forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 18/10/2021 : 12:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Onda ga slobodno overi jer Warheads i King City su rađeni na isti fazon, praktički isti crtež, humor, atmosfera, setting itd


King City je ono što volim kod Brandon Grahama: potpuno opičeno blesavljenje (kao što recimo radi Janjetov) uvijeno u SF, simpatičan humor, a prelepo nacrtano. BG tu i tamo ubaci i da mu je glavni uzor Moebius. Humor je super, nema ga mnogo, ali treba se udubiti u crtež, pa se tu nađe svašta. Osim svih blesavih stvari koje može da radi mačka Earthling u stripu, samo bih jedan detaljčić: video igrica koju igra Joe ima dugmiće "Fart" i "Neglect". Dve dosta korisne funkcije i inače, ne samo za igricu.
Moram ponovo da pročitam Multiple Warheads, prošlo je mnogo godina od kad sam ga čitao poslednji put.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/10/2021 : 17:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRIPOVSKA BALJEZGANJA #6

Živimo u vremenu daleko najboljih izdanja stripova što se tiče tehnikalija na prostorima bivše Jugoslavije. Ne samo što je tržište uistinu krcato raznoraznim naslovima, već i što se tiče opreme imamo izbora kao nikad do sada. Čisto primjera radi, Fibrini box-setovi Vrha Bogova i Sin Cityja izgledaju fenomenalno, reprodukcija i papir kod najnovijeg izdanja Morta Cindera su nešto što ostatak svijeta može samo sanjati, Darkwoodove Hronike Conana su bogovska izdanja koja je naprosto divota gledati i držati u rukama, Libellus je već godinama top klasa šta se tiče tehničke opreme, itd itd... Malo po malo i neki drugi izdavači preuzimaju sličan model (npr. Strip-Agent s Tornjevima Bois-Mauryja)... Ukratko, ogroman je izbor "ultimativnih, tehnički savršenih izdanja".

Međutim, ono s čime se vjerojatno nećete složiti sa mnom je taj koncept "ultimativnog" izdanja. Naime, smatram da "luksuzno" nije uvijek "ultimativno", već ovisi od stripa do stripa.

Na polici imam ultimativno izdanje Mooreovog Swamp Thinga, a nije u pitanju ni Fibrino ni Darkwoodovo izdanje. Nije ni američki absolute, nije ni deluxe ni ništa slično... Ako mene pitate ultimativno izdanje ovog stripa je najobičniji Vertigov trejd na novinskom papiru i sa "starim" bojama. Neki stripovi zbog svog sadržaja, atmosfere i efekta za mene najbolje funkcioniraju u takvom jednostavnom izdanju. Fibrino i Darkwoodovo izdanje mi jednostavno izgledaju previše luksuzno za takav strip i atmosferu koju donosi. Hellblazer je npr. drugi primjer, Vertigovi trejdovi su mi fenomenalni za taj šporki urbani punk đir, za novinski papir i zagasite boje i nema tog deluxea koji može prenijeti taj osjećaj na sličan način. Darkwoodov Conan: Divlji Mač je možda i najbolji primjer; pretjerano velikih dimenzija, glomazno za čitati i teško za rukovati, po osjećaju i dojmu ne može parirati Dark Horseovim "telefonskim imenicima" koji djeluju baš onako kao pulp literatura koja na trenutke nema savršeno kristalan otisak, no za takav strip ne mogu zamisliti bolju prezentaciju. S druge strane (čak ako i zanemarimo Darkwood) Marvelovi reprinti u obliku omnibusa sa sjajnim stranicama i kristalnim tiskom djeluju sterilno i ubijaju jedan (po meni) bitan faktor doživljaja stripa.

TL,DR:
Pojam "ultimativno izdanje" nije i ne bi trebao biti jednak za svaki strip. Ono što je ultimativno za npr. Sandmana, po mom mišljenju nije, ne može i ne mora biti jednako za Conana.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 18/10/2021 17:59:37
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/10/2021 : 18:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
+1 ovo za ultimativno izdanje

Have mercy
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/10/2021 : 19:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ne bih svoje SC trejdove Swampija zamijenio za deluks/absolute ni za džabe. Savršeni takvi kakvi jesu. Ne vidim šta bih dobio time da su npr. tvrde korice u pitanju, samo će mi biti nezgodnije za listanje, a neće pomoći sadržaju nimalo. Velik broj HC što sam imao sam zamijenio i nabavio SC verzije. Onako kako su prvobitno izlazili, što se tiče formata, boje, papira itd., tako treba i da se reprintuju (bar u velikoj većini slučajeva). Donekle razumijem kad ljudi uzmu neko ultra izdanje stripa koji im je baš drag, ali letenje za tim ultimativnim izdanjima ne. Ludilo mi je kad neko komentariše vanjštinu stripa, tipa "strip brutalno izgleda".
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 18/10/2021 : 20:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Paka je ovde pogodio sustinu, i ja imam slicno misljenje, 100% se slazem za Hellblazer, takav ugodjaj samo trejdovi, sa novinskim papirom, kako je ova nova serija i uradjena, imam ih, i prezadovoljan sam, tu ne treba ni ogromoan format, ni ne daj boze sjajni papir. Sve u sredu, ultimativno izdanje ne znaci samo ogroman formaty hc, dodatke i sl, nego izdanje prilagoditi konkretnom stripu.

Sa druge strane, sto se tice Swampyja, Dw izdanje mi je potaman, ponajvise zbog formata, 26x17, koji je generalno najbolji za amere, i odlicnog papira, tako da to ne bih menjao za regular tpb...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 18/10/2021 : 20:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Samo jedna stvar je još bolja od ovog što je Paka opisao. Originalne stare svešćice.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 18/10/2021 : 21:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte
King City je ono što volim kod Brandon Grahama: potpuno opičeno blesavljenje (kao što recimo radi Janjetov) uvijeno u SF, simpatičan humor, a prelepo nacrtano. BG tu i tamo ubaci i da mu je glavni uzor Moebius. Humor je super, nema ga mnogo, ali treba se udubiti u crtež, pa se tu nađe svašta. Osim svih blesavih stvari koje može da radi mačka Earthling u stripu, samo bih jedan detaljčić: video igrica koju igra Joe ima dugmiće "Fart" i "Neglect". Dve dosta korisne funkcije i inače, ne samo za igricu. Moram ponovo da pročitam Multiple Warheads, prošlo je mnogo godina od kad sam ga čitao poslednji put.



A imao sam utisak da će ti King City leći Meni su presmešne Grahamove igre rečima kada mačka katapultom nešto gađa to se zove cat-apult, ili hacijenda u kojoj mačke žive se zove cat-ienda Warheads dođe kao unapređena verzija King Cityja jer kolor diže crtež na još jedan viši nivo


Što se tiče diskusije oko ultimativnog izdanja slažem se da zavisi od slučaja do slučaja.. Meni su npr Fables sasvim dovoljni u TPB formatu na engleskom i ne bih ih menjao za nešto drugo. Dok npr kada se za Močvarka stavi mahovina na korice to mi je sjajan detalj jer kada držiš strip u rukama imaš taj taktilni ugođaj koji te uvuče u priču i stvara iluziju kao da i ti gacaš po močvarama Luizijane.. Po meni je DW Swamp Thing ultimativno izdanje
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/10/2021 : 11:18:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker
A imao sam utisak da će ti King City leći Meni su presmešne Grahamove igre rečima kada mačka katapultom nešto gađa to se zove cat-apult, ili hacijenda u kojoj mačke žive se zove cat-ienda Warheads dođe kao unapređena verzija King Cityja jer kolor diže crtež na još jedan viši nivo


Da, da, ima toga dosta. Meni je urnebesno bilo na početku kad Joe koristi mačku kao sačmaricu, pa je "repetira", a ona "kaže" "chick chak!"

Enivej, veličina i format: slažem se konsenzusom ovde , uvek sam za originalni format kako je strip prvobitno objavljen, jer je u većini slučajeva za taj format i bio osmišljen i nacrtan. Meni je recimo ovaj format u kome Fibra objavljuje Batmana apsolutno preveliki i preglomazan. Ajd za neke knjige ima smisla, ali za većinu ne. Isto važi i za Sandmana. Opet, ono što radi ČK sa smanjivanjem formata je isto pogrešno, naročito recimo sa Belim vizezom i Kletvom Belog viteza, gde em je smanjeno, em su linije iskrzane jer je pogrešno urađena priprema za štampu (verovatno u samoj štampariji), pa se crna iz crnog kanala "prelila u ostale kanale".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 19/10/2021 11:20:25
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/10/2021 : 16:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Boje su u DW izdanju Swamp Thinga prejake. Dovoljna mana da to ne može biti baš ultimativno izdanje, iako je odlično.

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/10/2021 : 16:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
HULK: Gray



Scenarij: Jeph Loeb
Crtež: Tim Sale
Godina objavljivanja: 2003. - 2004.
Izdavač: Marvel
Žanr: SF



Ako bi morao rangirati, Sivog bi Hulka stavio na treće mjesto od ukupno četiri ukoliko gledamo mini-serijale "u boji" koje su Jeph Loeb i Tim Sale svojevremeno odradili za Marvel. Nije mi slab kao recimo Kapetan Amerika, no nije me ni nešto posebno dojmio na isti način na koji su to uradili Spider-Man i Daredevil. Loeb nam ovdje još jednom donosi priču o začetku ljubavi koja je završila tragično i pritom radi jednu skroz zanimljivu analizu karaktera Brucea Bannera, ali i samog Hulka. Treba napomenuti da ovaj strip ne prikazuje samo odnose između Brucea Bannera i Betty Ross, već nas upoznaje i s vječnom unutarnjom borbom koju Banner vodi s Hulkom, baš kao i komplicirani odnos koji Betty i Hulk tek počinju razvijati. Možda se na prvu čini previše komplicirano, no budite uvjereni da Loeb majstorski vodi priču. S druge strane, često sam za vrijeme čitanja imao dojam da je strip pomalo prazan. Previše je tu nepotrebno ogromnih kadrova kroz koje je dovoljno tek brzinski proletjeti tako da se ovih šest brojeva može stvarno brzinski pročitati. Nisam baš pretjerani ljubitelj ovakve dekompresije, iako to možda dobrom dijelu čitatelja i neće pretjerano smetati.

Saleov crtež je odličan, kao i skoro svaki put i na tom području stvarno nemam nikakve zamjerke. Odlično nam dočarava to meni oduvijek zanimljivo i intrigantno atomsko doba ranih 60ih godina prošlog stoljeća, kako kroz prikaz arhitekture, tako i kroz izrazito atmosferičan prikaz pustinjskog krajolika na kojem se odvija većina radnje. Njegovi me radovi uvijek ispočetka oduševe, baš ih uživam gledati.

-----------------------

S pročitanim Hulkom službeno mogu reći da sam pročitao sve stripove koje su Loeb i Sale radili zajedno. Bilo je tu svačega, od vrhunskih stripova pa do jedva čitljivih gluposti, no moram priznati da sam u globalu više nego zadovoljan. Kada bih rangirao sve njihove stripove, lista bi otprilike ovako izgledala:

1. Batman: The Long Halloween
2. Batman: Dark Victory
3. Superman: For All Seasons
4. Spider-Man: Blue
5. Challengers of the Unknown Must Die!
6. Daredevil: Yellow
7. Hulk: Gray
8. Batman: Haunted Knight
9. Captain America: White
10. Catwoman: When In Rome
11. Wolverine / Gambit: Victims

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/10/2021 : 17:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

HULK: Gray



http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg646611#msg646611
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/10/2021 : 17:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ja sam baš danas pročitao Batman: Haunted Knight i Catwoman: When In Rome te time pročitao sve što je ovaj dvojac radio a da se tiče Batmana. Slabi su ovo stripovi na temelju kojih mi se čini da su Loebova i Saleova karijera išle u suprotnim smjerovima - dok je Sale s godinama sve bolji, Loeb je sve lošiji. Na kraju njihova najbolja suradnja stvarno ispada The Long Halloween, s tim da je meni i on tek ok strip i daleko od bilo čega posebno pamtljivog ako izuzmemo Saleov crtež. Što povlači pitanje ima li što Saleovo, a da je bolje od radova s Loebom?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/10/2021 : 18:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

dok je Sale s godinama sve bolji, Loeb je sve lošiji.




Mišljenja sam da je na Loebov karijerni put uvelike utjecala smrt njegovog 17-godišnjeg sina Sama 2005. godine. U to je vrijeme Jeph Loeb počeo izbacivati sve slabije radove i po mom se mišljenju nikad više nije vratio na razinu na kojoj je bio prije.

quote:
Originally posted by Shaner

Što povlači pitanje ima li što Saleovo, a da je bolje od radova s Loebom?




Baci oko na Superman: Kryptonite koji je crtao Sale, a pisao ga je Darwyn Cooke. Meni je doduše Sale baš najbolji upravo sa Loebom tako da ne mogu puno toga preporučiti :-/ Također, jest da je s Loebom, ali preporučam i Superman For All Seasons. Prelijep strip.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 19/10/2021 18:21:41
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/10/2021 : 19:55:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Za sinovljevu preranu smrt sam saznao upravo od tebe kad si prethodno pisao o tome. Lako moguće da si u pravu.

Svakako pročitam ta dva Supermana pa javim dojmove.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/10/2021 : 20:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Što povlači pitanje ima li što Saleovo, a da je bolje od radova s Loebom?

ima li sale ista da nije sa loebom? onaj billi, gde je lepo crtao detroit... i to je sve cega se secam.


Edited by - Vlaadisha on 19/10/2021 20:07:40
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 19/10/2021 : 20:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Baci oko na Superman: Kryptonite

na drugom topicu si mu odgovorio da ti je taj dosadan i da nisi odmakao od prve sveske
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/10/2021 : 20:20:16  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Shaner

Što povlači pitanje ima li što Saleovo, a da je bolje od radova s Loebom?

ima li sale ista da nije sa loebom? onaj billi, gde je lepo crtao detroit... i to je sve cega se secam.




Leb i sol.

Have mercy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3932 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 19/10/2021 : 20:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message  Reply with Quote
Sljedećeg utorka, 26. listopada:

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/10/2021 : 20:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Paka01

Baci oko na Superman: Kryptonite

na drugom topicu si mu odgovorio da ti je taj dosadan i da nisi odmakao od prve sveske



Pa možda se njemu svidi više nego meni

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/10/2021 : 21:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Paka jel ti Hush stvarno toliko loš da ni ne zaslužuje mesto na Loeb/Sale rang listi
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/10/2021 : 21:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Paka jel ti Hush stvarno toliko loš da ni ne zaslužuje mesto na Loeb/Sale rang listi



Sale je crtao Hush?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 19/10/2021 : 21:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Paka jel ti Hush stvarno toliko loš da ni ne zaslužuje mesto na Loeb/Sale rang listi



Pokušaj humora ili samo glupo pitanje?
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3428 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/10/2021 : 22:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Tjah ko mi kriv kada piskaram dok se bavim drugim stvarima
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 19/10/2021 : 23:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Treći čovek saradnje Loeba i Salea je bio Archie Goodwin; on ih je spojio na specijalima serijala Legends of the Dark Knight, i on je bio urednik The Long Halloween.

Pre toga je Sale crtao priču Blades u okviru Legends of the Dark Knight, u saradnji sa drugim Goodwinovim pulenom, Jamesom Robinsonom.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 19/10/2021 23:20:19
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 20/10/2021 : 08:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Blades je simpatična priča, isto kao recimo i Date Night koju je Sale radio s Cookeom, no ništa pretjerano vrijedna pamćenja. Inače, nekidan sam nabasao na strip The Amazon koji je Sale radio sa Stevenom T. Seagleom za Dark Horse i vizualno izgleda super, no nisam ga još pročitao.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000