forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/02/2021 : 15:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

THE LAST GOD
jebote kakva je ovo stripčina hvala na preporuci
quote:

DC će svih dvanaest brojeva skupiti u jednoj tvrdokoričenoj knjizi i moram priznati da bih je prije ili kasnije volio imati na svojoj polici.
cijena prava sitnica
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/02/2021 : 15:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajd baš mi je drago da ti se sviđa Ja iskreno nisam očekivao puno u početku, al izašao je skroz dobar strip. Cijena, ha, paprena je, al šta je tu je...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/02/2021 : 12:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SIN TITULO



Scenarij: Cameron Stewart
Crtež: Cameron Stewart
Izdavač: Dark Horse
Žanr: nadnaravna misterija, triler



Nakon smrti djeda s kojim nije imao posebno blizak odnos, Alex Mackay otkriva fotografiju na kojoj vidi starca u društvu prelijepe nepoznate žene. Odlučivši otkriti kakvu je to tajnu njegov djed ponio u grob, Alex će žrtvovati sve; obitelj, posao, pa čak i zdrav razum. Svaki novi trag koji otkrije približiti će ga gotovo nemogućoj istini na granici sna i jave te ga natjerati da preispita vlastitu svijest te se zapita kako je sve što mu se događa uopće moguće.

Sin Titulo je autorski projekt Camerona Stewarta, originalno izašao kao web strip te je kasnije skupljen u tvrdokoričeni integral u izdanju Dark Horsea. Stewart nam ovdje donosi brzopoteznu priču inspiriranu prvenstveno radovima Davida Lyncha, tako da ako ste ljubitelji zamršenih priča u kojima nije u potpunosti jasno što je stvarno, a što ne, mislim da bi vam Sin Titulo mogao dobro sjesti. Ipak, po mom mišljenju Stewart ne posjeduje jednaku količinu ekscentričnog stila pripovijedanja koju ima Lynch tako da je Sin Titulo ipak ostavlja poprilično "blaži" dojam, da se tako izrazim. No i unatoč tome, brzo se čita i konstantno drži pažnju, tako da svakako preporučam da ga provjerite.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9174 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/02/2021 : 12:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se da me svojevremeno oduševio iako se sada baš radnje ne mogu potpuno sjetiti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/02/2021 : 15:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
UNCLE SCROOGE & DONALD DUCK: Return to Plain Awful



Scenarij: Don Rosa
Crtež: Don Rosa
Izdavač: Fantagraphics
Žanr: avantura / humor



Evo napokon je i druga knjiga Rosinih patki došla na red. Ovdje imamo miks svega i svačega i mislim da ne griješim kad kažem da je ovo knjiga u kojoj kvaliteta priča možda i najviše varira. Kako sam Rosa kaže u predgovoru, našlo se tu svakakvih radova tako da osim priča za koje je radio i scenarij i crtež, ima i onih koje je samo pisao, onih koje je samo crtao te čak i jedna koja je predstavljena u obliku skica olovkom jer nikad nije dovršena.

Kvalitetom variraju od onih koje su samo okej pa sve do vrhunskih. Suprotno očekivanjima, ne mogu reći da mi je naslovna "Return to Plain Awful", nastavak Barksovog klasika "Lost in the Andes", favorit iz ove knjige. Tu čast ima "The Crocodile Collector", uistinu vrhunska avantura koja još jednom pokazuje ono najbolje što Rosa umije, a to je slanje svima nam dragih likova na jedno neočekivano, zabavno i poučno putovanje koje dugo ostaje u sjećanju. Kao što rekoh, ima u ovoj knjizi još nekoliko bisera poput "On a Silver Platter" koja sadrži neke od najboljih gegova do sada te "The Money Pit" u kojoj mi je jedna od najdražih scena s kojima sam se susreo

Mislim, ovo je čisto zlato Ako zamijenimo riječ "coins" s "comics" dobivamo situaciju u kojoj bi se (čini mi se) većina nas mogla prepoznati.



Ukratko, čak i unatoč ponešto neujednačenoj kvaliteti priča, druga Rosina knjiga još uvijek predstavlja izvor vrhunske zabave i pravog opuštajućeg štiva za sve ljubitelje kako humorističnog stripa, tako i neodoljivo atraktivno napisane avanture.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 26/02/2021 : 16:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
i on ih tako cuva



Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/02/2021 : 16:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ha! Pretekao sam te: ja sam na šestoj knjizi, koju upravo sad čitam! Doduše skenove, iskreno....
Meni je u drugoj odlična i “His Majesty McDuck” kad se odcepi od Amerike.
Slično genijalan strip ima i Kyle Baker “Birth of a Nation”, isto urnebesan.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/02/2021 : 23:30:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Vladishaa:
Podbada kako nas, tako i sebe

@KuntaKinte
Da da, "His Majesty McDuck" je isto super, skroz zabavna stvar. Ja Rosu lagano gulim na papiru, imam prvih osam knjiga. Fantagraphicsovo izdanje je prva liga. Američka Fibra

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 27/02/2021 : 08:38:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THE GODS LIE



Scenarij: Kaori Ozaki
Crtež: Kaori Ozaki
Izdavač: Vertical Comics
Žanr: drama



The Gods Lie je naslov koji se veoma često pojavljuje pri vrhu raznoraznih top lista najboljih one-shot mangi. U pauzi od čitanja The Promised Neverlanda zaželio sam se nekog kraćeg manga naslova pa rekoh sebi ajde da mu dam šansu, da vidim šta se nudi. Ukratko, ova nam relativno kratka priča donosi razvoj romantičnog odnosa između mladića i djevojke iz istog razreda u školi. Međutim, jedan će neočekivani događaj poljuljati sve što su do tada izgradili...

Eh, šta reći... Nisam zadovoljan, niti blizu. Očekivano sam puno više od mange za koju se gotovo konstantno spominje koliko je odlična, no dobio sam jedno skroz prosječno djelo s predvidivom pričom, nespretnim dijalozima i manje-više očekivanim razvojem događaja. Čak i taj "neočekivani događaj" koji se spominje kao krucijalni trenutak u radnji nije toliko iznenađujuć i jednom kad krenete čitati, nije teško pretpostaviti što bi se sljedeće moglo dogoditi. Ako ćemo iskreno, trenutak u kojem sam posumnjao da ovo vjerojatno neće biti toliko dobro je bila potpuno bezvezna i nepotrebna situacija već u prvom poglavlju u kojoj glavni lik, osnovnoškolac, dolazi kući i hvata mater za sise dok se ova smije. Nakon toga su mi očekivanja naglo pala u vodu. Šteta, jer nadao sam se da će ovaj uradak biti vrijedan kupovine i posjedovanja, no pokazalo se potpuno suprotno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/03/2021 : 10:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN and the Mad Monk



Scenarij: Matt Wagner
Crtež: Matt Wagner
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski / pulp



Batman and the Mad Monk je još jedna priča smještena u rane dane Batmanove karijere i služi kao direktan nastavak na priču Batman and the Monster Men o kojoj sam već ranije pisao. Matt Wagner još jednom potpisuje i scenarij i crtež te nam donosi svojevrsni remake priče iz Zlatnog doba američkog stripa, iz stripa Detective Comics #31 iz davne 1939. godine.

Slično kao i u "Monster Men", ovdje imamo donekle nesigurnog Batmana koji još uvijek nije u potpunosti stasao u dobro nam poznatog sveprisutnog zaštitnika Gothama. Ovaj Batman je neiskusan i radi greške greške s ponekad fatalnim posljedicama, no kroz njih postepeno uči kako biti što učinkovitiji u zaštiti ljudi i grada. Priča se donekle bazira na većoj količini nadnaravnih elemenata u odnosu na druge priče iz Batmanovih formativnih godina, no još uvijek predstavlja jednu sasvim pitku zabavu. Moram priznati da mi je za nijansu slabija od "Monster Men" čisto zbog nekoliko neuvjerljivih deus-ex-machina rješenja, no i unatoč tome mi je sasvim lijepo legla. Wagner s ukusom balansira količinu pulpa koji ubacuje i ako volite ovakve stripove u kojima je Batman tek u počecima svoje karijere, mislim da će vam ovo sasvim lijepo leći. Nemojte stoga očekivati nikakvo remek-djelo, jer "Mad Monk" to definitivno nije. Kao što rekoh, ovo je strip koji služi kao skroz pristojna razbibriga za mozak na pašu, tako da ukoliko tražite nešto slično, ova dva mini-serijala su sasvim pristojan izbor. Crtež mi se također sviđa, lijep mi je taj polukarikaturalni stil koji Wagner ovdje koristi.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/03/2021 : 18:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija na sajtu:
SUPERMAN: American Alien
https://www.stripovi.com/recenzije/superman-su-dc-1-american-alien/2592/



Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/03/2021 : 13:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
INFINITE FRONTIER #0



Scenarij: Razni autori
Crtež: Razni autori
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Infinite Frontier je još jedan u nizu beskrajnih rebootova kojima nas DC nažalost prečesto časti. Ovomjesečni nam ogledni primjerak prigodno numeriran brojem nula donosi okvirnu priču unutar koje možemo vidjeti previewove većeg broja glavnih naslova koje DC planira uskoro pokrenuti ispočetka. Od prve stranice se može vidjeti da će ovo biti još jedan šablonski projekt koji će se zaboraviti isto tako brzo kako je i došao. Lista autora već sama po sebi ne obećava previše, a svi ti kratki isječci iz budućih naslova na mene nisu ostavili ništa veći dojam od potpune ravnodušnosti. Isprazne priče, dosadnjikavi scenariji i stvari koje smo vidjeli već tisuću puta, tako bih otprilike mogao najkraće opisati ovaj premijerni broj. Jedini naslov koji barem malo odskače od prosjeka je "Stargirl" Geoffa Johnsa koji i na ovih nekoliko kratkih stranica djeluje svježe, veselo i zanimljivo, no opet, treba vidjeti na šta će to sve skupa ličiti jednom kad regularni brojevi krenu izlaziti.

Ukratko, Infinite Frontier je točno ono što sam i očekivao od njega - pucanj u prazno na koji ne treba gubiti vrijeme.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/03/2021 13:39:03
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/03/2021 : 16:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Opet restart? Pa sad smo za 10 godina dobili tri restarta. Prvo New52, pa Rebirth i sad ovaj INFINITE FRONTIER. Je l ce opet da numerisu sve brojeve od 1 pa nadalje?
Ovi konstantni rebootovi, relaunchevi, restarti stvarno deluju besmisleno.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/03/2021 : 17:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Je l ce opet da numerisu sve brojeve od 1 pa nadalje?



Naravno
Šalim se, neke oće, neke neće. Npr Batman i The Flash nastavljaju dalje, dok recimo Green Lantern i Suicide Squad idu ispočetka... Tako da ono, kako koji naslov.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/03/2021 17:10:28
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/03/2021 : 17:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MICKEY MOUSE: Mickey All-Stars



Scenarij: razni autori
Crtež: razni autori
Izdavač: Fantagraphics (Glénat)
Žanr: avantura / humoristični



Francuska izdavačka kuća Glenat je ovim albumom iz 2018. odlučila obilježiti 90 godina otkad se Mickey Mouse prvi put pojavio te je skupila neke od značajnih predstavnika modernog Disney stripa, kao i nekolicinu europskih autora koji se inače ne vezuju s Mikijem i popratnim mu likovima. Tako nam "All-Stars" donosi radove čak četrdeset i sedmorice autora od kojih je svatko ispričao jednu jednostraničnu priču. Sve te kratke priče se tematski nadovezuju jedna na drugu i tvore simpatičnu dugometražnu avanturu. Iako mi većina autora zapravo nije poznata, neke znam upravo preko njihovih Disney radova (kao npr. Camboni, Cavazzano i još nekolicinu), dok su mi drugi poznati iz raznoraznih domaćih izdanja, većinom Fibrinih (Brémaud, Alfred, Brüno, Alexis Nesme).

Mickey All-Stars se ne može pohvaliti nekom očaravajuće originalnom radnjom, no mislim da mu to nije ni bila namjera. Vjerujem da je ovaj album prvenstveno stvoren kako bi raznorazni crtači pokazali svoj autorski pristup Disney stripu. Prosječnom će čitatelju biti simpatičan za pročitati, zadržati se tu i tamo na ponekoj tabli ukoliko mu se sviđa crtež (a vjerujem da će svatko naći bar poneku stranicu koja mu je odlična) i to je manje-više to. Rekao bih da se za jedno obljetničko izdanje ipak trebalo potruditi kako priliči i stvoriti malo upečatljivije djelo. No, možda to čuvaju za 100. obljetnicu Nije ni ona tako daleko.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/03/2021 : 18:10:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
WANDAVISION



Broj epizoda: 9
Filmska kuća: Marvel Studios
Žanr: superherojski



Kad sam otvarao ovu temu, nisam baš zamislio da pišem i osvrte na serije i filmove, al mislim da kod ovih vezanih za stripove mogu učiniti iznimku Samo da unaprijed spomenem - biti će spoilera, tako da vi koji niste odgledali seriju (a planirate to učiniti), preporučam da ipak preskočite ovaj osvrt.

Odmah bih na početku htio reći da smatram da je WandaVision jedna od boljih stvari proizašlih iz Marvel Cinematic Universea. Uspješan je to odmak od do sada izašlih klišejiziranih filmova Marvelove kuhinje i prvih sedam epizoda (od ukupno devet) tvore jednu zanimljivu i po mom mišljenju kvalitetno odrađenu cjelinu koja ima glavu i rep. Poprilično mi se sviđa sistem u kojem priču pratimo kroz omaže povijesti američkih sitcoma i smatram da su tim pristupom uspjeli ne samo držati me zainteresiranog od prve do zadnje minute, već su i sasvim korektno pogodili duh svih tih sitcoma, koliko god neki od njih možda djelovali zastarjelo. Posebno mi se kroz nekoliko prvih epizoda svidjelo ubacivanje scena koje odišu neobično zlokobnom atmosferom, trenutaka u kojima serija prestaje biti sitcom i daje nam naznake nečega puno većeg, ozbiljnijeg i uznemirujućeg prije negoli nas opet bez upozorenja uljulja u opušteni humoristični svijet koji dijele Wanda i Vision.

Što se tiče glavnih likova, kemija između njih je odlično prikazana i iskreno me zanimalo što će biti s njima do kraja serije. Razvoj događaja kroz koje prolaze progresivno postaje sve zanimljiviji i konstantno me tjerao da preispitujem svoje mišljenje što bi mogao biti uzrok svemu što se događa. Posebno se to odnosi na samo Visionovo postojanje ukoliko se sjetimo da nije preživio okršaj s Thanosom u posljednjim Avengersima. Svakako moram spomenuti i Agnes/Agathu koja je s glumačke strane odradila možda i najzanimljiviji posao u cijeloj seriji (plus ima daleko najbolju tematsku pjesmu uopće!).

Eh, sad, što se tiče posljednje dvije epizode, jasno mi je zašto je većina ljudi razočarana i poštujem to. Međutim, ne mogu reći da imam jednako mišljenje prvenstveno zato što, jebiga, Marvel je ipak Marvel i bilo bi previše za očekivati da će se u potpunosti odvojiti od svoje već prokušane i uvelike uspješne metode pričanja priča. Upravo sam zbog toga očekivao da će WandaVision prije ili kasnije lagano kliznuti u ustaljene Marvelove šablone, tako da kad se to u osmoj epizodi napokon dogodilo, nisam bio pretjerano iznenađen. Istina, osma i deveta epizoda mi definitivno nisu ni blizu kvalitetom prvih sedam, no stvarno nisam ni očekivao da će biti. Ako ćemo iskreno, više me zasmetalo poprilično mlako razrješenje Pietrovog/Quicksilverovog statusa. Ovo što smo dobili u seriji je više nego neinspirirano i bezvezno, pogotovo zbog toga što sam očekivao barem natruhu povezivanja Marvelovog i 20th Century Foxovog filmskog univerzuma. Uzmemo li u obzir izbor glumca koji je utjelovio Pietra, možete li me krivit za takva očekivanja? Šteta što od toga na kraju nije izašlo ništa.

Za kraj, unatoč potpuno opravdanim kritikama koje fanovi spominju, moram priznati da mi je WandaVision vrhunski sjela. Traje taman toliko koliko treba, pristup mi je bio zanimljiv, likovi su vrlo dobri te sam se sasvim lijepo zabavio gledajući je. Ne treba ni reći da jedva čekam vidjeti što nam donosi povratak ovih likova u novom Doctor Strange filmu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 07/03/2021 18:10:37
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/03/2021 : 19:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pretpostavljam da nema nikakve veze sa stripom? Možda samo sa onom sedmom sveskom gde se opisuje taj Visionov "prvi brak"?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/03/2021 : 19:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Pretpostavljam da nema nikakve veze sa stripom? Možda samo sa onom sedmom sveskom gde se opisuje taj Visionov "prvi brak"?



Radnjom nema, ali štimung im je sličan.
Rekao bih da je Kingov Vision poslužio kao inspiracija za Wandavision, no ne radi se o direktnoj adaptaciji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/03/2021 : 15:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija na webu
Reckless
Autori: Ed Brubaker i Sean Phillips

https://www.stripovi.com/recenzije/reckless-reck-img-1-reckless/2600/




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/03/2021 : 16:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Stoji mi na redu za čitanje, ali u kategoriji “2. prioritet”, a posle tvoje recenzije verovatno neću ni da ga čitam.
Malo sam se prezasitio Brubakerovih “hamburgera”, dovoljno sam ih pojeo. Ako ću već da konzumiram brzu hranu, malo ću da prošaram, tu je i giros, pizza, suši... 😉

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/03/2021 : 20:47:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nova recenzija na webu
Reckless
Autori: Ed Brubaker i Sean Phillips

https://www.stripovi.com/recenzije/reckless-reck-img-1-reckless/2600/







U Kriminalu smo imali porodicu Lawless a ovde se glavni lik zove Ethan Reckless, bas voli Brubaker prezimena koja imaju i drugo znacenje kao pridevi u engleskom jeziku.
Ali dobro i Brubaker na autopilotu, kao sto mnogi rekose, je zabavan za citanje, a kao ljubitelju ovog zanra verujem da ce mi se i ovo njegovo delo dopasti.
Dok Phillips rastura crtezom a izgleda da je i kolor njegovog sina na odlicnom nivou, pogotovo prilozena scena sa plaze! (kako je to lepo, raditi s rodjenim ocem stripove, a ne kao sto je kod nas uobicajena situacija da ocevi govore sinovima sta se zaludjujes tim glupostima i citaj nesto ozbiljno!)

Dobra recenzija Paka, sazeta, konkretna i direktna i bez spojlera za nas koji jos nismo citali.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/03/2021 : 22:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 11/03/2021 : 15:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
@Paka01
Ne mogu da nadjem, ne znam da li si komentarisao negde, da li si citao i kakav je Poslednji vitez na zemlji?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/03/2021 : 18:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam samo prvu svesku kad je izašla, ali bila mi je dosadna pa nisam nastavio dalje, tako da ne znam kakav je strip kao cjelina.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/03/2021 : 19:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

@Paka01
Ne mogu da nadjem, ne znam da li si komentarisao negde, da li si citao i kakav je Poslednji vitez na zemlji?



Evo, ako ti nešto pomaže, ja sam pročitao i stvarno je odličan. Kako za one koji vole Snydor/Capullo Batmana, tako i za druge koji ga mogu čitati izdvojeno.

Ako je Zero Year kronološki prvo poglavlje, onda je Last Knight zadnje. S time je Snyder zaokružio svoj rad na Batsu iako je poslije još napisao i Death Metal (koji bi zapravo prije spadao u Justice League sagu).

Offtopic: Njegov i (uglavnom) Jimenezov run na Justice mi je čak bio bolji od Batmana.
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.67 seconds. Snitz Forums 2000