ide naprijed. Konstantni nepotrebni monolozi/dijalozi koji uopće ne pridonose radnji čine nekih 70% sveukupnog materijala tako da me i ne čudi što mi je trebalo ovoliko vremena da ih privedem kraju.

Opet kažem, nije ostalo još puno do kraja tako da ću se potruditi sve pročitati, ali moram priznati da više niti malo ne uživam i da mi The Promised Neverland sada predstavlja veću muku nego gušt.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/02/2021 : 01:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Paka ne znam da li si video da je nedavno srpski izdavac Modesty stripovi objavio Alan Murov strip za koji ja do sad nikad nisam cuo Malo ubistvo.
Pa ako ti ga nemas u papirnatoj verziji eto prilike da ga nabavis!
Ja planiram da ga nabavim uskoro, zajedno sa Setovim ŽIVOT JE DOBAR AKO NE ODUSTAJEŠ i Stripskim kritikama Zivojina Tamburica (sva tri izdanja su obajvili Modesty stripovi)



Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/02/2021 : 10:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Vidio sam kad je izašlo, ali mi je po pdf previewu izgledalo skroz amaterski odrađeno, plus da ne govorim da je cijena 14 eura za 100 strana stripa. Neka hvala, radije ću uzeti originalno izdanje ako naiđem na njega.

Eh, kad se sjetim sad da se ova manje poznata djela Alana Moorea svojedobno (ima 10ak godina) moglo u Algoritmu u Zagrebu kupiti za male novce, a to me tada nije zanimalo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.01 seconds. Snitz Forums 2000