forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Kratki rezovi by Paka01
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 50

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/10/2021 : 10:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by Shaner

Što povlači pitanje ima li što Saleovo, a da je bolje od radova s Loebom?

ima li sale ista da nije sa loebom? onaj billi, gde je lepo crtao detroit... i to je sve cega se secam.




Osim već nabrojanih, Sale supotpisuje i Grendel: Devil's Reign s Mattom Wagnerom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1387 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 20/10/2021 : 22:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Šteta što se niko od nas nije poduhvatio da pročita Legends of the Dark Knight u celini.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/10/2021 : 08:24:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ja ga gulim malo po malo kad imam volje, ne idem kronološki već onako na preskok, kako mi padne na pamet.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/10/2021 : 15:19:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
10 YEARS TO DEATH



Scenarij: Aaron Douglas
Crtež: Cliff Richards
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Aftershock Comics
Žanr: nadnaravni krimić



Slično kao i već recenzirani Eden, 10 Years to Death je novi Aftershockov "one-shot" strip, a ovaj put nam (meni do sada nepoznati) autori donose jedan nadnaravni zatvorski krimić. S obzirom na kratkoću stripa, ne bi htio otkrivati ništa detalja, no reći ću da sam sasvim zadovoljan i scenarijem i crtežom. Ukoliko volite zatvorske drame i krimiće, vjerujem da s ovim naslovom nećete biti razočarani. Kratko, zanimljivo, atmosferično i sasvim korektno nacrtano.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/10/2021 : 17:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
RECKLESS: Destroy All Monsters



Scenarij: Ed Brubaker
Crtež: Sean Phillips
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Image Comics
Žanr: krimić



Gle, stvarno inače volim Brubakerove krimiće, kao i dobar dio nas tu na forumu, no šta je previše, previše je. Tri kompletne grafičke novele unutar godinu dana su prevelik zalogaj čak i za majstora žanra kao što je Brubaker. Dok je prvi dio (osvrt ovdje) još bio i sasvim pristojan i zanimljiv krimić, drugi dio (osvrt ovdje) je bio donekle slabiji, no idalje čitak i probavljiv. Treći dio mi je pak već mlaćenje prazne slame. Ajde, nije tu problem u tome što smo ovakve zaplete vidjeli već mali milijun puta, već u tome što je razrada priče potpuno nemaštovita i banalna, čak pomalo i dosadna. Sporedni likovi se izmjenjuju kao na pokretnoj traci, glavni negativac je poprilično nezanimljiv, kompletan zaplet nema nekog pretjeranog smisla, dok je twist na kraju neuvjerljiv.

Mislim, nije sad da je Destroy All Monsters nešto katastrofalan strip, ali pravo mi je žao vidjeti kako se Brubaker srozao u čistu bezidejnost i ne znam koji ga je đava tjerao da izbacuje stripove ovim tempom (da da, znam da se dobro prodaje, ali svejedno). Ovo je strip koji se stvarno brzo čita, no nažalost i još brže zaboravlja jer stvarno ne donosi praktički ništa vrijedno pamćenja. Okej je dok ga čitam, čak me i vuče da ga privedem kraju i saznam kako će se stvari rasplesti, no sve je to nekako plitko, jalovo. Phillips je definitivno bolja polovica ove trilogije, no ni njemu ovaj ubitačni tempo ne ide u korist i jasno je vidljiva razlika u kvaliteti crteža između Recklessa i nekih drugih, starijih naslova.

Iako je u početku najavljeno da će Reckless biti trilogija, na kraju ove knjige se nalazi najava za četvrti dio, The Ghost In You, koji bismo trebali dobiti nekada na proljeće. Bojim se da sam s pravom skeptičan.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/10/2021 : 17:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
BATMAN: The Long Halloween Special



Scenarij: Jeph Loeb
Crtež: Tim Sale
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: DC Comics
Žanr: krimić, superherojski



Izgleda da su Jeph Loeb i Tim Sale 25. godišnjicu njihove vjerojatno najpoznatije kolaboracije odlučili obilježiti na najgori mogući način. Kratki one-shot na nekih 40ak stranica koji smo dobili ove godine ne donosi ništa vrijedno spomena, kako na scenarističkom, tako i na crtačkom nivou. Priča ni u kojem slučaju ne nadodaje ništa korisnoga na originalni strip, niti je iole zanimljiva kao samostalno djelo. Istina, Loeb se dotiče nekih elemenata iz originalnog stripa, ali šturo je to, bezidejno i nema apsolutno nikakvu težinu. Nema produbljenja misterije, nema nekih novih i ključnih saznanja, nema pravog zapleta... nema ničega.

Tim Sale je nažalost još jedno razočaranje, mislim da je ovo njegov najlošiji rad što sam do sada vidio. Djeluje kao da je cijela sveska sklepana u dan-dva, samo da se brzinski odradi posao, dobije plaća i to je to. Lijen crtež za isto tako lijen i slab scenarij. Jasno mi je da je 25. godišnjica nešto što su autori (tj. vjerojatnije izdavačka kuća) željeli propisno proslaviti, no ovo stvarno nije pravi način. Definitivno ne mogu preporučiti čitanje, čak i ako ste tvrdokorni fanovi originalnog Long Halloweena.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 28/10/2021 : 20:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Baš loše, ali najgori je potpis na kraju

the end.. for now :/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/11/2021 : 15:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
THIS WAS OUR PACT



Scenarij: Ryan Andrews
Crtež: Ryan Andrews
Godina objavljivanja: 2019.
Izdavač: First Second
Žanr: moderna bajka



Svake godine u noći ljetnog solsticija, mještani puštaju mnogobrojne papirnate fenjere u rijeku kako bi, prema legendi, otplovili na nebo i postali sjajne zvijezde. Upravo će ove godine Ben i još nekolicina njegovih prijatelja odlučiti sjesti na bicikle i provjeriti koliko je legenda istinita. Na tom će putovanju naići na svakojake zanimljive likove, čarobne pejzaže te će se naći u gotovo nemogućim, fantastičnim situacijama.

This Was Our Pact je jedna prelijepa all-ages priča koja me naprosto očarala od prve do zadnje stranice i s guštom sam je pročitao. Autor me je neprestano iznova iznenađivao načinom na koji vodi priču tako da je praktički bilo nemoguće predvidjeti što sve sljedeće čeka naše glavne likove. Ovdje imamo jednu pravu pravcatu avanturu u kojoj podjednako mogu uživati i mlađi i stariji čitatelji te vam svesrdno preporučam da bacite oko ukoliko negdje naiđete na ovaj naslov. Također, moram spomenuti i prekrasan Andrewsov crtež koji izgleda fantastično. Cijeli strip je odrađen u raznoraznim tonovima plave boje, uz usputno korištenje drugih boja kako bi se pojačao dojam igre svjetla i sjene. Iako table na momente mogu djelovati jednostavno, već na sljedećoj stranici autor prikazuje neke nevjerojatno maštovite i prekrasne pejzaže na kojima svakako vrijedi zastati i promatrati ih koji sekundu duže.



Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/11/2021 : 13:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
(KRATKI) KRATKI REZOVI:
DARK KNIGHTS OF STEEL #1




Dark Knights of Steel je novi DC-ev serijal koji u stvari svojevrsni Elseworlds, a priča nam donosi većinu poznatih likova iz DC univerzuma smještenih u srednjovjekovno razdoblje. Prvi broj (za sada jedini objavljeni) nas uvodi u samu priču i postavlja temelje budućeg zapleta. Meni je ovo za sada sasvim zanimljivo i živo me zanima gdje će Tom Taylor odvesti Supermana, Batmana i ekipu. Crtež i kolor su mi također na zadovoljavajućoj razini tako da ću rado ovaj naslov ispratiti do kraja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2021 : 09:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
HOSTAGE



Scenarij: Guy Delisle
Crtež: Guy Delisle
Godina objavljivanja: 2017.
Izdavač: Drawn & Quarterly
Žanr: biografski



S Guyem Delisleom sam prije čitanja ovog stripa bio upoznat preko putopisa Pyongyang (na domaćem tržištu postoji u izdanju Fibre i Komika) koji me nije nešto pretjerano oduševio tako da sam mu novu šansu odlučio dati preko nešto drugačijeg djela. Iako je najpoznatiji po svojim već spomenutim putopisima, Hostage predstavlja odmak od spomenute vrste pripovijedanja i u glavnu ulogu stavlja Christophea Andrea, člana tima Liječnici Bez Granica koji je jedne noći 1997. godine za vrijeme obavljanja službe u gradu Nazranu otet od strane čečena i odveden na nepoznatu lokaciju negdje na Kavkazu.

Delisle nam ovdje dočarava Andreovu nevjerojatnu životnu priču, no ako mene pitate smatram da je strip potpuno pogrešan medij za ispričati ovako nešto, barem na način na koji je Delisle to izveo. Činjenica da mi je za strip od preko 400 stranica trebalo nešto malo više od pola sata za pročitati u cijelosti isto dovoljno govori o kvaliteti i sadržaju istoga. Naime, Delisle po mom mišljenju nije uspio dočarati izoliranost i samoću koju je Andre proživio u ta više od tri mjeseca zatočeništva. Kadrovi su monotoni i većinom nezanimljivi, konstantno se ponavljaju 3-4 jedno te ista motiva i vjerujte mi da to nakon nekih 200ak stranica postane dosadno i repetativno. Jasno mi je što je Delisle s takvim odabirom kadrova htio postići, no mišljenja sam da je to mogao učiniti na neki zanimljiviji način. Kad se samo sjetim koliko je recimo Chaboute odlično prikazao samoću i izoliranost u stripu Sam Samcat i povučem paralelu s ovim stripom itekako se vidi da Delisle nije dorastao ovakvom zadatku. Zadnjih 20ak stranica kada se radnja napokon pokrene je možda i najbolji dio stripa, no do tada sam praktički već izgubio sav interes, što je prava šteta s obzirom da se od ovako zanimljive temeljne priče sigurno moglo napraviti kvalitetnije djelo.

Ne znam, ne mogu sa sigurnošću ustvrditi da će vam se ovo svidjeti ukoliko vam je Pyongyang bio dobar. U pitanju su potpuno drugačiji stripovi tako da ako ništa dajte mu šansu, no nemojte očekivati previše.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 04/11/2021 09:30:58
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/11/2021 : 14:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Iako je Pyongyang dosta poznat i "utjecajan" naslov, vise manje se slazem sa konstatacijom da je i dosta dosadan, to jest nezanimivljiv (pogotovo jer bi se o prici o SK moglo uplesti bilo sta, no ocito se nista takvo nije desilo Guyju :D ).
Vjerujem ti i za Hostage. Kada je izasao me pomalo zaintrigirao, ali sam isto i pomalo rezerviran (vjerujem da je Trondheimov Poppies of Iraq zanimljiviji). Njegovu Burma Chronicles jos nisam citao ali mislim da se vecini svidjela.


Ali! I tu mislim da se vecina slaze sa mnom (od tih koji su strip procitali), preporuke za njegov Jerusalem. To je stripcina na nivoju Saccovih "putopisa." Tako da nemoj ga jos otpisati posve. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 04/11/2021 14:06:30
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/11/2021 : 00:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

(KRATKI) KRATKI REZOVI:
DARK KNIGHTS OF STEEL #1

Dark Knights of Steel je novi DC-ev serijal koji u stvari svojevrsni Elseworlds, a priča nam donosi većinu poznatih likova iz DC univerzuma smještenih u srednjovjekovno razdoblje. Prvi broj (za sada jedini objavljeni) nas uvodi u samu priču i postavlja temelje budućeg zapleta. Meni je ovo za sada sasvim zanimljivo i živo me zanima gdje će Tom Taylor odvesti Supermana, Batmana i ekipu. Crtež i kolor su mi također na zadovoljavajućoj razini tako da ću rado ovaj naslov ispratiti do kraja.


Mene ovaj prvi broj i nije baš osvojio. Djeluje mi sve to nekako previše "ozbiljno". Čini mi se da bi bilo bolje da su išli na nekakvu zezanciju. Probat ću još svesku ili dvije pa ćemo vidjeti.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2021 : 11:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
@Poli:
Hvala na preporuci za Jeruzalem, KuntaKinte mi je preporučio i Burmu pa ću izgleda Delisleu dati još jednu-dvije šanse. Ovaj Trondheimov isto izgleda interesantno, pročitati ću ga nađem li ga na engleskom.

@Shaner:
Meni je skroz lijepo legao. Ništa za šta bi (barem za sada) rekao da se ne smije propustiti, no sasvim pristojna sveska. Vidit ćemo kako će ići dalje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 05/11/2021 11:38:18
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/11/2021 : 12:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Meni je Delisle, pa mogu da kažem, prilično drag. Njegovi dokumentaristički stripovi o te četiri nama egzotične zemlje (Pyongyang - Severna Koreja, Shenzhen - Kina, Burma - Mjanmar i Jerusalem - Izrael) su pravljeni upravo onako kako meni godi i kako bih i sam pravio, tj kako i ja sam kad odem na neko malo neuobičajenije mesto prenosim svojim prijateljima i porodici svoje utiske. On priča iz prve ruke, ono što on vidi, onako kako on doživljava sve te prostore kao Kanađanin koji se nađe na mestu gde nije sve onako "normalno" kako je naviknut.
Ako bih pravio redosled, najbolja mi je Burma, pa Jerusalem, pa Pyongyang, na kraju Shenzhen, ali bih svaki od njih preporučio.
Mala digresija, za ljubitelje Top/Gear-a/Grand Tour-a preporučujem kratku šestodelnu dokumentarnu seriju Jamesa Maya "Our Man in Japan".

Hostage nisam čitao, nisam hteo da za njega dajem pare dok ga ne pročitam, a Pakina recenzija izgleda potvrđuje da sam bio u pravu. U svakom slučaju, ide ipak na red za čitanje, čisto radi "informisanja".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 05/11/2021 13:55:45
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/11/2021 : 13:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Mala digresija, za ljubitelje Top/Gear-a/Grand Tour-a preporučujem kratku šestodelnu dokumentarnu seriju Jamesa Maya "Our Man in Japan".



Zapravo bi trebao preporučiti sve od Jamesa Maya Čega god da se dotakne ispadne super.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/11/2021 : 13:58:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Apsolutno!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 05/11/2021 : 21:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01



S pročitanim Hulkom službeno mogu reći da sam pročitao sve stripove koje su Loeb i Sale radili zajedno. Bilo je tu svačega, od vrhunskih stripova pa do jedva čitljivih gluposti, no moram priznati da sam u globalu više nego zadovoljan. Kada bih rangirao sve njihove stripove, lista bi otprilike ovako izgledala:

1. Batman: The Long Halloween
2. Batman: Dark Victory
3. Superman: For All Seasons
4. Spider-Man: Blue
5. Challengers of the Unknown Must Die!
6. Daredevil: Yellow
7. Hulk: Gray
8. Batman: Haunted Knight
9. Captain America: White
10. Catwoman: When In Rome
11. Wolverine / Gambit: Victims



Batman: Legends of the Dark Knight Halloween Special #1

http://www.youtube.com/watch?v=ZmVncfasMg8

Edited by - alexts on 05/11/2021 22:00:07
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/11/2021 : 13:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRANGE ADVENTURES



Scenarij: Tom King
Crtež: Mitch Gerads, Doc Shaner
Godina objavljivanja: 2020. - 2021.
Izdavač: DC Comics
Žanr: superherojski, SF



(biti će nešto sitno spoilera, no ništa pretjerano, samo par detalja iz prve sveske)

Strange Adventures još jednom dokazuje da Tom King polučuje daleko najbolje rezultate onda kada nije opterećen kontinuitetom i ogromnom količinom brojeva koje treba napisati. Forma do dvanaest sveski se pokazala kao gotovo savršeno plodno tlo na kojem izbacuje svoje najkvalitetnije radove (pritom ćemo se praviti da se Heroes In Crisis nikada nije dogodio) te se nadam da će nas na taj način uveseljavati još dugo dugo, jer voljeli ga ili ne, King je jedna od najboljih stvari što se dogodila svijetu superherojskih stripova u posljednjih 10ak godina.

Iako bi se iz naslovnice lako mogao steći dojam kako je Adam Strange glavni lik ove priče, strip s razlogom ne nosi njegovo ime jer glavna je uloga jednako podijeljena između Adama, njegove žene Alanne i Michaela Holta, znanog kao i Mr. Terrific. King nam ovdje donosi odličnu priču u kojoj malo po malo, korak po korak pokušavamo saznati istinu o Adamovom angažmanu u ratu između planeta Ranna i tuđinskog carstva Pykkta koje ga pokušava osvojiti. Nakon što bude optužen da je počinio ratne zločine nad Pykktima kao odmazdu za smrt svoje kćeri Alee, Adam Strange se odjednom nalazi u središtu istrage koju vodi Michael Holt kako bi dokazao jesu li optužbe na Adamov račun utemeljene.

King vrhunski barata pričom i često nas navodi da se zapitamo u kojem bi smjeru istraga mogla krenuti. Likovi svako toliko otkrivaju neke do tada nepoznate detalje koji pridonose slaganju ove velike krimi slagalice i kako priča odmiče shvaćamo da u stvari nikome ne možemo vjerovati jer gotovo svaki lik ima neku svoju agendu zbog koje se ponaša onako kako se ponaša. Strange Adventures je tip stripa koji se često opisuje kao slow burner, što bi značilo da nam se tragovi ukazuju jedan po jedan, na kapaljku, a priča se polagano gradi i gradi sve dok napokon ne dođe do velikog finala koje, moram priznati, nikako nisam mogao predvidjeti. Više sam nego zadovoljan kako je cijela priča ispričana i teško mi je u stvari naći neku preveliku manu (osim možda bespotrebnog odugovlačenja tu i tamo, no vjerujte mi kad kažem da je to jako mali minus).

Sveukupnom pozitivnom dojmu uvelike pridonosi i odličan crtež koji je podijeljen između dvojice crtača. Kingov dugogodišnji suradnik Mitch Gerads ilustrira događaje u sadašnjosti, dok Doc Shaner prikazuje stvari koje su se dogodile u prošlosti, za vrijeme invazije Pykkta na Rann. Odličan je to kontrast klasičnog i čistog Shanerovog crteža s nešto eksperimentalnijim pristupom Mitcha Geradsa, tako da cijeli strip izgleda poprilično svježe, zanimljivo i atraktivno.

Za mene je Strange Adventures pun pogodak na svim razinama te ga se jedva čekam dočepati na papiru i pročitati još jednom ispočetka, onako polako uživajući u svakoj stranici, kako mu i priliči. Ukoliko vam ne smeta sporiji tempo priče u kojoj ulozi progresivno postaju sve veći, likovi sve sumnjiviji, žrtve sve tragičnije, a istina na potpuno neočekivan način izlazi na vidjelo, svesrdno preporučam čitanje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 07/11/2021 : 15:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Diskutovali smo o SA na Tom Kingovom topiku, ali ovo je generalno lepo sumirano ono kako sam ga i ja doživeo.
Opet, jedina “zamerka” je što ipak nije remek-delo, već samo odličan.
Još, nije mi jasno zašto je King odustao negde na sredini od smislenih dijaloga na jeziku Pikkta.
Čekamo papirno izdanje.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/11/2021 : 21:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
STRAY DOGS



Scenarij: Tony Fleecs
Crtež: Trish Forstner
Godina objavljivanja: 2021.
Izdavač: Image Comics
Žanr: triler



Prednja korica kaže da je Stray Dogs svojevrsni mješanac filmova All Dogs Go to Heaven i Silence of the Lambs i koliko god mi to na prvu zvučalo čudno, moram priznati da je to manje-više stvarno dobar opis. Ovaj kratki petodijelni Imageov serijal uistinu vuče inspiraciju iz klasičnih crtanih filmova, no tematski se itekako oslanja na neke poprilično jezovite i napete poznate psihološke trilere.

Priča je poprilično jednostavna i strah me je da ću spoilati sve živo ukoliko išta kažem, tako da bih samo ukratko spomenuo da je u glavnim ulogama grupa pasa koja zajedno živi kod Gazde. Gazda je dobar i pošten prema psima, daje im hranu i imaju veliko dvorište za trčanje. Psi vole Gazdu i Gazda vole pse. Sve je lijepo i savršeno dok god neki od pasa nešto ne zezne. Nađe se gdje ne treba biti, razbije nešto što nije smio... Upravo će zbog jedne takve situacije psi doznati Gazdinu skrivenu narav i to će im biti prvi pravi pokazatelj da možda sve i nije tako savršeno kako izgleda na prvi pogled.

Eto, to je otprilike to. Strip se brzo čita, zanimljiv je i po mom je mišljenju baš lijepo nacrtan. Taj izričaj u stilu animiranih filmova začudo vrlo dobro funkcionira s trilerastom atmosferom priče tako da ukoliko tražite neki zanimljivi novi strip za pročitati, smatram da bi ovo bila sasvim legitimna preporuka. Iako ovdje nema ničega posebno originalnoga niti se radi o stripu koji je vrijedan opetovanog čitanja ispočetka i ispočetka, sasvim je korektan za ubiti pola sata.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 10/11/2021 : 22:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Stray Dogs je feelgood stripić, kratka simpatična zabava, upravo to što si napisao. Ono: može, a ne mora da se pročita, malo manje od sat vremena opuštenog čitanja.

Hostage: overio sam, potpisujem sve što si napisao.
Utisak je ga Guy nije imao ništa pametnije da smisli, ovo je safe play, ali nažalost, prilično mlako. Čitalac, iako može da shvati strahotu događaja, jednostavno me može da se veže za protagonistu. Guy ne uspeva “da te uvuče u priču”. Ja sam čitajući samo gledao koliko mi je strana ostalo do kraja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11585 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/11/2021 : 22:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Talac neuvjerljiv. Fali mu iskustvo.

Have mercy
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/11/2021 : 14:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
ABSOLUTE CARNAGE



Scenarij: Donny Cates
Crtež: Ryan Stegman
Godina objavljivanja: 2019.
Izdavač: Marvel
Žanr: superherojski



Za početak moram spomenuti da definitivno nisam na "ti" sa Spider-Manovim kutkom Marvelovog univerzuma i općenito vrlo malo toga znam o likovima (bilo pozitivcima, bilo negativcima) vezanim uz ovog superjunaka, tako da prije čitanja ovog stripa ni o Carnageu nisam znao skoro ništa. Međutim, nedavno sam krenuo s čitanje Catesovog runa na Venomu i s obzirom da je Absolute Carnage takoreći "srednja faza" tog runa, nije bilo ni govora o preskakanju. O Catesovom Venomu ću napisati zaseban osvrt kad ga završim čitati ovih dana, a do tada ćete se morati zadovoljiti s ovim eventom.

Ukratko, Absolute Carnage je kulminacija dotadašnjih događaja iz matičnog Venom serijala tako da Eddie Brock vodi glavnu ulogu i zapravo je poprilično teško reći išta konkrento bez da spoilam događaje iz Venoma. No ipak, rekao bih da je ovaj event sasvim pitak i zabavan akcijski strip koji u stvari uspijeva glavnog negativca učiniti opasnim. Za razliku od gomiletine drugih sličnih eventova, Carnage ovdje ostavlja dojam kao da predstavlja osjetnu opasnost za ostatak Marvelovog univerzuma. S druge strane, Absolute Carnage je teško promatrati kao zasebnu cjelinu s obzirom da je naprosto previše upetljan u već spomenuti ongoing serijal i mišljenja sam da ga uopće nije trebalo izdvajati zasebno iz njega.

Stegmanov crtež mi je sasvim dobar, malo odskače od klasičnog superherojskog stila te me tu i tamo pomalo podsjeća na Jeromea Openu, no ipak ne mogu reći da je na istoj razini kvalitete. Posebno mi se sviđa česta upotreba kombinacije crvene i crne boje, izgleda jako efektivno.

Znam da s ovim osvrtom ne idem nimalo u dubinu, no mislim da će stvari biti malo jasnije jednom kad ga se bude gledalo u kontekstu šireg osvrta na matični Venomov serijal. Za kraj bih samo rekao da ukoliko budete čitali tog Venoma, ne biste trebali preskočiti ovaj event.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 28/11/2021 14:49:28
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 29/11/2021 : 17:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
NAPAD TITANA: Tankoboni 1-5



Scenarij: Hajime Isayama
Crtež: Hajime Isayama
Godina objavljivanja: 2010. - 2011.
Izdavač: Darkwood
Žanr: akcijski distopijski SF



Koliko god mi se sviđala sama priča i ideja koja pokreće Napad Titana, moram priznati da me način na koji je ta priča ispričana (tj. barem započeta) i nacrtana u jednakoj mjeri poprilično ohladio od stripa. Mislim da ste svi manje-više upoznati s radnjom ove mange tako da je neću ponavljati već bih odmah prešao na stvar i rekao da sam nakon pročitanih prvih pet tankobona poprilično podijeljenog dojma. S jedne strane Isayama je stvarno napravio jedan itekako zanimljiv svijet i stavio ga u situaciju u kojoj uopće ne mogu pogoditi kako bi radnja mogla ići i što bi se sljedeće moglo dogoditi. Maštovito je, originalno (barem za mene) i nadasve intrigantno, do te mjere da me užasno zanima rasplet i kako će sve to završiti do kraja.

No, s druge strane, tempo je naprosto katastrofalan. Imam osjećaj kao da se većina mange u ovim početnim tankobonima sastoji od pretakanja iz šupljeg u prazno, poglavlja su razvučena preko svake mjere nepotrebnim i na momente patetičnim dijalozima. Nije čak ni da su toliko naporni za čitati, već ih je jednostavno previše. Primjera radi, cjelokupna radnja trećeg tankobona je bez problema mogla stati na 30ak stranica umjesto na 200 i ništa se ne bi izgubilo. Osim toga, crtež je u većini akcijskih scena poprilično konfuzan te mi je teško raspoznati o čemu se tu uopće radi. Kod onih "mirnijih" scena isto tako ne oduševljava, a posebno se to vidi u prikazu ljudi kod kojih mi se čini da su proporcije udova često nepravilne. Nije baš da inače primjećujem takve stvari, no ovdje mi je baš upalo u oko.

Uparimo li ove minuse (koji su mi nažalost ipak osjetljiviji od pluseva) s relativno presporim Darkwoodovim tempom, jasno mi je da ću kraj priče dočekati tko zna kada, ako do tada i ne izgubim volju za čitanjem. Odlučio sam se s toga, barem za sada, prebaciti na anime. Svi ga redom hvale i nakon pogledane jedne epizode mogu vidjeti zašto. Animacija je stvarno odlična i puno mi je ljepše uživati u priči na taj način nego se silom probijati kroz nepreglednu gomilu dosadnih dijaloga i zbunjujućeg crteža u mangi. Možda dugoročno i griješim, no vidjeti ćemo.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 29/11/2021 17:11:44
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 29/11/2021 : 20:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ako ti je ovo sporo šta bi tek rekao za onu mangu od juče tamo jedan bejzbol meč traje po 3,4 tankobona

To da se kod japanskog stripa radnja često zna kretati brzinom puža je poprilično česta pojava i bezbolnije je privići se i shvatiti to kao modus operandi jer koje god da se popularne i duže shonen / seinen mange uhvatiš čeka te verovatno slična stvar. Ako ti se strip sviđa onda je super jer ćeš duže uživati, a ako ne, pa onda..

Anime je dobar i ja ga pratim i uživam, ali gubi se tamo dosta na faktoru iznenađenja i atmosfera / tenzija nije na istom nivou kao kod mange

Go to Top of Page
Page: of 50 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 2.66 seconds. Snitz Forums 2000