forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/07/2021 : 22:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SCOTT PILGRIM
(KOMPLETAN SERIJAL)



Scenarij: Bryan Lee O'Malley
Crtež: Bryan Lee O'Malley
Godina objavljivanja: 2004. - 2010.
Izdavač: Oni Press
Žanr: romantična akcijska komedija



Scott Pilgrim ni u kojem slučaju nije najbolje napisani ili najatraktivnije nacrtani strip ikada, no definitivno spada među top 5 najzabavnijih stripova koje sam do sada pročitao. Od prve do posljednje stranice Bryan Lee O'Malley drži zavidno visoku kvalitetu što se tiče radnje i naprosto je pravi gušt pratiti Scotta i ekipu kroz cijelu ovu sagu. Ne vjerujem da će Scott Pilgrim leći ama baš svima, no meni je ovaj spoj "glupe" srednjoškolske/fakultetske komedije, romantike i akcije bio pravi gušt za čitati. Ukoliko volite takve stvari i kad svemu tome još pridodate i elemente video igara, alternativne glazbe i tučnjava u stilu mangi ili animea, mislim da bi vam se Scott Pilgrim itekako mogao svidjeti.

Što se tiče priče, sama premisa je poprilično jednostavna: Kako bi mogao biti s curom koja mu se sviđa, Scott Pilgrim treba pobijediti sedam njenih zlih bivših momaka.

Mislim, sama ideja je poprilično budalasta i neozbiljna, no na kraju krajeva, takav je i cijeli strip. Ne doživljava se ozbiljno niti ga tako treba gledati jer ovo je prije svega jedna nevjerojatno zabavna priča koja nudi pregršt pamtljivih trenutaka, smiješnih situacija i vrhunskih dijaloga. Osim toga, Scott Pilgrim ima jednu od najupečatljivijih postava likova s kojima sam se do sada sreo. Iako je njihov broj pozamašen, teško mi se sjetiti nekog stripa kod kojeg mi se toliko likova odmah na prvu svidjelo. O'Malley odlično barata s karakterizacijom svih tih likova i za svakog od njih razvija unikatnu osobnost te jednom kad sam se upoznao s njima, teško mi ih je bilo izbaciti iz glave.

Osim spomenutih komičnih situacija, autor stvarno vjerno prikazuje mladenačku romansu između likova i sve nebulozne situacije koje se tu mogu dogoditi. Zaljubljivanje, sreća, razočaranje, izdaja, itd itd... Sve su to osnovni motivi od kojih je sazdana ova saga. Također, Scott Pilgrim nam donosi i jednu vrhunsku priču o prijateljstvu, vjernosti i odrastanju, iako doduše na pomalo nekonvencionalan način.

Još jednu bih stvar htio napomenuti. S obzirom da smo danas bombardirani uratcima iz sfere zabave koji agresivno i (usudio bih se reći) nevješto forsiraju društvene, etničke i seksualne raznolikosti koje često djeluju poprilično na silu ubačene, Scott Pilgrim to radi na jedan nevjerojatno lagan i posve prirodan način. Iako je većina likova bijele kože, ubacivanje drugih etničkih skupina (u ovom slučaju azijata) i homoseksualnih osoba je ovdje odrađeno apsolutno uvjerljivo, prizemno i točno onako kako treba biti. Scott Pilgrim bi mogao biti školski primjer kako te osobine ukomponirati u jedan strip bez da djeluju isforsirano. Plejada likova u ovom stripu je poprilično raznolika, no sve to skupa perektno funkcionira.

Gle, dajte Scottu šansu. Ja sam se navukao praktički nakon svega 5-6 stranica i nisam se mogao odlijepiti dok nisam pročitao sve. Možda će vam biti odličan, a možda vam se i neće pretjerano svidjeti, no smatram da mu treba dati priliku.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 04/07/2021 : 22:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
SP je vrhunski strip! Najbolja stvar Oni Pressa.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 04/07/2021 : 23:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Heh konačno si završio Pilgrima svaka čast Zabavno, presmešno, pitko, i nacrtano u manga stilu, to su najveći atributi Pilgrima i definitivno je dovoljno dobar da se objavi kod nas. I potpis na komentar za "političku korektnost", što sam stariji to mi ove stvari sve više idu na onu stvar ali Pilgrim je primer iz bukvara kako ovo treba da se odradi, a da radnja u stripu ne pati zbog toga

Ali da ne bude da samo hvalimo strip ajde par kritika čisto diskusije radi ako niko nema ništa protiv:
- ako autor postavi premisu da Skot mora da pobedi svakog Ramoninog bivšeg da bi bili zajedno, zbog čega su počeli da izlaze u toku stripa? U svakoj igrici devojku osvajaš tek nakon što pobediš krajnjeg boss-a, stvarno ne znam šta da mislim o autoru koji prekrši osnovnu premisu koju je sam postavio Hvala bogu pa su mu ukazali na ovo pa je ispravljeno u filmu
- 6 tomova na preko 1.000 stranica... zar je stvarno bilo potrebno toliko? Po meni previše ovde ima praznog hoda i film je odličan pokazatelj kako se ova priča mogla srezati, a da opet odlično funkcioniše
- Skot je jednom rečju... skot. Da li postoji iritantniji lik od njega? Jedva čekam da Markos ovo objavi pa da neki stariji forumaši napišu kako je ovo previše detinjastvo i odustanu od čitanja posle dve knjige
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/07/2021 : 00:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Dobro je i normalno što ne mora svaki strip biti za svakoga. Tematika mi je OK, ali je crtež takav da ja lice glavnog junaka Pilgrima ne mogu da posmatram duže od 3 sekunde. Samim tim mi je nečitljiv. Većini to neće smatati, ili u manjoj meri.

Film sam gledao kad je izašao i bio mi je zabavan (to što sam tada bio 11 god. mlađi, nije presudno ).

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/07/2021 : 10:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@naker, po pitanju ovih minusa:

1) Da, to zapravo i nema nekog smisla Međutim, meni ne smeta. Ovo je strip di je zabava u prvom planu i jedna takva nelogičnost (makar krucijalna) mi nije niti malo umanjila užitak čitanja.

2) Uf, a ja baš kontam da bi mi bilo super da je strip i duplo duži. Nisam baš osjetio taj prazan hod, cijeli serijal mi ima baš dobar i fluidan tok, bez nekih oscilacija u kvaliteti.

3) Pa da, da Scott nije skot, ne bi bio Scott to je ljenčina upitnog morala koja često donosi skroz sebične odluke, no šta je tu je, takav je i zato ga (ne) volimo s druge strane, Wallace Wells mi je jedan od najdražih sporednih likova s kojima sam se ikad susreo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 05/07/2021 10:53:09
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/07/2021 : 11:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
O SP je pričano na ovom forumu još pre 10 godina, dok je još Dekara bio redovan.
Meni je jedan od najzabavnijih stripova IKAD, od početka do kraja. Oda bezbrižnosti života sa dvadesetak godina, oda urbanoj kulturi.
Naravno, imam tu i tamo malih padova, ali sve je to beznačajno.
Film je odličan, verovatno jedna od najboljih adaptacija stripa u film IKAD, naročito je saundtrak cool.
https://www.youtube.com/watch?v=y69gQtAdHKc

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/07/2021 : 11:51:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
This time next year...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/07/2021 : 12:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

This time next year...



MA TO JE TO!!!

EDIT:
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 05/07/2021 12:29:51
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9175 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/07/2021 : 12:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

This time next year...



"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/07/2021 : 12:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast

c/b ili kolor?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/07/2021 : 13:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Kao što treba: crno-belo, meki povez, 6 malih knjižica!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/07/2021 : 13:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Box set, kolor, u tri toma
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/07/2021 : 14:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ni sam nisam vjerovao, ali kad sam vidio kolor... ipak 3 kolorna toma.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/07/2021 : 15:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
SP je odličan crno-bijelo, ali kolor verzija je jednostavno fenomenalna. Baš daje jednu dodatnu dimenziju i ne djeluje nasilno obojano kako nekad zna biti kad se nešto naknadno boja. Drago mi je da ide u boji.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/07/2021 : 15:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/07/2021 : 15:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ni sam nisam vjerovao, ali kad sam vidio kolor... ipak 3 kolorna toma.


Lijepo. Baš me zanima kako će mi leći strip (film me razočarao).


quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)


Nadam se da je među njima Selina's Big Score.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/07/2021 : 15:49:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)



Bome, drago mi je ovo čuti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/07/2021 : 15:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

This time next year...


Opa, volim ovakve neplanirane najave.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/07/2021 : 16:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)


nadam se da je Džona Heks.

top vest za Piligrama,i dodatni plus što ide u boji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/07/2021 : 17:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Prirodnije i bolje je to CB, sa onim rasterima. Podvlači izvornu estetiku "ružnog" crteža, kombinacije uticaja alternativnog stripa i mange.

Ali Fibra mora da misli na kupce, a oni su kao Anto...
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 05/07/2021 : 19:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)



Bome, drago mi je ovo čuti.



Sexcastle, garant!

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 05/07/2021 : 19:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
100% neki Batman
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/07/2021 : 21:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

100% neki Batman



Verovatno ovaj Leob i Sale pre Duge noci vestica. I nesto od Brubakera tipa Velvet, Reckless, Cruel Summer itd.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/07/2021 : 21:54:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Wooohooooooooooo!!!

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/07/2021 : 09:12:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Grozne su ove nove Scottove naslovnice Zašto su tako grozne? Pa one prijašnje su bile fora.. ove izgledaju superpojednostavljeno, glupasto, baš za ovu novu Tiktok generaciju

SP mi je zakon, rekao sam to već više puta ali glupo je da i sad to ne ponovim. Kao što je Paka rekao, jedan od najzabavnijih stripova ikad. Meni ta zabava izvire iz toga što priča o razdoblju života u kojem još nema briga, tj, ako ih i ima, nikom nisu bitne. Svi su mladi i kuri ih bolac, "između poslova su", sviraju u lošim bendovima, zabavljaju se, igraju igrice, ogovaraju jedni druge, dejtaju, svašta.. i romantika je dobro odigrana, važna je ali na light način , nema nekih silnih drama i suza kao u američkim serijama. Možda ima jedino bluesa

Život i scena u stripu su super dočarani, ima tih par kafića di ekipa henga, par klubova, pa jeftini stanovi u kojima žive, onda ta rock ekipa, suparnički bendovi, prijateljski bendovi, sporedni likovi - prijatelji prijatelja, konobari, kolege koji se rijetko pojavljuju ali ipak imaju svoj karakter.. tu je stvoren jedan mali svijet koji izgleda uvjerljivo i u koji je lijepo uroniti.

I meta pošalice i borbe su super izvedene. Meni je recimo najjača ona batina koja ima +2 vs girls ili onaj dvoboj katanama u četvrtoj knjizi, ono, zajebantski dvoboj ali tako kul izveden da bi bio vrh i u bilo kojem akcijskom stripu

Od likova najdraža mi je Kim
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000