forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/03/2021 : 01:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jagodanbg

@Paka01
Ne mogu da nadjem, ne znam da li si komentarisao negde, da li si citao i kakav je Poslednji vitez na zemlji?


Moj ti je savjet da zaobiđeš, prava isprazna papazjanija.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2422 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 12/03/2021 : 10:46:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Hvala
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/03/2021 : 13:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja cu da citam Poslednji vitez na zemlji, ali tek kad dodje hronoloski na red kad procitam ceo Snyder Capullo run, pa cemo videti kako ce da legne. Ne znam da l valja to ovako zasebno citati kao da je stand alone prica.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/03/2021 : 14:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Može to komotno odvojeno da se čita. Al je loše.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/03/2021 : 14:46:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Može to komotno odvojeno da se čita. Al je loše.



E jbg, steta.

Gde si bre swamp thing, nema te odavno. Sta se citalo u poslednje vreme , ima li nekih preporuka?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/03/2021 : 16:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Tu sam ja, na forumu svaki dan, ali ne pišem :D
A i nisam baš čitao stripove u zadnje vrijeme, u fazi sam kad mi više gode knjige, tako da nemam ni neke preporuke :D sem ove da ne gubiš vrijeme na Poslednjeg Viteza, radije pogledaj Goodnight Mommy (svježe ovjeren), vrlo dobar :D
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/03/2021 : 16:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Tu sam ja, na forumu svaki dan, ali ne pišem :D
A i nisam baš čitao stripove u zadnje vrijeme, u fazi sam kad mi više gode knjige, tako da nemam ni neke preporuke :D sem ove da ne gubiš vrijeme na Poslednjeg Viteza, radije pogledaj Goodnight Mommy (svježe ovjeren), vrlo dobar :D


Tako je!

A Posljednji vitez je znači kao i ostali Snyderovi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 12/03/2021 : 18:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Slabiji od većine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 12/03/2021 : 21:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
E ovo što kaže alex, slabije je to od onog centralnog runa, koji je meni bio solidan, znači ovima kojima se nije on svidio, ni slučajno pokušavati :D
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 12/03/2021 : 22:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Primljeno na znanje!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/03/2021 : 00:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Tu sam ja, na forumu svaki dan, ali ne pišem :D
A i nisam baš čitao stripove u zadnje vrijeme, u fazi sam kad mi više gode knjige, tako da nemam ni neke preporuke :D sem ove da ne gubiš vrijeme na Poslednjeg Viteza, radije pogledaj Goodnight Mommy (svježe ovjeren), vrlo dobar :D



Zabelezen! Hvala na preporuci. Pogledacu kad budem u raspolozenju za horor na ekranu, za sad mi najvise odgovara horor na papiru, pa cepam po rupama sta sve nisam procitao od Dilana do broja 100. Citam u knjigama Veselog cetvrtka i stvarno je uzivanje citati pogovor, gde je svaka epizoda tako lepo izanalizirana, stvarno milina za citati.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/03/2021 : 14:26:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRIPOVSKA BALJEZGANJA #6

U prosjeku mi jednom godišnje godišnje prođe kroz glavu mišljenje da imam previše stvari. Ne samo po pitanju stripova, već po pitanju svega vezanog za hobije. Previše stripova, knjiga, CD-a, ploča, igara (društvenih i kompjuterskih), raznorazne memorabilije i sličnoga... Događa li se i vama ista stvar?

Isprva sam mislio da mi se to događa zbog kroničnog nedostatka prostora, ali jednom kad sam kupio nove police taj stav mi se nije promijenio. Imam osjećaj kao da se prečvrsto držim za stvari koje vjerojatno više nikada neću ponovno čitati/igrati/slušati i to mi se ne sviđa. Kao da u stvari gomilam sve i svašta čisto zato što mi ponekad veću zadovoljštinu predstavlja nešto kupiti nego isto to pročitati. Zbog toga prečesto visim po aukcijama ovdje na sajtu, ebayu i njuškalu, stalno gledam kako nešto nadodati u kolekciju koja sve više i više raste do te mjere da ponekad postane nepregledna šuma svega i svačega puna stvari koje mi više ne predstavljaju ikakav gušt.

Međutim, teško mi ih se rješiti, ne znam ni sam zašto. Prije nekoliko godina sam kupio Nintendo SNES Classic jer sam ga htio imati još otkad sam bio dijete, no jednom kad sam ga uzeo, upalio sam ga svega 6-7 puta i to je to. Od tada skuplja prašinu i stoji u kutu ladice. Slična stvar je bila recimo i sa nekim stripovima koje ne samo da ih nisam pročitao, već ih i godinama nakon što sam ih kupio uopće nisam otvorio. O prastarim kompletima SD Zagora da i ne govorim. Zato se barem jednom ili dvaput godišnje natjeram napraviti ajmo reći inventuru svega šta posjedujem te sastavim popis stvari kojih se pod hitno moram rješiti. Sve ono što se neće koristiti više puta bi trebalo ići, bilo u prodaju, smeće ili kao poklon nekome. Sto puta sam rekao sam sebi da ne želim i ne smijem postati rob stvari te da ih neću kupovati čisto eto da bi ih posjedovao, no svake godine se nađe gomiletina svega i svačega koja samo stoji i čeka neke "bolje dane" koji, budimo realni, nikad neće doći.

Radi vlastitog mira pokušavam ne dopustiti sebi da konstantno gomilam sve i svašta.

Ne znam ni sâm šta sam htio postići ovim tekstom, ali dođe mi ovako tu i tamo "izbaciti dušu". Svjestan sam da na ovom forumu postoji mnogo ljudi koji sve stripove koje jednom kupe čuvaju zauvijek i nikad se ničega ne rješavaju, baš kao i oni koji održavaju potpuno minimalistički pristup gdje čuvaju samo onih nekoliko stvari koje su esencija njihovog ukusa i ništa drugo. Ne želim reći da je jedan pristup dobar, a drugi loš, svatko kroji svoj način na koji će pristupiti tim stvarima. Moj je pristup otprilike ovakav kakvim sam ga opisao, nekad mi se sviđa, nekad ne. Valjda je i to u redu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/03/2021 : 14:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja razmišljam slično. Htio bi kolekciju u kojoj su mi samo top stvari kojima ću se vraćati, ali jebiga, teško je procijeniti što bi to bilo. Obično uvijek kad nešto kupujem računam da ću pogoditi ali ne desi se uvijek tako. I onda doma imam nešto što sam samo jednom pročitao, a s druge strane u knjižnici ima stripova koje sam višekratno posuđivao jer su mi zakon iako ih nisam kupio.

Da ne govorim o tome da mi se zna desit da nešto prodam i onda mi za par godina dođe gušt čitat, a nemam to nego neko smeće koje sam samo jednom otvorio .

Sve bi se to dalo riješit prelaskom na potpunu ilegalnu digitalu. Znači imat sve ilegalno i digitalno, a višak novaca trošit na podršku umjetnicima i ljudima u potrebi, ali, nažalost, ima nešto u imanju materijalnog stripa.. neka mračna potreba da se ima papir.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/03/2021 : 14:42:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ovako nekako izgleda i moja """kolekcija""", samo sto je pola na policama a pola na podu, ispod kreveta, u frizideru...



ponekad mi pukne film i prodajem na metar, onda me gricne savest pa uletim na neku rasprodaju i tovarim lopatom

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 15/03/2021 : 14:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Sve bi se to dalo riješit prelaskom na potpunu ilegalnu digitalu.

imam skenove od pre tacno dvadeset godina koje jos nisam procitao
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/03/2021 : 14:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Dobro, ali to je sad već povijesna vrijednost
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2021 : 15:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
I ja imam slične probleme. Ova slika koju je Vlaadisha postavio dobro ilustrira kako to izgleda. Ima jedna sa još više kategorija (sve ih pokrivam ) samo ju ne mogu sad naći. Svako toliko razmišljam o ovome što muči Paku: čega se riješiti, što ostaviti? Na kraju najčešće ostavim sve. Jedini pravi presjek sam napravio pri selidbi kad sam u stanu od roditelja ostavio Zlatnu seriju, LMS, Stripoteke i još neka kiosk izdanja. Ipak, uvidio sam da mi nisu svi stripovi i knjige koje imam jednako važni, tako da ako ikad zagusti i budem trebao prepoloviti kolekciju, više-manje znam što će ići a što ostati. Do tada guštam u tome što imam zidove pune stripova i knjiga.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/03/2021 : 17:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prestao razmišljati o tome. Punim ormare, police, kutije, a čak sam i jedan kauč pripremio kao rezervu (trenutno je na njemu oslonjena jedna prekrasna slika koju u stanu nemam kamo uokviriti, desetak knjiga iz dviju knjižnica koje ni sam ne znam zašto posuđujem, i Klaićev rječnik).
Jedino se obavezno rješavam svega što pročitam, a da mi nije ostavilo dobar dojam.
U redu je sumnjati u kvalitetu neke knjige (stripa), pa ju imati na polici.
Ali kad se i uvjerim da ne vrijedi, onda ide u LOT knjiga i stripova od 1 kn

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2021 : 18:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pred godinu dana odnio neke knjige koje su mi bile loše kod roditelja da tamo stoje dok ih ne prodam/poklonim. Pred mjesec dana sam ih uzeo nazad. Volim misliti kako mogu unaprijed procijeniti što će mi se svidjeti, pa sam ih odlučio držati na polici (barem za sada) kao podsjetnik da još uvijek ne poznajem dovoljno vlastiti ukus.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/03/2021 : 20:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ovako nekako izgleda i moja """kolekcija""", samo sto je pola na policama a pola na podu, ispod kreveta, u frizideru...



Da, vjerojatno nas se većina može pronaći u ovoj slici, ali odlučio sam se aktivno boriti protiv toga. Pokušavam se držati toga da je jedna polica na koju slažem stripove maksimum koji želim imati. Ako je polica puna, nema kupovanja novih stvari dok nešto ne prodam. Vidit ćemo kako će ići, ali baš se trudim s obzirom da nikako ne volim ovo što recimo ti i bonjovi4ever govorite, da se stripovi nalaze na 100 strana po kući. Ili polica ili ništa.

quote:
Originally posted by Shaner
čega se riješiti, što ostaviti? Na kraju najčešće ostavim sve.



Ne znam kako da konkretno objasnim da se jasno razumije na šta mislim, ali mene takav način skupljanja guši. Osjećam se kao da gomilam stvari koje ću možda jednoga dana opet trebati, iako je vjerojatnije da ih više nikada neću ni pogledati. Opet, teško mi se rješiti tog krtloženja, ali odlučio sam koliko-toliko stati tome na kraj.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 15/03/2021 20:29:03
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/03/2021 : 22:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ali onda ćeš biti dosadan čovjek koji živi u dosadnoj kući i ima dosadnu policu sa probranim stripovima. Pa zar stvarno želiš biti takav? Zar nije bolje bit čudak kojeg susjedi ogovaraju? Slobodno živjet u kući natrpanoj hrpama čudne literature koja govori o tebi kao čovjeku i o vremenu koje je prošlo? I da kad god hoćeš možeš izvadit npr. Konana #23 od Slobodne ispod špahera, da se podsjetiš neke sitnice?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/03/2021 : 22:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ali onda ćeš biti dosadan čovjek koji živi u dosadnoj kući i ima dosadnu policu sa probranim stripovima. Pa zar stvarno želiš biti takav? Zar nije bolje bit čudak kojeg susjedi ogovaraju? Slobodno živjet u kući natrpanoj hrpama čudne literature koja govori o tebi kao čovjeku i o vremenu koje je prošlo? I da kad god hoćeš možeš izvadit npr. Konana #23 od Slobodne ispod špahera, da se podsjetiš neke sitnice?


Slobodan život je po mom mišljenju upravo suprotno, odnosno kad se oslobodiš tog tereta. Što meni sve više i uspijeva.

Have mercy
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/03/2021 : 22:46:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ok, poštujem to, ali ako je tako onda potpuna sloboda! Najgore je nešto na pola. Najgore je jedna uredna polica.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 15/03/2021 : 23:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Potpuna sloboda. Ona je nedostižna. Osim ako ne odabereš život indijskog pustinjaka.

Ne volim uredno složene police. Tu mora bit mjesta za razne stvari a ne samo za stripove.

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/03/2021 : 01:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ali onda ćeš biti dosadan čovjek koji živi u dosadnoj kući i ima dosadnu policu sa probranim stripovima. Pa zar stvarno želiš biti takav? Zar nije bolje bit čudak kojeg susjedi ogovaraju? Slobodno živjet u kući natrpanoj hrpama čudne literature koja govori o tebi kao čovjeku i o vremenu koje je prošlo? I da kad god hoćeš možeš izvadit npr. Konana #23 od Slobodne ispod špahera, da se podsjetiš neke sitnice?



Meni se ovo svidja.
Prodajem samo nesto sto mi se bas bas nije svidelo ili procenim da je potpuno nepotrebno. Ali uvek se razmisljam sta ako mi na drugo citanje bolje legne, sto mi se neretko desevalo.
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000