forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/07/2021 : 12:51:20  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Kim je definitivno #1
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/07/2021 : 13:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Sad tek vidim ovo, divna vest! Scott Pilgrim mi je među najdražim stripovima ever.
Imam c/b engleska izdanja, ali ovo izgleda super u boji i neće se propustiti.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/07/2021 : 13:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/07/2021 : 15:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)



Bome, drago mi je ovo čuti.



Sexcastle, garant!



Ne bi imao ništa protiv Taj strip ima gomilu bisera poput ovoga:



Ili pak ovoga


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1402 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 06/07/2021 : 20:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Što jes, jes !

Ali, uprkos tome što nisam bio ozbiljan, nekako mi se na Pilgrima bolje nadovezuje taj strip nego, na primer, Sandman Mystery Theatre.

Da nisi pomenuo Pilgrima u tom kontekstu, možda ne bih ni bacio pogled na spisak svih stripova koje si minirecenzirao. I, iz nekog razloga, skrenuo mi pažnju opis Guardian Devil, koji se sasvim slaže sa onim čega se ja sećam iz tog stripa. Ako je Alan Moore neki vrhunac sinteze reči i slike, Kevin Smith je najniža tačka ! Znam da sam mislio "pa ovo što lik razmišlja nema blage veze sa ovim što nam je prikazano!" Strašno... Ali nije ni retkost, nažalost, kada se radi o piscima iz neke druge branše koji se vataju stripa.

U svakom slučaju, nisam čitao više ništa što je dotični potpisao, pa ni Zelenog strelca.



In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 06/07/2021 20:15:19
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/07/2021 : 22:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Prirodnije i bolje je to CB, sa onim rasterima. Podvlači izvornu estetiku "ružnog" crteža, kombinacije uticaja alternativnog stripa i mange.

Ali Fibra mora da misli na kupce, a oni su kao Anto...


što je sjajno,jer da su kao Aleks,svi do jednog bi mogli da stave katanac.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2021 : 17:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Lito je, sezona je i igrom slučaja nemam toliko vrimena za čitat koliko bi volija (a i iskreno, uvatija sam se Gorana Tribusona pa su stripovi trenutno na pauzi), no nekidan mi je baš doša jedan dio pošiljke iz Londona sa svašta zanimljivih novih naslova!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3501 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 13/07/2021 : 17:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nisam ispratio poslednjih nekoliko brojeva Monstress jel Maika konačno sakupila sve deliće maske?
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 13/07/2021 : 17:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, stao sam i ja negdi oko 25. ili 26. broja jer čekam da izađe druga ovakva deluxe knjiga

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/07/2021 : 20:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Oj ljudi, sezona je i jedva imam vrimena išta čitati tako da sam manje-više zapustio ovaj topic, ali šta je tu je. Smirit će se i ove puste navale gostiju prije ili kasnije tako da će doći vrimena za malo češće osvrte. Do tada će tekstovi ići na kapaljku

...

BABILON



Scenarij: Danijel Žeželj
Crtež: Danijel Žeželj
Godina objavljivanja: 2013.
Izdavač: Petikat
Žanr: ne znam, iskreno



O genijalnom grafičkom izričaju Danijela Žeželja bi se vjerojatno dalo pričati do prekosutra jer naprosto je nevjerojatno kako ovaj čovjek već godinama uspijeva izbaciti stranice i stranice fantastičnih tabli kod kojih je svaki kadar vrijedan promatranja, proučavanja i uživanja. Nisam dovoljno dobar poznavatelj umjetnosti, kako stripovske tako i bilo koje druge, pa ne mogu reći koliko je u stvari Žeželjev stil unikatan na svjetskoj razini, no što se tiče mog osobnog iskustva s devetom umjetnošću, nikad se nisam susreo s nekim tko crta imalo slično njemu. Babilon u tom pogledu nije nikakva iznimka s obzirom da cijeli strip izgleda naprosto prelijepo.

Međutim, nažalost ne mogu reći istu stvar i za priču. Nisam inače preveliki ljubitelj nijemih stripova i iako sam zbog crteža baš želio da mi se Babilon svidi, moram priznati da me radnja nije previše zaokupila. Pratimo starca koji biva angažiran projektirati najviši toranj na svijetu po narudžbi megalomanskog gradonačelnika te pritom svjedočimo raznim problemima koji mogu proizaći iz takvog procesa. Žeželj priča o hladnoj industrijalizaciji, ogromnim apetitima moćnika i njihovim egoima, no sve mi to zajedno djeluje donekle nedorečeno, kao da sama problematika priče nije dovoljno dobro dočarana. Na kraju mi se čini da je potencijal jednog ovakvog albuma nažalost ostao neiskorišten što je prava šteta s obzirom na čaroban i prelijep crtež. Crno-bijeli Žeželj je uvijek bio i ostao najbolji Žeželj i ako ništa, Babilon se isplati pročitati barem zbog vizualnog uživanja u ama baš svakom kadru.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/07/2021 : 16:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: Ego and Other Tails



Scenarij: Darwyn Cooke (+ Paul Grist)
Crtež: Darwyn Cooke (+ Tim Sale, Bill Wray)
Godina objavljivanja: kompilacija
Izdavač: DC Comics
Žanr: Superherojski, krimi



Bilo koja kolekcija priča Darwyna Cookea mi se nekako po deafultu nameće kao sigurna kupovina koju bez razmišljanja treba imati na polici, tako da ni Ego and Other Tails nije nikakva iznimka po tom pitanju. Naravno, ovo izdanje nema tu kvalitetu i težinu kao što recimo ima New Frontier, no svakako se radi o jednoj više nego vrijednoj kolekciji zanimljivih stripova iz Batmanovog mikrokozmosa. Naslovna priča Ego spada među Cookeova interesantnija ostvarenja i u stvari predstavlja jedan od njegovih prvih stripovskih uradaka uopće. Vidi se tu jasan utjecaj Brucea Timma i elemenata Batman: The Animated Series, posebno u crtežu, a priča je sama po sebi sasvim korektna i zanimljiva te nam pruža poprilično originalan uvid u Batmanovu psihu.

Sljedeća je po redu najduža priča u ovom integralnom izdanju, Selina's Big Score o kojoj sam se već raspisao u jednom drugom tekstu (vidjeti ovdje) tako da se ne želim previše ponavljati. Dovoljno je reći da se radi o daleko najboljem stripu od svih skupljenih u ovom izdanju. Nakon toga imamo kratku crno-bijelu Here Be Monsters kod koje scenarij potpisuje Paul Grist (Jack Staff, Mudman, itd...). Radi se o zanimljivom eksperimentu koji mi je ostavio skroz dobar dojam, što nažalost ne mogu reći i za drugu crno-bijelu priču The Monument gdje je Cooke samo scenarist, dok je za crtež zadužen po meni previše karikaturalni Bill Wray. Rekao bih da je The Monument najslabija priča u ovoj kolekciji, no svejedno sam siguran da će naći svoje fanove.

Nakon toga imamo jednu all-star kombinaciju u vidu Cookeovog scenarija dok je za crtež zadužen Tim Sale. Siguran sam da znate što očekivati od Salea tako da bih samo rekao da se radi o jednoj brzopoteznoj simpatičnoj avanturi imena Date Night vezanoj za međuodnose između Batmana i Catwoman. Za kraj imamo priču ponovno Cookea koji potpisuje i scenarij i crtež, a radi se o priči Deja Vu koja je u stvari moderni remake starijeg klasika Night of the Stalker iz 1974. godine. Lijepa i atmosferična superherojska avantura koja odlično zaokružuje ovu kolekciju.

Sve u svemu, Ego and Other Tails predstavlja itekako zanimljiv presjek nekih manje poznatih Cookeovih radova i svesrdno Vam preporučam da bacite oko na ove priče.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 30/07/2021 16:07:50
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/07/2021 : 18:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hoćemo Fibrino izdanje!




http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 30/07/2021 : 19:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Hoćemo Fibrino izdanje!






+1
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/08/2021 : 21:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Shaner

Hoćemo Fibrino izdanje!






+1



+1! I za Ego i Selina`s big score!
Darvin Kuk zasluzuje Absolut format!
I ljudi, ko nije nek se ne zeza, nabavljajte Parkera u izdanju Darkvuda i Novu granicu u izdanju Carobne knjige! Darvin Kuk je majstor!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1402 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 11/08/2021 : 21:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Darvin Kuk je majstor!




In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/08/2021 : 04:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by going going

Darvin Kuk je majstor!







Hahahahahha vrhunska anegdota! Ako Mur kaze da valja, onda eto jos jednog razloga da se podstaknu ljudi na kupovinu Parkera i Nove granice i za objavljivanje Egoa i Seline u Fibrinom katalogu!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2440 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 12/08/2021 : 09:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Pre Ego and other tales i Selina's Big Score, Fibra mora objaviti New Frontier, i Parkera...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/08/2021 : 09:55:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da su New Frontier i Parker samo pitanje vrimena, nema šanse da to bude neobjavljeno. Međutim, mislim da neću duplati. New Frontier imam ono fenomenalno tvrdokoričeno američko deluxe izdanje i ostajem pri njemu (meni osobno daleko najbolji format za amerikance), a Darkwoodov tvrdokoričeni Parker mi je bez greške. Odličan format, prijevod, papir, uvez, sve sve.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/08/2021 : 22:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Deluxe je stvarno savrsen format za amere. Da je bolji ne bi valjao.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/08/2021 : 22:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Inače nisam overio ni Parkera ni New Frontier. Ne znam zašto. Još su mi nisko na listi prioriteta.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 12/08/2021 22:24:00
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/08/2021 : 20:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: The Man Who Laughs



Scenarij: Ed Brubaker
Crtež: Doug Mahnke, Patrick Zircher
Godina objavljivanja: 2003. / 2005.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, krimić



Ed Brubaker se s pričom The Man Who Laughs pobrinuo da svi ljubitelji Jokera dobiju jednu sasvim zadovoljavajuću priču koja nam donosi njegov prvi susret s Batmanom u modernom kontinuitetu. Radi se o relativno kratkom stripu od otprilike 60-ak stranica u kojem mogu uživati i oni čitatelji koji tek kažualno prate Batmana ili imaju tek površinsko znanje o njegovom svijetu. Rekao bih stoga da je The Man Who Laughs vrlo dobra početna točka za nekoga tko se tek sprema uputiti u stripovski svijet superheroja te može poslužiti i kao više nego dobar poklon takvoj osobi. Ostali čitatelji koji imaju nešto više staža s ovom vrstom stripova će možda steći dojam da Brubaker ovdje nije ispričao ništa vrijedno dužeg pamćenja te nam je donio tek jednu korektnu superherojsku priču koja ne odskače od mora sličnih. Rekao bih da ni ta grupa čitatelja nije u potpunosti u krivu, no ova priča zorno prikazuje da ne mora svaki strip biti epski klasik za sva vremena da bi se uživalo u njemu. Za jedno ugodno i opušteno čitanje je sasvim u redu. Mahnkeov crtež također možda neće u potpunosti leći svima, no meni je taj njegov malo prljaviji stil drag još od njegovih Green Lantern dana tako da mi je sasvim lijepo sjeo.

Međutim, prava zvijezda ove kolekcije je druga priča, Made of Wood u kojoj umjesto Mahnkea za olovkom imamo Patricka Zirchera. Ova je priča u potpunosti neovisna u odnosu na prvu te se može čitati skroz samostalno. Ona nam donosi jedan gotovo čistokrvni superherojski krimić u kojem Batman surađuje s Alanom Scottom, originalnim golden age Green Lanternom i stavlja Batmana u položaj u kojem ga ne vidimo često - taj da nam da je do znanja da i on ima svoje uzore u superherojskom svijetu. Čitatelji koji su već otprije pročitali Loebov Hush znaju da je Bruce Wayne kao dječak bio impresioniran Scottovom ulogom zaštitnika Gothama, a ovdje nam Brubaker pokazuje kako je njegovo poštovanje prema originalnom zaštitniku grada još uvijek tu, jače nego ikada. Ne želim otkrivati sve detalje, no lijepo je vidjeti Batmana u takvom izdanju, a posebno moram spomenuti koliko mi se u stvari sviđaju posljednje dvije stranice stripa, baš ostavljaju jedan optimističan i lijep dojam.

Sve u svemu, ova kolekcija možda i nije neko esencijalno štivo za ljubitelje Batmana i superherojskog stripa općenito, no smatram da je sasvim korektna ukoliko vam se čita nešto laganije. Iskreno, mislim da bi je bilo šteta preskočiti.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/08/2021 : 10:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Paka01
od +100 tekstova na ovom topicu uspija sam ubost jedan strip kojega ćeš objavit moram nekako poboljšat prosjek.


Ima ih još:)



Bome, drago mi je ovo čuti.



Sexcastle, garant!



Ne bi imao ništa protiv Taj strip ima gomilu bisera poput ovoga:



Ili pak ovoga





Oh, ovo izgleda dobro, mogao bi bacit oko an skenove.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2021 : 16:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
PRIČE IZ DAVNINE



Scenarij: Ivana Brlić-Mažuranić
Crtež: Krešimir Zimonić
Godina objavljivanja: 2013.
Izdavač: StripForum
Žanr: bajke



Mislim da nije potrebno spominjati koliko je velik bio utjecaj spisateljice Ivane Brlić-Mažuranić na hrvatsku (dječju) književnost i vjerojatno se svatko od nas u nekom razdoblju života susreo s njenim djelima u ovom ili onom obliku, bilo da se radi o crtanoj adaptaciji Šegrta Hlapića ili o osnovnoškolskoj lektiri u vidu Priča iz Davnine. Međutim, kao što to obično biva na ovim područjima, domaći se autori nerijetko stavljaju u drugi plan te im šira publika ne pridaje toliki značaj. Zbog čega je tako ne znam, no mišljenja sam da su Priče iz Davnine jedna prelijepa kolekcija priča prožetih magijom i elementima slavenske mitologije u kojima svatko može uživati.

Moram priznati da sam tek nedavno saznao za ove stripovske adaptacije nekih od najpoznatijih Mažuranićinih priča u izdanju StripForuma. Ovo naizgled skromno izdanje nam na nešto više od stotinjak stranica donosi priče Šuma Striborova, Kako je Potjeh tražio istinu, Ribar Palunko i Kronike - Striborovo stablo, plus pregršt predgovora, pogovora i dodatnih materijala koji bi ljubiteljima lika i djela ove spisateljice mogli biti zanimljivi. Za cjelokupni likovni izražaj ovih stripova zaslužan je fenomenalni Krešimir Zimonić čiji bajkoviti crtež uparen s vrhunskim kolorom daje sasvim novu dimenziju dobro nam poznatim pričama. Naprosto je prava milina gledati njegove table dok iz njih pršti živost kakva se rijetko susreće.

Ovaj bi album, po mom mišljenju, trebao biti poznatiji i dostupniji jer radi se o hvalevrijednom pothvatu moderniziranja i adaptacije jednog od najuspješnijih domaćih literarnih ostvarenja u drugi medij. Ne kažem da je Pričama iz Davnine modernizacija prijeko potrebna, no Zimonić to radi na tako elegantan i jednostavan način pun poštovanja prema izvornom djelu te stoga zaslužuje svu našu pozornost.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3299 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 23/08/2021 : 17:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
ovde kukaju zbog kolora u last god... hmmmm

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 25/08/2021 : 15:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, ne da mi se gledati video od 47 minuta, sori

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.6 seconds. Snitz Forums 2000