forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2021 : 09:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Evo ilustracije koju sam spominjao, čini mi se zapravo da sam ju ovdje negdje pokupio.




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 16/03/2021 : 09:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ali uvek se razmisljam sta ako mi na drugo citanje bolje legne, sto mi se neretko desevalo.



Drugo čitanje je svakako obavezno prije prodaje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2021 : 11:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zapravo bi bilo idealno da drugo čitanje prethodi kupovini, tako bi sigurno svi imali manje i probranije kolekcije.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/03/2021 : 17:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Kod mene je stvar u tome da sam imao sreće u izboru šta uzeti, tako da se 90% kolekcije sigurno ne bih imao srca riješiti, dobri su mi svi zbog ovog ili onog razloga. Ovih 10% ostalih mi onda nisu smetnja, neka ih. Imam jedan dio stripova koje sam duplirao, njih malo razmijenim, malo poklonim, a jedan dio još skuplja prašinu u kutijama, ali gledaću da ih se riješim nekako, kad već nema interesanata za razmjenu :D
Čekam momenat da imam stalažu preko cijelog zida i da poslažem i knjige i stripove na nju kao čovjek, ovako sam prebukirao par manjih stalaža do pucanja. Ima neke topline u tome da si okružen knjigama, bar je tako u mom slučaju.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2021 : 04:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by going going

Ali uvek se razmisljam sta ako mi na drugo citanje bolje legne, sto mi se neretko desevalo.



Drugo čitanje je svakako obavezno prije prodaje



A nekad je potrebno i trece citanje!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1296 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 18/03/2021 : 07:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Meni se dva ili tri puta dogodilo da sam pročitao i prodao strip, jer bio mi je loš (neke Dylanove epizode bile su u pitanju).
I onda je, mislim podosta kasnije, objavljena recenzija u kojoj je strip pokupio visoke ocjene, u osvrtu i komentarima.
Pa sam ponovo kupio taj strip na aukcijama, i pročitao ga ponovo.
Nisam baš nešto promijenio mišljenje, pa sam ga ponovo prodao
I tako jedno dva ili tri puta.
S vremenom sam zaključio da kod mene, barem u posljednjih nekoliko godina, stripovi koji su mi nekoć bili dobri, mogu se s vremenom srozati.
U obrnutom smjeru, tj. loše da postane dobro, to više u 99 % slučajeva ne ide.
Mada nekad se to znalo događati, dok sam imao 15-20 godina, pa nisam baš bio na nekom višem čitalačkom nivou.
Ili nisam baš koristio mozak pa ne bih shvatio suštinu pojedinih priča
To me je mučilo neko vrijeme - teška neka muka, jelda - pa sam imao višegodišnju fazu nezaposlenosti/volontiranja/zaposlenosti na pola radnog vremena i, ako ništa drugo, gomilu vremena za čitanje.
Ljeta sam provodio u knjižnici i bio bih tako tih da su me zaključavali u knjižnici.
Pa su me naposljetku zaposlili i dali mi ključeve.
I u to vrijeme sam kupovao mnogo vina te čitao danju i noću doslovno sve što postoji, mislim na knjige i stripove (osim onih ljubića za stare babe).
Nevjerojatno mi je bilo koliko dobrih pisaca sam tada otkrio, a najveće iznenađenje mi je postao James Patterson.
Davno sam ga jako volio čitati, jedan od prvih autora trilera koje sam posuđivao u knjižnici.
Desetak godina kasnije sam uzeo njegovu knjigu, I došao je pauk..., jer je se nisam sjećao da sam ju pročitao.
Pročitao sam 40-ak str. i začudio se koliko je to zapravo loše napisano.
Za čitanje na toaletu, tipično štivo za isprane američke mozgove.
Slično je i sa stripovima; dosta toga se srozalo nakon ponovnog čitanja, recimo zadnji takav slučaj je Traper Kerry.
Prije desetak godina odličan. Čitao sam ga danas i sasvim prosječan, poprilično naivan.
U svakom slučaju, mislim da taj odnos dobro-loše ovisi o načitanosti.
Jer zbog iskustva naučiš prepoznavati koji autori pišu kvalitetnije i ipak daju nekakav vlastiti doprinos.
Ipak te natjeraju da malo zastaneš i danima te neke njihove misli i ideje prate.
Američka pastorala od Rotha je imala toliko dobre uviđaje u ljudsku psihu da sam neke odlomke prepisao (dok ne kupim knjigu).
To vrijedi i za scenariste stripova.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 18/03/2021 07:45:36
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/03/2021 : 13:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nova recenzija je na sajtu

The Ring of the Nibelung
scenarij/crtež: P. Craig Russell


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/03/2021 : 19:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tek sad? Mislio sam da si ovo postovao još davnijeh dana

Odličan jednopuc za kolorku specijale
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/03/2021 : 20:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Tek sad? Mislio sam da si ovo postovao još davnijeh dana

Odličan jednopuc za kolorku specijale



Davno sam napisao kraći osvrt na darkwood forumu, sad sam ga preradio u pravu recenziju

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9173 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 18/03/2021 : 20:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Odlična ti je recenzija Paka! Imam želju što prije nabaviti taj strip ali ne sumnjam da će to i Fibra prije ili kasnije objaviti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/03/2021 : 21:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Englesko izdanje je rasprodato, još jedan razlog da ovo vredi objaviti
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/03/2021 : 21:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Deers:
Hvala, i ja sam zadovoljan kako je ispala

@naker:
Srećom sam uspio uhvatiti mekokoričeni omnibus nekih mjesec-dva prije nego se rasprodao, a domaće bih izdanje svakako uzeo. Perfektno bi ovo izgledalo na malo većem formatu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/03/2021 : 21:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ga uzeo na slepo nakon tvog osvrta na DW forumu i bogami to mi je bila jedna od boljih poslovnih odluka koje sam doneo

Pre par meseci obnavljao gradivo i iščitao ga ponovo i opet je ostavio jak utisak, odličan je Raselov Nibelung
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/03/2021 : 14:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DRUŽBA IZNIMNE GOSPODE: Knjiga 1



Scenarij: Alan Moore
Crtež: Kevin O'Neill
Izdavač: America's Best Comics (DC Comics / Fibra)
Žanr: avanturistički / steampunk



Teško mi je uopće zamislit da je prošlo vjerojatno već dobrih deset godina od mog prvog (i do nekidan jedinog) čitanja Družbe Iznimne Gospode. Za vrijeme tih studentskih dana sam često znao skoknuti u Algoritmovu knjižaru u Zagrebu vidjeti ima li šta novih američkih stripova na sniženju i jednom se prilikom zalomilo da sam za relativno male novce uzeo prva dva trejda. Ima par dana mi je palo na pamet kako mi se baš čita nešto avanturističkog duha pa rekoh sebi da je pravo vrijeme za provjeriti leži li mi Družba još uvijek nakon svih tih godina. Trejdova sam se već odavno rješio, no zato su na polici dvije Fibrine knjige tako da sam se lagano uhvatio prve i podsjetio se zašto mi je i onomad ovaj strip bio drag.

Družba Iznimne Gospode je jedan izrazito pitak i zabavan strip koji odiše klasičnim avanturističkim duhom. Smješten je u steampunk verziju viktorijanske Engleske (i ostatka svijeta) na prijelazu stoljeća i kao što već vjerojatno znate donosi nam plejadu popularnih književnih likova iz tog razdoblja. Mina Murray (ex-Harker), Allan Quatermain, kapetan Nemo, Jekyll & Hyde i Nevidljivi Čovjek nas u ovoj pustolovini vode kroz raznorazne kutke svijeta prije negoli nastupi konačni showdown u Londonu, no bila bi greška reći da su to jedini likovi koje je Moore utkao u ovo djelo. Moram priznati da ih ni ja nisam prepoznao gomilu, no to me nikako nije sprječilo da uživam u Družbi kao i prvi put. Upravo u tome leži ljepota Mooreovog pisanja - Družba je pogodna kako za kažualne čitatelje koji imaju tek površno znanje o ovom razdoblju, tako i za ljubitelje svega vezanog za viktorijansku eru koji će zasigurno uživati u traženju svih mnogobrojnih referenci.

O'Neillov crtež je izrazito detaljan, no ni u jednom trenutku ne guši stranicu. Moram priznati da se, osim u Družbi, nisam previše susretao s njegovim crtežom (iako, odličan mi je u Mooreovoj "Green Lantern: Tygers" priči (recenzija) tako da sam stvarno uživao u svim kadrovima i malim detaljima koje nam je donio. Odlično dočarava duh spomenute ere i iako vam na prvu može izgledati pomalo kaotično i prljavo, stvarno se može pronaći ljepote na svakoj stranici. Još jedna komponenta koju bih spomenuo je O'Neillova vrhunska sposobnost prikazivanja širokog spektra emocija na licima likova. Na trenutke te ekspresije izgledaju kao da su na granici karikature, no takav pristup savršeno pristaje Mooreovom "engleskom" stilu humora koji pršti iz svake stranice.

Da, Družba me izgleda još jednom osvojila svojom elegancijom, pričom, humorom i crtežom tako da se praktički odmah bacam i na drugu knjigu. Fibrino izdanje prva liga, O'Neillu uistinu odgovara absolute format i nemam stvarno nikakve zamjerke.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/03/2021 : 14:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A onda u drugom delu sledi hladan tus, gubitak nevinosti i avanturisticke razdraganosti, mnogo mracnija i teskobnija prica. Oba ta dela su mi odlicna. Videcemo sta nosi trojka i ostatak serijala kad dodje na red za citanje.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/03/2021 : 08:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
DRUŽBA IZNIMNE GOSPODE: Knjiga 2



Scenarij: Alan Moore
Crtež: Kevin O'Neill
Izdavač: America's Best Comics (DC Comics / Fibra)
Žanr: avanturistički SF



Druga knjiga Družbe Iznimne Gospode donosi nešto drugačiji pristup te uz standardni avanturistički duh značajno pridodaje i znanstveno-fantastične elemente u vidu slobodne adaptacije knjige Rat Svijetova autora H.G. Wellsa. Naravno, spomenuta knjiga svkakao nije jedina referenca na koju se Moore poziva, no zasigurno je glavni pokretač radnje. Baš kao i u prvom dijelu Družbe, Moore nam ovdje donosi plejadu više ili manje poznatih likova vezanih za viktorijansko razdoblje i pravi ih je gušt pokušati odgonetnuti što više.

Sami ton priče se ovaj put ne oslanja toliko na humor kao u prvom nastavku, već je poprilično prizemniji i ozbiljniji, što nikako ne treba uzeti kao minus. Iako ponešto drugačija, Družba 2 je još uvijek strašno zanimljiv i kvalitetan strip koji ništa ne gubi ponovnim čitanjem. Čak štoviše, lakše je uočiti mnoge detalje koji na prvi pogled izmaknu što ga čini više nego pogodnim za posjedovanje i čuvanje na polici.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 22/03/2021 : 08:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
A jesi li imao živaca pročitati i pisane priče? Nisu nevažne ali meni je teško probijati se kroz njih
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/03/2021 : 09:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Kako koju. Neke sam pročitao, neke sam ostavio za drugi put kad budem više raspoložen za tu vrstu štiva. Ove što sam pročitao su mi okej, ali nisu me baš oduševile kao stripovski dio Družbe.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/03/2021 : 10:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
MURDER MYSTERIES



Scenarij: Neil Gaiman, P. Craig Russell
Crtež: P. Craig Russell
Izdavač: Dark Horse
Žanr: nadnaravni krimić



Priča "Murder Mysteries" originalno je 1992. godine izašla kao prozno djelo, a u strip ju je 2002. godine adaptirao Gaimanov dugogodišnji suradnik P. Craig Russell. Na 64 stranice imamo jednu zanimljivu priču (točnije priču unutar priče) koju bi se najjednostavnije moglo opisati kao nadnaravni krimić, iako ima i elemenata drugih žanrova. Preko skokova kroz vrijeme paralelno pratimo dvije priče, jednu u sadašnjosti i drugu smještenu u Srebrni Grad (oni koji su čitali Sandmana ili Lucifera znati će o kojoj je lokaciji riječ) prije nastanka svemira. Iako radnje na prvi pogled nemaju previše veze jedna s drugom, Gaiman to pri kraju lijepo povezuje u jednu smislenu cjelinu. Zanimljiv je ovo spin na neke elemente koje smo već mnogo puta vidjeli u književnosti i stripu te mi je drago što mogu reći da ne djeluje niti malo istrošeno ili klišejizirano.

Moram priznati da mi se djelo svidjelo, kako Gaimanov intrigantni i poetični scenarij, tako i Russellov lijepi crtež. Obojica su majstori na svom polju i mislim da sam već više puta spomenuo kako se radi o vanserijskim autorima tako da se ne bih htio previše ponavljati. Iako "Murder Mysteries" nije na razini najkvalitetnijih Gaimanovih djela, svakako je jedno sasvim ugodno iznenađenje i rado ću mu se vratiti još koji put.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/03/2021 : 17:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
A STUDY IN EMERALD



Scenarij: Neil Gaiman, Rafael Albuquerque
Crtež: Rafael Albuquerque
Izdavač: Dark Horse
Žanr: nadnaravni krimić



Spajanje svijeta Sherlocka Holmesa s Lovecraftovom "Cthulhu" mitologijom zvuči kao savršena kombinacija, a još kad scenarij potpisuje Neil Gaiman teško je odoljeti visokim očekivanjima. Originalno je u proznom obliku izašla 2003. godine da bi je 2018. za Dark Horse adaptirao autor Rafael Albuquerque. Radnja i likovi su smješteni u viktorijansku Englesku i pratimo ih u rješavanju jednog naizgled nadnaravnog zločina dok u pozadini vrebaju lovecraftovska krakata bića iz dubina. Teško mi je pričati o ovoj priči bez da otkrijem išta radnje s obzirom da nam Gaiman ovdje donosi jedan veoma zanimljiv i za mene (u početku) neočekivan twist na dobro nam poznate elemente, tako da bih samo preporučio da svakako bacite oko. Albuquerqueov crtež je sasvim korektan, iako mi na momente zna izgledati donekle praznjikavo, no teško da ću mu to uzeti kao neki preveliki minus. Gaiman se još jednom pokazuje kao majstor kratke forme i moram priznati da mi ove samostalne priče sasvim lijepo odgovaraju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/03/2021 : 17:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Evo ilustracije koju sam spominjao, čini mi se zapravo da sam ju ovdje negdje pokupio.

ima i corona update:

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/03/2021 : 17:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ti to ideš po ovim neil gaiman library knjižurinama? treća uskoro izlazi, ja još ni prvu nisam načeo
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/03/2021 : 17:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

ti to ideš po ovim neil gaiman library knjižurinama? treća uskoro izlazi, ja još ni prvu nisam načeo



Da, samo se držim (khm) digitalnih verzija Malo su mi skupe ove papirnate.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/03/2021 : 17:57:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Vlaadisha

ti to ideš po ovim neil gaiman library knjižurinama? treća uskoro izlazi, ja još ni prvu nisam načeo



Da, samo se držim (khm) digitalnih verzija Malo su mi skupe ove papirnate.

jasno. ja ih uzimam iz lokalne biblioteke. ima neki lik koji narucuje sve novo sto mu trazim
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 23/03/2021 : 21:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Shaner

Evo ilustracije koju sam spominjao, čini mi se zapravo da sam ju ovdje negdje pokupio.

ima i corona update



Srećom ne koristim zoom ni slične aplikacije pa mi to ne utječe na raspored knjiga.

Kad smo kod toga, moram (opet) presložiti police. Pojavilo se previše knjiga na knjigama.

@Paka
Sorry što ti uzurpiramo temu.

Odlični su ti ovi osvrti na Gaimana! Ne zaboravi ih prekopirati u onu njegovu temu.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000