forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/06/2021 : 20:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Intelektualan ili ne, Supermen nedostaje u domaćim izdanjima.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/06/2021 : 12:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Intelektualan ili ne, Supermen nedostaje u domaćim izdanjima.



Da, bilo bi lijepo da ga ima više. Čisto eto da se potakne rasprava, evo mojih top 5 Supermana koje bih volio vidjeti u domaćem izdanju, bez nekog posebnog redoslijeda:

- Secret Origin (Johns / Frank)
- Last Son, Brainiac, Superman and the Legion of Super-Heroes (Johns / Kubert / Frank)
- American Alien (Landis / razni crtači)
- For All Seasons (Loeb / Sale)
- Secret Identity (Busiek / Immonem)

P.S.
Još bih u Fibrinom izdanju volio vidjeti Red Son i kolekciju sva tri Mooreova Supermana. Znam da postoje na srpskom, ali volio bih i Fibrino izdanje.

P.P.S.
Računa li se i Mooreov Supreme?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 21/06/2021 : 12:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dodao bih i jedan od meni dražih zbog sjajnog crteža - World's Finest (Gibbons / Rude).
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/06/2021 : 20:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
EDEN



Scenarij: Cullen Bunn
Crtež: Dalibor Talajić
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Aftershock Comics
Žanr: SF



Mala izdavačka kuća Aftershock Comics nedavno je pokrenula svojevrsnu seriju "one-shot" stripova, a prvi naslov imena Eden donosi nam Cullen Bunn u kolaboraciji s Daliborom Talajićem za olovkom i Valentinom Briški koja je zadužena za bojanje. Eden me poprilično podsjeća na TV seriju Twilight Zone s obzirom da donosi dozu ajmo reći prizemnog SF-a te se bazira na upečatljivom i zanimljivom twistu na kraju. Lagana je to i jednostavna pričica koja ne ostavlja neki dugo pamtljivi dojam, no čisto je okej za pročitati. Vizualni dio sasvim pristojan, no moram priznati da sam viđao i bolje Talajićeve radove. Iako ima poprilično lijepih kadrova, strip mi je većinom ostavio dojam kao da je brzinski odrađen, bez nekog prevelikog truda. Talajić je super crtač, no mislim da mu ovo ne spada među bolje radove.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/06/2021 : 21:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih da vidim u Fibrinom izdanju For All Seasons od tandema Loeb/Sale.
Secret origins moguce je da vidimo od ČK
Byrnov ceo run takodje bih voleo da vidim ali za to summjam za domace izdanje.
A voleo bih da vidim i neke golden age priče skupljene u neki Origin Supermana izdanje to bih bas voleo Superman #146: "The Story of Superman's Life zajedno sa Trilogy of Golden Age Stories (1938-1939) i #53: "The Origin of Superman". Sve u jesnom velikom i lepom izdanju sa tekstualnim dodacima. Ali to su moji pusti snovi.

Red Son po mom misljenju nema potrebe reprizirati. Darkvudovo izdanje je odlicno, ima i na cirilici i na latinici izdanje. A sam strip me je duboko i tesko razocarao i sem interesantnog koncepta koji je predstavljen u prvom delu od 3, sve ostalo je jako lose.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 21/06/2021 : 22:50:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Trilogy of Golden Age Stories (1938-1939)

da ne bude zabune, ovo nije naslov price ni zbirke, nego tek podnaslov u tekstu koji si guglao. samo zato je velikim slovima. tesko je govoriti o nekakvoj trilogiji kad je druga prica u njoj (superman #1) zapravo reprint prve (action comics #1) sa nekoliko dodatnih strana.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/06/2021 : 23:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by going going

Trilogy of Golden Age Stories (1938-1939)

da ne bude zabune, ovo nije naslov price ni zbirke, nego tek podnaslov u tekstu koji si guglao. samo zato je velikim slovima. tesko je govoriti o nekakvoj trilogiji kad je druga prica u njoj (superman #1) zapravo reprint prve (action comics #1) sa nekoliko dodatnih strana.



Da, to sam kopirao iz jednog teksta sa interneta.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 22/06/2021 : 10:42:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Radio Mignola - Valja ovo, Mignola je to - iako je smeće. (Čitao sam ovog Aliena.)
Radio Miller - Na, ja. (Nisam još čitao Supermana, nedavno je objavljen, ali uskoro hoću)

Miller je za prave ljubitelja stripa BABAN dok je Mignola sluga koji pliva nizvodno.



Mignola je majstor zanata koji pliva u sopstvenoj reci. Nema razloga da ga poredimo sa Millerom u tom smislu. Ne postoje nedodirljive veličine, u smislu da je samo ime dovoljno da strip odjednom postane kvalitetan. Zapravo, tako funkcioniše marketing -a tako funkcioniše i nostalgija - ali kritika (bi trebalo da) je nešto drugo.

Pojedinci - pogotovo u modernoj Americi - se često obrušavaju na starijeg Millera zbog njegovih političkih uverenja, ali, budimo realni - Miller ih nije mnogo izmenio od mladosti. A Sin City i 300 su puni takvih primera, za svakog ko ima oči da vidi. Druga tačka konflikta je njegov crtež, ali o tome bi se moglo naširoko diskutovati.

No, ne brinem se ja za njega. Više me brine totalno nipodaštavanje na koje na ovim prostorima nalećem kada se radi o Romiti Mlađem. Od "ne ume da crta" do "dobio posao samo zbog prezimena" i sličnog. Jeste imao nekoliko duduka, pogotovo u poslednje vreme, ali to ne može odjednom da izbriše sve dobre stvari koje je uradio. Kao da bi opstao kod Jima Shootera na osnovu imena, kada je čak i njegov otac napustio kompaniju!


In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 22/06/2021 10:50:01
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/06/2021 : 14:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Romita Jr. je crtač koji poprilično varira u karijeri što se tiče kvalitete rada, barem po mom ukusu, jel... Dok mi je recimo na Spider-Manu kojeg je pisao Straczynski odličan i naprosto savršeno funkcionira s onakvom vrstom priče, na nekim drugim radovima mi je baš loš. Na Millerovom Supermanu je recimo baš loš, a nije me ni oduševio ni na Eternalsima. Doduše, kod njega mi na novijim radovima uvijek najviše šetakaje prikaz ljudskih likova, dok je ostatak okej.

A šta se tiče Millera i politike, jedna je stvar kad su te stvari suptilno ubačene i nisu tu kako bi držale propovijed čitatelju, a druga je stvar silovanje čitatelja s ludostima kao što je recimo Holy Terror. Ako ćemo pričati o njegovom crtežu, tu me nitko ne može uvjeriti da valja zadnjih 15ak godina. Odvratan mi je. TDKSA, Xerxes, oni dodaci za Dark Knight III, Holy Terror... Ma katastrofa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 23/06/2021 : 14:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
VELVET



Scenarij: Ed Brubaker
Crtež: Steve Epting
Godina objavljivanja: 2013. - 2016.
Izdavač: Image Comics
Žanr: špijunski triler



Čini mi se da Velvet zbog nekog razloga prolazi ispod radara u odnosu na ostala Brubakerova ostvarenja. Ne znam je li to zbog toga što ovdje nije radio sa svojim dugogodišnjim kolegom Seanom Phillipsom s kojim potpisuje svoja najpoznatija djela ili se ni Image Comics nije baš pretrgnuo od promocije, no rekao bih da Velvet zaslužuje puno više pažnje nego što je dobiva.

Autorski nam dvojac ovdje donosi jedan pravi pravcati čistokrvni špijunski triler, tako da ako ste ljubitelji tajnih službi i black-ops misija, mislim da ste došli na pravo mjesto. Priča prati Velvet Templeton, tajnicu u državnoj agenciji ARC-7 zaduženoj za međunarodnu špijunažu koja se igrom slučaja nađe s one strane zakona, progonjena od strane bivših kolega nakon što se u krivo vrijeme nađe na krivom mjestu. Međutim, rijetko tko u agenciji zna da Velvet krije neke ozbiljne tajne te da može biti itekako opasna kad je sitacija na to natjera.

Baš kao i svaka intrigantna špijunska literatura, Velvet kreće lagano, gotovo klišejizirano, no iz broja u broj radnja postaje sve kompleksnija i zanimljivija kako se pojavljuju novi igrači na sceni. Moram priznati da sam se u jednom trenutku (negdje na dvije trećine serijala) donekle pogubio u tim mnogobrojnim neočekivanim obratima (a rekao bih da na momente ni Brubaker nije baš bio siguran što želi reći), no uživao sam do samog kraja. Ovo je štivo koje na trenutke biva pomalo over-the-top, no za razliku od mnogih drugih krimića ovdje mi to nije smetalo. Radnja konstantno drži pažnju i jednom kad se krene s čitanjem, teško se odlijepiti dok se ne dođe do samog kraja. Također, moram priznati da mi je Velvet legla puno bolje nego dobar dio novijih Brubakerovih serijala.

Rekoh već da Sean Phillips ovdje nije prisutan, no nema veze s obzirom da je za crtež zadužen meni uvijek odlični Steve Epting. Jasno mi je da nekome možda neće sjesti njegov stil te da će ga okarakterizirati kao drvenastog ili ukočenog, no meni se sviđa taj njegov widescreen pristup crtežu. Strašno je atmosferičan i vrhunski odgovara ovakvim pričama. Nije ovo, naravno, njegova prva kolaboracija s Brubakerom, sjetit ćete se vrhunskog angažmana na dobrom dijelu Brubakerovog runa na Kapetanu Americi ili pak kod meni strašno dragog mini-serijala The Marvels Project (osvrt). Za kolor je i ovaj put zadužena Elizabeth Breitweiser tako da možete biti sigurni da će i paleta boja biti na itekako zadovoljavajućoj razini.

Ne treba niti napominjati da bih strašno volio vidjeti Velvet u domaćem integralnom izdanju, nešto na sličnu shemu kao i recimo Zatamnjenje ili Ubij ili Budi Ubijen.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/06/2021 : 09:07:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, crni forume Bar sam za Brubakera očekivao pokoji komentar s obzirom koliko pompe bude oko svakog njegovog novog domaćeg izdanja. Nije valjda da nitko nije čitao Velvet?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/06/2021 : 12:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jasno da se čitalo

Kako to Ameri vole reći, "snažan ženski lik" -
ali bome je, nije tek fraza, zamjena spolova uslijed trendova,
i zapravo je nešto vrlo neobično:
sredovječni ženski tajni agent.
Sjajno napisana, kako to već Brubaker ima običaj -
barem iz muške perspektive
(ne znam što bi žene rekle -
ali jebiga, one ionako stripove ne čitaju )

Radnja nije ništa specijalno originalno, kako si i sam rekao,
ali svejedno drži pažnju cijelim putem i u dahu se pročita.
Twistovi, prikriveni negativci, internacionalne lokacije (haha, Jugoslavija)
i spektakularne scene, gadgeti -
sve što bi se od špijunskog trilera očekivalo je tu..
ako bih baš morao uspoređivati,
rekao bih nekakva kombinacija Bonda i Mission Impossible -
iako, Brubaker je dovoljno sposoban odmaknuti se od pukog kopiranja
prije viđenih ideja, pa Valvet čvrsto stoji sama po sebi.
Pun mi je pogodak priča smještena oko sedamdesetih,
ne volim high-tech suvremenu špijunažu -
gubi se taj nekakav štih neizvjesnosti
i likovi uslijed silnih satelita, videonadzora, mobitela itd.
imaju malo prostora za kojekakve improvizacije
(isto kao i s npr. hororima, automatski postaje zanimljivije
kad stvari prebaciš u osamdesete ili još nazad ..
također, ni apsolutno fenomenalni Amerikanci - preporuka za seriju, tko nije gledao - u današnje doba nikako ne bi funkcionirali.
I tako dalje, brdo je primjera).

Eptingov crtež sjajno funkcionira,
baš mi odgovara i periodu zbivanja i tematici -
Phillipsa inače jako volim, no po svoj prilici bi
ispalo sasvim drugačije da je on crtao,
tako da mi je osobno Epting bio prikladniji izbor.


Sve u svemu, jedan odličan, odličan strip.
Mogao bih baš i reprizu baciti, dosta je prošlo -
hvala na podsjetniku.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 24/06/2021 12:17:48
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/06/2021 : 12:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne treba niti napominjati da bih strašno volio vidjeti Velvet u domaćem integralnom izdanju, nešto na sličnu shemu kao i recimo Zatamnjenje ili Ubij ili Budi Ubijen.


Velika podrska!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/06/2021 : 15:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E tako je već bolje!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/06/2021 : 18:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Paka01

Ne treba niti napominjati da bih strašno volio vidjeti Velvet u domaćem integralnom izdanju, nešto na sličnu shemu kao i recimo Zatamnjenje ili Ubij ili Budi Ubijen.


Velika podrska!!






+1!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/06/2021 : 22:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NIGHTWING: Year One



Scenarij: Chuck Dixon, Scott Beatty
Crtež: Scott McDaniel
Godina objavljivanja: 2005.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Ako ćemo pričati o ajmo reći modernim pričama vezanim za rane dane Dicka Graysona, origin smo mu mogli vidjeti u stripu Batman: Mračna Pobjeda Jepha Loeba, dok su nam Chuck Dixon i Scott Beatty početne korake njegove karijere kao Robina prikazali u mini-serijalu Robin: Year One (osvrt). Sljedeći korak bi, jasno, bio prikaz njegovog razvoja iz Batmanovog pomoćnika u samostalnog superjunaka Nightwinga. Isti nam autorski dvojac ovdje donosi upravo takvu priču, o prvim Graysonovim koracima u samostalnoj superherojskoj karijeri.

Iako je ova priča izašla kao dio redovnog Nightwing serijala, može se čitati potpuno samostalno i neovisno o ostalim dijelovima serijala. Međutim, ne mogu reći da sam baš zadovoljan viđenim. Dok je Robin: Year One jedna sasvim lijepa i avanturistički zabavna superherojska priča puna optimizma, ovaj istoimeni Nightwing strip mi djeluje pomalo bezidejno. Osim skroz lijepo odrađenog poglavlja u kojem se Grayson susreće sa Supermanom, sve ostalo djeluje poprilično budalasto i gotovo instantno zaboravljivo. Strip se čita nevjerojatno brzo i osim spomenutog razgovora sa Supermanom nažalost ne donosi ništa što bi se pamtilo duže vrijeme. Takvom dojmu uvelike pridonosi i crtež Scotta McDaniela koji mi je oduvijek bio mrzak. Jednostavno mi ne leži taj njegov karikaturalni stil i strašno me odbija od čitanja. Iako je glavni problem ovog stripa zaboravljiva i za mene nezanimljiva priča, ipak smatram da bi mu mogao dati koju ocjenu više da ga je crtao neki kvalitetniji crtač.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 26/06/2021 : 19:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GLOBAL FREQUENCY



Scenarij: Warren Ellis
Crtež: razni autori
Godina objavljivanja: 2002. - 2004.
Izdavač: Wildstorm
Žanr: SF, tehno-triler



Dvanaest ideja, dvanaest brojeva, dvanaest različitih samostalnih priča, dvanaest znanstveno-fantastičnih tehnoloških trilera i samo dva lika koji se protežu kroz svih dvanaest sveski. To je otprilike kratak opis onoga što nam Warren Ellis donosi u Global Frequency. Stilski me podsjeća na prvih 5-6 epizoda jednog drugog njegovog serijala, Planetarij, samo što za razliku od tamo gdje je tema vezana za pop kulturu 20. stoljeća, ovdje na sličan način imamo obrađene neke od najpoznatijih klasičnih zapleta znanstveno-fantastičnog žanra.

Ljepota ovog stripa leži u tome što se sastoji od kvalitetno napisanih done-in-one epizoda koje ostavljaju osjećaj gledanja neke antologijske TV serije u kojoj se glavni likovi izmjenjuju iz epizode u epizodu, a jedino što im je zajedničko jest titularna globalna organizacija čiji su glavni likovi članovi. Naime, Global Frequency je međunarodna organizacija čiji su tisuću i jedan član raštrkani po cijelom svijetu. Svi su uvijek dostupni preko posebnog mobilnog uređaja, a u slučaju neke krizne situacije ih kontaktira Aleph, dispačerka koja je ujedino i jedna od dvoje likova koji se jedini pojavljuju u svim epizodama. Aleph odgovara Mirandi Zero (pogodili ste, druga osoba koja je zastupljena u svim epizodama) koja ima viši rang od nje i donosi sve bitne odluke vezane za Globalnu Frekvenciju. Kao što sam spomenuo, kroz ovih dvanaest epizoda pratiti ćemo dvanaest zasebnih i samostalnih priča kod kojih će uvijek glavnu riječ voditi drugi članovi Globalne Frekvencije, a mi kao čitatelji možemo samo pogađati hoće li uspješno izvršiti misiju i hoće li živi izaći iz nje.

Mislim da mi je ovo jedan od dražih Ellisovih stripova koje sam do sada pročitao. Ovakav sistem pisanja mu super odgovara i ovdje nam donosi stvarno zanimljive priče od kojih neke baš ostaju dugo u sjećanju. Što se vizualnog dijela tiče, Ellisova je zamisao bila da svako poglavlje crta drugi crtač, tako da ovdje imamo pravu plejadu vrhunskih umjetnika kao što su Garry Leach, Glenn Fabry, Steve Dillon, David Lloyd, Simon Bisley, Chris Sprouse, Lee Bermejo, Gene Ha i još neki drugi, dok je za poprilično zanimljive i originalne korice zaduženo još jedno poznato ime, Brian Wood.

Sve u svemu, rekao bih da je Global Frequency ispao više nego uspješan eksperiment i vrlo bih ga rado vidio u domaćem izdanju.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 27/06/2021 : 00:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Odličan je GF i dobro je što ga je završio. Brzo, kratko, efektno, bez komplikovanja, ultra zabavna akcija.
Postoji i pilot epizoda tv serije, koja uopšte nije loša, ali eto, nije prošla.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/06/2021 : 16:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
GREEN ARROW by Jeff Lemire & Andrea Sorrentino



Scenarij: Jeff Lemire
Crtež: Andrea Sorrentino
Godina objavljivanja: 2013. - 2014.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski



Lemireov i Sorrentinov run na Green Arrowu je sasvim neočekivano ispao jedno poprilično zabavno ostvarenje s kojim sam više nego zadovoljan. U zadnje sam vrijeme donekle skeptičan kad se radi o kvaliteti Lemireovih superherojskih stripova, no ovdje je bome napisao vrlo dobru priču koju je pravi gušt pratiti i volio bih vratiti joj se još koji put u budućnosti. Otprilike bih ga mogao okarakterizirati kao mješavinu najboljih elemenata Brubakerovog i Fractionovog Immortal Iron Fista i ponekih detalja iz takozvane Totem sage koju je J. Michael Straczynski ispričao na stranicama Amazing Spider-Mana.

Očigledan je utjecaj Immortal Iron Fista, kako scenaristički tako i vizualno, tako da i ovdje imamo prastara društva koja iz pozadine kontroliraju svijet i jednom kad Oliver Queen krene ulaziti sve dublje i dublje u tajnu povijest tih klanova, shvatiti će da njegov put od raskalašenog bogataša do superjunaka možda i nije toliko slučajan koliko mu se sve do sada činilo. Samo značenje imena Green Arrow će kroz prizmu recentnih događaja poprimiti jednu sasvim novu dimenziju, a otok na kojem je svojedobno zaglavio i pretvorio se u čovjeka kakav je danas postati će poprište nekih neočekivanih i šokantnih otkrića.

Ono što mi se baš svidjelo je Lemireovo vođenje priče koje od prve do posljednje stranice djeluje kao da je napokon isplaniranio kako treba tako da ovdje nemamo bespotrebnog gubljena vremena na nebitne podzaplete ili neuvjerljiva scenaristička rješenja. Cijeli run funkcionira kao jedna velika priča koja ima glavu i rep. Bilo da pratimo Olivera kroz ulice Seattlea ili preko neimenovanog tropskog otoka toliko vezanog za njegov život, priča je konstantno na zadovoljavajućoj razini. Uvelike tu pridonosi i odabir crtača s obzirom da Sorrentinov stil apsolutno fantastično dočarava taj mračni urbani štih priče. Moderan je, svjež i pun kreativnih vizualnih rješenja, često nekonvencionalnih i netipičnih za jedan (recimo) klasični DC-ev mjesečni naslov. Nisam se nagledao puno njegovih radova, no ovdje mi se jako svidio i često sam se znao zaustaviti na nekim tablama kako bih upio sve detalje koje je utkao u njih.

Rekoh, nisam očekivao da će mi se ovaj strip toliko svidjeti, no drago mi je da jeste. Ne mogu ga proglasiti nekakvim bezvremenim klasikom, no za jedan moderni avanturistički superherojski strip funkcionira više nego dobro. Zanimljiva i dinamična priča, odličan crtež, atmosfera kakva se samo poželjeti može... Meni više nego dovoljno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/06/2021 16:35:13
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2021 : 12:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
@Paka svidja ti se Brubakerov i Fractionov Immortal Iron Fist?
Ja ga imam u izdanju Carobne knjige i procitao sam ga do dela kad se prica prebacuje na ono takmicenje u ,,Himalajima" i iz nekog razloga sam tada tu stao. A do tada mi je bilo bas zabavno, ne znam zasto nisam nastavio.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/06/2021 : 15:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Super je Immortal Iron Fist. Ne kupujem ČK amerikance, no imam kod kuće ono Marvelovo Ultimate Collection izdanje i više sam nego zadovoljan s njim. Dva puta sam čitao cijeli serijal i strašno mi dobro leži, kako priča tako i crtež. Da se ne ponavljam previše, ovdje je moj osvrt napisan nakon drugog čitanja: http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=26577.msg543110#msg543110

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/07/2021 : 15:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
LOBSTER JOHNSON: The Iron Prometheus



Scenarij: Mike Mignola
Crtež: Jason Armstrong
Godina objavljivanja: 2007.
Izdavač: Dark Horse
Žanr: avanturistički, pulp



U jednu ruku možemo biti itekako sretni što je Mignola toliko aktivan po pitanju sporednih serijala iz svijeta Hellboya jer jednom kad do kraja pročitamo matični serijal imamo još brdo raznoraznih naslova u kojima možemo nesmetano uživati. Sukladno tome Lobster Johnson predstavlja svojevrsnu laganiju pulp avanturu koja osjetno manje zrači onom zlokobnom horor atmosferom po kojoj je Hellboy naveliko poznat. Što se same radnje tiče, pratimo jednu zanimljivu akcijsku priču smještenu u New Yorku par godina prije početka Drugog svjetskog rata. Iako je praktički od prve stranice osjetno da The Iron Prometheus spada u Hellboyjev univerzum, pristup pripovijedanju je drugačiji s obzirom da ovdje imamo puno više akcije i jurnjave nego što bi se to na prvu moglo očekivati. Upravo se zbog toga ova priča čita ekspresno brzo i unatoč tome što ne mogu reći da sam nešto pretjerano oduševljen, moram priznati da sam se sasvim solidno zabavio. Armstrongov crtež mi je bio skroz okej, iako je kvalitetnom daleko od Mignole, ali i drugih Hellboyevih crtača poput Fegreda ili Corbena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/07/2021 : 03:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Eh, crni forume Bar sam za Brubakera očekivao pokoji komentar s obzirom koliko pompe bude oko svakog njegovog novog domaćeg izdanja. Nije valjda da nitko nije čitao Velvet?


Rekao bih da je Velvet jedan od Brubakerovih (i Eptingovih) najboljih stripova.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 02/07/2021 : 22:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
I meni je Velvet među boljim Brubakerovim stripovima.
Nadam se da će ga Markos objaviti.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2021 : 22:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Opet jedan post da se prođe stranica.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000